Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, bushidocougar said:

Όλα τα σωστά δομημένα builds χρήσιμα είναι και στο D4 αλλά και σε πολλά άλλα RPG's. Το γεγονός ότι τα έχουμε όλα πλέον στο πιάτο μας λόγω του youtube και δεν έχουμε την αγωνία να κυκλοφορήσει το επόμενο pixel ή το pc master περιοδικό για να διαβάσουμε τα tips, μας έχει δημιουργήσει το σύνδρομο του "meta-pro" με την έννοια ότι ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε το καλύτερο build, το καλύτερο gear, το καλύτερο tree, να φτάσουμε πιο γρήγορα 100 και με τον γρηγορότερα δυνατόν τρόπο, και το σημαντικότερο να μην κουραστούμε και πολύ! Συμφωνώ.

Πιθανώς κάποιο game να μην μας κάνει appeal, δεν μας αρέσει βρε αδερφέ, θέλουμε κάτι άλλο! Δεν σημαίνει όμως ότι δεν είναι καλό για κάποιον άλλον! Σημαίνει ότι εφόσον δεν σου αρέσει, καλά θα κάνεις να βρεις κάτι άλλο που σου αρέσει.

Επειδή το πρώτο μου game το έπαιξα σε commodore64, ξέρω πολύ καλά τι είναι ένα bug. Πιστέψτε με, το D4 ΔΕΝ έχει bugs με αυτή την έννοια. Μην μαλώνετε για απλά καθημερινά πράγματα! Δεν αρέσουν σε όλους οι ξανθιές-ψηλές-αδύνατες κοπέλες!


και δεν ειναι μονο αυτο, ολα τα builds δεχονται customization ανα χρηστη, αναλογα με το δικο του playstyle, πχ αν κανει skip τα mobs ή τα elites κανοντας speed runs, αν αλλαζει amulet αναλογα το dungeon, ή μορφοποιει τα paragon board και τα skill tree, δεν υπαρχει ενας μοναδικος τροπος ουτε παιζουν ολοι με τον ιδιο ακριβως τροπο που παιζει ενας τυπος στο youtube ή στο twitch

ακομα και εκεινος που παρουσιαζει τον βελτιστο τροπο του πως παιζει ενα build ειναι σχετικο αφου αφορα για συγκεκριμενη χρονικη περιοδο και ειναι σιγουρο οτι δεν θα ισχυει στο 100% για παντα,

το D3 εκανε 5-6 χρονια μεχρι να σταθεροποιηθει απο τα major patches,
επειδη δωσατε 70 ευρω  απαιτειτε να δουλευει οπως θα θελατε εσεις απο day 1 χωρις να εχετε καταλαβει τί ειδους παιχνιδι εχετε αγορασει, τα Diablo ειναι δυναμικα και θα εχουν αλλαγες για χρονια.. 

η φυση του παιχνιδιου ειναι τετοια που αναποφευκτα επιδεχεται αλλαγες..
και ως γνωστον ο πολυς κοσμος -καλες ή κακες- μισει τις αλλαγες..

Επεξ/σία από Odyss3us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Στην αρχή μιλάμε τώρα που έπαιζαν όλοι το campaign σόλο; 🤦‍♂️

Δηλαδη το θεωρείς σοβαρό σχεδιασμό όταν δεν μπορείς να παίξεις σόλο, μάλιστα.

Καντε οτι θελετε, πιστευετε οτι θελετε, παρατηστε το, κραξτε, γελαστε δεν με ενδιαφερει καθολου.
Σταματαω να απανταω σε οτι μου φαινεται παραλογο, δεν θελετε να υπαρχουν αντιθετες αποψεις πρεπει να συμφωνουμε μαζι σας και να γκρινιαζουμε για τα παντα και αν δεν συμφωνουμε θα ειμαστε μετοχοι.
Πεταει ο γαιδαρος ,πεταει, ειναι μπλε το γρασιδι ,ναι ειναι μπλε το γρασιδι.
Ο καθε ενας θα βρει το δρομο του , παντα ετσι γινονταν με τα Diablo.
Oποιος θελει και για οτι χρειαστει μου στελνει pm εδω, στο discord η στο game.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Sugizo said:

Στην αρχή μιλάμε τώρα που έπαιζαν όλοι το campaign σόλο; 🤦‍♂️

Δηλαδη το θεωρείς σοβαρό σχεδιασμό όταν δεν μπορείς να παίξεις σόλο, μάλιστα.

To D3 ήταν γνώστο οτι ήταν βασισμένο στο group play στην αρχη, δεν θυμάσαι τα optimized group για goblin farming ?
Για να δικαιολογήσουν την blizzard μερικοί φαντάζονται πράγματα  η απλά τα λένε για να νιώσουν καλύτερα ότι κατάφεραν κάτι που άντεξαν εκείνο το χάλι.

