Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Αρχικα νομιζα οτι ειναι podcast highlights αλλα τελικα ειναι Highlights του Kripp.
Πρεπει να ακουσεις ολο το podcast για να τα δεις ολα.

Ειναι μια ιδεα που μπορει να δουμε στα επομενα Seasons/expansions ή κατι αντιστοιχο.

Season σημαινει fresh start και αγωνας δρομου, το οτι σου δινουν δωρο το Campaign και το μισο renown ειναι θαυμα.
Φαντασου οτι δεν στο εδιναν στο 2 που ησουν αναγκασμενος να το κανεις 3 φορες ανα χαρακτηρα.

Τι να σου πω ίσως δεν είμαι παίχτης ladder και μου αρέσει περισσότερο το end game . Δηλαδή θα μου άρεσε περισσότερο  να ξεκινάω με ένα ποσό στο λεβελ 50 να αγοράζω τον βασικό εξοπλισμό μου . Αντί για 1-100 να είναι η σεζον 50-150 . Γενικά fresh start δεν σημαίνει ότι όπως και να χει πρέπει να ξεκινάς από το 1 . Ο σχεδιασμός της σεζόν κάνει dictate πως ξεκινάς και τι περιορισμούς μπορεί να έχεις . Το ότι επειδή τα παλιά Diablo ήταν εται δεν σημαίνει ότι θα συζητάμε τα ίδια στο Diablo 20 . Αν με ρωτήσεις και κάτσουμε κάτω είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να φτιάξουμε και eternal realm που η σεζόν είναι το end game και όχι τα infinite paragon points 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Aztec είπε

Τι να σου πω ίσως δεν είμαι παίχτης ladder και μου αρέσει περισσότερο το end game . Δηλαδή θα μου άρεσε περισσότερο  να ξεκινάω με ένα ποσό στο λεβελ 50 να αγοράζω τον βασικό εξοπλισμό μου . Αντί για 1-100 να είναι η σεζον 50-150 . Γενικά fresh start δεν σημαίνει ότι όπως και να χει πρέπει να ξεκινάς από το 1 . Ο σχεδιασμός της σεζόν κάνει dictate πως ξεκινάς και τι περιορισμούς μπορεί να έχεις . Το ότι επειδή τα παλιά Diablo ήταν εται δεν σημαίνει ότι θα συζητάμε τα ίδια στο Diablo 20 . Αν με ρωτήσεις και κάτσουμε κάτω είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να φτιάξουμε και eternal realm που η σεζόν είναι το end game και όχι τα infinite paragon points 

Στο 2 φαντασου οτι ηταν standard το τι επρεπε να κανεις και θα μπορουσαν να παραληψουν 2/3 φορες.
Συγκρινω με το 2 γιατι το 2 ηταν η αρχη των Seasons/Ladder ,αυτο τα εφερε για πρωτη φορα.
Στο 4 που εχεις την ελευθερια να πας 1-50 με διαφορετικους τροπους και με διαφορετικη σειρα ειναι ακομα πιο σημαντικο να υπαρχει μεσα στο Season γιατι αυτος που θα παει πρωτος 50 βρηκε τον πιο σωστο και παραλληλα γρηγορο τροπο.
Μπορει δηλαδη καποιος να ειναι 70 level και καποιος αλλος 40 level ενω εχουν παιξει τις ιδιες ωρες.
Για τους speedrunners το 1-100 ειναι περιπου 20 ωρες.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει το παιχνίδι από την πρώτη μέρα.. Έχω πάει 100 με ένα χαρακτήρα και 70 με δεύτερο.

Το campaign δεν ήταν τόσο ωραίο όπως τα παλιά diablo.

Ήμουν τυχερός και είχα βρει καλά item και aspect πολύ νωρίς. Στο lvl 80 έβγαζα sigil 55 ρια..

Αλλά εδώ είναι το θέμα. Το καλύτερο ΄όπλο το βρήκα όταν ήμουν lvl 68. από κει και μέχρι τα 100 δεν έπεσε τίποτα να το πλησιάζει. Το μοναδικό item καλύτερο που έπεσε μετά το lvl 75 ήταν ένα δαχτυλίδι.

