Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Το Act 2 ήταν πιο δύσκολο από το Act 3 και έριχνε χειρότερο loot. Δεν είναι θέμα κλάματος για nerf ξεκόλλα λίγο.

Mια χαρα loot ειχε, δεν φταιει κανεις αν το μυγακι σου πεταει 10 βολες η μια πισω απο την αλλη και καθεσαι να τις τρως.
Υπαρχει και η περιπτωση να τις αποφυγεις.
Στο act 3 το πιο δυσκολο κομματι ηταν ο Siegebreaker.
Aν καθοσουν να φας το charge ή αν χονωσουν σαν το Rambo νομιζοντας οτι θα τον φας χωρις να αποφευγεις καποια attacks εγραφε RIP.
Aν μαθαινες τις κινησεις του τον περναγες μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, silenoz66 said:

Rogues και druids ειναι σε τελείως αλλο level στο συγκεκριμένο patch και μετα 3ος ο Necro.
Ηδη μετα το nerf σκοτώνουν μεσα σε 1-2' uber lilith και βγάζουν και Τ100 Nm dungeons, αρα σκεφτειτε με τα hearts τι θα κάνουν..

Τωρα θελω να δω ποιος ανώμαλος θα θελει να παιζει με sorc που για να pusharei 100 NM δν ξερω τι πρέπει να γίνει για να τα καταφέρει.

Τι συνέβη και είναι σε άλλο λεβελ; Εγώ έμπαινα 40-50 nm που κ που για να ανέβω λίγο και να κάνω κάνα μικρό upgrade. Με το τωρινό μου build και με τά τα νερφς έχω πέσει 10 τιερς γιατί και damage έχασα αλλα και survivability. Δεν είμαι σε φάση να ακολουθώ τις κάυλες τις μπλιζαρντ οπότε μάλλον θα το παρατήσω μέχρι να καταλάβουν οτι δεν έχουν όλοι την όρεξη τους.

λβλ 83 barrage death trap rogue. Super casual gameplay αλλα ικανοποιητικά ντυμένος για τα λβλ μου.

Οτι μετά απο πόσες ώρες θα πρέπει να αλλάξω ΟΛΟ μου το build και τα items στο fotm απλά για να παίξω στα τιερς που έπαιζα μέχρι χθές; Λολ.

27 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Mια χαρα loot ειχε, δεν φταιει κανεις αν το μυγακι σου πεταει 10 βολες η μια πισω απο την αλλη και καθεσαι να τις τρως.
Υπαρχει και η περιπτωση να τις αποφυγεις.
Στο act 3 το πιο δυσκολο κομματι ηταν ο Siegebreaker.
Aν καθοσουν να φας το charge ή αν χονωσουν σαν το Rambo νομιζοντας οτι θα τον φας χωρις να αποφευγεις καποια attacks εγραφε RIP.
Aν μαθαινες τις κινησεις του τον περναγες μια χαρα.

Τα μυγάκια στο act2 ήταν γελοία όπως και όποιος τα δικαιολογεί. Το κατάλαβε και η μπλιζαρντ, πολύ αργά. Όταν τα πέρασα στο vanilla με demon hunter μαξ τορμεντ ήταν λες και έπαιζα souls. Ας σοβαρευτούμε λίγο που μπορούσες να τα αποφύγεις. Ιδιαίτερα αν ήσουν βάρβαρος δεν είχες ελπίδα. Ή δεν έχεις παίξει ποτέ βανιλά d3 ή τρολάρεις.

Επεξ/σία από klainmaingr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Τα μυγάκια στο act2 ήταν γελοία όπως και όποιος τα δικαιολογεί. Το κατάλαβε και η μπλιζαρντ, πολύ αργά. Όταν τα πέρασα στο vanilla με demon hunter μαξ τορμεντ ήταν λες και έπαιζα souls. Ας σοβαρευτούμε λίγο που μπορούσες να τα αποφύγεις. Ιδιαίτερα αν ήσουν βάρβαρος δεν είχες ελπίδα. Ή δεν έχεις παίξει ποτέ βανιλά d3 ή τρολάρεις.