1 minute ago, BlurayMoviesGreece said:

Καντε οτι θελετε, πιστευετε οτι θελετε, παρατηστε το, κραξτε, γελαστε δεν με ενδιαφερει καθολου.
Σταματαω να απανταω σε οτι μου φαινεται παραλογο, δεν θελετε να υπαρχουν αντιθετες αποψεις πρεπει να συμφωνουμε μαζι σας και να γκρινιαζουμε για τα παντα και αν δεν συμφωνουμε θα ειμαστε μετοχοι.
Ο καθε ενας θα βρει το δρομο του , παντα ετσι γινονταν με τα Diablo.

Όσοι βρίσκουν θέματα στο d4 είναι παράλογοι και έσυ ο σωστος εδω μέσα. πού σε ότι προβλήμα γράφουν λές οτι έτσι πρέπει να είναι το d4, δεν γινέτε ολα τα θέματα του d4 να είναι features για εσένα  .
Για πες μας τότε γιατί το d3 έγινε καλύτερο game όταν αποφασισαν να το φτιάξουν ενώ για έσενα δεν έιχε κανένα πρόβλημα στο design του gameplay του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, bushidocougar είπε

Δεν αρέσουν σε όλους οι ξανθιές-ψηλές-αδύνατες κοπέλες!

Οι ξανθιές-ψηλές-αδύνατες κοπέλες που δεν αρέσουν σε όλους αλλά μόνο σε κάποιους Hardcore (μερακλήδες τους λέμε στο χωριό μου):

image.png.3dbe292682c473c35e950bae1dfd302c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Dether είπε

Δεν χρειάζεται να δείς κανένα video για το d4 για να καταλάβεις ότι κάποια skills απλά δεν κάνουν η είναι underpowered. Οταν υπάρχει χάος μεταξύ σκιλλς πού είναι στο ίδιο group απλά κάτι δεν παει καλά στο design τους.

Τώρα αν κάποιο game βγαίνει unfinished η έχει ένα σωρό θέμτα απλά δεν είναι για έμας ε?

Και σταματίστε να συγκρίνετε πώς ηταν τα games το 1821 με τωρα,  εκτός και θεωρείς οτι οι devs έχουν τα ιδια εργαλεία με τοτε . Η τεχνολογία προχωράει και για κάποιο λόγο έχουμε χειρότερα triple AAA games χρόνο με τον χρόνο , αν εσύ θεωρείς οτι το d4 είναι game που άξιζε το price tag παω πάσω.

Αλλα όταν βγούν οι devs και κάνουν αλλάγες σε skills , qol features θα πείτε ότι χάλασαν το game σας και δεν πρέπει να είναι ετσι πλέον να φτανταστώ...
 

Στο λέω εντελώς καλοπροαίρετα ότι, σε όλα τα RPG games, υπάρχουν skills και abilities που δεν είναι το ίδιο καλά με άλλα! Δεν είναι λάθος σχεδιασμός, έτσι είναι. Άπταιτε σε εσένα σαν παίκτη να διαπιστώσεις με ποιον τρόπο και με ποιο "χτίσιμο" θα ξεπεράσεις τις επόμενες δυσκολίες. Δεν είναι όλα καλά και όλα ιδανικά!

Y.Γ. Η "τεχνολογία" που αναφέρεις δεν φτιάχνει καλά παιχνίδια, η σωστή ομάδα τα φτιάχνει.

Επεξ/σία από bushidocougar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, bushidocougar said:

Στο λέω εντελώς καλοπροαίρετα ότι, σε όλα τα RPG games, υπάρχουν skills και abilities που δεν είναι το ίδιο καλά με άλλα! Δεν είναι λάθος σχεδιασμός, έτσι είναι. Άπταιτε σε εσένα σαν παίκτη να διαπιστώσεις με ποιον τρόπο και με ποιο "χτίσιμο" θα ξεπεράσεις τις επόμενες δυσκολίες. Δεν είναι όλα καλά και όλα ιδανικά!