Οπότε τσάμπα τόσο farming, κανένα νόημα.

Χτες λέω ας φτιάξω ένα τρίτο char έτσι να δοκιμάσω για το season. Μπαίνω και τρώω την ξενέρα που είχα ξεχάσει πως θέλει πάλι από την αρχή όλος ο χάρτης. Ε οκ QUIT και άντε γεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SAnathema είπε

Έχω αγοράσει το παιχνίδι από την πρώτη μέρα.. Έχω πάει 100 με ένα χαρακτήρα και 70 με δεύτερο.

Το campaign δεν ήταν τόσο ωραίο όπως τα παλιά diablo.

Ήμουν τυχερός και είχα βρει καλά item και aspect πολύ νωρίς. Στο lvl 80 έβγαζα sigil 55 ρια..

Αλλά εδώ είναι το θέμα. Το καλύτερο ΄όπλο το βρήκα όταν ήμουν lvl 68. από κει και μέχρι τα 100 δεν έπεσε τίποτα να το πλησιάζει. Το μοναδικό item καλύτερο που έπεσε μετά το lvl 75 ήταν ένα δαχτυλίδι.

Οπότε τσάμπα τόσο farming, κανένα νόημα.

Χτες λέω ας φτιάξω ένα τρίτο char έτσι να δοκιμάσω για το season. Μπαίνω και τρώω την ξενέρα που είχα ξεχάσει πως θέλει πάλι από την αρχή όλος ο χάρτης. Ε οκ QUIT και άντε γεια.

Το οπλο που βρηκες στο 68 ηταν καλυτερο απο τα αλλα που βρηκες στη συνεχεια οσον αφορα τα Affix που κατσανε.
Στο Damage ειμαι σιγουρος οτι βρηκες καλυτερα απλα δεν ειχαν 3/4, 4/4 καλα Affixes και δεν το αλλαξες.
To οπλο αν εχει ακομα και 50-100dmg παραπανω απο αυτο που φορας το τελικο damage θα εχει μεγαλη διαφορα γιατι ολα τα damage πατανε στο Base Damage.

Το ξανα ολος ο χαρτης εννοεις την εξερευνηση(Fog) ή τα Lilith αγαλματα;
Kαι εγω τη πατησα οταν εκανα νεο χαρακτηρα ειδα οτι δεν ειχα τα Lilith και νομιζα οτι δεν τα εχει παρει.
Οταν πας να τα ξαναπαρεις σου δινουν μονο λιγο xp ,τα stats τα εχεις παρει.
Αν κανεις μερικα Tree of Wispers(2-2 dungeons) εχεις παει 50 σε μια μερα και εχεις ανοιξε αρκετο fog.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Το οπλο που βρηκες στο 68 ηταν καλυτερο απο τα αλλα που βρηκες στη συνεχεια οσον αφορα τα Affix που κατσανε.
Στο Damage ειμαι σιγουρος οτι βρηκες καλυτερα απλα δεν ειχαν 3/4, 4/4 καλα Affixes και δεν το αλλαξες.
To οπλο αν εχει ακομα και 50-100dmg παραπανω απο αυτο που φορας το τελικο damage θα εχει μεγαλη διαφορα γιατι ολα τα damage πατανε στο Base Damage.

Το ξανα ολος ο χαρτης εννοεις την εξερευνηση(Fog) ή τα Lilith αγαλματα;
Kαι εγω τη πατησα οταν εκανα νεο χαρακτηρα ειδα οτι δεν ειχα τα Lilith και νομιζα οτι δεν τα εχει παρει.
Οταν πας να τα ξαναπαρεις σου δινουν μονο λιγο xp ,τα stats τα εχεις παρει.
Αν κανεις μερικα Tree of Wispers(2-2 dungeons) εχεις παει 50 σε μια μερα και εχεις ανοιξε αρκετο fog.

