Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, CalaQuendiR said:


Σωραιος.
Αρα μεσο οσο περιπου παιζεις 9-10 ωριτσες την ημερα οποτε καλα το ειχα ψιλιαστει. Για αυτο σου ειπα καλοπροαιρετα πως ισως να μην εχεις καταλαβει ποσο grindy ειναι καποια συστηματα για την συντριπτικη πλειοψηφεια. Πραγματα και διαδικασιες που με το δικο σου playtime δειχνουν ez και normal για τους περισσοτερους ειναι αθλος οποτε καταληγει ευκολα αγγαρεια.... Αυτο συντελει στο οτι οι περισσοτεροι διαλεγουν να παιξουν με τον "by the book" τροπο και οχι με αυτων του πειραματισμου.
Btw καλα κανεις και εκφραζεις την αντιθετη αποψη εφοσον οντως το διασκεδαζεις.

Αυτα τα games παντα ηταν grinding ,  το θεμα ειναι ποσο rewarding ειναι το grind και για ποιο λογο το κανεις και στο d4 για αρκετους δεν υπαρχει λογο να grindaris δεν υπαρχει reward. Η blizzard θελει να κανει το d4 οσο ποιο casual μπορει και εχει καταφερει ουτε οι casual ουτε οι hardcore  να εχουν κατι για το οποιο να grindaroun.

Αν οντως εισαι casual  και δεν σε νοιαζει να κανεις unfun content οπως το NM dungeon push δεν εχεις λογο να grindaris για τπτ αλλο απο το να περνας την ωρα σου γιατι απλα δεν υπαρχει ουσια.

Επεξ/σία από Dether
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CalaQuendiR είπε


Σωραιος.
Αρα μεσο οσο περιπου παιζεις 9-10 ωριτσες την ημερα οποτε καλα το ειχα ψιλιαστει. Για αυτο σου ειπα καλοπροαιρετα πως ισως να μην εχεις καταλαβει ποσο grindy ειναι καποια συστηματα για την συντριπτικη πλειοψηφεια. Πραγματα και διαδικασιες που με το δικο σου playtime δειχνουν ez και normal για τους περισσοτερους ειναι αθλος οποτε καταληγει ευκολα αγγαρεια.... Αυτο συντελει στο οτι οι περισσοτεροι διαλεγουν να παιξουν με τον "by the book" τροπο και οχι με αυτων του πειραματισμου.
Btw καλα κανεις και εκφραζεις την αντιθετη αποψη εφοσον οντως το διασκεδαζεις.

To θεμα δεν ειναι ποσες ωρες μπορω να παιξω αλλα το πως ηταν ειναι και θα ειναι αυτα τα games.
Eτσι ηταν και τα προηγουμενα Diablo δεν τα ειχες ποτε στο πιατο, ολα ευκολα , ετοιμα και γρηγορα επρεπε να αφιερωσεις χρονο.
Δεν σε αναγκαζει κανενας να τα κανεις ολα σε 5 μερες .
Υπηρχαν εποχες που το πρωι ημουν στη δουλεια, το μεσημερι στη σχολη και επαιζα το βραδυ.
Ε δεν αλλαξε τιποτα απο το τροπο παιχνιδιου μου παλι κυνηγουσα το farming, το endgame, τα trades δεν θα ημουν ευχαριστημενος αν επαιζα με το ενα χερι ,με κλειστα ματια  και τελειωνα το game σε 3 μερες οπως καταντησε το 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, BlurayMoviesGreece said:

To θεμα δεν ειναι ποσες ωρες μπορω να παιξω αλλα το πως ηταν ειναι και θα ειναι αυτα τα games.
Eτσι ηταν και τα προηγουμενα Diablo δεν τα ειχες ποτε στο πιατο, ολα ευκολα , ετοιμα και γρηγορα επρεπε να αφιερωσεις χρονο.
Δεν σε αναγκαζει κανενας να τα κανεις ολα σε 5 μερες .
Υπηρχαν εποχες που το πρωι ημουν στη δουλεια, το μεσημερι στη σχολη και επαιζα το βραδυ.
Ε δεν αλλαξε τιποτα απο το τροπο παιχνιδιου μου παλι κυνηγουσα το farming, το endgame, τα trades δεν θα ημουν ευχαριστημενος αν επαιζα με το ενα χερι ,με κλειστα ματια  και τελειωνα το game σε 3 μερες οπως καταντησε το 3.

Συγνωμη αλλα ποια ειναι η δυσκολια στο d2 γιατι το βλεπω να το γραφεις συνεχεια , πες μου κατι που 8ελει skill στο game και oxi απλα βασικη γνωση του game? 
Tα 10000 baal runs h mephisto/andariel?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να ρωτησω.

Ποσο πιο ενδιαφερον θα ηταν αντι για ετοιμα paragon boards να ξεκλειδωνες αδεια paragon slots και να επρεπε να τα γεμισεις με normal-magic-rare-legendary sigils που επεφταν στα nightmare dungeons και οσο πιο δυσκολα τα dungeons τοσο πιο καλα τα sigils.

