Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Μαλλον τα ειδατε σαν αγγαρεια γιατι θυμηθηκατε να τα κανετε στο 60+.
Αν τα ξεκινησεις απο την αρχη και ασχοληθεις(κατι που το ξεραμε απο το Beta) δεν θα σου φανει καθολου σαν αγγαρεια.

Το αντιθετο καναμε μεγαλο μερος αυτου παραλληλα με το leveling (δεν ειμαστε απο αυτους που το τρεχουν) και παλι ομως ενω ειχα ολοκληρωσει μεγαλο κομματι αυτων (στις πιο πολλες περιοχες ημουν ηδη 3/5 στο τελος του campaign) δεν μου κανει καθολου αισθηση να παω να τα τελιωσω. Εχω 2 περιοχες 5/5 και οι αλλες εχουν καμποσο ακομα.

Συμφωνω και με τα dungeons στο οτι δεν υπαρχει ποικιλια κτλπ. Γενικα αμα τα πιασω ενα ενα τα θεματα που θεωρω πως υπαρχουν ελλειψεις ειναι παρα πολλα και προσωπικα δεν βρισκω και τον λογο να το κανω. Για την ωρα 6/10 απο μενα παιδια και σχεδον υποχρεωτικο το gameplay με παρεα. Χωρις παρεα οπως ειπα καπου στα 70-75 level θα το αφηνα παραμερα μεχρι να εβλεπα σημαντικες αλλαγες.

Επεξ/σία από CalaQuendiR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Moνο και μονο που τρεχω με το αλογο και παιρνω σβαρνα τα mob groups , για μενα χαλαλι τα 70+ ευρω που εδωσα :) Περα απο την πλακα , οσες ελλειψεις και στραβα και αν εχει , τι να κανω ? Να γυρισω στο D3 ? Ουτε για πλακα ...

4 minutes ago, CalaQuendiR said:

Το αντιθετο καναμε μεγαλο μερος αυτου παραλληλα με το leveling (δεν ειμαστε απο αυτους που το τρεχουν) και παλι ομως ενω ειχα ολοκληρωσει μεγαλο κομματι αυτων (στις πιο πολλες περιοχες ημουν ηδη 3/5 στο τελος του campaign) δεν μου κανει καθολου αισθηση να παω να τα τελιωσω. Εχω 2 περιοχες 5/5 και οι αλλες εχουν καμποσο ακομα.

Nομιζω τα strongholds δινουν τους περισσοτερους ποντους. Μετα κανε το exploring που ειναι απλο , μιας και βλεπεις στον χαρτη ποια μερη της περιοχης δεν εχεις ανοιξει , side quests που εχεις ηδη ανοιχτα και οσα βρεις στον δρομο σου... δεν ειναι τραγικα πολλα , αν εισαι στο 3/5.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, CalaQuendiR είπε

Το αντιθετο καναμε μεγαλο μερος αυτου παραλληλα με το leveling (δεν ειμαστε απο αυτους που το τρεχουν) και παλι ομως ενω ειχα ολοκληρωσει μεγαλο κομματι αυτων (στις πιο πολλες περιοχες ημουν ηδη 3/5 στο τελος του campaign) δεν μου κανει καθολου αισθηση να παω να τα τελιωσω. Εχω 2 περιοχες 5/5 και οι αλλες εχουν καμποσο ακομα.

Συμφωνω και με τα dungeons στο οτι δεν υπαρχει ποικιλια κτλπ. Γενικα αμα τα πιασω ενα ενα τα θεματα που θεωρω πως υπαρχουν ελλειψεις ειναι παρα πολλα και προσωπικα δεν βρισκω και τον λογο να το κανω. Για την ωρα 6/10 απο μενα παιδια και σχεδον υποχρεωτικο το gameplay με παρεα. Χωρις παρεα οπως ειπα καπου στα 70-75 level θα το αφηνα παραμερα μεχρι να εβλεπα σημαντικες αλλαγες.