Μιλάμε για ενα arpg με μετρημενα σκιλλς που μερικά δεν κάνουν απλά για τπτ.. Οταν έχει 2 σκιλλς πού είναι για ST/aoe διάλεξε οτι θες εσυ  και τό ενα υστερεί σε όλα είναι κακό design καί οχι arpg feature. Το game εχει 3 content activities NM dungeons / 1 uber boss / και general  speed farm οταν ένα σκιλλ δεν είναι καλο για τπτ απο τα 3 κατι δεν παει καλά .Αν είχαν βάλει κανένα τρεμερά μεγάλο αριθμο απο σκιλλς θα σου έλεγα  ναι έχεις δίκαιο αλλά εδω έχει ενα μικρό skill tree ώστε να μπορείς να πεις ότι η επιλογές έχουν ποιο μεγάλο βάρος αλλά το failaran μέχρι τωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dether είπε

Όσοι βρίσκουν θέματα στο d4 είναι παράλογοι και έσυ ο σωστος εδω μέσα. πού σε ότι προβλήμα γράφουν λές οτι έτσι πρέπει να είναι το d4, δεν γινέτε ολα τα θέματα του d4 να είναι features για εσένα  .
Για πες μας τότε γιατί το d3 έγινε καλύτερο game όταν αποφασισαν να το φτιάξουν ενώ για έσενα δεν έιχε κανένα πρόβλημα στο design του gameplay του?

Kαι εγω βρηκα προβληματα στο D4 και τα εχω αναφερει ουτε εγω το βρισκω τελειο.
Δεν ειναι ομως ολα τα προβληματα το ιδιο, ο καθε ενας τα βλεπει διαφορετικα και με αλλη βαρυτητα.
Η διαφορα ειναι οτι εγω δεν κλαιγομαι ουτε ψαχνω αλλους 10 να κλαφτουμε ομαδικα.
Θα παιξω ,θα προσπερασω καθε δυσκολια και θα συνεχισω.
Ε καποιοι αλλοι θα συνεχισουν τη γκρινια για ενα game που δεν αφιερωσαν ουτε 2 ωρες για να κανουν το δικο τους build.
Μπηκαν αντεγραψαν το build καποιου αλλου χωρις να ξερουν το γιατι και το πως βγηκε αυτο το build και τωρα που πεφτει nerf γιατι το xp ηταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ή γιατι το X build που ΑΝΤΙΓΡΑΨΑΝΕ ηταν σπασμενο , τους "φαγαν το μπιφτεκι τους".

Το D3 μου κρατησε το ενδιαφερον οσο ηταν δυσκολο και ηθελε ψαξιμο, μελετη, χρονο για να προχωρησεις.
Οταν εγινε Pacman για 5χρονα που εκαναν τα παντα σε 20 ωρες ,επαψε να με εδιαφερει.
Αλλο το Quality of Life και αλλο η δυσκολια στο Progress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Mitroglou7 said:

Οι ξανθιές-ψηλές-αδύνατες κοπέλες που δεν αρέσουν σε όλους αλλά μόνο σε κάποιους Hardcore (μερακλήδες τους λέμε στο χωριό μου):

image.png.3dbe292682c473c35e950bae1dfd302c.png

Λές να φταιεί ότι δεν έχουν αρκέτες ξανθιές εκει στην blizzard?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι καλό νούμερο κάθε ήρωας να έχει 5 core skills για αρχή. Εμένα μου αρκούνε να σου πω την αλήθεια, μου φαίνονται αρκετά για να πειραματιστείς και να δοκιμάσεις ώστε να καταλήξεις στα 1-2 που σου αρέσουν περισότερο. Στα expansions ενδεχομένως να προσθέσουν κάτι και με τους νέους ήρωες.

Αν θέλεις κάτι πιο ψαγμένο και με μεγαλύτερο βάθος RPG game, μπορώ να σου προτείνω κάποια αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, BlurayMoviesGreece said:

Kαι εγω βρηκα προβληματα στο D4 και τα εχω αναφερει ουτε εγω το βρισκω τελειο.
Δεν ειναι ομως ολα τα προβληματα το ιδιο, ο καθε ενας τα βλεπει διαφορετικα και με αλλη βαρυτητα.
Η διαφορα ειναι οτι εγω δεν κλαιγομαι ουτε ψαχνω αλλους 10 να κλαφτουμε ομαδικα.
Θα παιξω ,θα προσπερασω καθε δυσκολια και θα συνεχισω.
Ε καποιοι αλλοι θα συνεχισουν τη γκρινια για ενα game που δεν αφιερωσαν ουτε 2 ωρες για να κανουν το δικο τους build.
Μπηκαν αντεγραψαν το build καποιου αλλου χωρις να ξερουν το γιατι και το πως βγηκε αυτο το build και τωρα που πεφτει nerf γιατι το xp ηταν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ή γιατι το X build που ΑΝΤΙΓΡΑΨΑΝΕ ηταν σπασμενο , τους "φαγαν το μπιφτεκι τους".

Το D3 μου κρατησε το ενδιαφερον οσο ηταν δυσκολο και ηθελε ψαξιμο, μελετη, χρονο για να προχωρησεις.
Οταν εγινε Pacman για 5χρονα που εκαναν τα παντα σε 20 ωρες ,επαψε να με εδιαφερει.
Αλλο το Quality of Life και αλλο η δυσκολια στο Progress.

