Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, JohnTheReaper89 said:

Ποιο είναι το καλύτερο class για να ξεκινήσουμε season 1 παιδιά; Ο βασικός μου είναι rogue αλλά θέλω να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό τώρα...

druid!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ακριβως το ιδιο γινεται στο POE τοσα χρονια.

Το POE είναι παιχνίδι 10ετίας και free to play, λογικό να στηρίζεται τόσο στα updates και στο seasonal περιεχόμενο και από εταιρεία της οποίας είναι το μοναδικό της παιχνίδι.

Εδώ μιλάμε για παιχνιδι του 2023 με αρχική τιμή 70 και 80ευρώ και από μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον χώρο.

Γιαυτό και υπάρχουν μεγαλύτερες απαιτήσεις και φυσικά μεγαλύτερο κράξιμο.

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ετσι ειναι αυτου του ειδους τα παιχνιδια και αυτος ειναι ο μονος τροπος να μην τα βαρεθεις σε 6μηνες - 1 χρονο.

Στο D4 συγκεκριμένα ο κόσμος το βαρέθηκε από τις πρώτες εβδομάδες, λόγω οχι επαρκούς endgame περιεχομένου(γιαυτο οι περισσότεροι περιμένουν την S1).

Δεν είναι ότι τώρα περνάνε ολοι καλά και δεν βαριούνται και φοβούνται ότι μετά απο Χ μήνες θα βαρεθούν.

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα νιώθω απογοήτευση σε μια πρωτη αναγνωση με το patch.

Νιώθω οτι αντί να δώσουν νέο πιο δύσκολο content, 
απλά νέρφαραν τα πάντα (και σε τεράστιο βαθμό το surivability) για να κάνουμε το υπάρχον content πιο αργά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Εγω προσωπικα νιώθω απογοήτευση σε μια πρωτη αναγνωση με το patch.
 

Δεν είσαι μόνο εσύ. Κάνε μια βόλτα ιντερνετικά σε forums/reddit/youtube/twitch.

Οι περισσότεροι ξενέρωσαν την ζωή τους με το patch, ειδικά λίγες ημέρες πριν την S1.

Μάλιστα βγάλανε και post μετά το κράξιμο

CDN media

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Εγω προσωπικα νιώθω απογοήτευση σε μια πρωτη αναγνωση με το patch.

Νιώθω οτι αντί να δώσουν νέο πιο δύσκολο content, 
απλά νέρφαραν τα πάντα (και σε τεράστιο βαθμό το surivability) για να κάνουμε το υπάρχον content πιο αργά.

 

Αυτό είναι και ένας άλλος έξυπνος τρόπος για να δώσουν ένα πιο δύσκολο content. Το "νέο" θα το δεις μόλις δώσεις το μπαγιόκο για εξπάσιο, όπως σε όλα τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, bushidocougar said:

Αυτό είναι και ένας άλλος έξυπνος τρόπος για να δώσουν ένα πιο δύσκολο content. Το "νέο" θα το δεις μόλις δώσεις το μπαγιόκο για εξπάσιο, όπως σε όλα τα games.

Ναι λογικα θα δώσω ξανα λεφτά για το D4 ... sureeeeeeeeeee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Καποια εφαγαν nerf ,καποια εφαγαν Boost αν τα δεις ολα(skills,glyphs,aspects,drops,xp bonus,monsters scale κτλ) και τα ζυγισεις δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως φαινονται αρχικα.

