Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

αφού το υπεραπλουστεύεις να απαντήσω αντίστοιχα.

το ζήτημα είναι οτι δε γράφουμε για διαφορετικά φαγητά. τρώμε και οι 2 μακαρόνια με κιμά. Απλά εμείς λέμε οτι δε μπορείς να τα τρως από το ψυγείο ή τη κατάψυξη παγωμένα αλλά να τα βάζεις 10λεπτά να αρπάξουν λίγο. Εσύ τα τρως και από τη κατάψυξη που λέει ο λόγος και θεωρείς οτι δεν υφίσταται καν ξεπάγωμα ή ζέσταμα για κάτι που τρώγεται και στους -10.

ε δεν είναι έτσι.

Ετσι ακριβως ειναι, ο καθε ενας εχει τη δικη του οπτικη για το πως βλεπει τα πραγματα.
Αλλος τα θελει ευκολα και να τελειωνει σε 7 μερες αλλος τα θελει δυσκολα για να υπαρχει διαρκεια.
Αλλος θελει να παιξει 10 ωρες και να ειναι 100 και αλλος θελει να παιξει 1000 ωρες για να ειναι 100 για να υπαρχει scale.
Aλλος θελει να παρει κονσερβα ετοιμα builds και να νιωσει παιχταρας για 2 ωρες και αλλος σπαταλαει 20 ωρες για να βγαλει το δικο του build και παραλληλα να καταλαβει το πως δουλευει το game.
Αλλος ψαχνει ευκαιρια να γκρινιαξει διαβαζοντας αρθρα και βιντεο με 100 total online hours και αλλος παιζει χωρις κλαψα, με οποιαδηποτε δυσκολια εχοντας 1000 total online hours.
Aυτες οι 2 πλευρες ΠΑΝΤΑ θα διαφωνουν αλλα το σιγουρο ειναι οτι η Β πλευρα εχει παιξει περισσοτερο, εχει κατανοησει περισσοτερα και θα συνεχισει να παιζει για μηνες/χρονια οταν η Α θα παιζει Fifa.

Tωρα για το παραδειγμα με τα φαγητα, αν αντι για τα μακαρονια βαλεις τις πατατες και ρωτησεις 100 ατομα θα μεινεις εκπληκτος οταν ακουσεις οτι σε πολλους αρεσουν οι πατατες τηγανητες κρυες ή χθεσινες ενω στους υπολοιπους αρεσουν φρεσκιες της ωρας.
Αυτοι με τις κρυες δεν θελουν να τις ζεστανουν, αυτοι με τις φρεσκιες/της ωρας δεν θα τις φανε ουτε κρυες ουτε ζεστες αν ειναι χθεσινες ή εγιναν πχ πριν 8 ωρες.
Και οι 2 πλευρες εχουν τη δικη τους αποψη, δεν ειναι υπερασπιστες ή εχθροι για τα φουρνακια μικροκυματων.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Άρα καταλαβαίνεις ότι όποια βελτίωση προσφέρουν αυτά, δεν θα τα έχει κάποιος που θα θέλει να παίζει στο Eternal. :(

Υποπτεύομαι (γνώμη μου δηλαδή) ότι, κάθε season θέλουν να την κάνουν "θεματική" και διαφορετική, σε βαθμό που ΑΝ συνδυάζονταν κάποια στιγμή, τα θεματικά της S1 και της S2 και της S3 στο Eternal Realm, θα γινόταν πυρινική έκρηξη από τους συνδυασμούς τους και θα ήταν όλοι Super Saiyan σαν το Dragonball...

Αν ισχύσει η σκέψη μου, αυτό σημαίνει ότι κάθε season θα έχει καινούργιο ενδιαφέρον γιατί θα είναι αρκετά διαφορετική από την προηγούμενη (θετικό). Βέβαια, επειδή ζούμε και στην εποχή του social networking, μπορεί όλα αυτά που ήδη ανακοίνωσαν, να αλλάξουν σε τρεις μήνες που θα κλείνει η season και να σκεφτούν κάτι άλλο ?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, silenoz66 said:

Το είπανε στο προηγούμενο campfire chat. Τα νέα αυτά hearts δεν θα μπούνε στο βασικό παιχνίδι γιατί κατά την γνώμη τους είναι τόσο broken και δεν θέλουν να γεμίσουν το core game με op μηχανισμούς 

  

15 minutes ago, bushidocougar said:

Υποπτεύομαι (γνώμη μου δηλαδή) ότι, κάθε season θέλουν να την κάνουν "θεματική" και διαφορετική, σε βαθμό που ΑΝ συνδυάζονταν κάποια στιγμή, τα θεματικά της S1 και της S2 και της S3 στο Eternal Realm, θα γινόταν πυρινική έκρηξη από τους συνδυασμούς τους και θα ήταν όλοι Super Saiyan σαν το Dragonball...

 

Άρα ουσιαστικά σπρώχνουν τον κόσμο που δεν θέλει να "ζορίζεται" στις seasons. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Thresh είπε

Άρα καταλαβαίνεις ότι όποια βελτίωση προσφέρουν αυτά, δεν θα την έχει κάποιος που θα θέλει να παίζει στο Eternal. :(

Αυτος που θα κατσει Eternal δεν τα θεωρει βελτιωση γιατι αν τα θεωρουσε βελτιωση θα πηγαινε και αυτος Season 1.
Παντως αυτο ενδεχεται να αλλαξει οπως αλλαξε και τωρα.
Ισως δεν γινεται μετα απο καθε season αλλα πχ μετα απο 2-3 Seasons.
Iσως τα λενε για να αναγκασουν περισσοτερο κοσμο να παει στο Season με τη περιεργια να τα δει και τελικα στο τελος να τα μεταφερουν και στον Eternal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PoE πάντως όλα τα νέα features της Season περνούσαν στο base game μετά τη λήξη του league πλην κάποιων αντικειμένων που δεν έπεφταν και θεωρούνταν legacy drops (όλο το league inventory και league characters περνούσε όπως ήταν στο base game). Πιο μετά έβαλαν μηχανισμό να μπορείς να ρίξεις και τα αντικείμενα, δε θυμάμαι όμως αν ήταν όλα.

Αν μπορώ να συνοψίσω το τι έχω βγάλει σα συμπέρασμα διαβάζοντας τη (συγγνώμη κιόλας) μάλλον μέτρια κουβέντα στο θέμα, το πραγματικό θέμα του Diablo 4 δεν είναι ούτε το όποιο rebalancing ούτε τα drops ούτε καν η έλλειψη "content", ό,τι κι αν φαντάζεται ο καθένας πως είναι αυτό. Είναι η έλλειψη σοβαρών καινοτόμων μηχανισμών που να μπορούν να στηρίξουν endgame και theory crafting ακόμα και χωρίς η Blizzard να ανακατεύει την τράπουλα. Από τη στιγμή που οι μηχανισμοί δεν είναι περιεχόμενο, αν αυτό είναι το βασικό gameplay του τίτλου ό,τι και να βάλει η Blizzard πάλι θα υπάρχει πρόβλημα μόλις το επιπλέον περιεχόμενο εξαντληθεί.

Και εις άλλα με υγεία. Προσωπικά παίζω Desktop Dungeons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Αν μπορώ να συνοψίσω το τι έχω βγάλει σα συμπέρασμα διαβάζοντας τη (συγγνώμη κιόλας) μάλλον μέτρια κουβέντα στο θέμα, το πραγματικό θέμα του Diablo 4 δεν είναι ούτε το όποιο rebalancing ούτε τα drops ούτε καν η έλλειψη "content", ό,τι κι αν φαντάζεται ο καθένας πως είναι αυτό. Είναι η έλλειψη σοβαρών καινοτόμων μηχανισμών που να μπορούν να στηρίξουν endgame και theory crafting ακόμα και χωρίς η Blizzard να ανακατεύει την τράπουλα. Από τη στιγμή που οι μηχανισμοί δεν είναι περιεχόμενο, αν αυτό είναι το βασικό gameplay του τίτλου ό,τι και να βάλει η Blizzard πάλι θα υπάρχει πρόβλημα μόλις το επιπλέον περιεχόμενο εξαντληθεί.

Περίπου έτσι είναι.

