Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, Aztec είπε

Ισχύει το end game loot δεν είναι καλό . Το μόνο που ξέρανε είναι να βάλουνε super unique legendaries που παίζει να μην τα βρεις ποτέ . Χρειάζεται μεγαλύτερη ποικιλία από αξιόλογα  uniques και legendaries με ενδιαμεσο rarity . Δεν μπορεί να ντύνεσαι από 80 level για να βγάλεις nm 100 

Μια χαρα ειναι το End game Loot δεν γινεται να ειναι ολοι ντυμενοι, θελει κοπο, χρονο και σωστες επιλογες στα rolls.
Tα Unique πεφτουν μια χαρα και κανουν τη διαφορα σε σχεση με τα Legendaries απλα υπαρχουν και καποια πολυ σπανια.
Παντα γινοταν αυτο σε ολα τα Diablo.

 

34 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

το θεμα ειναι αν μπορεις εσυ να το κανει οι 5 απο εδώ μεσα και να μας που τη παιρνεις σαν reward σε αυτο το μεγάλο challenge και δρόμο.

ειμαι με λεβελ 59 σε μερικά αντικείμενα... γιατι απλα δεν ειναι σωστο το reward.. σε αυτα τα λεβελ...

Aυτη τη πατατια την εκαναν στο Wow και ευτυχως δεν εγινε σε κανενα Diablo.
To να πηγαινεις στο Χ Boss και να ξερεις οτι πεφτουν 10 items και απλα να κυνηγας το 1/10.
Με το random loot εχεις την ευκαιρια να κανεις οτι θες και να εχεις ιδιες πιθανοτητες να πεσει το item,απλα αυτες οι πιθανοτητες ειναι πολυ μικρες.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλύτερο το μοντέλο στο WoW, ήξερες ότι το Boss πέφτει δύσκολα και αν πάρεις το τάδε item μαμάς και δέρνεις. Εδώ τα Boss είναι για γέλια(Με εξαίρεση την Λίλιθ στα 100) και το reward μπορεί να είναι ένα item με σάπια rolls.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ προτιμώ τακτικη και ποιο δυσκολα μπος.

απο αυτη τη γελοιότητα.

δηλαδη προτιμάς να παιζεις καζίνο φρουτάκια παρά κάτι που έχει ενα  νοημα και μια στρατηγικη.

εδώ ο καθε τυχάρπαστος μπορει να παρει το καλυτερο λουτ. ενω εσυ ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και 'δω για να ντυθείς πρέπει να σπαμάρεις άπειρα nightmare dungeons κλπ..Δεν είναι απλό, τα περισσότερα ancestrals που πέφουν είναι σάπια.

Και τα πολύ καλά unique(Grandfather etc) δεν πέφτουν ποτέ..Άλλη μλκία κι' αυτή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, BlurayMoviesGreece said:

Μια χαρα ειναι το End game Loot δεν γινεται να ειναι ολοι ντυμενοι, θελει κοπο, χρονο και σωστες επιλογες στα rolls.
Tα Unique πεφτουν μια χαρα και κανουν τη διαφορα σε σχεση με τα Legendaries απλα υπαρχουν και καποια πολυ σπανια.
Παντα γινοταν αυτο σε ολα τα Diablo.
 

δεν ειναι να εισαι ντυμένος . Το θεμα ειναι να εισαι ενθουσιασμένος οταν μπαινεις στο dungeon στο τι θα σου πέσει. Όπως στα μικροτερα level. Κάνε grind στο level 100 για ενα μηνα και πες μου ποσες φορές θα πεις "πω ρε φιλε τι επεσε τώρα". ξαναλεω χειαζεται μεγαλυτερη ποικιλια απο loot και ειδικα απο loot που αλλάζουν το gameplay. Προσωπικη μου άποψη φυσικά. Κάποιος μπορει να ενθουσιάζεται αν πέσει το ιδιο αντικειμενο με 2% καλυτερο affix.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πολύ καλύτερο το μοντέλο στο WoW, ήξερες ότι το Boss πέφτει δύσκολα και αν πάρεις το τάδε item μαμάς και δέρνεις. Εδώ τα Boss είναι για γέλια(Με εξαίρεση την Λίλιθ στα 100) και το reward μπορεί να είναι ένα item με σάπια rolls.

