Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, GhostRiderLSOV είπε

Εκείνη(?) την NPC που κάθεται μπροστά από το αμόνι αλλά δεν είναι blacksmith (που είναι λίγο πιο δίπλα), ξέρετε πού, θα την σούταρε κανείς άλλος ή μόνο εγώ; :P

πωωω ποσες φορες την εχω πατησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Εκείνη(?) την NPC που κάθεται μπροστά από το αμόνι αλλά δεν είναι blacksmith (που είναι λίγο πιο δίπλα), ξέρετε πού, θα την σούταρε κανείς άλλος ή μόνο εγώ; :P

Η Gerti επαληθευει οτι αυτος στο βιντεο λεει παπατζες ή το οτι οι γνωμες ειναι σαν τις @ ο καθε ενας εχει και απο μια.
Εχει backstory, σου εξηγει για το Mount Arreat, για τον Raekor , για την Oxen Tribe, για τους Barbarians γενικα, σου δινει το Quest για το Expertise αλλα για πολλους ειναι εκνευριστικη γιατι νομιζεις οτι θα "σπασεις" και τελικα πρεπει να πας αλλου :P

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Η Gerti επαληθευει οτι αυτος στο βιντεο λεει παπατζες ή το οτι οι γνωμες ειναι σαν τις @ ο καθε ενας εχει και απο μια.
Εχει backstory, σου εξηγει για το Mount Arreat, για τον Raekor , για την Oxen Tribe, για τους Barbarians γενικα, σου δινει το Quest για το Expertise αλλα για πολλους ειναι εκνευριστικη γιατι νομιζεις οτι θα "σπασεις" και τελικα πρεπει να πας αλλου :P

Ζητάω συγνώμη που θα μπορούσε να κάθεται αλλού η συγκεκριμένη NPC και όταν το παιχνίδι το ίδιο μας έχει κάνει condition ότι NPC σε αμόνι = blacksmith, μέσα στην φούρια μας, γιατί δεν είμαστε όλοι να θυμόμαστε τον κάθε NPC με το όνομά του και τι μας έδωσε μία φορά, πάμε το mouse άθελα σε αυτήν και μετά δίπλα στον blacksmith.

Tώρα ναι, αν θεωρείς ότι η γνώμη μου είναι @, συγνώμη ξανά, αλλά είπα την δική μου και όχι ότι η δική σου είναι @.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, GhostRiderLSOV said:

Ζητάω συγνώμη που θα μπορούσε να κάθεται αλλού η συγκεκριμένη NPC και όταν το παιχνίδι το ίδιο μας έχει κάνει condition ότι NPC σε αμόνι = blacksmith, μέσα στην φούρια μας, γιατί δεν είμαστε όλοι να θυμόμαστε τον κάθε NPC με το όνομά του και τι μας έδωσε μία φορά, πάμε το mouse άθελα σε αυτήν και μετά δίπλα στον blacksmith.

Tώρα ναι, αν θεωρείς ότι η γνώμη μου είναι @, συγνώμη ξανά, αλλά είπα την δική μου και όχι ότι η δική σου είναι @.

Και σε εξόργησε τόσο πολύ αυτό; Ο @BlurayMoviesGreece φαντάζομαι λέει για τον Actman που ισχυρίζεται ότι δεν υπάρχει backstory στο game και στα npc

Επεξ/σία από mordred
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ζητάω συγνώμη που θα μπορούσε να κάθεται αλλού η συγκεκριμένη NPC και όταν το παιχνίδι το ίδιο μας έχει κάνει condition ότι NPC σε αμόνι = blacksmith, μέσα στην φούρια μας, γιατί δεν είμαστε όλοι να θυμόμαστε τον κάθε NPC με το όνομά του και τι μας έδωσε μία φορά, πάμε το mouse άθελα σε αυτήν και μετά δίπλα στον blacksmith.

Tώρα ναι, αν θεωρείς ότι η γνώμη μου είναι @, συγνώμη ξανά, αλλά είπα την δική μου και όχι ότι η δική σου είναι @.

Δεν καταλαβες τι εγραψα...
Δεν πηγαινε για εσενα αυτο(με τις @ ),πηγαινε για το παραπανω βιντεο που λεει το κοντο του και το μακρυ του οπως και για το καθε youtuber που μοιραζει Drama γιατι πουλαει/μαζευει clicks.
Oυσιαστικα αυτος ηθελε NPCs(οπως η Gerti) με Backstory και λιγα ενω καποιοι αλλοι θελουν πολλα και να κανουν απλα τη δουλεια τους.
Tωρα οσον αφορα αυτο που ειπες γελασα γιατι το παθαινα και εγω μεχρι που αρχισα να κοιταω το minimap.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο να πω την αλήθεια αλλά δε θα πω ότι με ενόχλησε το συγκεκριμένο. Ακριβώς από δίπλα είναι ο blacksmith. Το ότι είναι εκεί έχει να κάνει μάλλον με το γεγονός ότι σου φτιάχνει ένα axe σε sidequest. Θα μπορούσε να είναι το ίδιο NPC που κάνει και τα δύο; Ναι θα μπορούσε, αλλά οκ εμένα δε με ενόχλησε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

οι γνωμες ειναι σαν τις @ ο καθε ενας εχει απο μια και πιστεύει πως η δική του είναι η καλύτερη.

fixed.