Όπως το λες το σοβαρό θέμα του D4 δεν είναι τα balance changes που απλά αλλάζουν τα tier lists και θα συνεχίσουν να συμβαίνουν ούτε το "content" δηλαδή του πόσα πράγματα έχεις να κάνεις.

Έχει αρκετά πράγματα να κάνεις το πρόβλημα είναι στο...γιατί να τα κάνεις?

Δεν υπάρχει σοβαρό itemisation και progress. Όλα τα αντικείμενα πριν φτάσεις στα ancestral είναι άχρηστα και όλα τα αντικείμενα αφού φτάσεις στα ancestral και αποκτήσεις items με desirable stats είναι επίσης άχρηστα. Το itemisation περιορίζεται στο να βρω ancestral αντικείμενα με 3/4 καλά rolls και τα οποία πέφτουν από ΟΛΕΣ τις δραστηριότητες. Δεν υπάρχει κάποιο boss πχ. που έχει καλύτερα drops αλλά είναι πολύ δύσκολο οπότε υπάρχει κάποιο gear check που πρέπει να ξεπεράσεις. 

Και το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι το παραπάνω είναι θέμα mindset και δε πρόκειται να αλλάξει με κάποιο patch/season στα κοντά. Είναι από την αρχή λάθος σχεδιασμένο

Και όσο και να προσπαθούν κάποιοι να το παρουσιάσουν σαν γκρίνια casuals vs hardcores η πραγματικότητα είναι ότι το D4 είναι από τα πιο casual arpg που έχει κυκλοφορήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Τα malignant hearts τα υπολογισατε στο damage, στο protection,στο resourse κτλ ή σου πηραν το 1 απο τα 2 "περιστροφα" που ειχες και σου εδωσαν "M4Α6" και δεν το εχεις καταλαβει ακομα(γενικα το λεω οχι προσωπικα)

Συμφωνώ, να μου πάρουν τα περίστροφα αλλά γιατί μόνο απο εμενα; Και αν μου πείς οτι έγινε για να ισσοροπήσουν τα classes τοτε δες λίγο την Rogue, εκεί δηλαδή της πήραν καποιο περίστροφο? Μηπως ήταν αδύναμη η καημένη και γι΄αυτό δεν της έκαναν nerf? Ειναι φανερό τι κανουν: Το πιο ευκολο για αυτους, χαλάμε τον τον πιό δημοφιλή χαρακτήρα για να ωθήσουμε τον κόσμο να παίξει με καποιον άλλο. Το οτι εσύ φαρμάρεις 100αρια με sorc και γενικά δεν ψοφάς δεν λέει τίποτα (Απλά μου λέει οτι έχεις skills - και με druid θα φάρμαρες 150άρια αν υπήρχαν)...Αρα αν είναι, να βάλω ολα τα defensive aspects πάνω μου και να έχω 0 dps, μια χάρα θα είμαι! 

Η γνώμη μου είναι οτι θα φάνε τρελό κράξιμο (που ήδη τρωνε φούλ) και θα αναγκαστούνε να βγάλουν έκτακτο patchακι για να ήρεμήσουν τον κόσμο...Η επιτυχία για αυτούς είναι να μπoυν ολοι στο season, να πουλήσουν το παιχνίδι και σε περισσότερους τώρα που το season θα έχει νεο content και mechanics...Δυστυχώς σε αυτό απέτυχαν! Αν ήταν το παιχνίδι να ζωντανέψει 80% λόγω season εγώ βλέπω να ζωντανευει πολύ λιγότερο..Νέοι "πελατες" δεν θα το αγοράσουν τωρα που πεφτει κράξιμο, και πολλοι σαν και εμένα θα αφήσουνε αυτό το season για όταν το παιχνίδι φτιάξει λιγο. Υπήρχαν πολλά θέματα με το παιχνίδι που ούτε καν τα αγγιξαν (storage space, chest for gems, αδιάφορο endgame και πολλά άλλα) αλλά έκριναν οτι είναι πιο σημαντικό να nerfάρουν το σύμπαν! Ολα αυτά που αναφέρω δεν είναι κλάψα/γκρίνια είναι η δική μου γνώμη και των περισσότερων media/communities/youtubers..Αυτές οι φωνές είναι που θα τους κάνουν να ξαναδουν τα πράγματα λίγο καλύτερα ελπίζω...Εσυ που τα βλέπεις όλα ρόδινα δεν συμβάλεις και τόσο στην εξέλιξη/βελτίωση που χρειάζεται το παιχνίδι..

