Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, mphxths είπε

Δεν ξερω τι level εχεις φτασει και ποσα paragon boards εχεις , εγω ειμαι ακομα στα δυο :) Το θεμα ειναι , οτι τα xp για το leveling των glyphs αυξανουν εκθετικα με καθε level , οποτε με nightmare dungeons "tier 1" δεν γινεται δουλεια. Δεν ξερω πως βρισκουμε/φτιαχνουμε εκεινα τα αντικειμενα που "φτιαχνουν" nightmare dungeons αλλα μεγαλυτερου level...

Απλα πεφτουν στα nightmare dungeons. Εγω εχω κανει μεχρι T6 και εχω στα consumables μου μεχρι Τ9. Επισης ανεβαινει και το xp που δινουν οποτε ειναι οκ για τα glyphs. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας και καλως σας βρηκα στο game . Έχουμε καμια ελληνική guild ? Επίσης εχετε να προτεινεται καποιο druid leveling build οσοι δοκιμασατε το class?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow!!!

Τι είναι τα glyphs? Είμαι lvl 28 world tier II και δεν τα πρόσεξα κάπου.
Τι κάνει το paragon?

Πως κανεις δικά σου dungeon?

Τι είναι το Τ6 και Τ9 που αναφέρεται πιο πάνω;

Ειμαι πολύ αδιάβαστος μου φαίνεται για αυτό το παιχνίδι αλλά δεν πειράζει! Θα ξοδέψω πιο πολλές ώρες και θα παίζω μέχρι του χρόνου χαχαχαχ.

Διαλλειμα μόνο για street fighter 6.

Κριτική:

το σύστημα των skills στη μάχη του path of exile μου άρεσε πιο πολύ. Με το Lt στο controller ανοίγεις δεύτερη σειρά από skills. Τα λιγότερα του Diablo με βάζουν πολύ σε σκέψη του τι να χρησιμοποιήσω. Είμαι κακομαθημένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, dstilio είπε

Wow!!!

Τι είναι τα glyphs? Είμαι lvl 28 world tier II και δεν τα πρόσεξα κάπου.
Τι κάνει το paragon?

Πως κανεις δικά σου dungeon?

Τι είναι το Τ6 και Τ9 που αναφέρεται πιο πάνω;

Ειμαι πολύ αδιάβαστος μου φαίνεται για αυτό το παιχνίδι αλλά δεν πειράζει! Θα ξοδέψω πιο πολλές ώρες και θα παίζω μέχρι του χρόνου χαχαχαχ.

Διαλλειμα μόνο για street fighter 6.

Κριτική:

το σύστημα των skills στη μάχη του path of exile μου άρεσε πιο πολύ. Με το Lt στο controller ανοίγεις δεύτερη σειρά από skills. Τα λιγότερα του Diablo με βάζουν πολύ σε σκέψη του τι να χρησιμοποιήσω. Είμαι κακομαθημένος;

Οτι αναφερεις πιο πανω ανοιγει απο τα 50lvl Και μετα. Για αυτο δεν τα εχεις δει ακομα. Αποψη μου, μην παιζεις σε World tier 2. Δεν εχει νοημα. Παιξει στο 1 και πηγαινε κατευθειαν στο 3 οταν φτασεις 50lvl. 

Μιας και ερχομαι και εγω απο το POE θα απαντησω, ναι ειμαστε κακομαθημενοι. Εκει δεν μαθαινεις skills που δεν χρησιμοποιεις. Αντιθετως εδω, στο build μου εχω skill στο enchantment του Sorcerer που δεν εχω κανει στην μπαρα μου μονο για να παιρνω το Passive του. 

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mphxths είπε

Δεν ξερω τι level εχεις φτασει και ποσα paragon boards εχεις , εγω ειμαι ακομα στα δυο :) Το θεμα ειναι , οτι τα xp για το leveling των glyphs αυξανουν εκθετικα με καθε level , οποτε με nightmare dungeons "tier 1" δεν γινεται δουλεια. Δεν ξερω πως βρισκουμε/φτιαχνουμε εκεινα τα αντικειμενα που "φτιαχνουν" nightmare dungeons αλλα μεγαλυτερου level...

Aπο κει και περα , τρελο xp farming να ανεβασω level για τα paragon points και βλεπουμε...

