Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Economy ειναι το trading όχι το πόσο gold έχει ο χαρακτήρας σου που μπορεί να το χρησιμοποιήσει μόνο για τη πάρτυ του σε NPCs. Μπράβο τους που το κάναν valueable με αυτά τα gold sinks αλλά αν έχεις εσύ πολλά λεφτά στη Monopoly σπίτι σου ή αντίστοιχα λίγα να ξέρεις δεν επηρεάζετε ιδιαίτερα η οικονομία.

Μα με trade θα παρεις το Gold δεν λεω για αυτο που μαζευεις απο κατω.
Θα δωσεις ενα Rare και θα παρεις 100kk μετα θα δωσεις τα 100κκ και θα παρεις ενα Rare που θες εσυ.

15 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Η αδυναμία αντιμετώπισης των bots ή ο τρόπος αντιμετώπισής τους είναι δική τους δουλειά και ευθύνη.

Το θεμα δεν ειναι πιανου ευθυνη ειναι αλλα το μην καταστραφει το game.
Aν ειχαμε παλι τα ιδια οποιος και να φταιει οικονομια ΔΕΝ θα ειχες.
 

15 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Δεν υπάρχει λόγος να παίξουμε μαζί. Μπορώ να κάνω έναν alt αν το έχω τόσο κάψα να παίξω μαζί του, μπορώ να τον βοηθήσω να κάνει lvl up όπως πρότεινες σε παλικάρι πριν λίγη ώρα, μπορούμε να παίξουμε μαζί όταν θα είναι lvl80 ή μπορούμε απλά να μπούμε discord και να κάνουμε καβλαντα ενώ ο καθένας κάνει το κομμάτι του. Δε συμβαίνουν και κοσμοιστορικά γεγονότα πια στο game που χρειάζεται να τα δουμε μαζι και να τα συζητήσουμε.

 Ειναι μια σωστη κινηση υπερ των Casuals.
O Ηardcore Gamer μπορει να συνεχισει να φαρμαρει παρεα με τον Casual χωρις να του λειψει τιποτα.
Αντιστοιχα ο Casual θα εχει τη παρεα και τη βοηθεια του Hardcore Gamer που υπο αλλες συνθηκες δεν θα ειχε.
Αν δεν υπαρχει Scale θα παιζανε και οι 2 Solo και μαντεψε ποιος θα ηταν ο χαμενος της υποθεσης.
Eπισης υπαρχουν και αυτοι που παιζουν για τη παρεα δεν τους αρεσει να παιζουν Solo.
 

15 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ακόμη και αυτό που λες είναι ανάποδο από αυτό που πιστεύω. Το σωστό είναι να κάνεις την επιλογή τι σε συμφέρει πιο πολύ? Το 4/4 καλά stat rare item ή το legendary που μπορεί να έχει μόνο 1-2/4 καλά stat αλλά έχει πολύ καλό aspect?

Γιατι ειναι πιο σωστο να εχεις ενα Legendary μονο για το Unique ability(Aspect) που δινει με σαπια stats, ενω μπορεις να εχεις τα stats που θελεις και το Unique Ability;
Aν εγω θελω στο Helm να εχω Life on Hit , STR , CD Reduction και %Αrmor και εσυ θες να εχει +Fury , STR, Thorns, CD Red γιατι θα πρεπει υποχρεωτικα να φορεσουμε ενα Helm που δινει DEX, INT, Willpower, Thorns μονο και μονο γιατι χρειαζομασταν το Unique Ability(Aspect);

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, Mitroglou7 said:

Επίσης ένα loot game που σέβεται τον εαυτό του δεν έχει γραμμικό itemisation και drops. Μπορείς ακόμη και στο level50 για παράδειγμα να βρεις ένα BiS item με god-rolls αλλά πολύ πιο σπάνια απ'ότι πχ στο tier 4 που είναι αυτή τη στιγμή το end content.