Και πιστεψε με υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές απο το Fifa, κυριολεκτικά δεν ξέρω τι να πρωτοξεκινήσω... Μάλλον θα δοκιμάσω Final Fantasy XVI 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πράγματα ειναι απλά . Καπως ετσι πηγε η συζητηση στην blizz

lead : τι λέει ομορφη αγορίνα το excel ? τι χρησιμοποιουνε περισσοτερο ?

dev : ολοι παίζουν vuln, CDR , CSD, aspect of control , aspect of disobedience κτλ 

lead : τι ? δεν χρησιμοποιουν τιποτα άλλο ? ΟΛΑ nerf !!! 

dev : μα ... δεν βάζουμε κατι να ισοσταθμίσουμε καπως τα πράγματα . Ήδη για τον sorcerer μας εχουν πει οτι ειναι πιο αδυναμη κλάση

lead : τα παιχτρόνια θα βρουν τον τρόπο να κανουν τα πράγματα να δουλέψουν. Αν δεν βρουν τοτε θα κανουμε buff και θα μας χειροκροτήσουν . Α και μην ξεχάσεις το all resistance στο shield 

dev : μα κανενασ δεν χρησιμοποει resistances 

lead : ναι αλλα ειναι πιο δυσκολο να βρουνε καλό shield

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Έχει αρκετά πράγματα να κάνεις το πρόβλημα είναι στο...γιατί να τα κάνεις?

Για να μην σπαμαρεις τα ιδια και τα ιδια ενω μπορεις να κανεις 4-5 διαφορετικα που στη πορεια θα γινουν 10-15 διαφορετικα.
θα το κανεις για να βρεις καλυτερο gear για να pushαρεις δυσκολοτερο περιεχομενο του End Game.

 

8 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Δεν υπάρχει σοβαρό itemisation και progress. Όλα τα αντικείμενα πριν φτάσεις στα ancestral είναι άχρηστα και όλα τα αντικείμενα αφού φτάσεις στα ancestral και αποκτήσεις items με desirable stats είναι επίσης άχρηστα. Το itemisation περιορίζεται στο να βρω ancestral αντικείμενα με 3/4 καλά rolls και τα οποία πέφτουν από ΟΛΕΣ τις δραστηριότητες. Δεν υπάρχει κάποιο boss πχ. που έχει καλύτερα drops αλλά είναι πολύ δύσκολο οπότε υπάρχει κάποιο gear check που πρέπει να ξεπεράσεις.

Kαθε stage του gear σε βοηθαει για ανεβεις το επομενο σκαλοπατι.
Τα "απλα" για 1-50 , τα Sacred για 50-70 και τα Ancestral για 70-100.
Αν εισαι 85 level ειναι πολυ λογικο τα "απλα" και τα Sacred να ειναι αχρηστα.
Τι θα επρεπε δηλαδη να φτασεις 100 με τα απλα ή τα items κατωτερης κατηγοριας να ειναι το ιδιο με της ανωτερης;

Αρχικα το itemization βασιζεται στο build που παιζεις και στα stats που κυνηγας.
Μπορει να υπαρχουν 10 affix που θεωρητικα ειναι καλα και νομιζεις οτι βρηκες το 3/4 η το 4/4 αλλα τελικα και τα 4 να ειναι φολα για το build σου και να τα νομιζες σωστα απλα επειδη υπαρχουν στο Class.
Πρεπει να μελετησεις και να δεις ποια ειναι πραγματικα τα 4/4 σωστα και οχι απλα 4/4.
Μπορει καποιος να παιζει με Bleeding, Slow, Control Effects και Rend, να βρει αυτα τα 4 σε ενα item Και να νομιζει οτι επιασε το Joker ενω στη πραγματικοτητα θα επρεπε να εχει Cooldown reduction, resourse cost reduction, all stats, +3 σε καποιο Passive και οχι +3 σε καποιο offensive.
Mπορει τελικα το Best in slot να ειναι Unique και εσυ να ψαχνεις το 4/4.
Mπορει να εχεις φορεσει Unique Και τελικα το Best in slot να ειναι καποιο 4/4.
Και θα μου πεις τωρα , ε ναι ξερω ποια ειναι τα καλυτερα 4/4 δεν ειμαι χαζος.
Ε αυτοι που ειναι με λαθος 4/4 ειναι περισσοτεροι απο αυτους που ειναι με τα σωστα 4/4 γιατι ειναι σιγουροι οτι ξερουν.