Όχι δεν έχω βρει καλύτερο όπλο ούτε σε dmg.. μου έπεσε αν θυμάμαι καλά 815? Πρέπει να μπω να δω, αλλά από τότε τίποτα.

Για το χάρτη εννοώ το fog, όχι τα αγάλματα.. Άντε δλδ να τρέχω γύρω γύρω ξανά..Άσε που για κάποια θέλει και τα strongholds..

Τίποτα το παιχνίδι σου λέει μη με ξαναπαίζεις..

Επεξ/σία από SAnathema
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, SAnathema said:

Όχι δεν έχω βρει καλύτερο όπλο ούτε σε dmg.. μου έπεσε αν θυμάμαι καλά 815? Πρέπει να μπω να δω, αλλά από τότε τίποτα.

Για το χάρτη εννοώ το fog, όχι τα αγάλματα.. Άντε δλδ να τρέχω γύρω γύρω ξανά..Άσε που για κάποια θέλει και τα strongholds..

Τίποτα το παιχνίδι σου λέει μη με ξαναπαίζεις..

ή μπορείς να το εκ'λάβεις διαφορετικά: άστο για 1 χρόνο και ξαναγύρνα να δοκιμάσεις να ανεβάσεις άλλον χαρακτήρα.

Πολύ δράμα ρε παιδί μου. Να πώ οτι τα προηγούμενα Diablo ήταν διαφορετικά..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, SAnathema είπε

Όχι δεν έχω βρει καλύτερο όπλο ούτε σε dmg.. μου έπεσε αν θυμάμαι καλά 815? Πρέπει να μπω να δω, αλλά από τότε τίποτα.

Για το χάρτη εννοώ το fog, όχι τα αγάλματα.. Άντε δλδ να τρέχω γύρω γύρω ξανά..Άσε που για κάποια θέλει και τα strongholds..

Τίποτα το παιχνίδι σου λέει μη με ξαναπαίζεις..

Aν σηκωσες 815 και με 4/4 σωστα Αffix τοτε οκ εισαι πολυ τυχερος :P
(πχ 1)Critical Dmg, 2)Vulnerable Dmg, 3)STR , 4)Core skills/All Stats/Damage to Bleeding κτλ)
Δεν το χρειαζεσαι το fog ουτε τα Strongholds στο 2ο χαρακτηρα και εφοσον εχεις ξεκλειδωσει ολα τα Map Rewards 5/5.
Kανεις μερικα Tree of Wispers κανεις Capstones και φαρμαρεις Sigils,Helltides.
Πας δηλαδη καρφι να ανεβασεις Glyphs,να παρεις drops και το καλυτερο xp/hour.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SAnathema είπε

Χτες λέω ας φτιάξω ένα τρίτο char έτσι να δοκιμάσω για το season. Μπαίνω και τρώω την ξενέρα που είχα ξεχάσει πως θέλει πάλι από την αρχή όλος ο χάρτης. Ε οκ QUIT και άντε γεια.

Παντως στο season θα ειναι τοσο ανοιχτος ο χαρτης οσο ο παιχτης που θα κανεις log in 18/7. Θεωρητικα δηλαδη για τους πιο πολλους απο εμας θα εχουμε full χαρτη απο την αρχη.

Και εγω πηγα να κανω εναν barb να δοκιμασω λιγο για το 1o season και μολις ειδα οτι ο χαρτης ειναι καλλυμενος βγηκα και το αφησα για το season μια και καλη. Καλυτερα να κανουμε και λιγη αποτοξινωση μεχρι τοτε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους γνώστες της Sorceress, έχω ice shards build και μου έπεσαν Fist of Fate με 290%, έχω δεί streamers να τα χρησιμοποιούν για high tier dung..ακόμα και 100άρια..Τα γάντια μου είναι σούπερ με +4 ice shards, και όλα τα καλούδια...Να τα αλλάξω με τα FoF? Τα έχει δοκιμάσει κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nek3d είπε

Προς τους γνώστες της Sorceress, έχω ice shards build και μου έπεσαν Fist of Fate με 290%, έχω δεί streamers να τα χρησιμοποιούν για high tier dung..ακόμα και 100άρια..Τα γάντια μου είναι σούπερ με +4 ice shards, και όλα τα καλούδια...Να τα αλλάξω με τα FoF? Τα έχει δοκιμάσει κανένας?

