Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια με τα seasons! Τα τελευταία χρόνια είναι η νέα μόδα των παιχνιδιών! Εξάλλου αυτά τα ξέραμε πριν ακόμα βγει το παιχνίδι! Επίσης αν δεν υπήρχαν τα seasons μετά από 2-3 μήνες δεν θα υπήρχε ψυχή στο παιχνίδι και όλοι θα γκρίνιαζαν γιατί δεν έχουν τίποτα άλλο να κάνουν! Πλέον ο κόσμος βαριέται πανεύκολα και χρειάζεται κίνητρο για να ξεκινήσει από την αρχή και να ολοκληρώσει καποιους στόχους όπως είναι το battle pass η τα leaderboards! Δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό σε αυτό! Είτε είσαι casual είτε hardcore έχεις αρκετό χρόνο να κανείς μεγάλη πρόοδο στο season! Και αν απλά δεν θες να ακολουθείς αυτή την μέθοδο ο παλιός σου χαρακτήρας θα ειναι εκεί και θα σε περιμένει! Το τίμημα θα ειναι ότι θα χάνεις το καινούργιο content αλλα για λίγο γιατί έχουν πει ότι μετά θα το προσθέτουν  στο eternal realm!

Για μένα θεωρώ πλέον must τα seasons σε τέτοιου είδους παιχνίδια! Και θα πρέπει άλλο να μας προβληματίζει! Όπως το ότι το παιχνίδι στα 70-100 υστερεί και το itemization χρειάζεται λίγο δουλίτσα! Οπως και κάποια qol features που δεν θα έπρεπε να λείπουν απο τέτοιο παιχνίδι! Και το balance που ελπίζω να μην τα κάνουν αχταρμά! Θα δούμε σε λιγες μερες! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, mphxths said:

Kατσε να δω αν καταλαβα καλα. Τα νουμερα στο λινκ , ειναι σε χιλιαδες ? Δηλαδη το τοσο γαματο PoE , που μας τα πρηζουν διαφοροι , κυμαινεται σε μερικες δεκαδες χιλιαδες χρηστες/παιχτες κατα μεσο ορο την ημερα/μηνα ? 

Γιατί το game είναι τέρμα newb-unfriendly.

Για άλλους μειονέκτημα, για κάποιους πλεονέκτημα.

Edit: ξέχασα να αναφέρω ότι έχει και ξεχωριστό client πέρα από το steam. Για 10 χρόνων παιχνίδι καλά τα πάει. Βγαίνει και το 2 σε λίγους μήνες.

edit2: και για να συγκρίνουμε όμοια πράγματα, το D3 έχει 65k παίχτες ανά ημέρα και το PoE 1.3m

Προσωπικά πιστεύω την ίδια τύχη θα έχει και το D4 σε μερικά χρόνια σε σχέση με το PoE2.  

IMG_8387.jpeg

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Γνωριζω τα νουμερα απο τα Discord communities που μεχρι και τωρα κανουν trades.
Γνωριζω απο τα forums που μεχρι τωρα κανουν trades, απο τα Unofficial sites που πουλανε items και Power leveling.
Aπο τους Servers που μεχρι και πριν 1 μηνα κρεμαγαν ή ειχαν σχεδον max population και οταν ειχε Diablo Clone δεν μπορουσες να κανεις ουτε Create game αν αλλαζες απο Europe σε Αmerica η απο Αmerica σε Αsia.
Εσυ ψαχνεις ενα νουμερο και εγω ημουν και ειμαι μελος σε ολες αυτες τις παραπανω κοινοτητες για πολλα χρονια οποτε γνωριζω αν παιζουν μερικες χιλιαδες η αν ειναι εκατομμυρια.

Δεν υπαρχει αγαπημενη κατηγορια της Blizzard υπαρχει μονο μια κατηγορια, αυτοι που μενουν και παιζουν(λιωνουν).
Οι φευγατοι Casual την κανουν στο μηνα, οι hardcore παιζουν για χρονια,οποτε φροντιζει να τους δινει περιεχομενο και να τους κραταει ενεργους μεχρι το Expansion.
Στο Non-Season δεν υπαρχει ανταγωνισμος, δεν εχει Leaderboards.