 

18 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

 Δεν υπάρχει κάποιο boss πχ. που έχει καλύτερα drops αλλά είναι πολύ δύσκολο οπότε υπάρχει κάποιο gear check που πρέπει να ξεπεράσεις. 

Αν σου βαλει 2 δυσκολα Boss που θα πετανε ολα τα καλα items και spamαρεις τα ιδια Boss για μηνες ειναι καλυτερο απο το να Spamαρεις 120 διαφορετικα Boss για να πεσει καλο gear.
Τι αλλαζει δηλαδη οτι θα φαρμαρεις καποιο named boss ενω τωρα με 120 bosses δεν θυμασαι τα ονοματα;
Και θα μου πεις τωρα ναι αλλα θα ειναι δυσκολο να το φας.
Θα ειναι δυσκολο για λιγες μερες μεχρι να αρχισει η κλαψα για nerfαρισμα και γιατι δεν μπορουν ολα τα builds να τον φανε με την ιδια ευκολια/δυσκολια.
Θα βγουν και 2-3 βιντεο που τον σκοτωνουν σε 10 sec ενω εσυ εφαγες 100 wipes και θα αρχισει παλι η ιδια μιρλα.
 

24 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

 

Και όσο και να προσπαθούν κάποιοι να το παρουσιάσουν σαν γκρίνια casuals vs hardcores η πραγματικότητα είναι ότι το D4 είναι από τα πιο casual arpg που έχει κυκλοφορήσει.

 

Aν ηταν casual δεν θα υπηρχε γκρινια.
Ολοι θα ειχαν 5x 100ριδες , ολοι θα ηταν με end game gear , ολοι θα καθαριζαν 100αρια Sigils και θα αμολαγαμε χαρταετο.
Eπειδη καποιο το εχουν καταφερει και καποιοι αλλοι ειναι στην αρχη ακομα και με copy paste builds/strategies για αυτο υπαρχει και αυτη η γκρινια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Aν ηταν casual δεν θα υπηρχε γκρινια.
Ολοι θα ειχαν 5x 100ριδες , ολοι θα ηταν με end game gear , ολοι θα καθαριζαν 100αρια Sigils και θα αμολαγαμε χαρταετο.
Eπειδη καποιο το εχουν καταφερει και καποιοι αλλοι ειναι στην αρχη ακομα και με copy paste builds/strategies για αυτο υπαρχει και αυτη η γκρινια.

 

Ωχ αδερφε κουραζεις απιστευτα.

Αρχικα νομιζα οτι υπερασπιζεσαι τα παντα επειδη σου θιγουν το αγαπημενο σου παιχνιδι και γι αυτο καθε δυο ποστ ενα ειναι δικο σου.

Διαπιστωνω οτι αυτο που προσπαθεις ειναι απλα να μας δειξεις ποσο μεγαλο ειναι το «σπαθι» σου και ποσο αχρηστοι ειμαστε ολοι εμεις που «γκρινιαζουμε».

Δεν εχουμε 5x lvl100 χαρακτηρες επειδη δε μας αρεσει το παιχνιδι οχι επειδη ειμαστε πιο ανικανοι απο σενα. Μη μας σπας τα τετοια καθε δυο ποστ με την υπεργαματοσυνη σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Nek3d είπε