Οχι δεν εχω παιξει κανενα Diablo, καπου το διαβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, klainmaingr said:

Τι συνέβη και είναι σε άλλο λεβελ; Εγώ έμπαινα 40-50 nm που κ που για να ανέβω λίγο και να κάνω κάνα μικρό upgrade. Με το τωρινό μου build και με τά τα νερφς έχω πέσει 10 τιερς γιατί και damage έχασα αλλα και survivability. Δεν είμαι σε φάση να ακολουθώ τις κάυλες τις μπλιζαρντ οπότε μάλλον θα το παρατήσω μέχρι να καταλάβουν οτι δεν έχουν όλοι την όρεξη τους.

λβλ 83 barrage death trap rogue. Super casual gameplay αλλα ικανοποιητικά ντυμένος για τα λβλ μου.

Οτι μετά απο πόσες ώρες θα πρέπει να αλλάξω ΟΛΟ μου το build και τα items στο fotm απλά για να παίξω στα τιερς που έπαιζα μέχρι χθές; Λολ.

Δεν συνέβη κάτι, απλα δεν φάγανε νερφ (τουλάχιστον σε καμία περίπτωση στον βαθμό που φάγανε τα αλλα class).

Shred/werenado druid σπάνε ολο το content, bulwark druid ακομη buged ειναι και καθαρίζει T100 για πλάκα.
Μιλάμε για class που σπάει 100Tier NM Dungeon + Uber lilith σε 80 σεκόντς.
Ψαξε θα βρεις απειρα βίντεο.

Και υπάρχουν και ποσα αντίστοιχα βιντεο σε rogue μεριά (ειδικα builds που σκειλάρουν με poison - τα οποια με τα νεα hearts θα γίνουν ΑΚΟΜΗ πιο δυνατά)

παράδειγμα για τον rogue https://www.youtube.com/watch?v=InlHoke1er4&t=462s&ab_channel=ronarray
druid uber lilith kill : https://www.youtube.com/watch?v=-S2DqTEO5C4&ab_channel=Grentastico

 

 

Επεξ/σία από silenoz66
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Tobajara said:

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Είχα παίξει κι εγώ Diablo 3 Barbarian solo στο launch και αυτό που γινόταν ήταν να σκοτώνεις απλά mobs (γιατί τα elites σε κάνανε one shot με το που σε κοιτούσανε) και μάζευες χρήματα για να αγοράσεις gear από το Auction House - ας μην το ξεχνάμε αυτό, ήταν δομικό στοιχείο της εμπειρίας (μουχαχα) - που το έβαζε όποιος κωλόφαρδος το είχε. Τα elite packs απλά δεν τα έπαιζες ή έπαιρνες απόφαση ότι θα ψοφήσεις 20 φορές. Φάρμαρες μια μικρή ζώνη για χρυσό αποφεύγοντας τα elites και αν σου έπεφτε κάτι ψιλοκαλό το έβαζες AH για να πάρεις κάτι που σου έδινε 1-2% παραπάνω.


το Auction house στο D3 κρατησε ποσο 2-3 μηνες; στα 11 χρονια που τρεχει οποτε ειναι ακυρη η οποια αναφορα σε αυτο..
ειχα ενα φιλο που στην ουσια επαιζε Diablo σα Monopoly μονο και μονο για να τζογαρει στο ΑΗ και μολις το εκλεισαν αποχωρησε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Δεν συνέβη κάτι, απλα δεν φάγανε νερφ (τουλάχιστον σε καμία περίπτωση στον βαθμό που φάγανε τα αλλα class).

Shred/werenado druid σπάνε ολο το content, bulwark druid ακομη buged ειναι και καθαρίζει T100 για πλάκα.
Μιλάμε για class που σπάει 100Tier NM Dungeon + Uber lilith σε 80 σεκόντς.
Ψαξε θα βρεις απειρα βίντεο.