 

Θα έχει leaderboards η season 1 ?  όταν θα βάλουν τοτε θα έχει νόημα για fresh start . Τώρα απλά θέλουν να κάνουν capitalize το battle pass . Παρόλα αυτά αν πιστεύεις ότι δεν μπορούν να κάνουν πραγματάκια στο eternal realm τι να σου πω . Προσωπικα θεωρώ ότι νωρις βγάζουν season και θα έπρεπε να κρατήσουν το παιχνίδι λίγο ακόμα ζωντανό στο eternal realm να κάνουν τα balancing που χρειάζεται να είναι viable περισσότερα build κτλ .Έχει διαφορα να έχεις δυο τρεις μηνες ακομα στο eternal realm . Ούτε τρίμηνο δεν δώσανε 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Aztec είπε

Θα έχει leaderboards η season 1 ?  όταν θα βάλουν τοτε θα έχει νόημα για fresh start . Τώρα απλά θέλουν να κάνουν capitalize το battle pass . Παρόλα αυτά αν πιστεύεις ότι δεν μπορούν να κάνουν πραγματάκια στο eternal realm τι να σου πω . Προσωπικα θεωρώ ότι νωρις βγάζουν season και θα έπρεπε να κρατήσουν το παιχνίδι λίγο ακόμα ζωντανό στο eternal realm να κάνουν τα balancing που χρειάζεται να είναι viable περισσότερα build κτλ .Έχει διαφορα να έχεις δυο τρεις μηνες ακομα στο eternal realm . Ούτε τρίμηνο δεν δώσανε 

 

Nομιζω οτι τα Leaderboards θα μπουν 2-3η Season.
Mε το τελευταιο patch που ανεβασαν το xp ολοι πηγαν 100 και περιμεναν το Season, δεν τραβαγε να το καθυστερησουν.
Αν δεν ειχαν ανεβασει το xp θα του επαιρνε ανετα αλλο 1 μηνα καθυστερηση γιατι ο κοσμος θα ειχε ακομα κινητρο το max level.
Κανονικα θα επρεπε να ριξουν το xp στα απλα Dungeons και οχι να ανεβασουν στα Sigils.
Φαντασου οτι στο Diablo 2 το να πας απο 98 σε 99 ηθελε περισσοτερο gameplay(και σε Full party 8/8) απο το να πας 1-100 στο D4.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο το παιχνίδι δεν έχει σωστό loot και υπαρκτό economy-trading δεν έχει μέλλον με ή χωρίς season resets. 

Είναι καλό παιχνίδι για όσο διαρκεί το campaign αλλά έχει μηδενικό replayability. Μετά βίας δικαιολογεί το να παίζεις μετά το campaign, πόσο δε μάλλον την ύπαρξη seasons και resets.

Έχει σοβαρά και core θέματα για την ώρα και έχω μηδενική εμπιστοσύνη ότι στο μέλλον αυτά θα λυθούν καθώς μιλάμε για fundamentals και όχι απλά για προσθήκη content και τα τελευταία 10 χρόνια η blizzard μου έχει δείξει ότι μάλλον χαλάει παρά φτιάχνει τα παιχνίδια της.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Γνωριζω τα νουμερα απο τα Discord communities που μεχρι και τωρα κανουν trades.
Γνωριζω απο τα forums που μεχρι τωρα κανουν trades, απο τα Unofficial sites που πουλανε items και Power leveling.
Aπο τους Servers που μεχρι και πριν 1 μηνα κρεμαγαν ή ειχαν σχεδον max population και οταν ειχε Diablo Clone δεν μπορουσες να κανεις ουτε Create game αν αλλαζες απο Europe σε Αmerica η απο Αmerica σε Αsia.
Εσυ ψαχνεις ενα νουμερο και εγω ημουν και ειμαι μελος σε ολες αυτες τις παραπανω κοινοτητες για πολλα χρονια οποτε γνωριζω αν παιζουν μερικες χιλιαδες η αν ειναι εκατομμυρια.

