Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
4 hours ago, suffocater said:

To xp πώς κανει scale στο party? Full party = more xp?
Νομιζα οτι παιρνεις απλα+10% αν εχεις έστω ενα pt member

Νομίζω ότι είτε +1 άτομα είτε +3, πάλι 5%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, mphxths said:
  Reveal hidden contents

spacer.png

Tελος να πω και το εξης για το hc mode , αν και δεν εχω παιξει σχεδον καθολου σε κανενα Diablo. Απο ο,τι καταλαβαινω , απο την φυση του , σε ωθει να παιζεις πιο προσεκτικα , με πιο αμυντικογενη builds. Για παραδειγμα , εγω χτες με την μαγισσουλα , μπηκα μεσα σε ενα μπουγιο , βαρεσα τρια frost nova , γεμισε η οθονη χρωματα απο τα spells , και στο τελος , αφου τους ειχα φαει ολους ... πεθανα. Το διασκεδασα ομως , ειχε την πλακα του. Τετοιες πλακες δεν τις ζεις στο hc mode.

 


περι ορεξεως λοιπον..
τις προαλλες που ακομα ημουν 50 κατι lvl Barb και προχωραγα αγερωχος στα περιχωρα του Κιοβασαντ ειπα να δοκιμασω τη τυχη μου με τον Elias.. απο την αρχη του dungeon καταλαβα οτι θα ειναι διαφορετικη περιπτωση..
καθε προσεγγιση σε mob ηθελε διαφορετικη στρατηγικη με προκληση/οπισθοχωριση, χτυπημα και ξανα απτην αρχη, κι ενω παροτι ειχα ηδη 9 life potions καθε μπουκαλα που επεφτε κατω μετραγε και ηθελε στρατηγικη ακομα και στο χρονο που θα την παρω πριν εξαφανιστει.. καθε σπιθαμη προελασης στο dungeon ηταν και μια μαχη..
την πρωτη φορα εκανα περιπου 3 ωρες μεχρι να φτασω στον Elias ενω γνωριζα απο το 1ο λεπτο βασει δυναμικοτητας των mob στο dungeon που εβλεπα πριν απο αυτον, οτι ημουν καταδικασμενος..

ομολογω πως ηταν και παραμενει το πιο συναρπαστικο 3ωρο που εχω παιξει στο D4 so far,
περισσοτερο κι αποταν επεστρεψα μετα απο 4-5 lvls και τον καθαρισα σε ενα μισαωρο

Επεξ/σία από Odyss3us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, suffocater είπε

To xp πώς κανει scale στο party? Full party = more xp?
Νομιζα οτι παιρνεις απλα+10% αν εχεις έστω ενα pt member

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Νομίζω ότι είτε +1 άτομα είτε +3, πάλι 5%.

Αν καποιος ειναι κοντα σου ακομα και εκτος party(open world,helltides,events) παιρνεις 5% Bonus xp.
Aν αυτος ειναι και στο Party σου τοτε γινεται 10% Βonus xp.
Aπο εκει και περα ακομα και αν ειναι πανω απο ενας το xp bonus ειναι το ιδιο (δεν ξεπερνα το 10%).
Αυτο το 10% εχει Range περιπου 2-3 "οθονες" δεν χρειαζεται να εισαι πολυ κοντα.
Τα Elixirs δινουν +5% και τα Campfires(Legion Event) δινουν +15%.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λπν που λέτε 90άρισα τρέχω 50άρια NM οκ.

οι σκέψεις μου για το παιχνίδι.

ειναι δύσκολο. κάποιος ειπε εδω μεσα πας με ενα guide και είναι περίπατος. δεν ειναι έτσι.

σίγουρα σου δινουν έναν μπουσουλα για το τι θα κάνεις αλλα ποτέ δεν θα σου πέσουν τα δικα τους ρολλς.

μέχρι το 70 για έναν average player το παιχνίδι γαμάει.

μετά το 85 νιώθω οτι δεν το εχουν δουλέψει το end game. πετάξανε αέρα τα nighmare και

το reward ειναι μηδενικό. ενώ το γκράιντ άπειρο. δες τζεμς τερματισμενα απο μικρο λεβελ.

εδώ ριχνεις ουμπερ λιλιθ και δεν σου εχει ενα σοβαρο reward.

κάνε κάτι να ξεχορίζω στο end game. μην το κάνεις σουπα.

γιατι να παιξω σιζον 1? θα το σκευτω πολυ. ίσως θέλω να τελεοιπείσηω το χαρακτήρα μου.

τα κοσμέτιξς πολυ λίγα για τα items. στο βαρβαρο στο axes εχει καλα καλα 10

Επεξ/σία από lasithi12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

τα κοσμέτιξς πολυ λίγα για τα items. στο βαρβαρο στο axes εχει καλα καλα 10

Εμ απ'αυτο θα βγάζουν money αφού θα τα βάζουν στο shop ( κρατάω μικρό καλάθι για τα cosmetics του battle pass θα δείξει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, lasithi12 said:

πετάξανε αέρα τα nighmare και

το reward ειναι μηδενικό.