Συμφωνώ, να μου πάρουν τα περίστροφα αλλά γιατί μόνο απο εμενα; Και αν μου πείς οτι έγινε για να ισσοροπήσουν τα classes τοτε δες λίγο την Rogue, εκεί δηλαδή της πήραν καποιο περίστροφο? Μηπως ήταν αδύναμη η καημένη και γι΄αυτό δεν της έκαναν nerf? Ειναι φανερό τι κανουν: Το πιο ευκολο για αυτους, χαλάμε τον τον πιό δημοφιλή χαρακτήρα για να ωθήσουμε τον κόσμο να παίξει με καποιον άλλο. Το οτι εσύ φαρμάρεις 100αρια με sorc και γενικά δεν ψοφάς δεν λέει τίποτα (Απλά μου λέει οτι έχεις skills - και με druid θα φάρμαρες 150άρια αν υπήρχαν)...Αρα αν είναι, να βάλω ολα τα defensive aspects πάνω μου και να έχω 0 dps, μια χάρα θα είμαι! 

Η γνώμη μου είναι οτι θα φάνε τρελό κράξιμο (που ήδη τρωνε φούλ) και θα αναγκαστούνε να βγάλουν έκτακτο patchακι για να ήρεμήσουν τον κόσμο...Η επιτυχία για αυτούς είναι να μπoυν ολοι στο season, να πουλήσουν το παιχνίδι και σε περισσότερους τώρα που το season θα έχει νεο content και mechanics...Δυστυχώς σε αυτό απέτυχαν! Αν ήταν το παιχνίδι να ζωντανέψει 80% λόγω season εγώ βλέπω να ζωντανευει πολύ λιγότερο..Νέοι "πελατες" δεν θα το αγοράσουν τωρα που πεφτει κράξιμο, και πολλοι σαν και εμένα θα αφήσουνε αυτό το season για όταν το παιχνίδι φτιάξει λιγο. Υπήρχαν πολλά θέματα με το παιχνίδι που ούτε καν τα αγγιξαν (storage space, chest for gems, αδιάφορο endgame και πολλά άλλα) αλλά έκριναν οτι είναι πιο σημαντικό να nerfάρουν το σύμπαν! Ολα αυτά που αναφέρω δεν είναι κλάψα/γκρίνια είναι η δική μου γνώμη και των περισσότερων media/communities/youtubers..Αυτές οι φωνές είναι που θα τους κάνουν να ξαναδουν τα πράγματα λίγο καλύτερα ελπίζω...Εσυ που τα βλέπεις όλα ρόδινα δεν συμβάλεις και τόσο στην εξέλιξη/βελτίωση που χρειάζεται το παιχνίδι..

Και πιστεψε με υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές απο το Fifa, κυριολεκτικά δεν ξέρω τι να πρωτοξεκινήσω... Μάλλον θα δοκιμάσω Final Fantasy XVI 

Ολοι εχουν φαει nerfs και πολυ περισσοτερα απο τον Sorceror.
Ο Baba εχει φαει 200 nerfs συνολικα, απο πριν καν κυκλοφορησει το game απο τα tests που εγιναν απο τους youtubers.
Απο τοτε ειχαν σχολια κοιτα ποσο dmg κανει ,κοιτα πως τα καθαριζει κτλ κτλ.
Ε τον ξεσκισαν στα nerfs αλλα δεν ειδα καποιον να παραπονεθει εκτος των barbs.
Καποια στιγμη φαντασου οτι 2-3 Aspects δεν δουλευαν ηταν αχρηστα μεχρι να τα φτιαξουν.
Πιο δημοφιλη θα ελεγα τον Baba και τον Roque, ισως ειναι λιγοτεροι Sorc και απο τους Necro.

Eιναι τοσοι πολλοι με διαφορετικη αποψη, που τους ενοχλουν πολλα διαφορετικα πραγματα που ποτε δεν θα ειναι ολοι ευχαριστημενοι και παντα θα υπαρχει γκρινια για κατι.
Πχ πριν το patch καποιοι ελεγαν οτι τα mobs κανουν scale και σου δινει την αισθηση οτι ποτε δεν εισαι καλυτερος απο τα mobs.
Eρχονται λοιπον και σου λενε οτι τα mobs στο open world θα σε ακολουθουν 5 lev μικροτερα και οχι στο ιδιο level.
Tωρα λοιπον δημιουργηθηκε μια "νεα ομαδα" που θα λεει οτι το open world ειναι παιδικη χαρα και να σκοτωνουν ολα με μισο hit.
Aν στα εκαναν 5 level μεγαλυτερα ξερεις τι θα γινοταν;
Ολοι μαζι θα εκραζαν γιατι το open world ειναι δυσκολο.
Γκρινιαζει κοσμος γιατι οι μαγοι ειναι μονιμως immune η σε barrier και με stagger τρωνε Lilith,nerfaρουν λιγο τους μαγους και ηρθε η συντελεια του κοσμου απο αλλο group.
Θα τους δωσεις κατι καλο, θα γκρινιαξει καποιος αλλος γιατι δεν πηρε το ιδιο και πηρε κατι λιγο χειροτερο.
Ε καποια στιγμη οπα να φυγουν οσοι ειναι να φυγουν να παιξουμε με την ησυχια μας χωρις γκρινια.

