Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

εχεις κανει λιγα...

E ναι , απλα δεν ειχα ακομα τα glyphs που ηθελα , και δεν ειχε νοημα να κανω τοτε που ξεκινησα να ασχολουμαι με αυτα. Θα κανω μερικα σημερα... αλλα με 4xp στο tier 1 , ειναι λιγο σπαταλη... τεσπα , αφου δεν εχω αλλα.
 

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

και εγω δοκιμασα χθες. 1 boss το εφαγα, στο 2ο τις μαζεψα και το παρατησα. Ειπα μια και καλη στα 70 που θα εχω σιγουρα 3ο board και καλυτερα items. 

Με τι class παιζεις ? Με frost sorc και λιγη προσοχη να μην τρωω πολλες , τα εχω ολα εκει μεσα εκτος του τελικου boss. Κανει κατι aoe spells και αν δεν εχω διαθεσιμο skill για να το αποφυγω , ειμαι as good as dead που λενε και στο χωριο μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, mphxths είπε

E ναι , απλα δεν ειχα ακομα τα glyphs που ηθελα , και δεν ειχε νοημα να κανω τοτε που ξεκινησα να ασχολουμαι με αυτα. Θα κανω μερικα σημερα... αλλα με 4xp στο tier 1 , ειναι λιγο σπαταλη... τεσπα , αφου δεν εχω αλλα.

για να βρεις τα glyphs που θες καλο ειναι να κανεις Nightmare dungs. Πεφτουν αρκετα. 

 

31 λεπτά πριν, mphxths είπε

Με τι class παιζεις

Sorc Firewall. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

για να βρεις τα glyphs που θες καλο ειναι να κανεις Nightmare dungs. Πεφτουν αρκετα. 

E πλεον μου εχουν πεσει ολα.
 

25 λεπτά πριν, Tecton είπε

@mphxths για να βλέπεις στα αντικείμενα το range του κάθε stat ενεργοποίησε από τα settings - gameplay το advanced tooltip information

Ρε παιδια , κινεζικα μιλαω ? Το εχω εξηγησει το θεμα δυο φορες και μου λετε το ιδιο πραμα καθε φορα. Πηγαιντε σε μια πολη που εχει "occultist". Tελευταιο tab -> enchant item. Θα σας βγαλει κατι σαν την παρακατω εικονα.
 

Spoiler

spacer.png

Στο συγκεκριμενο αντικειμενο εχω κανει ηδη μια φορα enchant , αλλιως θα μου εβγαζε επιλογη ποιο stat θελω να κανω reroll. Η ενσταση μου λοιπον ειναι , οτι στο reroll ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ STAT ΘΑ ΕΡΘΕΙ. Οπως λεει και το λεκτικο εκει περα θα σκασει "random affix". Δεν θα ειχα προβλημα με τετοιο σεναριο αν το κοστος του enchant (reroll) ηταν σε λογικα πλαισια. Στο συγκεκριμενο αντικειμενο που εβαλα , κοστιζει 300k . Σε ενα αλλο που εχω κοστιζει 500k. Kαι το κοστος ανεβαινει εκθετικα με καθε enchant (reroll). Πιο φραγκοδιφραγκα δεν μπορω να το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Απλα τα πεταει. Δεν νομιζω να εχει να κανει με το lvl. Εμενα μου πεταει απο την αρχη μεγαλυτερο tier. Μετα απο 5-6 δηλαδη αρχισε να πεταει tier 2. Το πρωι εκανα ας πουμε Tier 6 και μου πεταξε 9. Lvl 63 ειμαι σκεψου World tier 3. 

 

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Περιπου τοσο ειμαι και εγω. Εχω καμμια 5-6 tier 1 , εχω κανει 2-3 nightmare dungeons και απλα δεν εχω δει κατι αλλο , μεγαλυτερου level... τι να πω.

Α , πηγα ξανα capstone dungeon για T4 μιας και σενιαρα καπως το gear και τα σχετικα , και χτυπησα και 2ο paragon board. Βγαζω τα παντα εκει μεσα εκτος του boss. Θελει δουλεια ακομα...

Aν πατε στο NPC με τα κυκλακια που κανετε extract τα skills , εχει να craftαρετε Sigils.
Aν μαθεις το Boss το βγαζεις, εγω το εκανα στο 61 level χωρις death.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Aν πατε στο NPC με τα κυκλακια που κανετε extract τα skills , εχει να craftαρετε Sigils.