Και υπάρχουν και ποσα αντίστοιχα βιντεο σε rogue μεριά (ειδικα builds που σκειλάρουν με poison - τα οποια με τα νεα hearts θα γίνουν ΑΚΟΜΗ πιο δυνατά)

παράδειγμα για τον rogue https://www.youtube.com/watch?v=InlHoke1er4&t=462s&ab_channel=ronarray
druid uber lilith kill : https://www.youtube.com/watch?v=-S2DqTEO5C4&ab_channel=Grentastico

 

 

Θα κανουν το κυκλο τους και αυτα , θα ερθει η ωρα τους.
Στην αρχη κανενας δεν επαιζε Druid γιατι στο 1-50 ειναι ο χειροτερος.
Μoλις ειδαν το end game του αρχισαν να παιζουν Druid ολο και περισσοτεροι.
Ε καποια στιγμη θα τον nerfαρουν και θα εχουμε οτι ειχαμε με τον Barb εδω και καιρο και οτι εχουμε με τον Sorc τωρα.
Θα ψαχτουν με τα Malignant θα βγουν νεα builds σε καθε class και θα αντιγραψουν τα νεα builds.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, Odyss3us said:

το Auction house στο D3 κρατησε ποσο 2-3 μηνες; στα 11 χρονια που τρεχει οποτε ειναι ακυρη η οποια αναφορα σε αυτο..

Μα αυτό λέω. Όταν μέσα στη βδομάδα από το launch είχαμε βρει τοίχο ήταν η μόνη διέξοδος και η δυσκολία στο Act 2 έπεσε όταν το RMAH/ ΑΗ ήταν ακόμα ενεργό. Προσωπικά είχα μπει Act 3 πριν τη μείωση αλλά είχα φτύσει αίμα με Barbarian.

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, seithan είπε

Έχουν βγάλει ΤΑ γκαφρα απο το D4 ως τώρα, αλλά μιλάτε για δικαιολογημένη δυσφήμιση και να βάλετε στο ράφι το παιχνίδι - προσωρινά· 

 

Και η Blizzard:         kthxbye!

Αυτό το πράγμα, δηλαδη όποιος αγοράζει κάτι, δεν μπορεί να το σχολιάσει αρνητικά? 

Και το bf 2042 το έκανα preorder, στο επόμενο αρκετοί θα πουν στην dice: kthxbye! 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι κάποιοι βρίσκουν δικαιολογίες για τα πάντα  λές και έχουν μετοχές στις εταιρίες είναι ο λόγος που σχέδον όλα τα ΑΑΑ games βγαίνουν  μισο-τελειώμενα και bugged .

Δεν δώσαμε λέφτα για να παίξουμε το game σε 2-3 χρόνια οταν αποφασίσει η blizz  τι θέλει να κάνει με αυτο γιατί μέχρι τωρα οι αλλαγές πού κάνουν είναι λές και δεν έχουν κανέναν direction για το game  και θέλουν να κανουν slow down το game για να λές ότι έχει content...

To game έχει σοβαρό θεμα απο quality of life features τα όποια βρίσκεις ακόμα και στο d3 η σε indie arpg games , γενικά αν εξαιρέσεις την ατμόσφαιρα του όλα τα άλλα είναι basic af.
Απλα είδαν οτι ο κόσμος βαρέθηκε γρήγορα στο pre-season  και αυτό δεν είναι καθόλου καλο για το battle pass τους.

Για το balance τον classes δεν αξίζει να πούμε τίποτα αν δεν μπορούν να βγάλουν άκρη τώρα πού είναι η άρχη δεν θα βγάλουν πότε , ο σκοπός είναι να είναι όλα τα class fun καί όχι αυτά πού θέλει η blizzard σε κάθε  season ,  εδω σε ορισμένα class τα μισα σκιλς είναι άχρηστα να πούμε..