Αρα στην πράξη με επιβεβαιώνεις(αναμενόμενα)ότι δεν γνωρίζεις τα νούμερα που λές, και απλά υποθέτεις φανταστικά νούμερα επειδή είσαι μέλος σε κοινότητες.

Γιατί όπως έγραψα πιο πίσω, μονο όποιος δουλεύει στην Blizzard έχει πρόσβαση σε αυτά.

Πάμε παρακάτω.

4 ώρες πριν, Georgram είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια με τα seasons!

Για μένα θεωρώ πλέον must τα seasons σε τέτοιου είδους παιχνίδια! Και θα πρέπει άλλο να μας προβληματίζει! Όπως το ότι το παιχνίδι στα 70-100 υστερεί και το itemization χρειάζεται λίγο δουλίτσα! Οπως και κάποια qol features που δεν θα έπρεπε να λείπουν απο τέτοιο παιχνίδι! Και το balance που ελπίζω να μην τα κάνουν αχταρμά! Θα δούμε σε λιγες μερες! 

Δεν υπάρχει γκρίνια για τις seasons γενικά και αόριστα.

Υπάρχει γκρίνια για τα τωρινά θέματα που έχει το παιχνίδι, και κατά πόσο αυτά τα βελτιώνει η πρώτη season(και στο επίσημο forum πέφτει τρελό κράξιμο https://us.forums.blizzard.com/en/d4/.

πχ πιο πίσω υπήρχε γκρινια που πρέπει να περιμένουμε τουλάχιστον μέχρι την 2ρη season για να φτιάξει το θέμα των gems και του χώρου αυτών.

Και στην πλατφόρμα του twitch τώρα που έφυγαν τα drops, έχει πέσει αισθητά το ενδιαφέρον του κόσμου/προβολές.

Ενας συμφορουμίτης όμως επειδή έχει πάρει πατριωτικά το παιχνίδι, αντι να κουνήσει το δάκτυλο στην ίδια την εταιρεία για την κατάσταση του παιχνιδιού, ρίχνει το φταίξιμο στους ...casuals ,οι οποιοι επειδή δεν ευχαριστιούνται το παιχνιδι οπως ειναι τώρα, θα το παρατήσουν, και άρα δεν έχουν και πραγματικό κίνητρο να παίζουν και στις seasons σε σχέση με κάποιους hardcore.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αρα στην πράξη με επιβεβαιώνεις(αναμενόμενα)ότι δεν γνωρίζεις τα νούμερα που λές, και απλά υποθέτεις φανταστικά νούμερα επειδή είσαι μέλος σε κοινότητες.

Γιατί όπως έγραψα πιο πίσω, μονο όποιος δουλεύει στην Blizzard έχει πρόσβαση σε αυτά.

 

