Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ριζικές αλλαγές δεν θέλει σε καμία περίπτωση, "γυαλοχαρτάρισμα" θέλει και μπόλικα events να έχεις επιλογές στο endgame και να μην βαριέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Δεν εχω σκοπο να επιρεασω κανεναν

Για αυτο λεω οτι η δικη σου γνωμη , εχει περισσοτερη σοβαροτητα , ασχετα αν συμφωνω με αυτην ή οχι , ενω του Rykker και του καθε Rykker που εχει την οποια απηχηση ισως να κρυβει σκοπιμοτητες. Εκει θελω να καταληξω.
 

4 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Εσυ παραπονεθηκες οτι δεν βρισκεις κοσμο και για καποιο δικο σου λογο θεωρεις οτι φταιει η Blizzard για αυτο

Προφανως και φταιει η blizzard. Αυτη δημιουργησε την κατασταση αυτη. Εγω φταιω που δεν ακολουθησα ? Το οτι δημιουργει κατι μια εταιρια και αυτο προσελκυει την πλειοψηφια των πελατων-παιχτων , το κανει σωστο ? Η πλειοψηφια εχει παντα δικιο ? Ή αυτος που δεν ακολουθει την πλειοψηφια ειναι αυτοματως λαθος ?
Η blizzard δημιουργει μια κατασταση , που σε εκβιαζει ουσιαστικα και δεν ξερω πως δεν το βλεπεις , που σου λεει ή θα παιξεις season ή θα εισαι μονος σου στον χαρτη. Το ιδιο εκβιαστικο θεωρω οτι ειναι και ολα τα party bonuses που δινει. Σαν να σου λεει , αν θες να παιξεις σολο θα εχεις μειονεκτηματα σε σχεση με αυτον που θα παιζει σε party... γιατι εγω για καποιον λογο θελω να προωθησω το multiplayer/party play. Ακολουθα , αλλιως ατυχησες...
Η λογικη της μαζας , ααα 100 ατομα ειπαν οτι ειναι σωστο , αααα το ειπε ο Rykker , εγκυρος streamer , αρα ετσι θα ειναι. Ασε μην πω κατι αναποδο και ειμαι το μαυρο προβατο. Δεν ξερω αν ο τυπος στο ΥΤ λεει αερολογιες , αλλα η ανθρωπινη ιστορια εχει δειξει οτι μαζες εχουν κανει τις περισσοτερες μαλακιες στον πλανητη αυτον ;) 
 

12 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Απο εκει και περα αντι να παιζεις τα ιδια και τα ιδια για 2 χρονια που θα βγει το Expansion θα σου βαζουν καθε 3 μηνες νεα πραγματα

Βαλτα μου , αφου αυτο θελει , μαλλον αφου αυτο εχεις πεισει οτι θελει η ... μαζα. Αλλα δωσε μου ενα elixir που θα δινει +30% xp boost (τυχαιο νουμερο) , για να μην θελω 3 μηνες να level-ιασω. Eκτος και αν οι casual δεν εχουν δικαιωμα στα seasons. Εκτος και αν οι solo players δεν εχουν δικαιωμα στο ονειρο !! Kαι στην τελικη γιατι πρεπει να υπαρχει season για να βαλεις νεα πραγματα... 
 

14 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

ερχεσαι εσυ τωρα και λες αυτα που βαλανε ειναι λιγα

Αν η μονη ουσιαστικη προσθηκη ειναι τα maligned hearts , ναι ειναι λιγα.
 

15 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

πρεπει να κανουν ριζικες αλλαγες να ειναι σαν Expansion αλλα να μην ειναι Expansion :P

Να ειναι expansion αλλα να ... ειναι expansion. :) Αν θες season ανα 3 μηνες , για να μην χανεται το ενδιαφερον στο παιχνιδι , παει να πει οτι κατι δεν εχεις κανει καλα. Αν ο κοσμος μενει απασχολημενος για 1-1.5 χρονο μεχρι να βγαλεις καποιο expansion , παει να πει οτι κατι εκανες καλα. Προτιμοτερο δηλ να κανουν quality of life αλλαγες , και καναδυοτρεις προσθηκες στο βασικο παιχνιδι που να δωσει λιγο περισσοτερο βαθος/αλλη διασταση , παρα την μαλακια με τα seasons. 

