Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Εγώ πάντως βρήκα έναν τρόπο να εχεις fun στο παιχνίδι, ο οποίος ειναι stollen απο το podcast του Wudijo.

1. HC
2. Δικό σου build και όσο φτάσει.

 

3 ώρες πριν, silenoz66 είπε

Μπορώ να γράφω 10000 πράγματα αρνητικά που έχει το παιχνίδι,

Ε αφου εχει 2 καλα και 10.000 αρνητικα, ευκαιρια να το ξεκινησω /s

Δεν ξερω, παντως παλι σαν το d3 το κοβω για την ωρα και για αυτο περιμενω season. Ενα endless endgame. Προσωπικα grinding, farming κτλ βρισκω λογο να το κανω μονο αν μπορω να το χρησιμοποιησω εναντιον καποιου αλλου. Και το lost ark καταληγει ετσι, αλλα εχει και κανα pvp τουλαχιστον. (ξερω, mmo το αλλο, αλλα ενω ευχαριστηθηκα τα d1/2, το 3 οχι τοσο. Ειδικα οταν εβαλαν τα απειρα paragon, το χαος χωρις λογο)

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mordred είπε

Υπερβολικό τον βρίσκω. Έχει κάποια points ομως αλλά λέει και κάποιες μλκιες

Εγω το εκλεισα καπου στα 10 λεπτα οταν ειχα ακουσει οτι εχει παιξει ελαχιστα τα αλλα Diablo και στο D4 επαιξε 30 ωρες μεχρι το 48lev.
Eιναι σαν να συζητανε σε κομμωτηριο γιατι πρεπει να φυγει ο Ρεαπτσουκ απο τον Ολυμπιακο.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Εγω το εκλεισα καπου στα 10 λεπτα οταν ειχα ακουσει οτι εχει παιξει ελαχιστα τα αλλα Diablo και στο D4 επαιξε 30 ωρες μεχρι το 48lev.
Eιναι σαν να συζητανε σε κομμωτηριο γιατι πρεπει να φυγει ο Ρεαπτσουκ απο τον Ολυμπιακο.

Που το λέει αυτό ότι έχει παίξει λίγο τα προηγούμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mordred είπε

Που το λέει αυτό ότι έχει παίξει λίγο τα προηγούμενα 

Kαπου στο Introduction λεει οτι δεν εχει παιξει αρκετα τα αλλα 3.
Το πιο αστειο επιχειρημα ειναι οτι οι Devs ηταν Lazy και σου εβαλαν 75 Blacksmiths αντι για 5.
Eπρεπε να ειναι 5 και να ψαχνεις να τους βρεις.
WTF

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση ρε παιδια μιας και ανεβαζω το πρωτο μου glyph προς 21.

Τι bonus παιρνω και πρεπει να το κανω οπωσδηποτε?

Εχει καποιο εξτρα ας πουμε ή κατι σημαντικα μεγάλο όπως οταν μεγαλωσε το radius στο lvl 15? Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και δεν βρηκα κατι, αλλα ολοι λενε τρεξτε καντε τα lvl 21 και αναρωτιομουν. Δηλαδη αν πανε 19 ή 20 ή αν τα ανεβαζω όλα 1-1 lvl τι διαφορα θα έχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Ερωτηση ρε παιδια μιας και ανεβαζω το πρωτο μου glyph προς 21.

Τι bonus παιρνω και πρεπει να το κανω οπωσδηποτε?

Εχει καποιο εξτρα ας πουμε ή κατι σημαντικα μεγάλο όπως οταν μεγαλωσε το radius στο lvl 15? Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και δεν βρηκα κατι, αλλα ολοι λενε τρεξτε καντε τα lvl 21 και αναρωτιομουν. Δηλαδη αν πανε 19 ή 20 ή αν τα ανεβαζω όλα 1-1 lvl τι διαφορα θα έχω?

στο 15 παίρνεις το radius που ειναι το πρώτο μεγάλο boost και γενικα ο στόχος ειναι :
Ολα 15, μετά 1-1 στο 21.

Δεν θα πάρεις κάτι ''εξτρα'' οπως το λες στο 21, απλα θα φτάσεις το bonus στο στατ που σου λεει μαξ.
Που να ξέρεις κάνει τεράστια διαφορά στα builds (στο πόσο δυνατός θα είσαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ερωτηση ρε παιδια μιας και ανεβαζω το πρωτο μου glyph προς 21.

Τι bonus παιρνω και πρεπει να το κανω οπωσδηποτε?

Εχει καποιο εξτρα ας πουμε ή κατι σημαντικα μεγάλο όπως οταν μεγαλωσε το radius στο lvl 15? Εψαξα λιγο στο ιντερνετ και δεν βρηκα κατι, αλλα ολοι λενε τρεξτε καντε τα lvl 21 και αναρωτιομουν. Δηλαδη αν πανε 19 ή 20 ή αν τα ανεβαζω όλα 1-1 lvl τι διαφορα θα έχω?