Δηλαδη αν δεν εχεις ακριβες νουμερο τοτε δεν εχει καθολου κοσμο ωραια λογικη.
Οταν ξεκιναει το Season και υπαρχουν για Trade απο τη 3η μερα 50 Shako και 20 Τal Rasha Armors μπορεις να καταλαβεις οτι παιζουν εκατομμυρια το αν θα ειναι 20 18 16 εχει τεραστια διαφορα απο το δεν εχει κοσμο.
Φαντασου οτι σε χαλαρες Season με μετριο population εβλεπες το 1ο shako και τη 1η Tal Rasha Armor μετα απο 10 μερες και μιλαμε για 1 κομματι ....
Οταν οι Servers κρασαρουν στις μετακινησεις γιατι θα βγει Diablo Clone στον America αυτο σημαινει οτι παιζουν εκατομμυρια κοσμος Online τη δεδομενη στιγμη.
Υπο νορμαλ συνθηκες η με λιγο κοσμο θα ηταν Παρασκευη απογευμα.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Δηλαδη αν δεν εχεις ακριβες νουμερο τοτε δεν εχει καθολου κοσμο ωραια λογικη.
Οταν ξεκιναει το Season και υπαρχουν για Trade απο τη 3η μερα 50 Shako και 20 Τal Rasha Armors μπορεις να καταλαβεις οτι παιζουν εκατομμυρια το αν θα ειναι 20 18 16 εχει τεραστια διαφορα απο το δεν εχει κοσμο.
Φαντασου οτι σε χαλαρες Season με μετριο population εβλεπες το 1ο shako και τη 1η Tal Rasha Armor μετα απο 10 μερες και μιλαμε για 1 κομματι ....
Οταν οι Servers κρασαρουν στις μετακινησεις γιατι θα βγει Diablo Clone στον America αυτο σημαινει οτι παιζουν εκατομμυρια κοσμος Online τη δεδομενη στιγμη.
Υπο νορμαλ συνθηκες η με λιγο κοσμο θα ηταν Παρασκευη απογευμα.
 

D2 levelαρα sorc προηγούμενη εβδομάδα, με το ζόρι βρίσκεις game στο nm και hell για Baal στον EU, δηλαδή, δεν το λες πως παίζουν και εκατομμύρια κάθε μέρα.
Επίσης μεγάλο ποσοστό είναι Κινέζοι, αυτούς δεν έχει νόημα να τους μετράς, όσο αγοράζει ο κόσμος items, αυτοί θα φαρμαρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Sugizo είπε

D2 levelαρα sorc προηγούμενη εβδομάδα, με το ζόρι βρίσκεις game στο nm και hell για Baal στον EU, δηλαδή, δεν το λες πως παίζουν και εκατομμύρια κάθε μέρα.
Επίσης μεγάλο ποσοστό είναι Κινέζοι, αυτούς δεν έχει νόημα να τους μετράς, όσο αγοράζει ο κόσμος items, αυτοί θα φαρμαρουν.

Αναφερομαι στο διαστημα που βγηκε και ξεκινησαν τα Seasons εως και τη κυκλοφορια του Diablo 4.
Tωρα ειναι λογικο να μη παιζουν D2R , D3.
Ο Fulgore ειπε οτι αυτα τα games δεν ειχαν ποτε κοσμο...

13 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πριν βγει το D4 πουθενά δεν έβλεπες εκατομμύρια κόσμο να παίζει ακόμα D2 και 3,,ούτε η ίδια η Blizzard δεν έχει δηλώσει κάτι τέτοιο, ούτε φυσικά τα νούμερα σε πλατφόρμες streaming το στηρίζουν αυτό....

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δηλαδη αν δεν εχεις ακριβες νουμερο τοτε δεν εχει καθολου κοσμο ωραια λογικη.
 

Πουθενά δεν έγραψα κάτι τέτοιο. Δικό σου συμπέρασμα είναι αυτό, όπως δικό σου συμπέρασμα πιο πίσω ήταν και για το πόσο ακριβώς κόσμο έχουν τα παιχνίδια, παρόλο που δεν έχεις πρόσβαση στον ακριβή αριθμό αυτών, απλά επειδή είσαι σε κοινότητες.

11 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ο Fulgore ειπε οτι αυτα τα games δεν ειχαν ποτε κοσμο...

Ο Fulgore μίλησε για πριν βγει το D4, κοινώς τα τελευταία χρόνια πριν από αυτό, εσυ το γενίκευσες!

Με βάση την δική σου λογική, πριν βγει το D4 θεωρείται και το launch του D3 και 1χρόνο με 6μήνες πριν την κυκλοφορία του 4.

Δηλαδή 10χρόνια τώρα, έβλεπες εκατομμυρια κόσμο να παίζει D3(που τους έβλεπες άραγε οεο??) επειδή το λέει ένας στο Insomnia,παρόλο που δεν στηρίζεται πουθενα... Ε προφανώς έτσι θα έιναι...