Yπαρχουν ιδεες σε αλλα παιχνιδια π.χ. torchlight και grim dawn που επαιζα μεχρι πριν κατι μηνες , χρονο ..ειχε κατι καλες ιδεες εκει περα. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Τα Diablo ποτε δεν σχεδιαστηκαν μονο για Casual κοινο, αν ειχαν σχεδιαστει για Casual θα ειχαν πεθανει σε 1 χρονο.
Αντιθετως πριν βγει το D4 εβλεπες εκατομυρια κοσμο να παιζει ακομα D2 D3 και να εχει γραμενους τους AAA τιτλους των 30 ωρων Gameplay.
Nαι θα μπουν και Casuals, θα παιξουν το Campaign θα πουν το τερματισα και θα το παρατησουν.
Τους ξερουμε χρονια τωρα δεν προεκυψαν ξαφνικα.
Ειναι αυτοι που αν τους ρωτησεις μετα απο λιγο καιρο δεν ξερουν τι Build επαιζαν και τι items φοραγαν, εγω τους λεω περαστικους.
Ε σιγα σιγα θα τη κανουν οι περαστικοι και θα μεινουν οι υπολοιποι, αλλα αυτοι οι υπολοιποι δεν ειναι μια χουφτα κοσμος ειναι εκατομμυρια.

Πριν βγει το D4 πουθενά δεν έβλεπες εκατομμύρια κόσμο να παίζει ακόμα D2 και 3,,ούτε η ίδια η Blizzard δεν έχει δηλώσει κάτι τέτοιο, ούτε φυσικά τα νούμερα σε πλατφόρμες streaming το στηρίζουν αυτό....

Στο Twitch αυτή την στιγμή το D3 έχει συνολικα 69 viewers ολα τα κανάλια μαζί.

Σιγά το υπερ competitive παιχνιδι που είναι στην παρούσα φάση το D4 χωρις κάν ladder, σχεδόν ανύπαρκτο pvp και σχεδόν ανύπαρκτο endgame.

Και ναι, α ρε καταραμένε casual που προτιμάς να ξοδεύεις τον χρόνο σου πιο ευχάριστα παίζοντας διαφορετικά παιχνίδια, και δεν κάθεσαι να λιώσεις το D4 σπαμάροντας dungeons για χρόνια, δεν ξέρεις τι χάνεις.....

Η που περιμένεις από μια εταιρεία σαν την Blizzard σε παιχνιδι του 2023 των 70 και 80ευρώ, να εχει πολύ καλύτερο/περισσότερο περιεχόμενο αφού τελειώσεις το campaign.....

Χαίρομαι που το συγκεκριμένο παιχνίδι σε γεμίζει στην παρούσα φάση περισσότερο από άλλους, αλλά please μην ρίχνεις το φταίξιμο σε άλλους παρά στην ίδια την εταιρεια έτσι όπως το κυκλοφόρησε day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πάντως πιστεύω ότι αυτά που εμφανίζουν στην σεζόν άνετα τα έβαζαν στο eternal realm . Τα high nightmare dungeons εκεί είναι και υπάρχει δυσκολία να βγουνε . Επομένως άνετα έβαζαν τον μηχανισμό μαζί με achievement που δίνουν δωράκια . Στο τέλος χάνεις τος δυνάμεις όπως οι χαρακτήρες της σεζόν 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mphxths είπε

Προφανως και φταιει η blizzard. Αυτη δημιουργησε την κατασταση αυτη. Εγω φταιω που δεν ακολουθησα ? Το οτι δημιουργει κατι μια εταιρια και αυτο προσελκυει την πλειοψηφια των πελατων-παιχτων , το κανει σωστο ? Η πλειοψηφια εχει παντα δικιο ? Ή αυτος που δεν ακολουθει την πλειοψηφια ειναι αυτοματως λαθος ?
 

Mονος σου αυτοακυρωνεσαι...
Απο τη μια ζητας νεα πραγματα για να μη παιζεις τα ιδια και τα ιδια και απο την αλλη οταν στα δινει φταιει γιατι στα εδωσε και ο κοσμος πηγε στα νεα αντι να κατσει στο παλιο να κανει τα ιδια και τα ιδια.
Και θα μου πεις τωρα γιατι να υπαρχει καινουριο και παλιο;
Γιατι αν βγαλεις του "περαστικους" οι υπολοιποι παιζουν για τον ανταγωνισμο και τα Leaderboards και δεν γινεται να εχει ενας τη πρωτια για 2 χρονια.
Οποτε σου δινει νεα πραγματα και παραλληλα το δικαιωμα να ανταγωνιστεις ολο το Server για να μπεις στο Top 10 η στο Top 100 για 3-4 μηνες.