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Bspus said:

Εγω παλι νομιζω οτι εχει δικιο σχεδον σε ολα. Ειλικρινα δεν ξερω αν θα αντεξω να τελειωσω το campaign και αν το κανω θα ειναι για τα 70 που εσκασα.

 

και εγω σε γενικές γραμμές συμφωνω με αυτα που λέει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sugizo είπε

fixed.

Eπειδη ο καθε ενας εχει απο μια ,αυτο που εχεις να κανεις ειναι να φιλτραρεις το ποιος το λεει, το τι σχεση εχει με το αντικειμενο και στο ποσο καιρο ασχολειται με το αντικειμενο.

Αν δηλαδη εχεις εναν που επαιξε ποδοσφαιρο μονο στα διαλειματα του σχολειου και λεει το κοντο του και το μακρυ του στο καφενειο και εναν που επαιξε 10 χρονια ερασιτεχνικο συν 15 χρονια επαγγελματικο συν 10 χρονια προπονητης , το οτι ο πρωτος εχει αντιθετη η διαφορετικη αποψη δεν παει οτι οι γνωμες τους εχουν την ιδια αξια ή οτι η αποψη απο 10 ασχετους ειναι βαρυτερης σημασιας απο τον 2ο επειδη ειναι ενας και ειναι δεκα.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά αυτά που λες αλλά υπάρχει και το σενάριο όσο πιο πολύ ασχολείσαι με κάτι και παθιάζεσαι, να εκφράζεις και πιο biased άποψη.

να βλέπεις δηλαδή πολλά σωστά αλλά να αγνοείς κάποια άλλα επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, greekfragma είπε

σωστά αυτά που λες αλλά υπάρχει και το σενάριο όσο πιο πολύ ασχολείσαι με κάτι και παθιάζεσαι, να εκφράζεις και πιο biased άποψη.

να βλέπεις δηλαδή πολλά σωστά αλλά να αγνοείς κάποια άλλα επίσης.

Oτι και να κανεις θα βρεις πολλα σωστα και πολλα λαθος.
Και εγω εχω βρει λαθη ή πραγματα που δεν μου αρεσουν και θα τα ηθελα διαφορετικα.
Το θεμα ομως ειναι αν αυτα τα λαθη ειναι τοσο μεγαλης σημασιας για να με κανουν να συνεχισω η να τα παρατησω.
Λαθος ειναι πχ το οτι τα items σταματανε στο 820 και οτι δεν υπαρχουν πιο δυνατα που θα επρεπε να πεφτουν πχ στα Sigil 60+
Δεν γινεται να κανω Sigil 70 και ο αλλος να κανει Dungeon η Side quest και να φοραει τα ιδια με εμενα γιατι δεν αντιμετοπιζουμε mobs με ιδια δυσκολια.
Η θα πρεπει να βρω καλυτερα η θα πρεπει να βρισκει χειροτερα.
Εγω λοιπον θα συνεχισω να παιζω παρολο που το βλεπω λαθος.
Καποιος αλλος μπορει να το παρατησει για τον ιδιο λογο ακομα και αν ειναι 40 level και δεν τα εχει δει ουτε στον υπνο του ,απλα επειδη το διαβασε η το ακουσε.
Στην ουσια αφορμη εψαχνε για να φυγει, το gameplay του δεν προλαβε να επιρεαστει απο αυτο το λαθος.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρία του καθένα ανάλογα τις ώρες ενασχόλησης έχει να κάνει με αυτό ακριβώς.

Για κάποιον σαν εσένα αυτά τα λάθη είναι διαχειρίσιμα. Γιατί ακριβώς έχεις πολλές παραπάνω ώρες να ασχοληθείς με τα υπόλοιπα που δε σου φαίνεται.

Για τη πλειοψηφία όμως του κόσμου που μετρά ακόμα και τα λεπτά που θα ξεκλέψει κάποια πράγματα του χαλάνε την εμπειρία και τη διάθεση και είναι πολύ σημαντικά.

Το να βγαίνει λοιπόν συνεχώς κόσμος να αναφέρει τα στραβά  του D4 εδώ μέσα, στο youtube, στο twitch και να βλέπεις ένα γενικότερο κλίμα είναι μια πραγματικότητα που δεν αμφισβητείται.

Το οτι γενικά είμαστε μια κοινωνία μόνιμης γκρίνιας είναι γιατί είναι οι ρυθμοί και το επίπεδο ζωής τέτοιο που η γκρίνια είναι αρκετά εύφλεκτη σε σχέση με καλύτερες εποχές προ κοβιντ προ κρισης (ελληνικής ή παγκόσμιας) κλπ.