αυτο ειναι ανεπιτρεπτο να συμβει, να παρακαλας να μη σου πεσει BiS item (που δεν γινεται) σε χαμηλο lvl και τραβας μετα τα μαλλια της κεφαλης σου , ασε που θα σε κανει να  επαναπαυθεις και να μην  εξελιξεις σωστα τον χαρακτηρα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Odyss3us said:


αυτο ειναι ανεπιτρεπτο να συμβει, να παρακαλας να μη σου πεσει BiS item (που δεν γινεται) σε χαμηλο lvl και τραβας μετα τα μαλλια της κεφαλης σου , ασε που θα σε κανει να  επαναπαυθεις και να μην  εξελιξεις σωστα τον χαρακτηρα σου

Μάλλον εννοεί όπως ήταν στο 2 που πολλά bis είχαν level requirement 60-70, κι όχι η μ@λακια που είχε στο 3 που σου έπεφτε φούρνος στα 30 και βαρούσες το κεφάλι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Odyss3us είπε


αυτο ειναι ανεπιτρεπτο να συμβει, να παρακαλας να μη σου πεσει BiS item (που δεν γινεται) σε χαμηλο lvl και τραβας μετα τα μαλλια της κεφαλης σου , ασε που θα σε κανει να  επαναπαυθεις και να μην  εξελιξεις σωστα τον χαρακτηρα σου

RNG είναι. Είπα να υπάρχει το chance να σου πέσει κάτι καλό σε χαμηλό lvl ώστε να μην είναι obsolete ο χρόνος σου μέχρι να φτάσεις στο τάδε lvl που αρχίζουν να πέφτουν τα καλά αντικείμενα και οτιδήποτε άλλο πριν απ'αυτό είναι κάδος.

Γι αυτό που ανέφερες για τα glyphs και τα paragon boards δεν είναι κάτι που με τραβάει. Αυτό είναι γραμμική εξέλιξη χαρακτήρα και δε θεωρώ ότι έχει θέση σε μη mobile games. 

Γενικά και με σένα και με τον @BlurayMoviesGreece διαφωνώ κάθετα με τις απόψεις σας. Είναι ανθρώπινο να υπάρχουν άλλες οπτικές και άλλα πράγματα να αρέσουν σε εσάς και άλλα σε εμένα. Υποθέτω όσο και να το συζητάμε απόψεις δε θα αλλάξουμε.

To ότι 1 μήνα μετά τη κυκλοφορία ενός από τα πιο αναμενόμενα παιχνίδια της 10ετίας τώρα που μιλάμε έχει λιγότερους θεατές από Heartstone κάτι λέει. 

image.png.85bcf7899541c6b108665644378e484c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

 

To ότι 1 μήνα μετά τη κυκλοφορία ενός από τα πιο αναμενόμενα παιχνίδια της 10ετίας τώρα που μιλάμε έχει λιγότερους θεατές από Heartstone κάτι λέει. 

image.png.85bcf7899541c6b108665644378e484c.png

Τι να δουν οι θεατες;
Ολοι εχουν πλεον 2-3 100ριδες και περιμενουν το Season.
Kανε την ιδια συγκριση στις 23/7.
Kαι γιατι θα πρεπει να εχει θεατες;
Eγω και γενικα ολοι απο τη παρεα δεν εχουμε καν account .
Aντι να βλεπεις πως παιζουν οι αλλοι καλυτερα να παιζεις τον χαρακτηρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τι να δουν οι θεατες;
Ολοι εχουν πλεον 2-3 100ριδες και περιμενουν το Season.
Kανε την ιδια συγκριση στις 23/7.
Kαι γιατι θα πρεπει να εχει θεατες;
Eγω και γενικα ολοι απο τη παρεα δεν εχουμε καν account .
Aντι να βλεπεις πως παιζουν οι αλλοι καλυτερα να παιζεις τον χαρακτηρα σου.

Συμφωνούμε στο ότι δεν έχουν να δουν κάτι οι θεατές. Τι να δούν? Το +5 strength σε 20'?

Ό.τι είναι ενδιαφέρον και γίνεται τόσο viral συνήθως έχει θεατές. Αυτό βρήκα πρόχειρο για να σαν ένδειξη για να υποστηρίξω το point μου. Τι να κάνω? Να γράψω ότι η δική μου παρέα το παράτησε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κόσμος στο twitch έπεσε γιατί έφυγαν τα drops.

Ποιοι όλοι έχουν 2 και 3+ 100δες?Οι περισσότεροι ούτε καν 1 100ρη δεν έχουν.....

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ο κόσμος στο twitch έπεσε γιατί έφυγαν τα drops.

O κόσμος στο twitch έπεσε γιατί έφυγε το ενδιαφέρον του.