Τα standard drops ποτε δεν ηταν καλο μοντελο και για αυτο κανενα αλλο RPG/ARPG δεν εχει κατι αντοιστοιχο.
Δυσκολο Boss στο Wow ηταν μονο το καινουριο, ολα τα "παλια" μπορουσες ακομα και να τα solαρεις για να ντυσεις του φιλους σου.
Πηγαινες 2-3 φορες επεφτε το item και πηγαινες στο επομενο.
Αν ντυνεσαι ευκολα χανει τη αξια του, το θεμα ειναι να ντυνεσαι δυσκολα και καθε σπανιο που σηκωνεις να ειναι επαθλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Aztec είπε

δεν ειναι να εισαι ντυμένος . Το θεμα ειναι να εισαι ενθουσιασμένος οταν μπαινεις στο dungeon στο τι θα σου πέσει. Όπως στα μικροτερα level. Κάνε grind στο level 100 για ενα μηνα και πες μου ποσες φορές θα πεις "πω ρε φιλε τι επεσε τώρα". ξαναλεω χειαζεται μεγαλυτερη ποικιλια απο loot και ειδικα απο loot που αλλάζουν το gameplay. Προσωπικη μου άποψη φυσικά. Κάποιος μπορει να ενθουσιάζεται αν πέσει το ιδιο αντικειμενο με 2% καλυτερο affix.

 

Στο 100 level εκτος απο τα super rare uniques κυνηγας 800+ items με τα σωστα affix και με οσο το δυνατον perfect rolls.
Tωρα αν εχεις καταφερει να εχεις οπλο 820 με 4/4 σωστα affix , gear με 4/4 σωστα affix και ολα αυτα με 90-100% roll ok ειναι δυσκολο να βρεις upgrade αλλα δεν νομιζω οτι καποιος που πατησε το 100 τα εχει ολα ετσι.

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Solo boss στο WoW μόνο μετά από τρελό nerf, σε διαφορετική περίπτωση μόνο το 1-2% των top guild τα έβγαζαν όλα.

Μα το standard drop δεν ειναι μονο στα end game Bosses ειναι σε ολα τα Bosses.
Καποιος που ξεκιναει και θα περασει 1-1 απο ολα τα instances θα ντυθει 100% τουλαχιστον στο 70-80% των Instances.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Στο 100 level εκτος απο τα super rare uniques κυνηγας 800+ items με τα σωστα affix και με οσο το δυνατον perfect rolls.
Tωρα αν εχεις καταφερει να εχεις οπλο 820 με 4/4 σωστα affix , gear με 4/4 σωστα affix και ολα αυτα με 90-100% roll ok ειναι δυσκολο να βρεις upgrade αλλα δεν νομιζω οτι καποιος που πατησε το 100 τα εχει ολα ετσι.

 

αυτό λέω γιατι πρέπει να έχεις unique - που έχεις γεμίσει το stash - και super rare unique ? ενδιαμεσο δεν υπάρχει ? έπρεπε να έχουν για το end game ενδιαμεσο rarity για unique items.  Πως λένε οτι δεν θα βρεις ποτε το harlequin crest ? Ε αυτα αν κάνεις grind δυσκολο content θα τα βρεις και ειναι πολλά .Οποτε θα σου πάρει μηνες η και χρόνια να τα βρεις όλα. Όπως και να χει περιεργο μου φαινεται οτι κάποιοι δεν θέλουν περισσότερα , ενδιαφερον και σπάνια σε λογικα πλαίσια items και αρκουνται απλα σε rolls . Νομίζω οτι δεν θα έλεγε κάποιος να μην εχουν περισσοτερα items στο παιχνιδι - κάτι που θα γίνει σίγουρα φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Aztec είπε

αυτό λέω γιατι πρέπει να έχεις unique - που έχεις γεμίσει το stash - και super rare unique ? ενδιαμεσο δεν υπάρχει ? έπρεπε να έχουν για το end game ενδιαμεσο rarity για unique items.  Πως λένε οτι δεν θα βρεις ποτε το harlequin crest ? Ε αυτα αν κάνεις grind δυσκολο content θα τα βρεις και ειναι πολλά .Οποτε θα σου πάρει μηνες η και χρόνια να τα βρεις όλα. Όπως και να χει περιεργο μου φαινεται οτι κάποιοι δεν θέλουν περισσότερα , ενδιαφερον και σπάνια σε λογικα πλαίσια items και αρκουνται απλα σε rolls . Νομίζω οτι δεν θα έλεγε κάποιος να μην εχουν περισσοτερα items στο παιχνιδι - κάτι που θα γίνει σίγουρα φυσικά

Το οτι εχουμε στο stash αρκετα Unique δεν σημαινει οτι τα εχουμε ολα ή με σωστα rolls.
Πχ εγω εχω σηκωσει 3 Perfect Ramaladni, 1 Harogath σχεδον perfect , 5 Temerity πολυ μετρια και κανενα Gohr's Devastating Grips.
O Nenzo ειχε σηκωσει 3-4 Ramaladni Σκουπιδια, 5-6 Harogath (το ενα καλο), 1 Temerity μετριο και 5-6 Gohr's Devastating Grips.