 

Επεξ/σία από Dether
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, silenoz66 said:

Δεν συνέβη κάτι, απλα δεν φάγανε νερφ (τουλάχιστον σε καμία περίπτωση στον βαθμό που φάγανε τα αλλα class).

Και υπάρχουν και ποσα αντίστοιχα βιντεο σε rogue μεριά (ειδικα builds που σκειλάρουν με poison - τα οποια με τα νεα hearts θα γίνουν ΑΚΟΜΗ πιο δυνατά)

παράδειγμα για τον rogue https://www.youtube.com/watch?v=InlHoke1er4&t=462s&ab_channel=ronarray
 

 

 

O man τρώει 8 ποτς και 3 λεπτά για να φάει ένα ελίτ...

Θενξ όπως και να χει νομίζω έχω μαξ ασπεκτς απο όλα αυτά οπότε θα το δοκιμάσω για χαμηλότερα τιερς.

7 minutes ago, Dether said:

To game έχει σοβαρό θεμα απο quality of life features τα όποια βρίσκεις ακόμα και στο d3 η σε indie arpg games , γενικά αν εξαιρέσεις την ατμόσφαιρα του όλα τα άλλα είναι basic af.
Απλα είδαν οτι ο κόσμος βαρέθηκε γρήγορα στο pre-season  και αυτό δεν είναι καθόλου καλο για το battle pass τους.

Είναι γενικά καταπληκτικό οτι δεν υπάρχουν καν loadouts ώστε να μπορέσουμε να βγούμε απο αυτό το τέλμα που δημιούργησαν χωρίς να καταστρέψουμε εντελώς το gear και τα νεύρα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, klainmaingr said:

Είναι γενικά καταπληκτικό οτι δεν υπάρχουν καν loadouts ώστε να μπορέσουμε να βγούμε απο αυτό το τέλμα που δημιούργησαν χωρίς να καταστρέψουμε εντελώς το gear και τα νεύρα μας.

Είναι λες και το σχεδίασαν για να παίζεις μονο 1 build και να κρατάς ιτεμς μόνο για γιαυτο.
Ούτε search δεν έχει για το stash καί δέν υπάρχει mass reset για τα paragon board.
Γενικά ποιό lazy δεν γίνεται αλλά είπαμε θα τα φτίαξουμε στην πορεία  , εδω τα resists είπαν θα τα δουν κατα το s2 αρα s3 και μετα όπως πάνε.
Το game είναι απλά ακόμα σε beta

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα τα σωστά δομημένα builds χρήσιμα είναι και στο D4 αλλά και σε πολλά άλλα RPG's. Το γεγονός ότι τα έχουμε όλα πλέον στο πιάτο μας λόγω του youtube και δεν έχουμε την αγωνία να κυκλοφορήσει το επόμενο pixel ή το pc master περιοδικό για να διαβάσουμε τα tips, μας έχει δημιουργήσει το σύνδρομο του "meta-pro" με την έννοια ότι ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε το καλύτερο build, το καλύτερο gear, το καλύτερο tree, να φτάσουμε πιο γρήγορα 100 και με τον γρηγορότερα δυνατόν τρόπο, και το σημαντικότερο να μην κουραστούμε και πολύ! Συμφωνώ.

Πιθανώς κάποιο game να μην μας κάνει appeal, δεν μας αρέσει βρε αδερφέ, θέλουμε κάτι άλλο! Δεν σημαίνει όμως ότι δεν είναι καλό για κάποιον άλλον! Σημαίνει ότι εφόσον δεν σου αρέσει, καλά θα κάνεις να βρεις κάτι άλλο που σου αρέσει.

Επειδή το πρώτο μου game το έπαιξα σε commodore64, ξέρω πολύ καλά τι είναι ένα bug. Πιστέψτε με, το D4 ΔΕΝ έχει bugs με αυτή την έννοια. Μην μαλώνετε για απλά καθημερινά πράγματα! Δεν αρέσουν σε όλους οι ξανθιές-ψηλές-αδύνατες κοπέλες!