Το D3 πχ είχε τον περισσότερο κόσμο στις αρχές και αφού βγήκε αργότερα το expansion. Δεν είχε μόνιμα εκατομ. κόσμο να παίζει 10χρόνια τώρα, άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πουθενά δεν έγραψα κάτι τέτοιο. Δικό σου συμπέρασμα είναι αυτό, όπως δικό σου συμπέρασμα πιο πίσω ήταν και για το πόσο ακριβώς κόσμο έχουν τα παιχνίδια, παρόλο που δεν έχεις πρόσβαση στον ακριβή αριθμό αυτών, απλά επειδή είσαι σε κοινότητες.

Tωρα τη κολοκυθια θα παιξουμε;
Eιπες οτι δεν ειχαν κοσμο
Ειπα οτι ειχε εκατομμυρια κοσμο
Και μου λες αφου δεν εχεις ακριβες νουμερο δεν ισχυει.

Oταν παιζεις το Game 20+ χρονια σερι και εισαι μεσα σε καθε Season εως και τη κυκλοφορια του Diablo 4 μπορεις να ξερεις αν εχει η δεν εχει κοσμο.
Aλλο το εισαι σε κοινοτητα και αλλο το να εισαι ενεργος σε ολες τις κοινοτητες και να παρακολουθεις τις τιμες των trades ,ποτε επεσαν και ποσα επεσαν.

27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ο Fulgore μίλησε για πριν βγει το D4, κοινώς τα τελευταία χρόνια πριν από αυτό, εσυ το γενίκευσες!

Με βάση την δική σου λογική, πριν βγει το D4 θεωρείται και το launch του D3 και 1χρόνο με 6μήνες πριν την κυκλοφορία του 4.

Δηλαδή 10χρόνια τώρα, έβλεπες εκατομμυρια κόσμο να παίζει D3(που τους έβλεπες άραγε οεο??) επειδή το λέει ένας στο Insomnia,παρόλο που δεν στηρίζεται πουθενα... Ε προφανώς έτσι θα έιναι...

Το D3 πχ είχε τον περισσότερο κόσμο στις αρχές και αφού βγήκε αργότερα το expansion. Δεν είχε μόνιμα εκατομ. κόσμο να παίζει 10χρόνια τώρα, άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Τo Diablo 2 Resurrected βγηκε 14/8/2021 και πουλησε πανω απο 5 εκατ αντιτυπα .
Απο το καλοκαιρι του 21 εως και τη κυκλοφορια του D4 ετρεξαν 4 Seasons που οι Servers ηταν φυσκα τρωγαμε Q για να παιξουμε τα σ/κ.
Αυτο ηταν ξεκαθαρο και απο τα drops που σου εγραψα πιο πανω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Δεν υπάρχει γκρίνια για τις seasons γενικά και αόριστα.

Υπάρχει γκρίνια για τα τωρινά θέματα που έχει το παιχνίδι, και κατά πόσο αυτά τα βελτιώνει η πρώτη season(και στο επίσημο forum πέφτει τρελό κράξιμο https://us.forums.blizzard.com/en/d4/.

πχ πιο πίσω υπήρχε γκρινια που πρέπει να περιμένουμε τουλάχιστον μέχρι την 2ρη season για να φτιάξει το θέμα των gems και του χώρου αυτών.

Και στην πλατφόρμα του twitch τώρα που έφυγαν τα drops, έχει πέσει αισθητά το ενδιαφέρον του κόσμου/προβολές.

Ενας συμφορουμίτης όμως επειδή έχει πάρει πατριωτικά το παιχνίδι, αντι να κουνήσει το δάκτυλο στην ίδια την εταιρεία για την κατάσταση του παιχνιδιού, ρίχνει το φταίξιμο στους ...casuals ,οι οποιοι επειδή δεν ευχαριστιούνται το παιχνιδι οπως ειναι τώρα, θα το παρατήσουν, και άρα δεν έχουν και πραγματικό κίνητρο να παίζουν και στις seasons σε σχέση με κάποιους hardcore.