Και προσθετες πραγματικο endgame και αφαιρουσες τη γραμμικοτητα του progression και μπορουσες να φτιαξεις πραγματικα δικα σου builds καθως δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εβρισκες τα optimal sigils.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dether είπε

Συγνωμη αλλα ποια ειναι η δυσκολια στο d2 γιατι το βλεπω να το γραφεις συνεχεια , πες μου κατι που 8ελει skill στο game και oxi απλα βασικη γνωση του game? 
Tα 10000 baal runs h mephisto/andariel?

Επαιξες Classic D2 ;
Εκανες PvP;
Hξερες ανα πασα στιγμη τις τιμες για ολα τα items στο Market;
Δυσκολια δεν ειναι μονο να περασεις ενα Boss.
Kαποιοι δεν καταφεραν να φτιαξουν Enigma ή Infinity σε ενα Season και εγω ειχα Seasons με 30 Jah και φυσικα δεν ηταν απο drops.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Mhlogiatros said:

Παναθεμα και αν καταλαβαινω κανανε τα defensive και offensive powers "seasonal" ? Mας τρολαρουν ετσι ; :P

Για τα malignant heart λες? Αν ναι ετσι θα ειναι ολα τα seasons , δεν θα πηγαινει τπτ στο "standard , core" καθε season θα εχει κατι παρομοιο και θα το παιζεις μονο στα seasons και μετα τελος ,πως θα πουλανε battle pass αλλιως ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dether είπε

Αυτα τα games παντα ηταν grinding

Συμφωνω αλλα μεχρι ενα βαθμο. Αν παιζοντας 20-25 ωρες την βδομαδα χρειαζεσαι πλεον με τις νεες συνθηκες κοντα στους 2 μηνες για να 100ρησεις δεν ειναι λιγο too much για diablo ? Μιλαω για normal gameplay = να πηγαινεις τα nm με τους φιλους σου να κανεις το ενα το αλλο και οχι καρφι για 100 με τον πιο efficient τροπο σαν robot. Το βρισκω υπερβολικο αυτο το χρονικο διαστημα :(.
 

7 λεπτά πριν, Dether είπε

στο d4 για αρκετους δεν υπαρχει λογο να grindaris δεν υπαρχει reward

Δυστυχως ισχυει. Το μονο ηθικο reward θα μπορουσες να πεις πως το παιρνεις ολοκληρωνοντας συνεχεια ολο και μεγαλυτερο lvl nm dungeon. Οταν ομως εχεις φτασει μετα απο τοσο σπαμ στα 70+ tier δυσκολια καπου εκει οι περισσοτεροι χανουν το νοημα και το αφηνουν.
Γενικα περιμεναμε να δουμε καινοτομιες που ουτε ηρθαν ουτε δειχνουν να ειναι στον δρομο. Διαβασα πριν μερικες μερες πως εργαστηκαν καπου στα 8500 ατομα για το diablo 4. Is this an out of season april fools joke ?:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 minutes ago, Nek3d said:

Δεν μου φαίνεται σωστά ανανεωμένο με το 1.1 patch, π.χ. το hota build εχει πεθάνει και αυτος το δείχνει σαν ΟΚ


κατσε ρε φιλε απο που εχει πεθανει; επειδη νερφαραν το fortify που με ενα imprint aspect και 2 passives αλλωνιζες σχεδον απεθαντος;

αυτη ειναι η σοβαρη κριτικη; με αυτα τα σχολια θελουμε να ξανακανουμε και το D4 pacman?

εγω μετα το patch κι εφοσον δεν εχει βγει ετσι κι αλλιως ακομα guides εψαξα μονος πειραματιστηκα και βρηκα εναλλακτικες (life per fury spent) κλπ. και ο barb ρολαρει πολυ καλυτερα απο πριν..

η διαφορα μας ειναι στην αρχικη προθεση και προκαταληψη οπως λεει κι ο Bluray: 

- εσυ μπηκες να γκρινιαξεις με τον οχλο
- εγω ψαχτηκα και βρηκα τη λυση και γουσταρω

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Επαιξες Classic D2 ;
Εκανες PvP;
Hξερες ανα πασα στιγμη τις τιμες για ολα τα items στο Market;
Δυσκολια δεν ειναι μονο να περασεις ενα Boss.
Kαποιοι δεν καταφεραν να φτιαξουν Enigma ή Infinity σε ενα Season και εγω ειχα Seasons με 30 Jah και φυσικα δεν ηταν απο drops.
 

Αν παιζει 3 ωρες την εβδομαδα ο αλλος μπορει να μην φτιαξει ποτε enigma δεν λεει κατι αυτο, και παλι μπερδευεις τον χρονο με το σκιλλ. Ολα αυτα που γραφεις απαιτούνταν χρονο και δεν χρειαζονται καποιο σκιλλ. Θες να μου πεις οτι για να βρς την τιμη ενος ιτεμ χρειαζεται σκιλλ ....
Τεσπα δεν υπαρχει λογο να το συζηταμε αλλο , αν εσύ θωρεις οτι εισαι skilled επειδη ψαχνεις τιμες   κανω πισω   μας νικησες εδω μεσα ολους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...