Οσο ανεβαζεις το Glyph ανεβαινει το bonus του Glyph.
Πχ το Wrath στο 6lev μου δινει 14.8% Critical Dmg with Core skills
και στο 21lev μου δινει +72.8% Critical Dmg with Core skills

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Kαπου στο Introduction λεει οτι δεν εχει παιξει αρκετα τα αλλα 3.
Το πιο αστειο επιχειρημα ειναι οτι οι Devs ηταν Lazy και σου εβαλαν 75 Blacksmiths αντι για 5.
Eπρεπε να ειναι 5 και να ψαχνεις να τους βρεις.
WTF

Για το 3 λέει ότι δεν έχει παίξει πολύ... Και για το blacksmith δε κριτικάρει γιατί έχει 75 αλλά γιατί δεν έχουν υπόβαθρο σα χαρακτήρες όπως στο πρώτο ξερω γω. Που οκ έχει μια λογική αλλά έχει τόσους άλλους χαρακτήρες που σε πολλά side και main quest έχουν πολλούς και ενδιαφέροντες διαλόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, mordred είπε

Για το 3 λέει ότι δεν έχει παίξει πολύ... Και για το blacksmith δε κριτικάρει γιατί έχει 75 αλλά γιατί δεν έχουν υπόβαθρο σα χαρακτήρες όπως στο πρώτο ξερω γω. Που οκ έχει μια λογική αλλά έχει τόσους άλλους χαρακτήρες που σε πολλά side και main quest έχουν πολλούς και ενδιαφέροντες διαλόγους.

Ναι σου λεει οτι θα ηταν προτιμοτερο να εχει 5 Blacksmiths με backstory απο το να εχει 75 χωρις backstory.
Aν ακουσεις παλι αλλους σου λενε οτι ολες οι πολεις επρεπε να εχουν ολα τα NPC για να μη τα ψαχνουν.
Δηλαδη θελανε πχ 150 Blacksmith για να μη τους ψαχνουν, να σπασουν σε 5sec ολα στο inv και να συνεχισουν να φαρμαρουν aka χεστηκαν για διαλογους. 
Αν θες να ευχαριστηθεις το game θα παιξεις μια χαρα, αν εχεις περιοδο ολα σου φταινε.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, silenoz66 είπε

Δεν θα πάρεις κάτι ''εξτρα'' οπως το λες στο 21, απλα θα φτάσεις το bonus στο στατ που σου λεει μαξ.

οκ αυτο ηθελα να ξερω. 

 

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

και στο 21lev μου δινει +72.8% Critical Dmg with Core skills

δηλαδη στο lvl 20 ποσο σου έδινε που επρεπε οπωσδηποτε να παει 21? Αν σου έδινε 70+, κλαιν μαιν. Προτιμω να δωσω το xp των NM dungeons σε 15αρια για να πανε προς 17-18. Για αυτο λεω αν συμφέρει 1-1 ή να παω στο καθε ένα για 21 και μετα στο επομενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

οκ αυτο ηθελα να ξερω. 

 

δηλαδη στο lvl 20 ποσο σου έδινε που επρεπε οπωσδηποτε να παει 21? Αν σου έδινε 70+, κλαιν μαιν. Προτιμω να δωσω το xp των NM dungeons σε 15αρια για να πανε προς 17-18. Για αυτο λεω αν συμφέρει 1-1 ή να παω στο καθε ένα για 21 και μετα στο επομενο. 

Στην αρχη τα πας ολα 15 και μετα 1-1 στο 21.
Τωρα αν θες μπορεις να τα πας ολα 15 μετα ολα 18 και μετα ολα 21.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

οκ αυτο ηθελα να ξερω. 

 

δηλαδη στο lvl 20 ποσο σου έδινε που επρεπε οπωσδηποτε να παει 21? Αν σου έδινε 70+, κλαιν μαιν. Προτιμω να δωσω το xp των NM dungeons σε 15αρια για να πανε προς 17-18. Για αυτο λεω αν συμφέρει 1-1 ή να παω στο καθε ένα για 21 και μετα στο επομενο. 

Αυτό που ρωτάς εξαρτάται απο το καθε build και απο το τι θες εσυ για τον χαρακτήρα σου.

Υπαρχουν glyphs που το main bonus που δίνουν δεν είναι και τ΄τπτ της προκοπής και ο κύριος λόγος που τα βάζεις ειναι το Additional Bonus.
Aυτα τα glyphs τα αφήνεις λβλ1 μεχρι να ανεβάσεις τα υπόλοιπα.

Κοιταξε να ανεβάσεις οσον αφορα το dmg τα πιο σπασμένα.
Δηλαδη crit damge / vulnerable dmg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aλλο ενα πολυ σημαντικο για τα Glyphs ειναι το σε ποιο Paragon Board θα μπουν, δεν ειναι ολα ιδια.
Πχ καποιο Glyph μπορει να σου λεει οτι για να παρεις το Bonus θελει 25Dex, αυτο πρακτικα θα το βρεις σε ολα τα Paragon Boards.
Υπαρχουν ομως και Glyphs που λενε οτι για καθε +5 STR ή για καθε +5 DEX σου δινει Χ Dmg.
Δεν εχουν ολα τα Paragon Board τον ιδιο καταμερισμο των Stats.
Yπαρχουν πχ Paragon Boards που εχουν μεσα στο "ρομβο" 60 STR 25 DEX και αλλα που εχουν 25 STR και 45 DEX.
Σε αυτο με το πολυ STR θα βαλεις κατι που ανεβαζει με το +STR και σε αυτο με το πολυ DEX κατι που ανεβαζει αναλογα το +DEX.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, mordred said:

Υπερβολικό τον βρίσκω. Έχει κάποια points ομως αλλά λέει και κάποιες μλκιες

Εγω παλι νομιζω οτι εχει δικιο σχεδον σε ολα. Ειλικρινα δεν ξερω αν θα αντεξω να τελειωσω το campaign και αν το κανω θα ειναι για τα 70 που εσκασα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eπρεπε να ειναι 5 και να ψαχνεις να τους βρεις.

Εκείνη(?) την NPC που κάθεται μπροστά από το αμόνι αλλά δεν είναι blacksmith (που είναι λίγο πιο δίπλα), ξέρετε πού, θα την σούταρε κανείς άλλος ή μόνο εγώ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...