Συνηθως στο End Game παιζουν με Frostburn ή με κατι τετοιο

Spoiler


Screenshot_15.jpg

Screenshot_10.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Συνηθως στο End Game παιζουν με Frostburn ή με κατι τετοιο

Επειδή το έχω ψάξει υπάρχει κόσμος που θερίζει με τα fist of fate, απλά πρέπει να είναι πάνω απο 280% dmg... δές εδώ κινεζόνιο κάνει tier 100 σε 15 λεπτά.. με two-hander και fists of fate: 

κάνει μέχρι 8 million crit: Apply burning + Stun + Immob + frozen at the same time, Use a 2-hander and +3 Devouring Flame (το immobilize είναι από τα gloves που λεω...απλά θές ψηλό lucky hit chance...)

το build του κινέζου είναι στα comments κατω-κατω..

Επεξ/σία από Nek3d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Nek3d said:

Προς τους γνώστες της Sorceress, έχω ice shards build και μου έπεσαν Fist of Fate με 290%, έχω δεί streamers να τα χρησιμοποιούν για high tier dung..ακόμα και 100άρια..Τα γάντια μου είναι σούπερ με +4 ice shards, και όλα τα καλούδια...Να τα αλλάξω με τα FoF? Τα έχει δοκιμάσει κανένας?

50% dmg bonus δίνει ουσιαστικά . Όλη η ουσία είναι το lucky hit που έχει . Τα ice shards έχουν 16% lucky hit per shard . Αν βάλεις από paragon και gear ένα 50% lucky hit bonus και 20% το effect στα γάντια τότε 

( 0.16 * 1.5 ) * 0.2 = 0.048

άρα έχεις 4.8 % να κανείς trigger κάθε ένα από τα effect . Όμως αυτό που ενδιαφέρει είναι το immobilize να είναι όσο το δυνατόν μεγαλύτερο για να αξιοποιήσεις το aspect of control +35% και το devouring blaze passive (με +3 στο amulet ) . Βλέπεις million πάντως αλλά είναι inconsistent 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Nek3d είπε

Επειδή το έχω ψάξει υπάρχει κόσμος που θερίζει με τα fist of fate, απλά πρέπει να είναι πάνω απο 280% dmg... δές εδώ κινεζόνιο κάνει tier 100 σε 15 λεπτά.. με two-hander και fists of fate: 

κάνει μέχρι 8 million crit: Apply burning + Stun + Immob + frozen at the same time, Use a 2-hander and +3 Devouring Flame (το immobilize είναι από τα gloves που λεω...απλά θές ψηλό lucky hit chance...)

το build του κινέζου είναι στα comments κατω-κατω..

Αν ηταν 280% θα ειχε νοημα, το προβλημα ειναι οτι ειναι 1% - 280% και αυτο οχι πανω στο συνολικο Dmg αλλα στο Normal Damage.
Δηλαδη αν κανεις με καποιο skill 500.000 dmg(τελικο) δεν θα παρει ουτε 1 dmg παραπανω με τα Fist of Fate.
Αυτος που κανει 8m θα τα κανει και χωρις τα Fist of Fate.
To Ιmmobilize παρολα αυτα βοηθαει αν παιζεις με καποιο skill που εχει μεγαλο Lucky Hit Chance ή με καποιο skill που κανει παρα πολλα hits οποτε το Ιmmobilize θα γινεται συχνα
Στα μεγαλα Nightmare Dungeons που φευγεις 1 shot το Immobilize ειναι χρησιμο.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρες.

Στο Season1 το level requirement απο τα items θα αλλάξει επιτέλους.

Τα sacred ιτεμς θα έχουν level requirement MAX 60 lvl
Τα ancenstral ιτεμς θα έχουν level requirement MAX 80lvl

Αυτά προς το παρόν απο πληροφορίες για το αυριανό patch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...