Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mphxths είπε

Reviewer που ξεκιναει με "campaign story...δεν βαθμολογησα...πατουσα skip οσο μπορουσα..ακουσα ομως..μου ειπαν"...δεν εμπνεει και πολυ σοβαροτητα.... Απλα κραζει για να κραζει ο τυπος...

Βασικά είναι από τους πιο σεβαστούς D2 content creator, αλλα ναι ok, άσχετος.

Κι εμενα μου φάνηκε παντελώς αδιάφορο το story στην beta, δεν με τράβηξε καθόλου.

edit: Βασικά ο Kripparrian τα είπε όλα στο πρώτο  review της beta και δεν έπεσε καθόλου έξω. Απλά τρώει X μέχρι νεωτέρας, ίσως σε κάνα expansion να το στρώσουν όπως κάνανε με το 3

Επεξ/σία από Sugizo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sugizo είπε

Βασικά είναι από τους πιο σεβαστούς D2 content creator, αλλα ναι ok, άσχετος.

Κι εμενα μου φάνηκε παντελώς αδιάφορο το story στην beta, δεν με τράβηξε καθόλου.

edit: Βασικά ο Kripparrian τα είπε όλα στο πρώτο  review της beta και δεν έπεσε καθόλου έξω. Απλά τρώει X μέχρι νεωτέρας, ίσως σε κάνα expansion να το στρώσουν όπως κάνανε με το 3

Ότι είναι σεβαστός D2 creator δεν τον βγάζει από την λίστα των biased - γιατί Blizzard - Ναί τα τελευταία χρόνια έχει μαλακιστεί αρκετά η Bliz αλλά βλέπω πολύ κόσμο που αγάπησε D2 - WoW και ευχαριστήθηκε τα remake των 2 να κινείται αρνητικά , γιατί Blizzard. Εγώ λόγω καθημερινότητας δεν θα κάψω πολύ χρόνο στο end game (έτσι λέω) αλλά το πακέτο μου αρέσει αρκετά. Επίσης να σημειώσουμε ότι σε όλες τις σειρές είτε αυτό είναι παιχνίδι είτε σειρά/ταινία/βιβλίο και λοιπά , πάντα το HardCore κοινό έχει κάτι να γκρινιάξει πολλές φορές δικαιολογημένα άλλες φορές όμως δεν αντικατοπτρίζουν το σύνολο του κοινού ανάλογα το μέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Sugizo είπε

ίσως σε κάνα expansion να το στρώσουν όπως κάνανε με το 3

Το 3 το χάλασαν με το expansion δε το έφτιαξαν. Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου γνώμη.

Και δυστυχώς το Diablo 4 φαίνεται με το γραμμικό progress που έχει μοιάζει πιο πολύ με το D3 μετά το expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreas443 είπε

Καλημέρα παίζει κανείς Rogue να μου προτείνει κάνα skill tree καλο?

Ξεκινάς διάβασμα εδώ.

Επεξ/σία από gregpec2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και γω μια ερώτηση έτσι για το γμτ που λένε. Για τους γνώστες , γιατί εγώ ναι μέν έχω παίξει και τα 2-3 αλλά έπαιξα τόσο όσο να με γεμίσει και να παίξω με την παρέα και τέλος.

Τι είχε το 2 που δεν το είχε το 3 και δεν έχει και το 4. Δηλαδή τι το φανταστικό είχε το 2 πέραν του ατελείωτου για την εποχή Loot και αν θυμάμαι καλά τα ith ? 

Το ρωτάω καθώς μου προκαλεί εντύπωση , χωρίς όμως να έχω ασχοληθεί περαιτέρω.

No trigger , απλά ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Να κανω και γω μια ερώτηση έτσι για το γμτ που λένε. Για τους γνώστες , γιατί εγώ ναι μέν έχω παίξει και τα 2-3 αλλά έπαιξα τόσο όσο να με γεμίσει και να παίξω με την παρέα και τέλος.

Τι είχε το 2 που δεν το είχε το 3 και δεν έχει και το 4. Δηλαδή τι το φανταστικό είχε το 2 πέραν του ατελείωτου για την εποχή Loot και αν θυμάμαι καλά τα ith ? 

Το ρωτάω καθώς μου προκαλεί εντύπωση , χωρίς όμως να έχω ασχοληθεί περαιτέρω.

No trigger , απλά ρωτάω.

Εγώ μπορώ να μιλήσω για το 3 μιας και το 4 δεν το έχω παίξει ακόμη. Απλά γενικές γραμμές, το 2 είναι πιο hardcoρίλα ενώ το 3 είναι εντελώς casual, το οποίο εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

μάλλον γιατί ήδη τρώει κραξιμο (όπως και το D3 στην αρχή)

 

Εντάξει ρε φίλε ο τύπος είναι καμμένος... Παίζει άπειρα χρόνια d2 και δε μπορεί να ξεφύγει. Λες και το D2 δεν ήταν πλέον μανιέρα στα αντικείμενα και στα builds. Δεν έκανε φαντάζομαι το στορυ για να παει να παιξει d2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Εγώ μπορώ να μιλήσω για το 3 μιας και το 4 δεν το έχω παίξει ακόμη. Απλά γενικές γραμμές, το 2 είναι πιο hardcoρίλα ενώ το 3 είναι εντελώς casual, το οποίο εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου.