Θεωρώ οτι είσαι γνώστης του παιχνιδιού και παρακολουθώ τα posts σου, αλλά βλέπω οτι είσαι αρκετά αισιόδοξος μετά το massive nerf patch (πρέπει να έχουμε ηθικόν ακμαιότατον όταν αυριο πάμε στον πόλεμο για μήνες). Για όλα τα δεινά έχεις μια λογική εξήγηση αλλά σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις γιατί διέλυσαν το κατά γενική ομολογία πιό αδύναμο class (sorc).. OK κάποια nerfs ήταν οριζόντια (defenses) και χτύπησαν ασχημα και την sorc πού ήδη έπασχε από survivability, αλλά δώσε και κάτι για να ισορροπήσεις την κατασταση. Γιατί πάς και ξεσκίζεις τα 2 απο τα καλύτερα όπλα του class? (aspect of control, devouring blaze). Το ξέρουμε οτι η sorc είναι το πιο πολυπαιγμενο class (και γι'αυτό ήταν το πιό αδύναμο ήδη) αλλά με το να την αποτελειώνεις για να μήν την παίζει ο κόσμος θα προκαλέσεις την οργή των παιχτών που γουστάρουν ρε αδερφέ να παίζουν αυτό το class. Αυριο αρχίζει το season και πραγματικά θελω να δώ ποιός θα παίξει sorc..Αν ήθελα δυνατό challenge στο παιχνίδι, πήγαινα στο hardcore λολ!

Y.Γ: (για το cooldown reduction που με κόπο το έφτασα στο 43% και τώρα έχω 33% να μην μιλήσω καλύτερα...ξέρεις οτι σχεδόν όλα τα sorc builds βασίζονται στο CDR, είναι mandatory σε όλα τα items)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Nek3d είπε

Θεωρώ οτι είσαι γνώστης του παιχνιδιού και παρακολουθώ τα posts σου, αλλά βλέπω οτι είσαι αρκετά αισιόδοξος μετά το massive nerf patch (πρέπει να έχουμε ηθικόν ακμαιότατον όταν αυριο πάμε στον πόλεμο για μήνες). Για όλα τα δεινά έχεις μια λογική εξήγηση αλλά σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις γιατί διέλυσαν το κατά γενική ομολογία πιό αδύναμο class (sorc).. OK κάποια nerfs ήταν οριζόντια (defenses) και χτύπησαν ασχημα και την sorc πού ήδη έπασχε από survivability, αλλά δώσε και κάτι για να ισορροπήσεις την κατασταση. Γιατί πάς και ξεσκίζεις τα 2 απο τα καλύτερα όπλα του class? (aspect of control, devouring blaze). Το ξέρουμε οτι η sorc είναι το πιο πολυπαιγμενο class (και γι'αυτό ήταν το πιό αδύναμο ήδη) αλλά με το να την αποτελειώνεις για να μήν την παίζει ο κόσμος θα προκαλέσεις την οργή των παιχτών που γουστάρουν ρε αδερφέ να παίζουν αυτό το class. Αυριο αρχίζει το season και πραγματικά θελω να δώ ποιός θα παίξει sorc..Αν ήθελα δυνατό challenge στο παιχνίδι, πήγαινα στο hardcore λολ!

Y.Γ: (για το cooldown reduction που με κόπο το έφτασα στο 43% και τώρα έχω 33% να μην μιλήσω καλύτερα...ξέρεις οτι σχεδόν όλα τα sorc builds βασίζονται στο CDR, είναι mandatory σε όλα τα items)

 

Μπορεί να επηρεάστηκαν από αυτό...

 

 

Επεξ/σία από bushidocougar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Τα ειπε παρα πολύ ωραία θα πω...

1 minute ago, bushidocougar said:

 

Μπορεί να επηρεάστηκαν από αυτό...

 

 

Ακριβώς αυτό εγινε και αυτο δειχνει ποσο ΑΣΧΕΤΟΙ ειναι.

Θα μπορουσα να γραψω πολλα για να το αναλυσω , αλλα πραγματικα εγω σήμερα εχω καταλάβει οτι οι τύποι ειναι απλα ΑΣΧΕΤΟΙ.

Δεν εχω να πω κατι αλλο. 

Και τον @BlurayMoviesGreece τον συμπαθώ και μιλάμε και 2μας στο disc, αλλα δεν γίνεται να δικαιολογούμε οτιδήποτε κανει η blizz,.


Θα προσπαθήσω να ηρεμησω, να παιξω το season και να διασκεδάσω.

Ελπιζω στην πράξη το season να ειναι πολύ ανώτερο της θεωρίας.

Συγγνώμη για το κλαμα και το rage αλλα ειχα πολυ μεγαλύτερα expectations απο αυτό που βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...