 

11 λεπτά πριν, mphxths είπε

Βαλτα μου , αφου αυτο θελει , μαλλον αφου αυτο εχεις πεισει οτι θελει η ... μαζα. Αλλα δωσε μου ενα elixir που θα δινει +30% xp boost (τυχαιο νουμερο) , για να μην θελω 3 μηνες να level-ιασω. Eκτος και αν οι casual δεν εχουν δικαιωμα στα seasons. Εκτος και αν οι solo players δεν εχουν δικαιωμα στο ονειρο !! Kαι στην τελικη γιατι πρεπει να υπαρχει season για να βαλεις νεα πραγματα... 
 

Casual και Season δεν πανε ποτε μαζι.
Ο Casual δεν εχει τη διαθεση και το χρονο να ξεκινησει απο την αρχη γιατι θα χασει το Progress που εκανε "τοσο καιρο".
Βεβαια αυτος ο "τοσος καιρος" για τον Competive ειναι 30 ωρες ή αλλιως 2-3 μερες αρα κλαιν μαιν.
Παρολα αυτα θα στο δωσει το Elixir μεσα απο το battle Pass.
Οταν φτασεις στο Χ επιπεδο Progress θα σου δινει XP Boosts για να ρεφαρεις το "χρονο που εχασες".
 

15 λεπτά πριν, mphxths είπε

Αν η μονη ουσιαστικη προσθηκη ειναι τα maligned hearts , ναι ειναι λιγα.
 

Το Maligrant Hearts δεν ειναι απλα ενα Drop ειναι ολοκληρη διαδικασια που περιλαμβανει πολλες προσθηκες.
Malignant Mobs
Malignant Bosses
Χρωματα στα Rare Αccesories που θα πρεπει να βρεις το καταλληλο Rare η το καταλληλο Heart για το Rare σου.
Malignant Tunnels
Malignant Groaths
6 Nεα Unique
7 Nεα Aspects
1 Νεο Boss που λογικα ειναι Capstone Boss
Seasonal Blessings (Buffs)
Seasonal Journey με Rewards
Battle Pass με Rewards
Oλα αυτα λογικα θα φερουν μεγαλυτερο item power και ισως και Tier 5.

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πριν βγει το D4 πουθενά δεν έβλεπες εκατομμύρια κόσμο να παίζει ακόμα D2 και 3,,ούτε η ίδια η Blizzard δεν έχει δηλώσει κάτι τέτοιο, ούτε φυσικά τα νούμερα σε πλατφόρμες streaming το στηρίζουν αυτό....

Στο Twitch αυτή την στιγμή το D3 έχει συνολικα 69 viewers ολα τα κανάλια μαζί.

Σιγά το υπερ competitive παιχνιδι που είναι στην παρούσα φάση το D4 χωρις κάν ladder, σχεδόν ανύπαρκτο pvp και σχεδόν ανύπαρκτο endgame.

Και ναι, α ρε καταραμένε casual που προτιμάς να ξοδεύεις τον χρόνο σου πιο ευχάριστα παίζοντας διαφορετικά παιχνίδια, και δεν κάθεσαι να λιώσεις το D4 σπαμάροντας dungeons για χρόνια, δεν ξέρεις τι χάνεις.....

Η που περιμένεις από μια εταιρεία σαν την Blizzard σε παιχνιδι του 2023 των 70 και 80ευρώ, να εχει πολύ καλύτερο/περισσότερο περιεχόμενο αφού τελειώσεις το campaign.....

Χαίρομαι που το συγκεκριμένο παιχνίδι σε γεμίζει στην παρούσα φάση περισσότερο από άλλους, αλλά please μην ρίχνεις το φταίξιμο σε άλλους παρά στην ίδια την εταιρεια έτσι όπως το κυκλοφόρησε day one.

