Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ναι ναι κανονικα. 

 

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Nαι γινεται, θα πρεπει να σε τρεξει μεγαλα Sigils.

Στο Open World για activities ειναι τα Strongholds , το Helltide, τα Legion Events και τα World Bosses.
Designated loot table δεν παιζει στα Diablo.
Μονο το Immortal ειχε αλλα με πιθανοτητες Ξυστο καθε part κατεληγες να κανεις 200+ runs.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θα με πάτε παρακαλώ? Γίνεται να μπούμε μέσα στο σκ που έχω επιτέλους ρεπό?

επειδή δούλευα και δουλεύω μόνο βράδια αυτή τη βδομάδα και σχολαω 7 το πρωί δεν έπαιξα καθόλου και έχω μείνει πίσω, στα 57🥹.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θα με πάτε παρακαλώ? Γίνεται να μπούμε μέσα στο σκ που έχω επιτέλους ρεπό?

επειδή δούλευα και δουλεύω μόνο βράδια αυτή τη βδομάδα και σχολαω 7 το πρωί δεν έπαιξα καθόλου και έχω μείνει πίσω, στα 57🥹.

Στειλε μου μηνυμα οταν εισαι μεσα, στο Clan ή σε pm και θα παμε παρεα.
Το acc μου ειναι dragonld.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Στειλε μου μηνυμα οταν εισαι μεσα, στο Clan ή σε pm και θα παμε παρεα.
Το acc μου ειναι dragonld.

Έγινε. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα χθες κυριως λογο τιμης αργησα και ειναι τιμιο.Τα γραφικα ειναι φοβερα για μενα.Θα δουμε στην συνεχεια.Καλα τα λετε εδω περα αλλα λεφτα πως μπορουμε να βγαλουμε δεν λετε .Μπορεις να πουλησεις αντικειμενα?Στο d3 εβγαζα 100αρια το μηνα απο το auction house μεχρι που το εκλεισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Aias said:

Το αγορασα χθες κυριως λογο τιμης αργησα και ειναι τιμιο.Τα γραφικα ειναι φοβερα για μενα.Θα δουμε στην συνεχεια.Καλα τα λετε εδω περα αλλα λεφτα πως μπορουμε να βγαλουμε δεν λετε .Μπορεις να πουλησεις αντικειμενα?Στο d3 εβγαζα 100αρια το μηνα απο το auction house μεχρι που το εκλεισαν.

Δεν υπάρχει trade στο παιχνίδι. Μοναδικός τρόπος λεβελιάζεις χαρακτηρα με προσωρινο email bnet account και τον πουλας κάπου στα 200ευρώ lvl100. Καθαρό δηλαδή 100άρικο ενώ για endgame 70+ πάει στο 120-150ευρώ. (τωρινές τιμές δε ξέρω αργότερα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Aias είπε

Το αγορασα χθες κυριως λογο τιμης αργησα και ειναι τιμιο.Τα γραφικα ειναι φοβερα για μενα.Θα δουμε στην συνεχεια.Καλα τα λετε εδω περα αλλα λεφτα πως μπορουμε να βγαλουμε δεν λετε .Μπορεις να πουλησεις αντικειμενα?Στο d3 εβγαζα 100αρια το μηνα απο το auction house μεχρι που το εκλεισαν.

ναι πουλας Items σε καλες τιμες ανεβαινοντας. Ευκολα σε μια μερα μπορεις να βγαλεις και 100m 

edit: τωρα καταλαβα οτι μιλαγες για €

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Δεν υπάρχει trade στο παιχνίδι. Μοναδικός τρόπος λεβελιάζεις χαρακτηρα με προσωρινο email bnet account και τον πουλας κάπου στα 200ευρώ lvl100. Καθαρό δηλαδή 100άρικο ενώ για endgame 70+ πάει στο 120-150ευρώ. (τωρινές τιμές δε ξέρω αργότερα)

Έχει trade ρε μπρο! Κάνεις με άλλους παίχτες, πατώντας Ε πάνω τους, όταν είσαι στο ίδιο πάρτι.

Εκτός και αν εννοεί κάτι άλλο ο άλλος μπρο.

36 λεπτά πριν, Aias είπε

Το αγορασα χθες κυριως λογο τιμης αργησα και ειναι τιμιο.Τα γραφικα ειναι φοβερα για μενα.Θα δουμε στην συνεχεια.Καλα τα λετε εδω περα αλλα λεφτα πως μπορουμε να βγαλουμε δεν λετε .Μπορεις να πουλησεις αντικειμενα?Στο d3 εβγαζα 100αρια το μηνα απο το auction house μεχρι που το εκλεισαν.

Καλώς ήρθες! 

 

Gold βγάζεις πουλώντας τα αντικείμενα σου στους vendors στις πόλεις και τα  main hubs. Πέφτει και από τα τέρατα κλασικά και όταν τελειώνεις ένα quest. 

Πάλι καλά να λέμε που δεν έχει AH, να είχαμε τις ίδιες μλκιες με το d3, να ψάχνουμε να βρούμε αντικείμενα να ντυθούμε και να έπρεπε να φάμε χρήματα και χρόνο στο ΑΗ. Μη σκας θα βγάζεις χρήματα εύκολα και όσο ανεβαίνεις επίπεδο δυσκολίας.