Αυτή όμως είναι η μισή αλήθεια. Η άλλη μισή (που είσαι ο μόνος στο θρεντ που δεν αποδέχεται) είναι οτι ένα τέτοιο brand όπως το Diablo μια τέτοια εταιρία όπως η Blizz και ένας τέτοιος χρόνος αναμονής (10ετία) δεν ανταποκρίνονται στη ποιότητα του release που θα έπρεπε να είχε ετοιμαστεί και δωθεί για να ζητάνε day1 70-100ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Η εμπειρία του καθένα ανάλογα τις ώρες ενασχόλησης έχει να κάνει με αυτό ακριβώς.

Για κάποιον σαν εσένα αυτά τα λάθη είναι διαχειρίσιμα. Γιατί ακριβώς έχεις πολλές παραπάνω ώρες να ασχοληθείς με τα υπόλοιπα που δε σου φαίνεται.

Για τη πλειοψηφία όμως του κόσμου που μετρά ακόμα και τα λεπτά που θα ξεκλέψει κάποια πράγματα του χαλάνε την εμπειρία και τη διάθεση και είναι πολύ σημαντικά.

Αυτο ισχυει παντου και ο ποδοσφαιριστης εχει παιξει πολυ περισσοτερες ωρες ποδοσφαιρο απο εμενα και απο εσενα αυτο τι παει oτι ειχε περισσοτερες ωρες να ασχοληθει απο εμας;
Και εμεις αυτο το διαστημα που επαιζε μπαλα καναμε κατι αλλο, ε οταν θα μιλησουμε για μπαλα τι να κανουμε εχει μεγαλυτερη εμπειρια.
 

5 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Για τη πλειοψηφία όμως του κόσμου που μετρά ακόμα και τα λεπτά που θα ξεκλέψει κάποια πράγματα του χαλάνε την εμπειρία και τη διάθεση και είναι πολύ σημαντικά.

Το να βγαίνει λοιπόν συνεχώς κόσμος να αναφέρει τα στραβά  του D4 εδώ μέσα, στο youtube, στο twitch και να βλέπεις ένα γενικότερο κλίμα είναι μια πραγματικότητα που δεν αμφισβητείται.

Για αυτο λοιπον ειπα οτι πρεπει να φιλτραρεις το ποιος το λεει γιατι ο καθε ενας μπορει να το βλεπει απο τη δικη του οπτικη γωνια.
Δεν με ενδιαφερει τι ηθελε και τι νομιζε γιατι μπορει να ηθελε το Diablo 4 να ειναι σαν το Pacman και τελικα δεν ειναι ή να νομιζε οτι το loot ειναι WoW και θα ντυθει με 5 Boss κατι που ποτε δεν ισχυε.
Ειναι αδυνατον 20 εκατομμυρια κοσμος να εχει την ιδια αποψη και τις ιδιες προσδοκιες.
Για καθε εναν που ζει και μας λεει το Drama υπαρχουν αλλοι 5 που παιζουν και το χαιρονται και απο αυτους τους 5 ξερω οτι αργα η γρηγορα θα μεινουν οι 3 και οι αλλοι 2 θα σταματησουν παλι για αλλους λογους.

13 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Το οτι γενικά είμαστε μια κοινωνία μόνιμης γκρίνιας είναι γιατί είναι οι ρυθμοί και το επίπεδο ζωής τέτοιο που η γκρίνια είναι αρκετά εύφλεκτη σε σχέση με καλύτερες εποχές προ κοβιντ προ κρισης (ελληνικής ή παγκόσμιας) κλπ.

Αυτή όμως είναι η μισή αλήθεια. Η άλλη μισή (που είσαι ο μόνος στο θρεντ που δεν αποδέχεται) είναι οτι ένα τέτοιο brand όπως το Diablo μια τέτοια εταιρία όπως η Blizz και ένας τέτοιος χρόνος αναμονής (10ετία) δεν ανταποκρίνονται στη ποιότητα του release που θα έπρεπε να είχε ετοιμαστεί και δωθεί για να ζητάνε day1 70-100ευρώ.

Συμφωνω 100% παντου οπου και να κοιταξεις υπαρχει γκρινια ολα μας φταινε και ολα ειναι για πεταμα για αυτο σταματησα να λαμβανω υποψην τετοιες κριτικες και στεκομαι πολλες φορες αντιθετος.
Μη παρεις Intel ειναι σομπες πολλα watt θερμοκρασιες 100αρια, μη παρεις Nvidia ειναι ακριβες,σου δινουν λιγοτερα specs απο τις περσινες ,μη παιξεις Diablo δεν εχει End Game κτλ κτλ
45-50 βαθμους ο Intel νταλα καλοκαιρι, 141 FPS η 4080 σε 4Κ max settings, 2.5 χαρακτηρες End Game και συνεχιζω τα Sigils μου .
Οποιος θελει μπορει να παρει AMD, να παιξει με παλια GPU η αγορασει κανενα αλλο game αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα με πεισει για αυτο που βλεπω και ζω καθημερινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...