Eπειδη τοσα χρονια επαιζα D2 D3 D2R επετρεψε μου να γνωριζω καλυτερα για το ποσο κοσμο ειχε .
Πχ το D2R πουλησε πανω απο 5 εκατομμυρια copies και απο αυτους τουλαχιστον τα 4 επαιζαν μεχρι και τη Season 4 που τρεχει τωρα.
Το D2R βγηκε 2020.
Τωρα φυσικα και δεν εχουν γιατι το 90% πηγε στο D4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, Aztec said:

εγώ πάντως πιστεύω ότι αυτά που εμφανίζουν στην σεζόν άνετα τα έβαζαν στο eternal realm .

Αυτο που αναρωτιεμαι και εγω τοσο καιρο. Γιατι το δραμα των seasons , ενω τα προσθετεις ανετα στο "κυριο" παιχνιδι.

Στο grim dawn εχει τα crucibles. Dungeon που απλα σου ερχονται ορδες , με pylons που επιλεγεις πριν την μαχη για να σε βοηθησουν στην μαχη και εξαργυρωση του progress σε vendors με "καλα" items αναλογα του ποσο progress εξαργυρωνεις.
Eχει και τα "skeleton dungeons". Dungeons που για να μπεις craft-αρεις το skeleton key και απαξ και πεθανεις εντος του dungeon , απλα σε πεταει εξω και τελος. Δεν μπορεις να ξαναμπεις. Για να χρησιμοποιησεις νεο skeleton key πρεπει να φτιαξεις νεο game session. Για τα nemesis bosses εχω μιλησει ? Που τα πετυχαινεις στο χαρτη και πεφτει το ξυλο της αρκουδας. Κατι αντιστοιχο εχω δει στο D4 , οπου το boss που εκοβε βολτες στον χαρτη ηταν τοσο για το πεος που οσο περιμενα το mana να ανεβει , κλικαριζα διαφορα αντικειμενα στον χαρτη για να περασει η ωρα. Ρισκο μηδεν , challenge μηδεν. Loot αναξιο των 10 λεπτων που εφαγα για να σκοτωσω το boss.
Για τα shadow realm dungeons μιλησα ? Μπαινεις , σου δινει συγκεκριμενο χρονο για να βγαλεις το dungeon , σκοτωνεις mobs , ριχνουν κατι αντικειμενα που σου δινουν bonus secs στον χρονο που εχεις. Ανα καποιον αριθμο levels εχεις checkpoint , ωστε την επομενη φορα να ξεκινησεις απο εκει.
Τελος στο grim dawn υπαρχουν και τα super bosses. Ας βαλουν στο D4 , 2-3 bosses μαζεμενα , οπως στα uber runs στο 2.

Μονο απο το grim dawn , αν παρεις αυτα που εχει σαν "endgame content" , τα τροποποιησεις ελαφρως , βαλεις "τυρακι" με σουπερ ντουπερ item drops ... το ενδιαφερον ανεβηκε κατακορυφα. Ιδεες υπαρχουν και δεν χρειαζεται να πρηζεις με seasons και μαλακιες ...

19 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Απο τη μια ζητας νεα πραγματα για να μη παιζεις τα ιδια και τα ιδια και απο την αλλη οταν στα δινει φταιει γιατι στα εδωσε και ο κοσμος πηγε στα νεα αντι να κατσει στο παλιο να κανει τα ιδια και τα ιδια.
Και θα μου πεις τωρα γιατι να υπαρχει καινουριο και παλιο;
Γιατι αν βγαλεις του "περαστικους" οι υπολοιποι παιζουν για τον ανταγωνισμο και τα Leaderboards και δεν γινεται να εχει ενας τη πρωτια για 2 χρονια.
Οποτε σου δινει νεα πραγματα και παραλληλα το δικαιωμα να ανταγωνιστεις ολο το Server για να μπεις στο Top 10 η στο Top 100 για 3-4 μηνες.

Δες στο ποστ αυτο τι εγραψα. Μερικες μονο ιδεες αν παρει απο ενα παιχνιδι μονο , και τις ριξει στο "normal" mode , δεν χρειαζεται καν seasons. O ανταγωνισμος μπορει να ειναι και στο normal mode. Οπως στο D3 που υπαρχει leaderboard και για το normal mode. Γιατι πρεπει ο ανταγωνισμος να ειναι συνεχεια επι μηδενικης βασης ? Βαλε τις νεες προσθηκες στο normal mode και να παλευουν εκ νεου ολοι για νεες κορυφες.
 