Για εμενα λοιπον τα Gohrs ειναι σπανια για τον Nenzo το Τemerity ειναι σπανιο και για καποιον αλλον μπορει να ειναι σπανιο το Harogath και να μην εχει σηκωσει ουτε ενα.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Το οτι εχουμε στο stash αρκετα Unique δεν σημαινει οτι τα εχουμε ολα ή με σωστα rolls.
Πχ εγω εχω σηκωσει 3 Perfect Ramaladni, 1 Harogath σχεδον perfect , 5 Temerity πολυ μετρια και κανενα Gohr's Devastating Grips.
O Nenzo ειχε σηκωσει 3-4 Ramaladni Σκουπιδια, 5-6 Harogath (το ενα καλο), 1 Temerity μετριο και 5-6 Gohr's Devastating Grips.

Για εμενα λοιπον τα Gohrs ειναι σπανια για τον Nenzo το Τemerity ειναι σπανιο και για καποιον αλλον μπορει να ειναι σπανιο το Harogath και να μην εχει σηκωσει ουτε ενα.

 

ποσο αστειο ολο αυτο χαχαχαχαχα μπηκα στο πετσι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

ποσο αστειο ολο αυτο χαχαχαχαχα μπηκα στο πετσι σου.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το Loot, ετσι ηταν παντα ολα τα Diablo.
Tα καλα items επεφταν δυσκολα και μπορουσαν να σου κατσουν με bad rolls και τα super σπανια ηταν πραγματικα super σπανια και οποιος τα εβρισκε ηταν πραγματικο επαθλο.
Εκει που ειμαι αντιθετος και πολυ φοβαμαι οτι θα το πληρωσουν αργα η γρηγορα ειναι το Trade.
O μοναδικος λογος που αρκετος κοσμος παιζει ακομα D2/ D2R ειναι το Trade.
To οτι μπορουσες να μετατρεψεις τα items σε "συναλλαγμα"(Runes, Perfect gems) και μετα να αγορασεις οτι χρειαζεσαι.
Ο τζογος του Offer που επιανες τον αλλον στην αναγκη και το χρυσοπληρωνε ή τον ασχετο με το market που το πληρωνε 3πλη τιμη και νομιζε οτι σε επιασε κοτσο.
Oι διαφωνιες στη τιμη που στο τελος ενας απο τους 2 επρεπε να κανει πισω.
Αυτα κρατησαν ζεστο το κοσμο και αυτα αν δεν γινουν στο D4 αργα η γρηγορα θα χασει πολυ κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι.

Το πρόβλημα με το λούτ, είναι ότι δεν υπάρχει ακόμη το Τ5, 
και κατ'επεκταση νέο break point.
Με το που βγει το Σ1 θα υπάρχει ευτυχώς.

Δεν γίνεται με το που μπεις Τ4 να έχεις 800ipower items (δν θα σχολιασουμε ρολς στην παρούσα).
Σας το ορκιζομαι ειχα BIS wand+offhand 800ilvl την ΠΡΩΤΗ μερα που πήγα Τ4 (κώλος? ΝΑΙ 100%, αλλα δεν θα επρεπε να συμβαίνει καν).

και μετα απο απειρο φαρμ , να κανεις Τ60+ NM dungeons και να ρίχνεις πάλι 800- ή 810 στην καλύτερη ipower items.

Δεν βγαζει νοημα στα  65-75lvl να τρως το powerspike του κοσμου, και μετα παπαλα.

Δεν ειναι τρελός ο κοσμος που το λεει εδω και ποσο καιρό αυτό.

Και το επόμενο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει boss/content με δικό του loot table (πχ Uber Lilith).
Τραγικό απλά αυτό.

Οσον αφορα τα DROP RATES, θεωρώ οτι ειναι σε τέλειο επίπεδο.
Δεν υπάρχει λόγος για αλλαγή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, silenoz66 said:

Και το επόμενο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει boss/content με δικό του loot table (πχ Uber Lilith).
Τραγικό απλά αυτό.

Εννοείς να ρίχνουν συγγεκριμένα πράγματα συγκεκριμένα bosses? Καλά κάνανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...