Για να ξεκλειδώσει όμως αυτό, πρέπει να κάνουν complete ένα Tier 3 κι άνω Nightmare Dungeon, αν κάνουν Tier 1 & 2 μόνο δεν πρόκειται να εμφανιστεί το quest για το unlock. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Για να ξεκλειδώσει όμως αυτό, πρέπει να κάνουν complete ένα Tier 3 κι άνω Nightmare Dungeon, αν κάνουν Tier 1 & 2 μόνο δεν πρόκειται να εμφανιστεί το quest για το unlock. 😛

Οταν πηγα να craftαρω καθαριζα 18αρια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aν πατε στο NPC με τα κυκλακια που κανετε extract τα skills , εχει να craftαρετε Sigils.

Eιναι "ανενεργα" τα σχετικα tabs. Πηγα λοιπον σε ενα nightmare dungeon tier 2 (ενα και μοναδικο που ειχα  , ολα τα αλλα ειναι tier 1) και ειχε την μαλακια την αιωρουμενη πετρα που σε ακολουθει και βαραει. Φτανω σε ενα pylon , λεω ας το παρω , κλασικα βγαζει καποιο ειδους quest του στυλ "καθαρισε X waves" ή "φαε τα mobs". E λεω ενταξει ευκολακι... και εκεινη την στιγμη σκαει και o butcher. Ειχα 2-3 elites + normal pack να με κυνηγαει , την πετρα να με ακολουθαει και ο butcher να με πελεκαει. Καλα περασαμε ! Τουλαχιστον εριξε δυο sigils tier 2 o butcher.
 

17 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aν μαθεις το Boss το βγαζεις, εγω το εκανα στο 61 level χωρις death.

Tι εννοεις να μαθω ? :) Το dmg που κανει με το aoe spell δεν ειναι κατι που μπορω να επιβιωσω ως frost sorc. Δυο spells εχω για να αποφευγω dmg και το ενα εχει cooldown 3 μερες και το αλλο 2 χρονια :) Eπισης το dmg που του κανω δεν ειναι αρκετο ωστε να πω οτι θα τελειωσει η μαχη νωρις και δεν θα χρειαστει να φαω αυτο το aoe που κανει αρκετες φορες...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mphxths έχεις δίκιο ότι δεν εμφανίζει κατά το enchant το range του stat, όπως επίσης ότι δεν έχει καμία επιλογή όπως το D3 να δεις τα πιθανά properties όταν αντικαθιστάς κάποιο.

Όταν όμως ολοκληρώσεις το enchant μπορείς να δεις το range του stat που θέλεις.Δεν λέω ότι είναι καλός αυτός ο τρόπος αλλά δυστυχώς μόνο αυτό έχουμε μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Tecton είπε

όπως επίσης ότι δεν έχει καμία επιλογή όπως το D3 να δεις τα πιθανά properties όταν αντικαθιστάς κάποιο.

Αυτο με ενδιαφερει κυριως. Το range του stat , αυτου που ειναι ηδη ή αυτου που θα ερθει μετα ειναι το λιγοτερο που με απασχολει. Σκεψου οτι μπορει εγω να θελω mana reduction σε ενα αντικειμενο , να εχω κατι ασχετο σε αυτο και να σκεφτω να το αλλαξω μπας και ερθει το mana reduction. Αλλα να μην ειναι στα "χαρτια" γραμμενο να ερθει ποτε. Και να φευγουν περιουσιες στο enchant.

Aπο την αλλη αν αυτο το "random affix" σημαινει οτι ΟΛΑ μπορουν να ερθουν  , τοτε χαιρετα μας τον πλατανο... Η λιστα ειναι πολυ μεγαλη για να ελπιζεις οτι με απανωτα enchants μπορει να ερθει αυτο που θες και στο νουμερο που θες.

ΥΓ : Μου εριξε καναδυο tier 3 , εκανα ενα και μου ξεκλειδωσε το craft sigil. Αντε να γινει δουλιτσα :) 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Stratoraz είπε

Ρε παιδιά, μπαίνετε κανονικά σήμερα? Μετά το login με κολλάει εδώ:

image.png.6852f2efa67de341b0c062e8914ed481.png

κανονικα ναι...δες updates στο battle net και στην gpu. Κανε και κανα restart το battle net και relogin 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες σκόρπιες εντυπώσεις για το παιχνιδι απο μένα.