3 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ωχ αδερφε κουραζεις απιστευτα.

Αρχικα νομιζα οτι υπερασπιζεσαι τα παντα επειδη σου θιγουν το αγαπημενο σου παιχνιδι και γι αυτο καθε δυο ποστ ενα ειναι δικο σου.

Διαπιστωνω οτι αυτο που προσπαθεις ειναι απλα να μας δειξεις ποσο μεγαλο ειναι το «σπαθι» σου και ποσο αχρηστοι ειμαστε ολοι εμεις που «γκρινιαζουμε».

Δεν εχουμε 5x lvl100 χαρακτηρες επειδη δε μας αρεσει το παιχνιδι οχι επειδη ειμαστε πιο ανικανοι απο σενα. Μη μας σπας τα τετοια καθε δυο ποστ με την υπεργαματοσυνη σου.

Δεν εχω 5x 100 ουτε νιωθω υπεργαματος ,αν ενιωθα δεν θα ειχα ασχοληθει καθολου.
Θα επαιζα το "αγαπημενο" game μου για παρτυ μου με τους φιλους μου και δεν θα εχανα το χρονο μου τσαμπα(οπως φαινεται) για να εξηγω τα αυτονοητα.
Δεν ειναι κακο να υπαρχουν διαφορετικες γνωμες, το κακο ειναι οταν καποιος εχει διαφορετικη γνωμη να του βαζετε ταμπελες γιατι σας χαλασε το παραμυθι που ζειτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Ολοι εχουν φαει nerfs και πολυ περισσοτερα απο τον Sorceror.
Ο Baba εχει φαει 200 nerfs συνολικα, απο πριν καν κυκλοφορησει το game απο τα tests που εγιναν απο τους youtubers.
Απο τοτε ειχαν σχολια κοιτα ποσο dmg κανει ,κοιτα πως τα καθαριζει κτλ κτλ.
Ε τον ξεσκισαν στα nerfs αλλα δεν ειδα καποιον να παραπονεθει εκτος των barbs.
Καποια στιγμη φαντασου οτι 2-3 Aspects δεν δουλευαν ηταν αχρηστα μεχρι να τα φτιαξουν.
Πιο δημοφιλη θα ελεγα τον Baba και τον Roque, ισως ειναι λιγοτεροι Sorc και απο τους Necro.

Eιναι τοσοι πολλοι με διαφορετικη αποψη, που τους ενοχλουν πολλα διαφορετικα πραγματα που ποτε δεν θα ειναι ολοι ευχαριστημενοι και παντα θα υπαρχει γκρινια για κατι.
Πχ πριν το patch καποιοι ελεγαν οτι τα mobs κανουν scale και σου δινει την αισθηση οτι ποτε δεν εισαι καλυτερος απο τα mobs.
Eρχονται λοιπον και σου λενε οτι τα mobs στο open world θα σε ακολουθουν 5 lev μικροτερα και οχι στο ιδιο level.
Tωρα λοιπον δημιουργηθηκε μια "νεα ομαδα" που θα λεει οτι το open world ειναι παιδικη χαρα και να σκοτωνουν ολα με μισο hit.
Aν στα εκαναν 5 level μεγαλυτερα ξερεις τι θα γινοταν;
Ολοι μαζι θα εκραζαν γιατι το open world ειναι δυσκολο.
Γκρινιαζει κοσμος γιατι οι μαγοι ειναι μονιμως immune η σε barrier και με stagger τρωνε Lilith,nerfaρουν λιγο τους μαγους και ηρθε η συντελεια του κοσμου απο αλλο group.
Θα τους δωσεις κατι καλο, θα γκρινιαξει καποιος αλλος γιατι δεν πηρε το ιδιο και πηρε κατι λιγο χειροτερο.
Ε καποια στιγμη οπα να φυγουν οσοι ειναι να φυγουν να παιξουμε με την ησυχια μας χωρις γκρινια.