Μιλάμε για τη μεγαλύτερη κυκλοφορία παιχνιδιού εδώ και χρόνια. Μια χαρά υψηλά νούμερα είχε στην αρχή το παιχνίδι και το έπαιζε και το έβλεπε ο κόσμος (μαζί και γω). Όπως αντίστοιχα θα ξανανέβει το ενδιαφέρον προσωρινά όταν βγεί το Season 1 και μετά θα ξαναβουτήξει αυτή τη φορά πιο γρήγορα.

Στο Season 2 το παιχνίδι θα είναι νεκρό. Θα έχουν μείνει οι "hardcore" που λέτε και εδώ μέσα. Ούτε το D3 δε θα καταφέρει να φτάσει σε διάρκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Συμφωνούμε στο ότι δεν έχουν να δουν κάτι οι θεατές. Τι να δούν? Το +5 strength σε 20'?

Ό.τι είναι ενδιαφέρον και γίνεται τόσο viral συνήθως έχει θεατές. Αυτό βρήκα πρόχειρο για να σαν ένδειξη για να υποστηρίξω το point μου. Τι να κάνω? Να γράψω ότι η δική μου παρέα το παράτησε?

Δηλαδη θα εχεις το Game και αντι να παιζεις θα βλεπεις τους αλλους να παιζουν;
Σοβαρα τωρα;
Ο μοναδικος λογος να δεις stream ειναι να μην εχεις το Game και να βλεπεις να μαθαινεις πραγματα ή να εισαι πχ Season σε κανενα νησι που δεν μπορεις να παιξεις οποτε "χορταινεις" βλεποντας τους αλλους μεχρι να γυρισεις και να παιξεις

 

45 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ποιοι όλοι έχουν 2 και 3+ 100δες?Οι περισσότεροι ούτε καν 1 100ρη δεν έχουν.....

 

Ειδικα μετα το patch που εδωσε xp με το τσουβαλι ακομα και ενας Casual το πολυ σε μια βδομαδα εχει παει 100lev.
Φυσικα παιζοντας οχι βλεποντας Twitch.

7 λεπτά πριν, mordred είπε

Νομίζω τα legendary σου δίνουν 1 παραπάνω affix από τα rares που κάνεις legendary. Δεν είναι τα ίδια 

Εχει Rare με 3 και Rare με 4 Affix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δηλαδη θα εχεις το Game και αντι να παιζεις θα βλεπεις τους αλλους να παιζουν;
Σοβαρα τωρα;
Ο μοναδικος λογος να δεις stream ειναι να μην εχεις το Game και να βλεπεις να μαθαινεις πραγματα ή να εισαι πχ Season σε κανενα νησι που δεν μπορεις να παιξεις οποτε "χορταινεις" βλεποντας τους αλλους μεχρι να γυρισεις και να παιξεις

Δεν έχω λόγια πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Δεν έχω λόγια πραγματικά.

Mα το προβλημα για τους περισσοτερους ειναι οτι δεν εχουν χρονο να παιξουν..
Δουλεια , παιδια, υποχρεωσεις σου μενουν καποιες ωρες ελευθερος χρονος και αντι να παιξεις θα δεις τους αλλους να παιζουν...
Μετα αναρωτιεστε γιατι δεν φτασατε 100 ή γιατι σταματησατε στο 70.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Mα το προβλημα για τους περισσοτερους ειναι οτι δεν εχουν χρονο να παιξουν..
Δουλεια , παιδια, υποχρεωσεις σου μενουν καποιες ωρες ελευθερος χρονος και αντι να παιξεις θα δεις τους αλλους να παιζουν...
Μετα αναρωτιεστε γιατι δεν φτασατε 100 ή γιατι σταματησατε στο 70.

Η αλήθεια είναι ότι έπεσες μέσα σε αυτά που είπες εν μέρη. Όντως έχω παιδιά υποχρεώσεις και λιγοστό χρόνο. Έχω βάλει και τον κανόνα στον εαυτό μου να σταματάω το gaming στις 10:00-10:30 ώστε να μπορώ να κοιμηθώ νωρίς και να φύγει η υπερένταση. Αυτή είναι και η στιγμή που είναι πιθανό να δω κάποιο stream ενώ γλαρώνω αν δε δω κάποια σειρά.

Επειδή ακριβώς έχω λιγοστό χρόνο είμαι πολύ επιλεκτικός που τον επενδύω σε επιπεδο gaming. Έχω γράψει πραγματικά 1000αδες ώρες σε loot games πιθανότατα αντίστοιχα πολλές με τις δικές σου και δεν είχα θέμα να αφιερώσω όλες μου τις gaming ώρες (και ας είναι λίγες) στο D4. Βασικά θα το ήθελα πάρα πολύ να το κάνω αυτό και να το ευχαριστηθώ.