19 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Το Maligrant Hearts δεν ειναι απλα ενα Drop ειναι ολοκληρη διαδικασια που περιλαμβανει πολλες προσθηκες.
Malignant Mobs
Malignant Bosses
Χρωματα στα Rare Αccesories που θα πρεπει να βρεις το καταλληλο Rare η το καταλληλο Heart για το Rare σου.
Malignant Tunnels
Malignant Groaths
6 Nεα Unique
7 Nεα Aspects
1 Νεο Boss που λογικα ειναι Capstone Boss
Seasonal Blessings (Buffs)
Seasonal Journey με Rewards
Battle Pass με Rewards
Oλα αυτα λογικα θα φερουν μεγαλυτερο item power και ισως και Tier 5.

Not impressed που λεει και ο Superman. Ενα aspect ειναι ουσιαστικα , ασχετως που θα οδηγησει ολο αυτο. Για unique μην ακουω , εχω ενα inventory stash τιγκα με αχρηστα uniques που τα μισα ειναι τα ιδια με τα αλλα μισα. Και οταν εχεις αφαιρεσει την ικανοτητα να κανεις imprint codexes σε αυτα , δυσκολα βρισκω χρησιμοτητα. Πρεπει να ειναι σουπερ ντουπερ τα rolls και το passive τους και μεχρι τωρα δεν εχω βρει κατι τετοιο. Δεν μιλαω για τα uber uniques προφανως , αλλη ιστορια αυτα.
 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mphxths είπε

Αυτο που αναρωτιεμαι και εγω τοσο καιρο. Γιατι το δραμα των seasons , ενω τα προσθετεις ανετα στο "κυριο" παιχνιδι.

 

Το drama ειναι απο αυτους που δεν θελουν να παιξουν Season λες και τους αναγκασε κανεις, λες και δεν μπορουν να συνεχισουν το 2ωρακι τους οπως εκαναν και πριν.
Εμεις που θελουμε να παιξουν Season γιατι να μεινουμε στο παλιο;
Tα πραγματα ειναι τοσο απλα ...
Θες το παλιο μεινει στο παλιο
Θες Season παιζεις Season και ειναι ολοι ευχαριστημενοι.
Τι οχι;
Kαποιοι δεν ειναι ευχαριστημενοι γιατι θελουν να χαντακωσουν και τους υπολοιπους στο Non-Season; 
 

12 λεπτά πριν, mphxths είπε

Μονο απο το grim dawn , αν παρεις αυτα που εχει σαν "endgame content" , τα τροποποιησεις ελαφρως , βαλεις "τυρακι" με σουπερ ντουπερ item drops ... το ενδιαφερον ανεβηκε κατακορυφα. Ιδεες υπαρχουν και δεν χρειαζεται να πρηζεις με seasons και μαλακιες ...

Ξερεις τι βλεπω;
Oτι ολοι εσεις που παιζατε κατι αλλο , θελετε να παιξετε Diablo αλλα θα πρεπει να ειναι μια αντιγραφη του Grim , του PoE, του Wolcen κτλ
Δεν θελετε να μαθετε κατι καινουριο, κατι διαφορετικο, κατι Diablo Like, θελετε να ειναι μια φθηνη αντιγραφη καποιου αλλου.

16 λεπτά πριν, mphxths είπε

Not impressed που λεει και ο Superman. Ενα aspect ειναι ουσιαστικα , ασχετως που θα οδηγησει ολο αυτο. Για unique μην ακουω , εχω ενα inventory stash τιγκα με αχρηστα uniques που τα μισα ειναι τα ιδια με τα αλλα μισα. Και οταν εχεις αφαιρεση την ικανοτητα να κανεις imprint codexes σε αυτα , δυσκολα βρισκω χρησιμοτητα. Πρεπει να ειναι σουπερ ντουπερ τα rolls και το passive τους και μεχρι τωρα δεν εχω βρει κατι τετοιο. Δεν μιλαω για τα uber uniques προφανως , αλλη ιστορια αυτα.
 

