Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, ababapanos είπε

Έχει auction house στο 4;

Οχι και καλο ειναι να μην βαλουν ποτε.

Σε αλλα νεα , παιζω καμμια ωρα τωρα και δεν ειχα κανενα προβλημα. Μαλλον δουλεψε το γεγονος οτι εβγαλα τα high res textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Αν ήταν κάτι από εμένα θα είχε παίξει με ότι δοκίμασα ή έστω θα είχε μια μικρή διαφορά από το ένα βήμα του troubleshoot στο άλλο.

 

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

 Έχω και άλλα παιχνίδια σε HDD και πέραν του αρχικού loading που παίρνει ώρα, τρέχουν καλά μετά.

1 ώρα πριν, comfuzio είπε


Θα δεχόμουν ότι είναι κάτι στο pc μου μόνο ΑΝ είχα κάποιο πρόβλημα και κάπου αλλού, σε κάποιο άλλο παιχνίδι ή εφαρμογή αλλά όλα τα άλλα που κάνω τρέχουν πένα!
 

 

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

1000άρα FTTH οπότε δεν είναι αυτό, παίζω και άλλα παιχνίδια online και είναι όλα πένα.

Aντι να κοιτας τι κανεις στα αλλα games θα επρεπε να σε προβληματιζει οτι υπαρχουν 10αδες εδω μεσα που δεν εχουν κανενα προβλημα απο τη 1η μερα εως και τωρα ακομα και με κατωτερα specs.
Δεν ξερω ποια ειναι η λυση στο προβλημα σου για να σε βοηθισω αλλα 1000% δεν φταιει το Game.

Στο 2ο pc εχω i7 3770 με 1060 6gb και επαιζε κανονικα σε 1080p High ακομα και με HDD μεχρι να παραλαβω τον SSD.
Στο main pc τρεχει 4Κ Μax Settings με 141FPS cap γιατι κανονικα φτανει και 200+ και το monitor ειναι 144.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

 

Aντι να κοιτας τι κανεις στα αλλα games θα επρεπε να σε προβληματιζει οτι υπαρχουν 10αδες εδω μεσα που δεν εχουν κανενα προβλημα απο τη 1η μερα εως και τωρα ακομα και με κατωτερα specs.
Δεν ξερω ποια ειναι η λυση στο προβλημα σου για να σε βοηθισω αλλα 1000% δεν φταιει το Game.

Στο 2ο pc εχω i7 3770 με 1060 6gb και επαιζε κανονικα σε 1080p High ακομα και με HDD μεχρι να παραλαβω τον SSD.
Στο main pc τρεχει 4Κ Μax Settings με 141FPS cap γιατι κανονικα φτανει και 200+ και το monitor ειναι 144.

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει τα σχόλια και άλλων μελών που αναφέρουν θέματα. Οκ μπορεί να μην είναι τόσο άσχημα όσο το δικό μου αλλά δεν μου λέει και κάτι το ότι 10άδες εδώ μέσα λένε ότι δεν έχουν θέμα. Εγώ έχω και δεν με βοηθάει σε κάτι ότι τρέχει καλά αλλού.
Και πρέπει πάντα να κοιτάς και πως τρέχει το pc άλλα πράγματα και όχι να λες "αντί να κοιτάς".
TLOU: παίζει μια χαρά.
Phasmophobia: παίζει μια χαρά.
Outlast: Trials: παίζει μια χαρά.
Demonologist: παίζει μια χαρά.
Icarus: παίζει μια χαρά.
GTA V: παίζει μια χαρά.
Cyberpunk 2077: παίζει μια χαρά.
Η λογική επιτάσει ΑΝ κάτι είναι θέμα του PC μου, θα έβλεπα κάποια δυσλειτουργία και κάπου αλλού. Αν το πρόβλημα υπάρχει όμως σε 1 πρόγραμμα/παιχνίδι, το πρόβλημα είναι αυτού του παιχνιδιού ή αυτής της εφαρμογής τόσο απλά.
Και μάλιστα να τρέχει καλά επί 2 μέρες αλλά μετά από patch να είναι τραγικό.
Το λήγω όμως εδώ, αφού στους 10άδες τρέχει κομπλέ, ο ένας που έχει το πρόβλημα αποχωρεί από την συζήτηση. Όχι τίποτα άλλο, παίζουν οι Nightwish σε λίγο και δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο για ts του Diablo 4 ή διαφωνίες σχετικά με το ποιος φταίει, το pc μου ή το παιχνίδι. Αν θέλουν να το φτιάξουν καλώς, αν δεν θέλουν θα το επισκεφτώ ξανά σε κάνα χρόνο και αν.