Άρα το πρόβλημα δεν είναι τα seasons αλλά εδω και 5 σελίδες μαλώνετε για τα seasons! Τα τωρινά προβλήματα που έχει το παιχνίδι τα ανέφερα και εγώ! Τώρα οποιος νόμιζε οτι σε 1 μηνα θα διορθωθούν ολα αυτα μαλλον ζει στο δικό του συννεφάκι! Επίσης πολύ πιθανόν άλλο το team που δουλεύει πάνω στα seasons και άλλο πάνω στο development του παιχνιδιού! Όποτε ότι πρόβλημα και να προκύψει οι σεζόν πρέπει κανονικά να προχωράνε!

Το φόρουμ το βλέπω και εγώ και δεν είναι το κατάλληλο παράδειγμα! Παρόλο που κάποια ποστ είναι σωστά και δίνουν καλό feedback,όλα τα υπόλοιπα είναι τρολς που απλά κράζουν για τα πάντα! Παράδειγμα..κράζανε γιατι δεν πήγαινες κατευθείαν στο dungeon όταν το έκανες ενεργοποίηση και έπρεπε να πας με το άλογο και μετά όταν το διορθώσανε έχει γεμίσει το φόρουμ πάλι να κράζουνε γιατί σε κάνει teleport έξω από το dungeon και όχι μέσα! Ε δηλαδή κάπου καταντάει κουραστικό και αυτό! 
 

Παρόλα αυτά ούτε είμαι υποστηρικτής της blizzard ούτε τιποτα! Αδιάφορη μου ήταν γενικά! Αλλά το παιχνίδι σε γενικές γραμμές είναι αρκετά καλό! Έχει γερές βάσεις και αν ακουσουν και το feedback του κόσμου πιστεύω θα το φτάσουν σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο! 93lvl πλέον μπαίνω ίσα ίσα καμία ώρα να κάνω κανένα sigil και βγαίνω! Περιμένω την σεζόν για να ξεκινήσω νέο χαρακτήρα,θα τον μαξαρω και μετά και εγώ δεν βλέπω να έχει να μου προσφέρει τίποτα άλλο το παιχνίδι μέχρι να μπει κάποιο expansion! Πάντως τα λεφτά μου θεωρώ ότι πιάσανε τόπο με τις ώρες που έχω φάει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Georgram είπε

Άρα το πρόβλημα δεν είναι τα seasons αλλά εδω και 5 σελίδες μαλώνετε για τα seasons! Τα τωρινά προβλήματα που έχει το παιχνίδι τα ανέφερα και εγώ! Τώρα οποιος νόμιζε οτι σε 1 μηνα θα διορθωθούν ολα αυτα μαλλον ζει στο δικό του συννεφάκι! Επίσης πολύ πιθανόν άλλο το team που δουλεύει πάνω στα seasons και άλλο πάνω στο development του παιχνιδιού! Όποτε ότι πρόβλημα και να προκύψει οι σεζόν πρέπει κανονικά να προχωράνε!

Το φόρουμ το βλέπω και εγώ και δεν είναι το κατάλληλο παράδειγμα! Παρόλο που κάποια ποστ είναι σωστά και δίνουν καλό feedback,όλα τα υπόλοιπα είναι τρολς που απλά κράζουν για τα πάντα! Παράδειγμα..κράζανε γιατι δεν πήγαινες κατευθείαν στο dungeon όταν το έκανες ενεργοποίηση και έπρεπε να πας με το άλογο και μετά όταν το διορθώσανε έχει γεμίσει το φόρουμ πάλι να κράζουνε γιατί σε κάνει teleport έξω από το dungeon και όχι μέσα! Ε δηλαδή κάπου καταντάει κουραστικό και αυτό! 
 