Επεξ/σία από bushidocougar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, bushidocougar said:

Όλα τα σωστά δομημένα builds χρήσιμα είναι και στο D4 αλλά και σε πολλά άλλα RPG's. Το γεγονός ότι τα έχουμε όλα πλέον στο πιάτο μας λόγω του youtube και δεν έχουμε την αγωνία να κυκλοφορήσει το επόμενο pixel ή το pc master περιοδικό για να διαβάσουμε τα tips, μας έχει δημιουργήσει το σύνδρομο του "meta-pro" με την έννοια ότι ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε το καλύτερο build, το καλύτερο gear, το καλύτερο tree, να φτάσουμε πιο γρήγορα 100 και με τον λιγότερο δυνατόν τρόπο, και το σημαντικότερο να μην κουραστούμε και πολύ! Συμφωνώ.

Πιθανώς κάποιο game να μην μας κάνει appeal, δεν μας αρέσει βρε αδερφέ, θέλουμε κάτι άλλο! Δεν σημαίνει όμως ότι δεν είναι καλό για κάποιον άλλον! Σημαίνει ότι εφόσον δεν σου αρέσει, καλά θα κάνεις να βρεις κάτι άλλο που σου αρέσει.

Επειδή το πρώτο μου game το έπαιξα σε commodore64, ξέρω πολύ καλά τι είναι ένα bug. Πιστέψτε με, το D4 ΔΕΝ έχει bugs με αυτή την έννοια. Μην μαλώνετε για απλά καθημερινά πράγματα! Δεν αρέσουν σε όλους οι ξανθιές-ψηλές-αδύνατες κοπέλες!

Δεν χρειάζεται να δείς κανένα video για το d4 για να καταλάβεις ότι κάποια skills απλά δεν κάνουν η είναι underpowered. Οταν υπάρχει χάος μεταξύ σκιλλς πού είναι στο ίδιο group απλά κάτι δεν παει καλά στο design τους.

Τώρα αν κάποιο game βγαίνει unfinished η έχει ένα σωρό θέμτα απλά δεν είναι για έμας ε?

Και σταματίστε να συγκρίνετε πώς ηταν τα games το 1821 με τωρα,  εκτός και θεωρείς οτι οι devs έχουν τα ιδια εργαλεία με τοτε . Η τεχνολογία προχωράει και για κάποιο λόγο έχουμε χειρότερα triple AAA games χρόνο με τον χρόνο , αν εσύ θεωρείς οτι το d4 είναι game που άξιζε το price tag παω πάσω.

Αλλα όταν βγούν οι devs και κάνουν αλλάγες σε skills , qol features θα πείτε ότι χάλασαν το game σας και δεν πρέπει να είναι ετσι πλέον να φτανταστώ...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Στις αρχες το D3 βασιζοταν πολυ στη συνεργασια των Class.
Καποιος επρεπε να κανει το Tank, καποιος εδινε buffs και επαιζε offtank και οι υπολοιποι εκαναν DPS.
Αν επαιζες DPS δεν γινοταν να αντεχεις σαν το tank οπως και το tank δεν μπορουσε να κανει το dmg του DPS.
Για να αντεχεις λοιπον το μυγακι και το καθε μυγακι επρεπε να εχεις καλο build, καλο gear και να παιξεις σωστα το καθε ELite pack.
Αν πηγαινες με οτι νανε build, oτι ναναι gear, και εκανες ντου μεσα στα elite , ε δεν φταιει το game.
Oι υπολοιποι δηλαδη που φτασαμε Diablo παιζαμε σπασμενη εκδοση με cheats;
Αν το game ειχε προβλημα τοτε κανενας δεν θα περναγε .
 

Στην αρχή μιλάμε τώρα που έπαιζαν όλοι το campaign σόλο; 🤦‍♂️

Δηλαδη το θεωρείς σοβαρό σχεδιασμό όταν δεν μπορείς να παίξεις σόλο, μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...