Πες μας μερικά προβλήματα του d4 που σε οποιον γράφει εδω λές ότι έτσι πρέπει να είναι το game.

Οταν λέμε την αποψη μας για το game =κλάψα   το μάθαμε και αυτό.

Αυτο το σπαμμαρις παντού το ότι όποιος γκρινιάζει δεν έχει παίξει το game και απλά αντέγραψε builds και δεν έχει ιδέα  , θέλω να μάθω πώς έβγαλες αυτή την λογική....

Το d3 πότε δέν ηταν δύσκολο , ήταν όλα θέμα progress του gear πού αν δεν ήσουν nolifer η αν δεν αγόραζες items δεν έκανες progress στην αρχη. Εκτος και αν είχες ranged class πού ηταν easy mode.

Ο κόσμος δεν γρινιάζει γιατι νερφαραν το χ build αλλα γιατι νερφαραν τα παντα μονο και μονο για να κανουν slow down to progress του game γενικά και να μην φυγουν στα μισα του season απο την βαρεμαρα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και ειναι δυσκολο να φτιαξεις "build" στο D4. Ελεος δηλαδη.

Ολα ειναι προκαθορισμενα. Ποιο casual δεν γινεται. Το να περηφανεται καποιος οτι εκανε δικο του build δεν λεει απολυτως τιποτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, starmanwarz είπε

Λες και ειναι δυσκολο να φτιαξεις "build" στο D4. Ελεος δηλαδη.

Ολα ειναι προκαθορισμενα. Ποιο casual δεν γινεται. Το να περηφανεται καποιος οτι εκανε δικο του build δεν λεει απολυτως τιποτα.

Είναι πανεύκολο να φτιάξεις το καλύτερο build στο D4. To συζητήσαμε νωρίτερα, λέγεται youtube, maxroll, icy-veins.

Το κάνανε αυτοί που πληρώνονται για να παίζουν για εσένα, και εσύ απλά τους αντιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, bushidocougar said:

Eίναι καλό νούμερο κάθε ήρωας να έχει 5 core skills για αρχή. Εμένα μου αρκούνε να σου πω την αλήθεια, μου φαίνονται αρκετά για να πειραματιστείς και να δοκιμάσεις ώστε να καταλήξεις στα 1-2 που σου αρέσουν περισότερο. Στα expansions ενδεχομένως να προσθέσουν κάτι και με τους νέους ήρωες.

Αν θέλεις κάτι πιο ψαγμένο και με μεγαλύτερο βάθος RPG game, μπορώ να σου προτείνω κάποια αν θες.

Δεν απαντάς όμως στο αν απο τα τα 5 core τα 3 δεν είναι για τπτ καλύτερα σε τίποτα απο τα αλλα 2  είναι σωστό design?
Ξέρω πολλά arpg για να περάσω την ώρα αλλά αυτό δεν έχει να κάνει  με αυτά που συζητάμε γιατί δεν έγραψα πούθενα οτι το d4 πρέπει να είναι για ψαγμένους η να έχει τρομερό βαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έπαιξα κυρίως rogue και barbarian. Για να είμαι ειλικρινής σε αυτούς βρήκα μόνο από δύο builds έκαστος που μου άρεσαν να παίζω. Δεν σκέφτηκα να στείλω email στην blizzard ότι είναι λάθος σχεδιασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, bushidocougar said:

Είναι πανεύκολο να φτιάξεις το καλύτερο build στο D4. To συζητήσαμε νωρίτερα, λέγεται youtube, maxroll, icy-veins.

Το κάνανε αυτοί που πληρώνονται για να παίζουν για εσένα, και εσύ απλά τους αντιγράφεις.

Δεν μας νοιάζουν τα καλύτερα build θελουμε απο αυτα τα 5  σκιλλς που βαλανε να μπορουμε να φτιαξουμε builds που να ειναι viable για αυτα τα 2 activities που εχει το game , ας μην ειναι το καλυτερο αλλα να μπορει να κανει την δουλεια και να μην ειναι λες οτι απλα αβαλαν 5 σκιλλς για να γεμισουν το tree

4 minutes ago, bushidocougar said:

Εγώ έπαιξα κυρίως rogue και barbarian. Για να είμαι ειλικρινής σε αυτούς βρήκα μόνο από δύο builds έκαστος που μου άρεσαν να παίζω. Δεν σκέφτηκα να στείλω email στην blizzard ότι είναι λάθος σχεδιασμός.

Απλα απαντας για να διαφωνησεις χωρις να λες κατι ουσιωδες , σε ρωταω κατι για το οποιο εγραψες και απαντας κατι αλλο ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...