Fact 1: O Baba μαζι με Druid ηταν τα πιο δυνατα classes οταν βγήκε το παχνίδι 2 Ιουνιου early access (αρα είναι λογικό να έχουν φάει τα περισσοτερα nerfs ) - υπάρχουν video με τα OP builds τους.

Fact 2: O πιο πολυπαιγμενος χαρακτήρας ειναι ο sorc (υπάρχουν αμέτρητα αρθρα που θα βρεις στο δευτερόλεπτο αν θές) μην κρίνεις απο το τί βλέπεις εσυ και εγώ στον server, μιλάμε παγκοσμίως...

Fact 3: 29 κατασκευαστές video youtube συνιστούν sorc σαν πιό αδύναμο class, αυτοί ξέρουν!!

Επισης αυτό το wand που εβγαλαν για sorc είναι απίστευτη τρολιά!! Κατευθείαν sell. Αν δεν είχε το "random teleportation" θα άξιζε ακόμα και χωρίς offensive stats...Oπως το γνωστό oculus στο D2....Αλλά όχι, να βάλουμε "random location" για να την σπασουμε κι άλλο στους sorcs! ...δεν μας έφταναν τα υπόλοιπα.

Επεξ/σία από Nek3d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

1 hour ago, Nek3d said:

αι θα αναγκαστούνε να βγάλουν έκτακτο patchακι για να ήρεμήσουν τον κόσμο...

Προλαβαίνουν?

29 minutes ago, Nek3d said:

Αλλά όχι, να βάλουμε "random location" για να την σπασουμε κι άλλο στους sorcs!

Πόσο κρίμα που δεν έχει γκρεμούς κτλπ, να φεύγεις από κάτω καταλάθος και psof. Ότι πρέπει για HC χαρακτήρες. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή σαν Barbarian έχω πειραματιστεί με 2-3 builds (έχω 90+ char), το θέμα δεν είναι τόσο ότι τον "ξέσκισαν", αλλά ότι για 50-60+ nightmares μπορείς να παίξεις μόνο σβούρα πλέον (με τα 3 shouts και είτε με  ironskin, είτε με WOTB. είτε με Deathblow που παίζω εγώ - λίγο πολύ το ίδιο build είναι)...

Στην αρχή ήταν viable και το cleave κάπως (πάλι χειρότερο από το whirlwind), έφαγε το nerfάκι του και απλά εκεί που ήταν 2 φορές πιο slow από σβούρα για clears (αν και λίγο πιο safe θα έλεγα) - τώρα είναι 5 με 10 φορές χειρότερο.

Την χειρότερη ήττα όμως την φάγανε όσοι παίζανε HOTA build - για αυτό αν έχετε διαφορά builds κρατήστε το παλιό σας gear, aspects και materials. Αυτούς τους πήδηξε πατόκορφα η Bliz. Αν είχα χαλάσει 50-100 ώρες για να ντυθώ για HOTA σωστά και μου το έκανε αυτό και εμένα μπορεί να παράταγα και το game από την ξενέρα χωρίς πλάκα.

Σήμερα που έπαιξα λίγο μετά από καιρό. Ιδέα μου είναι ή έγιναν ακόμα πιο broken οι σκατζόχοιροι με το resource burn? Δε θυμάμαι να σου τρώγανε 100->0 όλο το fury με 1-2 hits ffs. Έβγαλα όλο το dungeon με deathblows...  Ευτυχώς που ήταν 40ρι γιατί 50+ θα έπαιζε rq. Επίσης δε θυμάμαι ο Kixxarth, το helltide assassin boss να ήταν τόσο tanky την τελευταία φορά που τον είχα παίξει. Πήρε σχεδόν να βγει σε solo όσο ένα world boss - μην πω παραπάνω.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...