Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, Aztec είπε

Κάτσε ρε συ δηλαδή έκανα όλο το grind με τον sorcerer να συνειδητοποιήσω ότι τα resistances είναι trash και κατ επέκταση το viability low και σου λέει η εταιρεια περίμενε ένα τετράμηνο  ακόμα μπας και αρχίζουν να δουλεύουν όπως θα έπρεπε ; Και να μην βγω να πω ότι κάτι δεν πάει καλά ;  Όχι εγώ συγκεκριμένα τα έχουν πει άλλοι καλύτερα από εμένα που παίζουν non stop 

Για τα Resist σας εχω ενημερωσει στο Discord(νομιζω και εδω) τα κανετε Skip σε ολα τα item slots και στα jewels βαζετε Skulls αντι για Diamonds που ειναι το λογικο.
Ο Sorceror μια χαρα Viability εχει με τοσα barriers.
Παρολο που εκανα Baba μολις εφτασα το 100 στο Sorc, ετρεξα ανετα Solo 60αρια και 4/4 party 65αρια χωρις να εχω κανενα τρομερο Gear.
Μην σου πω οτι αντεχα καλυτερα απο barb ,Druid, Necro λογο των barriers και των Immunes που εχει ο Sorc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Για τα Resist σας εχω ενημερωσει στο Discord(νομιζω και εδω) τα κανετε Skip σε ολα τα item slots και στα jewels βαζετε Skulls αντι για Diamonds που ειναι το λογικο.
Ο Sorceror μια χαρα Viability εχει με τοσα barriers.
Παρολο που εκανα Baba μολις εφτασα το 100 στο Sorc, ετρεξα ανετα Solo 60αρια και 4/4 party 65αρια χωρις να εχω κανενα τρομερο Gear.
Μην σου πω οτι αντεχα καλυτερα απο barb ,Druid, Necro λογο των barriers και των Immunes που εχει ο Sorc.

Θα διαφωνήσω . Μου λες ότι ο sorcerer που είναι τα πάντα για resists και intelligence -δες απλά το paragon board παυ έχει resist και ποσό armor  - να μην χρησιμοποιήσει resists .  Σαν να μου λες ο barbarian να μην χρησιμοποιεί armor . 
 

 

 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Aztec είπε

Θα διαφωνήσω . Μου λες ότι ο sorcerer που είναι τα πάντα για resists και intelligence -δες απλά το paragon board παυ έχει resist και ποσό armor  - να μην χρησιμοποιήσει resists .  Σαν να μου λες ο barbarian να μην χρησιμοποιεί armor . 

Σου λεω να τα παραβλεψεις γιατι ειναι γνωστο οτι δεν δουλευουν εδω και 20 μερες.
Ευτυχως το Protection στα Εlements δεν βγαινει αποκλειστικα απο τα Resists αλλα σε συνδιασμο με το Αrmor και επειδη το Armor οπως ειναι τωρα η κατασταση σου δινει το 10πλασιο protection απο το All Resists σου λεω να βαλεις Αrmor αντι για Resist.
Στα μεγαλα Sigils πεφτεις απο 1 φαπα δεν πεφτεις μονο απο Cold,Fire,Lightning.
Eιναι σωστο;
Oχι πρεπει να το φτιαξουν αλλα μεχρι τοτε θα παιξεις με Armor.
Aν γκρινιαζω θα το φτιαξουν πιο γρηγορα;
Oχι ακομα και το λες 10 φορες τη μερα θα το φτιαξουν οταν αυτοι θελουν οποτε ειτε το πεις 1 ειτε 1000 θα περιμενεις.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Σου λεω να τα παραβλεψεις γιατι ειναι γνωστο οτι δεν δουλευουν εδω και 20 μερες.
Ευτυχως το Protection στα Εlements δεν βγαινει αποκλειστικα απο τα Resists αλλα σε συνδιασμο με το Αrmor και επειδη το Armor οπως ειναι τωρα η κατασταση σου δινει το 10πλασιο protection απο το All Resists σου λεω να βαλεις Αrmor αντι για Resist.
Eιναι σωστο;
Oχι πρεπει να το φτιαξουν αλλα μεχρι τοτε θα παιξεις με Armor.
Aν γκρινιαζω θα το φτιαξουν πιο γρηγορα;
Oχι ακομα και το λες 10 φορες τη μερα θα το φτιαξουν οταν αυτοι θελουν οποτε ειτε το πεις 1 ειτε 1000 θα περιμενεις.


δεν είναι σωστό αυτό που λες γιατί ο sorcerer έχει τραγικό armor στο paragon σε σχέση με τις άλλες κλάσεις . Αν το έκαναν buff προσωρινά τότε θα συμφωνούσα μαζί σου . 

Όπως και να χει δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε σε τίποτα επομένως δεν έχει νόημα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aztec είπε


δεν είναι σωστό αυτό που λες γιατί ο sorcerer έχει τραγικό armor στο paragon σε σχέση με τις άλλες κλάσεις . Αν το έκαναν buff προσωρινά τότε θα συμφωνούσα μαζί σου . 

Όπως και να χει δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε σε τίποτα επομένως δεν έχει νόημα . 