Εκτός και αν δεν εννοείς gold αλλά πραγματικά χρήματα €€€. Αυτό ξέρω γω, γίνε Κινέζος φυλακοβιος, πήγαινε τον χαρακτήρα 100lvl όπως σου είπαν, και πούλησε τον. Και μετά φτου και από την αρχή με νέο account. ΠΡΑΦΙΤ όχι αστεία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To ΑΗ της Βlizzard εκλεισε και ανοιξαν αλλα AH σε διαφορα site.
Οτι θες μπορεις να το αγορασεις και οτι services χρειαστεις πληρωνεις και το εχεις.
Το μονο που αλλαξε ειναι οτι τα χρηματα του μεσαζοντα(fee) τα παιρνει ο κινεζος αντι για τη Blizzard.
H Βlizzard αν θυμαμαι καλα ειχε 2% fee και τα ειχες στο Paypal σου.
Ο κινεζος εχει 8.9% fee και τα χρηματα πανε στο Balance του Site.
Για να τα πας στο Paypal θελει 2.5€ + 2% του ποσου που μεταφερεις και μετα η τραπεζα σου σε χρεωνει και αλλα 3€ για τη καταθεση απο τριτους ασχετα αν η καταθεση ειναι απο το δικο σου Paypal.

Τrade υπαρχει κανονικα με το party η χωρις party.
Eπισης υπαρχουν Trade Channels στο Discord που μπορεις να ανταλλαξεις rares για rares ή rares για gold και μετα πουλας το gold ή το χαλας σε Rerolls.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

359821374_658525946300993_6286447934364126147_n.jpg

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Highlights απο το podcast που ηταν 3 ωρες.
Εδω θα ακουσετε σοβαρες αποψεις για τα προβληματα που υπαρχουν και ειναι οντως προβληματα, απο ατομα που επαιξαν και συνεχιζουν να παιζουν χωρις clickbait titles και Drama.


Full Podcast
https://www.youtube.com/watch?v=sSkmbEuMD3M&t=0s&ab_channel=CasualKripp

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Odyss3us είπε


ερωτηση: οταν κανεις imprint το aspect το αποτελεσμα ειναι εκ νεου random ή εχει σχεση με αυτο που ειχε πριν γινει extract?

Το Aspect ειναι παντα αυτο που εκανες extract δεν ρολλαρει ξανα στο Imprint.
Oποτε κρατας μονο τα Aspects που παιζεις και μονο αυτα με καλο roll near perfect.

Aλλο ενα πολυ σημαντικο για τα Aspects ειναι οτι δεν βγαινουν ολα σε ολα τα items.
Yπαρχουν καποια Aspects λιγο πιο σπανια που βγαινουν μονο σε Rings και μπαινουν μονο σε Rings.
Γι ' αυτο το λογο καλο ειναι να κανεις gamble τα Obols των Events/quests παντα σε Rings.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Τα Highlights απο το podcast που ηταν 3 ωρες.
Εδω θα ακουσετε σοβαρες αποψεις για τα προβληματα που υπαρχουν και ειναι οντως προβληματα, απο ατομα που επαιξαν και συνεχιζουν να παιζουν χωρις clickbait titles και Drama.


Full Podcast
https://www.youtube.com/watch?v=sSkmbEuMD3M&t=0s&ab_channel=CasualKripp

 

λένε τις ιδέες τους για τα super rare uniques .Τιποτα ουσιαστικό ομως. Μονο για drop rate η για reward . Εγώ απλά θα έβαζα cursed/ghost πεστε τα οπως θέλετε super rare uniques με λιγο υψηλοτερο unique rarity απο τα απλά unique αλλα θα εχαναν γρήγορα durability και θα έπρεπε να τα κανεις maintain στον "εξεδικευμενο" blacksmith (να βάλουμε και λιγο lore που θέλει ο act man) στην σεζον με αρκετο κόστος . Θέλεις πόρσε ? Συντηρησε την πόρσε.  Οπότε τερμα η σεζον τερμα και τα uniques . Α ναι και θα ξεκινουσα την σεζον απο το 50 με όλα τα skills ανοιχτά και θα έβαζα το malignant tier όπου γινεται χαμούλης . Ουτε side quests ουτε renown 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aztec είπε

λένε τις ιδέες τους για τα super rare uniques .Τιποτα ουσιαστικό ομως. Μονο για drop rate η για reward . Εγώ απλά θα έβαζα cursed/ghost πεστε τα οπως θέλετε super rare uniques με λιγο υψηλοτερο unique rarity απο τα απλά unique αλλα θα εχαναν γρήγορα durability και θα έπρεπε να τα κανεις maintain στον "εξεδικευμενο" blacksmith (να βάλουμε και λιγο lore που θέλει ο act man) στην σεζον με αρκετο κόστος . Θέλεις πόρσε ? Συντηρησε την πόρσε.  Οπότε τερμα η σεζον τερμα και τα uniques . Α ναι και θα ξεκινουσα την σεζον απο το 50 με όλα τα skills ανοιχτά και θα έβαζα το malignant tier όπου γινεται χαμούλης . Ουτε side quests ουτε renown 

Αρχικα νομιζα οτι ειναι podcast highlights αλλα τελικα ειναι Highlights του Kripp.
Πρεπει να ακουσεις ολο το podcast για να τα δεις ολα.

Ειναι μια ιδεα που μπορει να δουμε στα επομενα Seasons/expansions ή κατι αντιστοιχο.

Season σημαινει fresh start και αγωνας δρομου, το οτι σου δινουν δωρο το Campaign και το μισο renown ειναι θαυμα.
Φαντασου οτι δεν στο εδιναν στο 2 που ησουν αναγκασμενος να το κανεις 3 φορες ανα χαρακτηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...