Ο λόγος που σταμάτησα στο lvl που σταμάτησα είναι επειδή προτίμησα να αφιερώσω το χρόνο μου σε άλλο game. Δεν αναρωτήθηκα πουθενά γιατί δεν έφτασα στο 100 ούτε γκρίνιαξα γι'αυτό. Δεν ήθελα να αφιερώσω ούτε 1' παραπάνω σε αυτό το σκουπίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Η αλήθεια είναι ότι έπεσες μέσα σε αυτά που είπες εν μέρη. Όντως έχω παιδιά υποχρεώσεις και λιγοστό χρόνο. Έχω βάλει και τον κανόνα στον εαυτό μου να σταματάω το gaming στις 10:00-10:30 ώστε να μπορώ να κοιμηθώ νωρίς και να φύγει η υπερένταση. Αυτή είναι και η στιγμή που είναι πιθανό να δω κάποιο stream ενώ γλαρώνω αν δε δω κάποια σειρά.

Επειδή ακριβώς έχω λιγοστό χρόνο είμαι πολύ επιλεκτικός που τον επενδύω σε επιπεδο gaming. Έχω γράψει πραγματικά 1000αδες ώρες σε loot games πιθανότατα αντίστοιχα πολλές με τις δικές σου και δεν είχα θέμα να αφιερώσω όλες μου τις gaming ώρες (και ας είναι λίγες) στο D4. Βασικά θα το ήθελα πάρα πολύ να το κάνω αυτό και να το ευχαριστηθώ.

Ο λόγος που σταμάτησα στο lvl που σταμάτησα είναι επειδή προτίμησα να αφιερώσω το χρόνο μου σε άλλο game. Δεν αναρωτήθηκα πουθενά γιατί δεν έφτασα στο 100 ούτε γκρίνιαξα γι'αυτό. Δεν ήθελα να αφιερώσω ούτε 1' παραπάνω σε αυτό το σκουπίδι.

Δεκτο αλλα τo οτι εσυ εχεις βαλει εναν ειδικο κανονα που απαγορευεται να παιξεις και βλεπεις Streaming δεν ειναι ο κανονας.
Οι περισσοτεροι φιλοι με παιδια που βαρανε 12ωρα στην εταιρια η στη δουλεια, θα μπουν αυτες τις 3-4-5 ωρες να παιξουμε μαζι και καποια στιγμη θα μου πουν παμε για υπνο, θελουν να παιξουν παραπανω και δεν μπορουν.
Κανενας δεν βρεθηκε να μου πει σημερα δεν θα παιξω θα δω Twitch.
To παραδειγμα με τη Season δεν ειναι τυχαιο ή στα πλαισια του χαβαλε.
Οντως εχω 4-5 φιλους που αυτη τη στιγμη δουλευουν σε νησι,δεν εχουν προσβαση σε PC και αν βρουν χρονο θα μπουν να δουν καποιο stream για καταλαβουν τη λογικη, τα Mechanics κτλ ωστε να αναπληρωσουν οσο χρονο μπορουν με αυτο το τροπο και να ερθουν ετοιμοι για το Season 2.
Λογικα προς τα τελη του Season 1 θα τους pushαρω εγω για να πανε 100 σε 3-4 μερες και να κανουν τις δοκιμες τους πριν το Season 2.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Δηλαδη θα εχεις το Game και αντι να παιζεις θα βλεπεις τους αλλους να παιζουν;
Σοβαρα τωρα;
Ο μοναδικος λογος να δεις stream ειναι να μην εχεις το Game και να βλεπεις να μαθαινεις πραγματα ή να εισαι πχ Season σε κανενα νησι που δεν μπορεις να παιξεις οποτε "χορταινεις" βλεποντας τους αλλους μεχρι να γυρισεις και να παιξεις

Θα σου πω κάτι φανταστικό κι ας μην με πιστέψεις, κάποιοι έχουν 2 οθόνες και βλέπουν/ακούν streamers ενώ παίζουν!!! Ναι ρε φίλε!

Αμ το άλλο, κάποιοι όπως εγώ, έχουμε δουλειές γραφείου και μάντεψε! Βλέπουμε twitch στη δουλειά!!! Απίστευτα πράγματα!!

Γιατι να βλέπεις twitch αντί να παίζεις λέει 🤦‍♂️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...