Καλή συνέχεια σε όλους, ελπίζω να το ευχαριστηθείτε όπως αρμόζει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Μάλλον δεν έχεις διαβάσει τα σχόλια και άλλων μελών που αναφέρουν θέματα. Οκ μπορεί να μην είναι τόσο άσχημα όσο το δικό μου αλλά δεν μου λέει και κάτι το ότι 10άδες εδώ μέσα λένε ότι δεν έχουν θέμα. Εγώ έχω και δεν με βοηθάει σε κάτι ότι τρέχει καλά αλλού.
Και πρέπει πάντα να κοιτάς και πως τρέχει το pc άλλα πράγματα και όχι να λες "αντί να κοιτάς".
TLOU: παίζει μια χαρά.
Phasmophobia: παίζει μια χαρά.
Outlast: Trials: παίζει μια χαρά.
Demonologist: παίζει μια χαρά.
Icarus: παίζει μια χαρά.
GTA V: παίζει μια χαρά.
Cyberpunk 2077: παίζει μια χαρά.
Η λογική επιτάσει ΑΝ κάτι είναι θέμα του PC μου, θα έβλεπα κάποια δυσλειτουργία και κάπου αλλού. Αν το πρόβλημα υπάρχει όμως σε 1 πρόγραμμα/παιχνίδι, το πρόβλημα είναι αυτού του παιχνιδιού ή αυτής της εφαρμογής τόσο απλά.
Και μάλιστα να τρέχει καλά επί 2 μέρες αλλά μετά από patch να είναι τραγικό.
Το λήγω όμως εδώ, αφού στους 10άδες τρέχει κομπλέ, ο ένας που έχει το πρόβλημα αποχωρεί από την συζήτηση. Όχι τίποτα άλλο, παίζουν οι Nightwish σε λίγο και δεν θέλω να χάσω άλλο χρόνο για ts του Diablo 4 ή διαφωνίες σχετικά με το ποιος φταίει, το pc μου ή το παιχνίδι. Αν θέλουν να το φτιάξουν καλώς, αν δεν θέλουν θα το επισκεφτώ ξανά σε κάνα χρόνο και αν.

Καλή συνέχεια σε όλους, ελπίζω να το ευχαριστηθείτε όπως αρμόζει!

Το pc μπορει να τρεχει 1000 games μια χαρα και να εχει θεμα με ενα , αυτο το ενα μπορει να τρεχει μια χαρα σε 100000000 pc.
Aρα λοιπον οταν κανεις troubleshooting το κανεις εκει που εχεις θεμα και δεν εχει σημασια τι γινεται στα αλλα.
Τα εχω διαβασει και τα αλλα σχολια αλλα υπαρχουν πολλοι γνωστοι λογοι που μπορει να αγνοουν.
Να εχουν περασει High Textures Pack σε build που δεν πρεπει, να πρεπει να περασουν νεους drivers γιατι εχουν να περασουν 2 χρονια, να εχουν 16gb ram αντι για 32gb, να εχουν τα ιδια windows 10 χρονια, να τρεχουν μια αναλυση παραπανω απο οσο μπορει το συστημα τους κτλ κτλ.
Εφοσον υπαρχουν ατομα που παιζουν ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ τοτε δεν ειναι το game.
Aν το game ειχε προβλημα τοτε ΟΛΟΙ θα ειχαν προβλημα ανεξαιρετως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, comfuzio είπε

Το λήγω όμως εδώ, αφού στους 10άδες τρέχει κομπλέ, ο ένας που έχει το πρόβλημα αποχωρεί από την συζήτηση.

προς αποφυγή παρεξηγήσεων, μακάρι να σου διορθωθεί το παιχνίδι και να μπορέσεις και εσύ να το παίξεις, μιας και το εχεις ηδη αγοράσει. Και ναι, μου έχει τύχει και εμένα σε άλλα παιχνίδια(από της Blizzard το hearthstone πιο πρόσφατα),ένα update να καταστρέψει το game.

Η μόνη μου ένσταση αφορούσε συγκεκριμένα το refund, επειδή ήταν λίγο μπερδεμένο έτσι όπως το έγραψες πιο πίσω, και ίσως κατάλαβα εγώ λάθος.

Αρα προσωπικά σε πιστεύω ότι ένα update σου έχει δημιουργήσει θέμα, αλλά για να μην βλέπουμε και άλλα παρόμοια θέματα, μάλλον θα είναι μεμονωμένο περιστατικό, που ελπίζω σύντομα να βγάλουν update να το διορθώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για εσάς…παίζω rogue στο δύσκολο, και είμαι λίγο σάπιος.

 

Στο lvl 18-19, μπαίνω στο important side quest για να μπορέσω να ανοιξω τα  combos του rogue (after level 15), και στο τέλος με σκίζουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dstilio είπε

Δε ξέρω για εσάς…παίζω rogue στο δύσκολο, και είμαι λίγο σάπιος.

 

Στο lvl 18-19, μπαίνω στο important side quest για να μπορέσω να ανοιξω τα  combos του rogue (after level 15), και στο τέλος με σκίζουν…

Χωρίς να έχω παίξει το game ακόμα, αλλά με χρόνια εμπειρίας σε diablo, wow κτλ, υποψιάζομαι οτι ο rogue είναι ο πιο squishy από όλα τα classes. Ή ρίχνεις επίπεδο δυσκολίας, ή αλλάζεις build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dstilio είπε

Δε ξέρω για εσάς…παίζω rogue στο δύσκολο, και είμαι λίγο σάπιος.

 

Στο lvl 18-19, μπαίνω στο important side quest για να μπορέσω να ανοιξω τα  combos του rogue (after level 15), και στο τέλος με σκίζουν…

Έπαιζα co-op με δυο φίλους από μικρά λβλ και οι 3 rogue εγώ με range αυτοί με TB builds και απλά σκίζανε τα πάντα! Δεν προλάβαινα να βαρεσω εγώ..τσέκαρε ξανά το build σου,κάτι θα κανείς λάθος! Επίσης αν θυμάμαι καλά σε αυτό το quest είχα φάει και εγώ λίγο ξύλο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Rogue 28lvl και ή είναι ιδέα μου ή όντως το poison σε rogue είναι λίγο op.

Τρέχα και ριχνε trap, ρίξε και καμιά και τρέχα.

Μου εμφανίστηκε ένας butcher κάποια στιγμή σε dungeon και με έκανε 1hit. Γύρισα να τον βρω και είχε χεστεί απάνω του και την έκανε δεν τον βρήκα πουθενα

Επεξ/σία από thn
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...