Αν μετα το Campaign εχεις ηδη 3/5 ε δεν εμειναν και πολλα να κανεις.
Μερικα Dungeons για τα Aspects.drops.gold και xp(πριν το τελευταιο Patch ηταν Μust με η χωρις Reknown) συν τα Strongholds αν δεν τα εχεις κανει και καθαρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωριζω οτι δεν σου παιρνει πολλες ωρες να τα ολοκληρωσεις. Απλα οπως ανεφερα πολλακις θεωρω απιστευτα βαρετη την διαδικασια και λογω αυτου εχω φτασει 92 και ακομα δεν εχω κανει ουτε αυτα αλλα ουτε και τα lilith. Μεχρι να τελειωσει το preseason ευελπιστω θα τα εχω κανει.

Επισης βρηκα ενα ενδιαφερον χθεσινο κιολας αρθρο που εκφραζει σε αρκετα καλο βαθμο την αποψη μου για την τωρινη κατασταση του game.
https://www.pcgamer.com/the-problem-with-diablo-4s-endgame-is-that-its-already-happened-by-the-time-you-hit-max-level/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mordred είπε

Ρε παίδες δε καταλαβαίνω κάτι. Ακούω κάτι είμαι lvl 100 lvl 92 και πάει λέγοντας. Φαντάζομαι παίζετε όλη μέρα. 

Εγω σκεψου αν εξαιρεσεις το ΠΣΚ που βγηκε και ελιωσα, απο τοτε παιζω 3-4 ωρες καθε απογευμα μετα τη δουλεια. Ο main char μου ειναι lvl 85, εχω εναν 2ο lvl 62, και εναν 3ο lvl 25. Αν ειχα ασχοληθει μονο με τον πρωτο ανετα θα ημουν 95 lvl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CalaQuendiR είπε

Το γνωριζω οτι δεν σου παιρνει πολλες ωρες να τα ολοκληρωσεις. Απλα οπως ανεφερα πολλακις θεωρω απιστευτα βαρετη την διαδικασια και λογω αυτου εχω φτασει 92 και ακομα δεν εχω κανει ουτε αυτα αλλα ουτε και τα lilith. Μεχρι να τελειωσει το preseason ευελπιστω θα τα εχω κανει.

Επισης βρηκα ενα ενδιαφερον χθεσινο κιολας αρθρο που εκφραζει σε αρκετα καλο βαθμο την αποψη μου για την τωρινη κατασταση του game.
https://www.pcgamer.com/the-problem-with-diablo-4s-endgame-is-that-its-already-happened-by-the-time-you-hit-max-level/

Σεβαστο αλλωστε δεν προσπαθω να σου αλλαξω γνωμη.
Για εσενα ειναι βαρετο για εμενα ειναι χρησιμο και διασκεδαστικο,μου δινει αλλο ενα κινητρο στο Progress.
 Τωρα το κανω 2η φορα στο ΗC γιατι δεν μεταφερονται.
Φαντασου οτι εγω ειχα κανει 5/5 στο 45 lev πριν παω Capstone Dungeon για Tier 3.
Iσως ειναι και ο λογος που το περασα χωρις να χαλασω Potion ενω αλλοι εφαγαν 2-3 ωρες Wipes. 

Τωρα για τα αρθρα και τις γνωμες περι Quit δεν μου κανει εντυπωση.
Ανεκαθεν τα Diablo δεν ηταν για ολους, παντα ειχες κοσμο που επαιζε 10 μερες και το παραταγε και κοσμο που δεν εχει σταματησει να παιζει εδω και 20 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

8 hours ago, mphxths said:

ΥΓ : Μου εβγαλε quest να παω στην Lilith. Ναι αμε , πως...