Τι σχεση εχει το Malignant με τα Aspects....
Δεν εχεις καταλαβει οτι ειναι ενας ολοκληρος μηχανισμος που επιρεαζει τα παντα.
Τα mobs ,τα bosses, τα maps, τα items (χρωμα), τα sockets.
Eιναι κατι μεγαλυτερο απο το να πας απλα σε νεο Tier.
Δες κανενα βιντεο και θα καταλαβεις ποσα επιρεαζει και τι προοπτικες εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα δλδ το όλο βάρος θα πέφτει στα seasons ε; Άρα να μην περιμένουμε να δούμε καινούριο content στον eternal server; Τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Με τα μέχρι τώρα δεδομένα δλδ το όλο βάρος θα πέφτει στα seasons ε; Άρα να μην περιμένουμε να δούμε καινούριο content στον eternal server; Τουλάχιστον για το άμεσο μέλλον.

Δες το λιγο πιο αισιοδοξα :P
Θα δοκιμαζεται για 3 μηνες στο Season και μετα θα ερχεται στο Eternal.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Δες το λιγο πιο αισιοδοξα :P
Θα δοκιμαζεται για 3 μηνες στο Season και μετα θα ερχεται στο Eternal.

Θα γίνουμε κάτι σαν beta testers δηλαδη; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Εμεις που θελουμε να παιξουν Season γιατι να μεινουμε στο παλιο;

 

23 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Kαποιοι δεν ειναι ευχαριστημενοι γιατι θελουν να χαντακωσουν και τους υπολοιπους στο Non-Season; 

Καποιοι νομιζουν οτι ειναι η αγαπημενη κατηγορια της blizz ή οτι τα λεφτα τους αξιζουν παραπανω προσοχης απο καποιων αλλων ? Ο hardcore-ας κανει αγγαρεια στο normal mode και περιμενει το season ? Εγω νομιζα οτι o hardcore παιζει διχως ελεος για χρονια , ειτε υπαρχει season ειτε οχι. Τι ? Οχι ? ;) 
 

23 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Oτι ολοι εσεις που παιζατε κατι αλλο , θελετε να παιξετε Diablo αλλα θα πρεπει να ειναι μια αντιγραφη του Grim , του PoE, του Wolcen κτλ
Δεν θελετε να μαθετε κατι καινουριο, κατι διαφορετικο, κατι Diablo Like, θελετε να ειναι μια φθηνη αντιγραφη καποιου αλλου.

Καμμια σχεση. Δεν ειπα να γινει το Diablo σαν τα αλλα παιχνιδια. Ειπα να παρει ιδεες , να τις τροποποιησει , να στησει και ενα lore γυρω απο αυτες και να τις ενσωματωσει. Τι ακριβως καινουργιο να μαθουμε απο τα seasons που δεν το μαθαμε στο 2 και στο 3 ? Αν ηταν να μαθουμε κατι αλλο , ας υλοποιουσαν καποιο καινουργιο mode ... οχι παλι seasons !! Μονο τα μισα να "αντεγραφε" απο το grim dawn , θα επαιζε χωρις αντιπαλο λεμε.

23 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Τι σχεση εχει το Malignant με τα Aspects....

Eννοω ενα aspect , ενα χαρακτηριστικο. Μην σε μπερδευει η λεξη. Και μην πορωνεσαι , επειδη πορωνεται ο τυπος που ανεβαζει το βιντεο. Mην υιοθετεις συμπεριφορα μαζας :) Θα ειναι socketable items με χρωματα και με καποια χαρακτηριστικα και θα μπαινουν στου ιδιου χρωματος sockets. Θα πεφτουν απο bosses/mobs ? Ειδα κατι οτι θα πηγαινεις σε κατι tunnels και θα επιλεγεις τι χρωμα socketable θες να ριξει το boss και θα πηγαινεις στο boss. So what ?
Χιλιες φορες τα 50 διαφορετικα gems του D3 που τα level-ιαζες και δημιουργουσαν και μια διαφοροποιηση στα builds παρα αυτο. Χιλιες φορες να βαλουν παραπανω επιπεδα στα ηδη υπαρχοντα gems. Λιγο παραπανω inventory , λιγο παραπανω chest stashes. Quality of life changes. 

Απλα νοιωθουν εκει στην blizzard οτι Diablo χωρις seasons δεν νοειται και σας εχουν πεισει και σας για αυτο :) 

Ενα Auction House αν βαλει και αν "ανοιξει" τα trades , να δεις για ποτε παρατας seasons και μαλακιες !!