Παίξε μερικά nightmare dungeons και θα σου ανοίξει ένα priority quest Sigil crafting . Πας  occultist και θα μπορείς να κανείς craft μεγαλύτερα level 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aztec είπε

Παίξε μερικά nightmare dungeons και θα σου ανοίξει ένα priority quest Sigil crafting

επειδη πολλοι ειχαν προβλημα με αυτο, απλα να αναφερω οτι πρεπει να κανεις ενα Tier 3 Nightmare Dungeon για να σου ξεκλειδωσει το Quest. Με Tier 1 & 2 οσα και να κανεις δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2023 στις 3:56 ΜΜ, mphxths είπε

Ε ναι , ειπα μπας και ... 

Σε αλλα νεα , δυο πραγματα με ξενερωνουν.
1. Δεν μπορεις στο reroll stat να δει τι πιθανα stats μπορουν να προκυψουν. Το εχω ξαναγραψει. Ειναι λιγο μαλακια απο την στιγμη που κοστιζει αρκετα.

Υπάρχει επιλογή στα options να βλέπεις το range των stats κάθε αντικειμένου. Οχι μόνο την ώρα που πας για reroll,αλλά και γενικά ώστε να καταλαβαινεις πόσο καλό είναι το κάθε item. Δεν θυμάμαι πως λέγεται η επιλογή, αλλά θα το βρεις.
Για μένα το θεωρώ must να είναι ενεργοποιημένο αυτό σε ένα game σαν το diablo, τουλ. για όσους έχουν "σοβαρές" βλέψεις ενασχόλησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, suffocater είπε

Υπάρχει επιλογή στα options να βλέπεις το range των stats κάθε αντικειμένου.

Nαι αλλα εγω αλλο λεω. Οταν κανω reroll ενα stat ενος αντικειμενου , δεν ξερω τι πιθανα stats θα ερθουν. Στο D3 , παταγες διπλα στο stat που εκανες reroll και σου ελεγε τι μπορει να ερθει και τι range εχει το καθε stat. Εδω δεν μπορεις να το δεις αυτο.
 

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

οτι πρεπει να κανεις ενα Tier 3 Nightmare Dungeon για να σου ξεκλειδωσει το Quest.

Και πως κανεις tier 3 nightmare dungeon ? Εγω οσα μπλιμπλικια εχω για nightmare dungeons ειναι tier 1. Τα drops εχουν να κανουν με το level ? 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, comfuzio είπε

image.png.61445547cacb8f95e878ba5fe92a4260.png

Τρέμω και μόνο στην ιδέα τι με περιμένει!
Γενικά ήμουν πάντα πρώτος στα updates αλλά με το D4 μου φτάνει στην κάλτσα

Μπήκες εσύ χθες και κράσαραν όλοι οι servers. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mphxths είπε

Και πως κανεις tier 3 nightmare dungeon ? Εγω οσα μπλιμπλικια εχω για nightmare dungeons ειναι tier 1. Τα drops εχουν να κανουν με το level ? 

Απλα τα πεταει. Δεν νομιζω να εχει να κανει με το lvl. Εμενα μου πεταει απο την αρχη μεγαλυτερο tier. Μετα απο 5-6 δηλαδη αρχισε να πεταει tier 2. Το πρωι εκανα ας πουμε Tier 6 και μου πεταξε 9. Lvl 63 ειμαι σκεψου World tier 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Lvl 63 ειμαι σκεψου World tier 3. 

Περιπου τοσο ειμαι και εγω. Εχω καμμια 5-6 tier 1 , εχω κανει 2-3 nightmare dungeons και απλα δεν εχω δει κατι αλλο , μεγαλυτερου level... τι να πω.

Α , πηγα ξανα capstone dungeon για T4 μιας και σενιαρα καπως το gear και τα σχετικα , και χτυπησα και 2ο paragon board. Βγαζω τα παντα εκει μεσα εκτος του boss. Θελει δουλεια ακομα...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mphxths είπε

εχω κανει 2-3 nightmare dungeons

εχεις κανει λιγα...

 

4 λεπτά πριν, mphxths είπε

Α , πηγα ξανα capstone dungeon για T4 μιας και σενιαρα καπως το gear και τα σχετικα , και χτυπησα και 2ο paragon board. Βγαζω τα παντα εκει μεσα εκτος του boss. Θελει δουλεια ακομα...

και εγω δοκιμασα χθες. 1 boss το εφαγα, στο 2ο τις μαζεψα και το παρατησα. Ειπα μια και καλη στα 70 που θα εχω σιγουρα 3ο board και καλυτερα items. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...