Spoiler

Προσωπικά μπαίνοντας Tier 3 (και αφού έχω τελειώσει και το main quest), αρχίζω να χάνω τον αρχικό ενθουσιασμό μου και δεν βλέπω να με κρατάει το endgame.

Τα Cellars είναι ανούσια. Τα events είναι συγκεκριμένα και απλά ανακυκλώνονται/απλά δεν ασχολείσαι απο ένα σημείο και μετά.

Για τα world bosses, το είχα πει και στην beta, βαρετά δυστηχώς οπως και οι One shot επιθέσεις τους.

Γενικά το combat του παιχνιδιού δεν μου πολύ αρέσει να πω την αλήθεια, με το πως αξιοποιει τα resources. Το base resource ability και ειδικά το core ability περίμενα ή να το σπαμάρεις περισσότερες φορές όταν εισαι full ή να κάνει πολύ παραπάνω dmg.

Ο χάρτης υπερβολικά μεγάλος αλά Assassins Creed, με υπερβολικά πολύ filler και ανούσιο περιεχόμενο.

Το Story/Act main missions, ζήτημα να γίνονται στο 10%-15% του χάρτη.

Προσωπικά προτιμώ τα rifts του D3 από το βαρετό πέρα δώθε του D4(ακόμα και με το άλογο).

Για το looting(πριν τα 50), πέφτουν legendaries και τα προσπερνάω γιατί είναι χειρότερα από κίτρινα που έχω ήδη, και φυσικά μικρότερο level από αυτό που είμαι. Γενικά ότι να ναι το looting με την κακή έννοια, και ούτε υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε gear.

Αυτό φαινεται πιο έντονα με το που πατάς Tier 3, ότι gear έχεις, με το καλημέρα το αλλάζεις ακόμα και με μπλεδάκια.

Για το Story, είχε τις στιγμές του κυρίως στα τελευταία chapters, αλλα συνολικά δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα. Ειδικά προς την μέση κάνει αισθητή κοιλιά(ειδικά η περιοχή στο δάσος, μεγάλο meh),και δυστηχώς πάσχει στον τρόπο που παρουσιάζει την ιστορία, ειδικά στο κομμάτι των αγγέλων(δεν γίνομαι συγκεκριμένος λόγω spoiler).

Το παιχνίδι συνολικά μου αρεσει, αλλά δεν με εχει ξετρέλανει για 9/10, goty κλπ.

Θα δοκιμάσω και τους υπόλοιπους χαρακτήρες να δω τι λένε από abilities, και μάλλον θα το αφήσω μετά για να δω τι θα προσθέσουν αργότερα .

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα events είναι συγκεκριμένα και απλά ανακυκλώνονται/απλά δεν ασχολείσαι απο ένα σημείο και μετά.

Ε κοιτα , δεν διαφωνω αλλα δεν μπορει και να σου βαλει τα απειρα events. Απο τα δυο βαρετα rifts - greater rifts που ειχε το D3 , προτιμω την εστω και λιγη παραπανω ποικιλια του D4.
 

37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για τα world bosses, το είχα πει και στην beta, βαρετά δυστηχώς οπως και οι One shot επιθέσεις τους.

Mε το one-shot επιθεσεις δεν ξερω τι εννοεις. Οσες φορες πηγα σε world bosses , δεν πεθανε κανεις. Βασικα πεθαναν 1-2 στα 10-15 ατομα που ημασταν. Βαρετα ναι , αλλα δεν ειναι wow που ηθελε να μελετησεις το boss πριν πας σε raid. Εχει το boss καποιες ιδιοτητες που use-αρει , χοροπηδαει δεξια και αριστερα ετσι για το απροβλεπτο του πραγματος και απλα περιμενεις να παρεις το loot.
 

37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

πέφτουν legendaries και τα προσπερνάω γιατί είναι χειρότερα από κίτρινα που έχω ήδη

O πρωταρχικος ρολος των legendaries ειναι να κανεις extract το passive τους. Οχι πως δεν θα υπαρξουν και καποια με καλα stats. Αλλα θες τα passives τους κατα κυριο λογο.
 

37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

ούτε υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε gear.

Tα stats , properties , passives ειναι αρκετα , δεν τα λες και λιγα. 
 

37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτό φαινεται πιο έντονα με το που πατάς Tier 3, ότι gear έχεις, με το καλημέρα το αλλάζεις ακόμα και με μπλεδάκια.

Υπερβολη αυτο που λες. Εκτος και αν απλα φοραγες ο,τι ναναι χωρις κατευθυνση για καποιο build...
 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...