Πήγαινε και φύγε πριν από το fight, για να γίνει complete και για να φύγει από το quest log. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Thresh said:

  

Πήγαινε και φύγε πριν από το fight, για να γίνει complete και για να φύγει από το quest log. 😛

Δινει τιποτα το quest ή τζαμπα θα παω απο εκει ? Ειχα παει πριν βδομαδες χωρις να ξερω τι παιζει εκει περα. Μισο hit με ειχε :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, mphxths said:

Δινει τιποτα το quest ή τζαμπα θα παω απο εκει ? Ειχα παει πριν βδομαδες χωρις να ξερω τι παιζει εκει περα. Μισο hit με ειχε :) 

5000 exp νομιζω? 😛

Αλλα κυρίως φεύγει από το quest log για το OCD. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Thresh said:

5000 exp νομιζω? 😛

Αλλα κυρίως φεύγει από το quest log για το OCD. :D

5360 xp. Ενταξει εφυγε απο το log. Φυσικα πηγα να την βαρεσω ετσι για τον χαβαλε. Για πλακα ΔΕΝ την ειχα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι το έχουν παρατήσει πάντως και αναμένουν τις αλλαγές τις 1ης σεζόν. Έχουν πολύ δουλειά να κάνουν, World Tier 5 με αρκετά ανεβασμένο item power, καλύτερο drop rate στα super rare uniques(Τι 5 άτομα με Harlequin στα 200 μύρια έλεος), περισσότερα events και όχι απλά helltides και legions και αυτά όποτε εμφανιστούν..

Περισσότερα world bosses και με καλύτερα drops.

Επίσης τα αγαλματάκια της Λίλιθ έχουν ήδη πει ότι ΔΕΝ θα χρειαστεί να τα ξαναβρούμε(Thank God) και λογικά θα έχεις mount απ' το 1 level.

Μετά από 10 χρόνια δεν δικαιολογείται το τόσο λειψό content αλλά προφανώς έγινε για να βάζουν έξτρα πραγματάκια σταδιακά aka live service.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Οι περισσότεροι το έχουν παρατήσει πάντως και αναμένουν τις αλλαγές τις 1ης σεζόν. Έχουν πολύ δουλειά να κάνουν, World Tier 5 με αρκετά ανεβασμένο item power, καλύτερο drop rate στα super rare uniques(Τι 5 άτομα με Harlequin στα 200 μύρια έλεος), περισσότερα events και όχι απλά helltides και legions και αυτά όποτε εμφανιστούν..

Περισσότερα world bosses και με καλύτερα drops.

Επίσης τα αγαλματάκια της Λίλιθ έχουν ήδη πει ότι ΔΕΝ θα χρειαστεί να τα ξαναβρούμε(Thank God) και λογικά θα έχεις mount απ' το 1 level.

Μετά από 10 χρόνια δεν δικαιολογείται το τόσο λειψό content αλλά προφανώς έγινε για να βάζουν έξτρα πραγματάκια σταδιακά aka live service.

Μολις βαλουν Tier 5 θα ζητανε παλι μεγαλυτερο item power και θα θελουν Tier 6.
Θα εχει πολυ πλακα να πρεπει να φας Echo of hatred για να περασεις Tier 5.
Eκει να δω ποιοι απο αυτους που γκρινιαζουν θα το περασουν, εδω πολλοι δεν καταφεραν τον Elias.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Μολις βαλουν Tier 5 θα ζητανε παλι μεγαλυτερο item power και θα θελουν Tier 6.
Θα εχει πολυ πλακα να πρεπει να φας Echo of hatred για να περασεις Tier 5.
Eκει να δω ποιοι απο αυτους που γκρινιαζουν θα το περασουν, εδω πολλοι δεν καταφεραν τον Elias.

Ε κάποιοι προσπαθούσαν 50 level να ρίξουν Elias..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε κάποιοι προσπαθούσαν 50 level να ρίξουν Elias..

To minimum level για Capstone Tier 3 ειναι 45 και για Tier 4 νομιζω ειναι 58,αν πχ εισαι 40 και σε περασει καποιος αλλος παλι δεν περνας Tier 3.
Με τον Sorc πηγα 60 με τον Baba 58.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...