Από ότι κατάλαβα πρέπει να παραμείνουμε άεργοι και να μην έχουμε καμία υποχρέωση και το παιχνίδι να απαιτεί το 80% της ημέρας για να αξίζει. Οτιδήποτε άλλο για τους πλέον Casual ή άτομα με ελάχιστο χρόνο δεν πρέπει να κυκλοφορεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Να κανω και γω μια ερώτηση έτσι για το γμτ που λένε. Για τους γνώστες , γιατί εγώ ναι μέν έχω παίξει και τα 2-3 αλλά έπαιξα τόσο όσο να με γεμίσει και να παίξω με την παρέα και τέλος.

Τι είχε το 2 που δεν το είχε το 3 και δεν έχει και το 4. Δηλαδή τι το φανταστικό είχε το 2 πέραν του ατελείωτου για την εποχή Loot και αν θυμάμαι καλά τα ith ? 

Το ρωτάω καθώς μου προκαλεί εντύπωση , χωρίς όμως να έχω ασχοληθεί περαιτέρω.

No trigger , απλά ρωτάω.

Πολλοί αναφέρουν για το setting που ήταν πιο gothic και πιο τρομακτικό.

Για μένα το 2 είχε μη γραμμικό loot. Που σημαίνει ότι μπορεί να παίζεις ώρες και να μη βρεις κάποιο upgrade, ή να σου πέσει κάποιο BiS αντικείμενο και να σου πάει το dps 50% πάνω.

Επίσης είχε trading (έστω υποτυπώδες) το οποίο είναι το το Α και το Ω σε ένα loot based game.

Δυστυχώς το 4 φέρνει πιο πολύ στο 3 μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, vag.patrick said:

Τι είχε το 2 που δεν το είχε το 3 και δεν έχει και το 4

Είχε item editors. Έπαιρνες ένα ωραίο εμφανισιακά item, άνοιγες το προγραμματάκι, έβαζες ότι specs ήθελες, γέμιζες όλο τον χαρακτήρα με τέτοια και ΠΡΑΦΙΤ. 😛

Μετά πήγαινες στο δυσκολότερο boss στην υψηλότερη δυσκολία, έκανες misslick και το σκότωνες καταλάθος.  🤣

Επίσης μπορούσες να χρησιμοποιήσεις αυτό το χαρακτήρα χωρίς πρόβλημα ακόμα και σε multiplayer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Κι έμενα το diablo 1 μου άρεσε πολύ που έμπαινα στο αββαείο και κατέβαινα τα lvls σιγα σιγά μέχρι να συναντήσω τον mr.Diablo ή όταν βγήκε το hellfire που έκανες entry μέσα από την σχισμή στο Tristram... Αλλά δεν είναι δυνατόν να αρχίσω να λέω ότι το 3 ή το 4 έχει ένα theme που είναι "κακό" ή "πρόχειρο". Απλά κάτι σου πάει στο μάτι σου και κάτι άλλο όχι.

Επεξ/σία από bushidocougar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Είχε item editors. Έπαιρνες ένα ωραίο εμφανισιακά item, άνοιγες το προγραμματάκι, έβαζες ότι specs ήθελες, γέμιζες όλο τον χαρακτήρα με τέτοια και ΠΡΑΦΙΤ. 😛

Μετά πήγαινες στο δυσκολότερο boss στην υψηλότερη δυσκολία, έκανες misslick και το σκότωνες καταλάθος.  🤣

Επίσης μπορούσες να χρησιμοποιήσεις αυτό το χαρακτήρα χωρίς πρόβλημα ακόμα και σε multiplayer...

Ring of mana? η Life? πως λεγόταν γμτ.... και τα ITH που τα καναμε duplicate κλπ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, vag.patrick said:

Ring of mana? η Life? πως λεγόταν γμτ.... και τα ITH που τα καναμε duplicate κλπ? 

Ό,τι να 'ναι αφού έκανες edit τα πάντα. Γέμιζες και το inventory με charms που είχαν ότι specs ήθελες εσύ για extra φάπες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Ό,τι να 'ναι αφού έκανες edit τα πάντα. Γέμιζες και το inventory με charms που είχαν ότι specs ήθελες εσύ για extra φάπες. 😛

Χαχαχαχαχα. Ναι τωρα που το λες το θυμάμαι σιγά σιγά.

Αν δεν μ αρέσει κάτι μέχρι στιγμής είναι ότι τα items (κυρίως τα legendary πρέπει να μας νοιάζουν) ειίναι ένα 80% για τον χαρακτήρα που έχεις εκείνη την στιγμή. Και ότι δεν έχει trading system. Κατά τα άλλα ακόμα παίζω τσουκου τσουκου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...