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Eπειδη τοσα χρονια επαιζα D2 D3 D2R επετρεψε μου να γνωριζω καλυτερα για το ποσο κοσμο ειχε .
Πχ το D2R πουλησε πανω απο 5 εκατομμυρια copies και απο αυτους τουλαχιστον τα 4 επαιζαν μεχρι και τη Season 4 που τρεχει τωρα.

Να σου υπενθυμίσω ότι το battle net δεν έχει κάποιο μέτρο να βλέπουμε ακριβώς πόσο κόσμο έχει όπως το steam πχ στο Poe

https://steamcharts.com/app/238960

Κοινώς μόνο ότι νούμερα δηλώνει η ίδια η εταιρεία. Αρα ή δουλεύεις μέσα στην Blizzard και γνωρίζεις ακριβώς νούμερα ή απλά μιλάς με νούμερα του αέρα.

Τέλος πάντων επειδή άκρη δεν βγαίνει μιας και δεν δέχεσαι αντίλογο σε τίποτα, ας βγει η Season 1 και ο καθένας ας κάνει ότι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Fulgore said:

Να σου υπενθυμίσω ότι το battle net δεν έχει κάποιο μέτρο να βλέπουμε ακριβώς πόσο κόσμο έχει όπως το steam πχ στο Poe

https://steamcharts.com/app/238960

Kατσε να δω αν καταλαβα καλα. Τα νουμερα στο λινκ , ειναι σε χιλιαδες ? Δηλαδη το τοσο γαματο PoE , που μας τα πρηζουν διαφοροι , κυμαινεται σε μερικες δεκαδες χιλιαδες χρηστες/παιχτες κατα μεσο ορο την ημερα/μηνα ? 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Να σου υπενθυμίσω ότι το battle net δεν έχει κάποιο μέτρο να βλέπουμε ακριβώς πόσο κόσμο έχει όπως το steam πχ στο Poe

https://steamcharts.com/app/238960

Κοινώς μόνο ότι νούμερα δηλώνει η ίδια η εταιρεία. Αρα ή δουλεύεις μέσα στην Blizzard και γνωρίζεις ακριβώς νούμερα ή απλά μιλάς με νούμερα του αέρα.

Τέλος πάντων επειδή άκρη δεν βγαίνει μιας και δεν δέχεσαι αντίλογο σε τίποτα, ας βγει η Season 1 και ο καθένας ας κάνει ότι θέλει.

Γνωριζω τα νουμερα απο τα Discord communities που μεχρι και τωρα κανουν trades.
Γνωριζω απο τα forums που μεχρι τωρα κανουν trades, απο τα Unofficial sites που πουλανε items και Power leveling.
Aπο τους Servers που μεχρι και πριν 1 μηνα κρεμαγαν ή ειχαν σχεδον max population και οταν ειχε Diablo Clone δεν μπορουσες να κανεις ουτε Create game αν αλλαζες απο Europe σε Αmerica η απο Αmerica σε Αsia.
Εσυ ψαχνεις ενα νουμερο και εγω ημουν και ειμαι μελος σε ολες αυτες τις παραπανω κοινοτητες για πολλα χρονια οποτε γνωριζω αν παιζουν μερικες χιλιαδες η αν ειναι εκατομμυρια.

33 λεπτά πριν, mphxths είπε

 

Καποιοι νομιζουν οτι ειναι η αγαπημενη κατηγορια της blizz ή οτι τα λεφτα τους αξιζουν παραπανω προσοχης απο καποιων αλλων ? Ο hardcore-ας κανει αγγαρεια στο normal mode και περιμενει το season ? Εγω νομιζα οτι o hardcore παιζει διχως ελεος για χρονια , ειτε υπαρχει season ειτε οχι. Τι ? Οχι ? ;) 

Δεν υπαρχει αγαπημενη κατηγορια της Blizzard υπαρχει μονο μια κατηγορια, αυτοι που μενουν και παιζουν(λιωνουν).
Οι φευγατοι Casual την κανουν στο μηνα, οι hardcore παιζουν για χρονια,οποτε φροντιζει να τους δινει περιεχομενο και να τους κραταει ενεργους μεχρι το Expansion.
Στο Non-Season δεν υπαρχει ανταγωνισμος, δεν εχει Leaderboards.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...