Παρόλα αυτά ούτε είμαι υποστηρικτής της blizzard ούτε τιποτα! Αδιάφορη μου ήταν γενικά! Αλλά το παιχνίδι σε γενικές γραμμές είναι αρκετά καλό! Έχει γερές βάσεις και αν ακουσουν και το feedback του κόσμου πιστεύω θα το φτάσουν σε πολύ ικανοποιητικό επίπεδο! 93lvl πλέον μπαίνω ίσα ίσα καμία ώρα να κάνω κανένα sigil και βγαίνω! Περιμένω την σεζόν για να ξεκινήσω νέο χαρακτήρα,θα τον μαξαρω και μετά και εγώ δεν βλέπω να έχει να μου προσφέρει τίποτα άλλο το παιχνίδι μέχρι να μπει κάποιο expansion! Πάντως τα λεφτά μου θεωρώ ότι πιάσανε τόπο με τις ώρες που έχω φάει! 

Κατσε να δεις που θα γινει το ιδιο και με τα Respec.
Τοσο καιρο καποιοι γκρινιαζουν για το κοστος του Respec που σιγα τα αυγα 10-15m ειναι οταν εχεις πανω σου 200m.
Mε το Season θα σου δινει 1 free , να δεις που θα λενε οτι επρεπε να ηταν 4-5 να εχεις να αλλαζεις.

Τωρα οσο για το feedback του κοσμου αυτο με τρομαζει περισσοτερο απο ολα.
Το κλαμα/feedback του κοσμου καταντησε το D3 παιδικη χαρα με 2 απανωτα nerfs και πλεον σε 3 ωρες εισαι max level και σχεδον ντυμενος.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Κατσε να δεις που θα γινει το ιδιο και με τα Respec.
Τοσο καιρο καποιοι γκρινιαζουν για το κοστος του Respec που σιγα τα αυγα 10-15m ειναι οταν εχεις πανω σου 200m.
Mε το Season θα σου δινει 1 free , να δεις που θα λενε οτι επρεπε να ηταν 4-5 να εχεις να αλλαζεις.

Τωρα οσο για το feedback του κοσμο αυτο με τρομαζει περισσοτερο απο ολα.
Το κλαμα/feedback του κοσμου καταντησε το D3 παιδικη χαρα με 2 απανωτα nerfs και πλεον σε 3 ωρες εισαι max level και σχεδον ντυμενος.

Ελπίζω ανάμεσα σε όλα αυτά τα τρολς να φιλτράρουν αυτά που αξίζουν να κάνουν τις σωστές αλλαγές! Παντως είχα καιρό να ξανά συναντήσω τόσο toxic community! Και πίστευα ότι δεν θα βρω σαν του L2 ποτέ! Αλλά και του Diablo είναι πολύ κοντά τελικά! Σε βαθμό που αν η blizzard απλά τους γράψει όλους στα @@ της και κάνει ότι της καπνίσει δεν θα μου φανεί καθόλου παράξενο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Georgram είπε

Ελπίζω ανάμεσα σε όλα αυτά τα τρολς να φιλτράρουν αυτά που αξίζουν να κάνουν τις σωστές αλλαγές! Παντως είχα καιρό να ξανά συναντήσω τόσο toxic community! Και πίστευα ότι δεν θα βρω σαν του L2 ποτέ! Αλλά και του Diablo είναι πολύ κοντά τελικά! Σε βαθμό που αν η blizzard απλά τους γράψει όλους στα @@ της και κάνει ότι της καπνίσει δεν θα μου φανεί καθόλου παράξενο! 

Ολα θα βρουν το δρομο τους οπως γινεται χρονια τωρα.
Οσοι ειναι να φυγουν θα φυγουν και απλα ψαχνουν πατημα, οσοι ειναι να μεινουν ειναι αισιοδοξοι και ορεξατοι για το Season.
Mε το D2R απεδειξε οτι δεν θα ξανακανει τα λαθη που εκανε στο D3.
Aκουσε αυτους που επρεπε να ακουσει,το δουλεψε με την απαραιτητη προσοχη και ολα πηγαν μια χαρα,αυτο πιστευω θα κανει και στο D4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...