Σε τι να συμφωνησουμε η να διαφωνησουμε;
Σου λεω πως εχει η κατασταση και απο εκει και περα αν εσυ θες παιξε με Resists.
To περιεργο ειναι οτι ολοι εχουν Armor και ολοι φορανε το ιδιο επιπεδο items.
Kανονικα ο μαγος θα επρεπε να ειναι "clothας" να φοραει items με λιγοτερο armor απο ενα Warrior και να εχει και λιγοτερο Life.
Εγω εχω 5500 armor χοντρικα που με το Aspect που stuckαρει 100 φορες με +75% armor φτανω καπου 9600 Αrmor και 14000 Life.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Σε τι να συμφωνησουμε η να διαφωνησουμε;
Σου λεω πως εχει η κατασταση και απο εκει και περα αν εσυ θες παιξε με Resists.
To περιεργο ειναι οτι ολοι εχουν Armor και ολοι φορανε το ιδιο επιπεδο items.
Kανονικα ο μαγος θα επρεπε να ειναι "clothας" να φοραει items με λιγοτερο armor απο ενα Warrior και να εχει και λιγοτερο Life.
Εγω εχω 5500 armor χοντρικα που με το Aspect που stuckαρει 100 φορες με +75% armor φτανω καπου 9600 Αrmor και 14000 Life.

Λέω ότι έχει θέμα η κλάση με τα resists όσον αφορά το βασικό μηχανισμό της   . Εσυ μου λες χρησιμοποίησε armor  και να το παραβλέψω . Εννοείται ότι αυτο θα γίνει γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση . Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το θέμα όμως . Ότι λέμε στο thread του Diablo 4 τα θέματα του Diablo ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Aztec είπε

Λέω ότι έχει θέμα η κλάση με τα resists όσον αφορά το βασικό μηχανισμό της   . Εσυ μου λες χρησιμοποίησε armor  και να το παραβλέψω . Εννοείται ότι αυτο θα γίνει γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση . Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το θέμα όμως . Ότι λέμε στο thread του Diablo 4 τα θέματα του Diablo ? 

Γιατι διαφωνουμε λοιπον;
Kαι οι 2 συμφωνουμε οτι τα Resist εχουν θεμα και δεν δουλευουν, εφεραν καμια αντιρηση σε αυτο;
Bαρεσα παλαμακια στη Blizzard οτι εκανε το σωστο να αχρηστεψει τα Resists με λαθος μαθηματικο τυπο;
Στην ουσια ειναι σαν να λειπει ενα ψηφιο οταν κοιτας το protection.
Aντι να δινει πχ 15% δινε 1,5% ενω το αντιστοιχο Armor δινει κανονικα 15%.

Σου λεω λοιπον οτι αναγκαστικα τι να κανουμε θα παιξουμε οπως μπορουμε,αντι να βαλουμε Resist θα βαλουμε Armor που κανει περιπου το ιδιο και μου λες δεν θα συμφωνησουμε, διαφωνω κτλ.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Γιατι διαφωνουμε λοιπον;
Kαι οι 2 συμφωνουμε οτι τα Resist εχουν θεμα και δεν δουλευουν, εφεραν καμια αντιρηση σε αυτο;
Bαρεσα παλαμακια στη Blizzard οτι εκανε το σωστο να αχρηστεψει τα Resists με λαθος μαθηματικο τυπο;
Στην ουσια ειναι σαν να λειπει ενα ψηφιο οταν κοιτας το protection.
Aντι να δινει πχ 15% δινε 1,5% ενω το αντιστοιχο Armor δινει κανονικα 15%.

Σου λεω λοιπον οτι αναγκαστικα τι να κανουμε θα παιξουμε οπως μπορουμε,αντι να βαλουμε Resist θα βαλουμε Armor που κανει περιπου το ιδιο και μου λες δεν θα συμφωνησουμε, διαφωνω κτλ.

Θα παίξουμε όπως μπορούμε … σε ένα παιχνίδι που σκάσαμε 100 ευρώ . Αυτό θα γίνει αλλα θα φάει το κράξιμο της τι να κάνουμε 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Aztec είπε

Θα παίξουμε όπως μπορούμε … σε ένα παιχνίδι που σκάσαμε 100 ευρώ . Αυτό θα γίνει αλλα θα φάει το κράξιμο της τι να κάνουμε . 

To κραξιμο το εφαγε δημοσια πριν 1 μηνα απο τον πιο γνωστο youtuber για τα Diablo games(κατα τη γνωμη μου ο καλυτερος).
Μολις το ειδα ενημερωσα να μη ανεβασετε Resists γιατι ειναι πεταμενα stats/nodes.
Απο εκει και περα καθε μερα να το λεμε δεν θα αλλαξει κατι θα το φτιαξουν οταν αποφασισουν.
Εγω δεν πεθανα ποτε απο Cold,Fire, Lightning damage ,ηταν παντα απο Physical damage που Protection δινει μονο το Armor ή απο CC.
 

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ωραία όλα αυτά αλλά γιατί δεν λέμε το πιο σημαντικό; Το παιχνίδι μετά το τελευταίο update καταντάει εκνευριστικό με το lag και το delay που έχει! Έχω πεθάνει άπειρες φορές είτε επειδή τα skills μου δεν πιάνουν είτε γιατί θα τρώω shuttering/lag και θα βλέπω εικόνες μόνο! Μόνο εγώ το παθαίνω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Georgram said:

Ρε παιδιά ωραία όλα αυτά αλλά γιατί δεν λέμε το πιο σημαντικό; Το παιχνίδι μετά το τελευταίο update καταντάει εκνευριστικό με το lag και το delay που έχει! Έχω πεθάνει άπειρες φορές είτε επειδή τα skills μου δεν πιάνουν είτε γιατί θα τρώω shuttering/lag και θα βλέπω εικόνες μόνο! Μόνο εγώ το παθαίνω;

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Fixed an issue where Treasure Goblins slain in a Nightmare Dungeon with the Death Pulse Affix would deal significantly more damage than intended with its post-death explosion."

Eιδες τι γινεται αν stream-αρεις τον θανατο του hc char σου ? :) Aλλαζεις τις προτεραιοτητες της blizz !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...