 

9 minutes ago, lasithi12 said:

εδώ ριχνεις ουμπερ λιλιθ και δεν σου εχει ενα σοβαρο reward.

Θες Diablo 3 φαση ? Που πας (g)rifts και ντυνεσαι φουλ σετ μεσα σε ενα 24ωρο ? Σε γενικες γραμμες , πεφτουν legendaries. Μπορει να ειναι ακυρα και αχρηστα τις περισσοτερες φορες , αλλα δεν μπορεις να πεις οτι δεν ριχνει. Και uniques ριχνει. Εχω ενα stash tab γεματο unique. Αυτο παραλληλα σημαινει οτι ειναι και λιγο αχρηστα , για αυτο και ειναι εκει. 

Για μενα το "challenge" ειναι να δω ποια rares εχουν τα σωστα ή περιπου σωστα rolls και με upgrades/rerolls μπορουν να αποτελεσουν upgrades. Δεν με ενδιαφερει αν το upgrade θα ειναι απο rare ή απο legendary. Αρκει να υπαρξει ! :) 
 

9 minutes ago, lasithi12 said:

εδώ ριχνεις ουμπερ λιλιθ και δεν σου εχει ενα σοβαρο reward.

Ε , και στο D2 , εκανα boss runs και δεν εριχνε τιποτα. Ετσι ειναι τα Diablo. Φαρμαρισμα μεχρι να μετακομισουμε σε αλλο πλανητη.
 

10 minutes ago, lasithi12 said:

γιατι να παιξω σιζον 1? θα το σκευτω πολυ. ίσως θέλω να τελεοιπείσηω το χαρακτήρα μου.

Ισως να φτιαξεις και αλλους ? :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, mphxths said:

και στο D2 , εκανα boss runs και δεν εριχνε τιποτα. Ετσι ειναι τα Diablo. Φαρμαρισμα μεχρι να μετακομισουμε σε αλλο πλανητη.

 

καμια σχέση. η ουμπερ λιλιθ ειναι ΠΟΛΥ ζορικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, lasithi12 said:

 

καμια σχέση. η ουμπερ λιλιθ ειναι ΠΟΛΥ ζορικο.

Aναλογως ποσο καλα ντυμενος εισαι. Δες ενα βιντεο που λινκαρα μερικα ποστς πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, lasithi12 said:

λπν που λέτε 90άρισα τρέχω 50άρια NM οκ.

οι σκέψεις μου για το παιχνίδι.

ειναι δύσκολο. κάποιος ειπε εδω μεσα πας με ενα guide και είναι περίπατος. δεν ειναι έτσι.

σίγουρα σου δινουν έναν μπουσουλα για το τι θα κάνεις αλλα ποτέ δεν θα σου πέσουν τα δικα τους ρολλς.

μέχρι το 70 για έναν average player το παιχνίδι γαμάει.

μετά το 85 νιώθω οτι δεν το εχουν δουλέψει το end game. πετάξανε αέρα τα nighmare και

το reward ειναι μηδενικό. ενώ το γκράιντ άπειρο. δες τζεμς τερματισμενα απο μικρο λεβελ.

εδώ ριχνεις ουμπερ λιλιθ και δεν σου εχει ενα σοβαρο reward.

Ισχύει το end game loot δεν είναι καλό . Το μόνο που ξέρανε είναι να βάλουνε super unique legendaries που παίζει να μην τα βρεις ποτέ . Χρειάζεται μεγαλύτερη ποικιλία από αξιόλογα  uniques και legendaries με ενδιαμεσο rarity . Δεν μπορεί να ντύνεσαι από 80 level για να βγάλεις nm 100 

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, mphxths said:

Aναλογως ποσο καλα ντυμενος εισαι. Δες ενα βιντεο που λινκαρα μερικα ποστς πισω.

τι να δω ενα βιντεο ρε φιλε στο 1.000.000

το θεμα ειναι αν μπορεις εσυ να το κανει οι 5 απο εδώ μεσα και να μας που τη παιρνεις σαν reward σε αυτο το μεγάλο challenge και δρόμο.

αλλα λεω αλλου το πας. + οτι πιστευω παιζεις τελειως sotfcore.

6 minutes ago, Aztec said:

Ισχύει το end game loot δεν είναι καλό . Το μόνο που ξέρανε είναι να βάλουνε super unique legendaries που παίζει να μην τα βρεις ποτέ . Χρειάζεται μεγαλύτερη ποικιλία από ενδιαφέρον uniques και legendaries με ενδιαμεσο rarity . Δεν μπορεί να ντύνεσαι από 80 level για να βγάλεις nm 100 

απαράδεκτο ρε...

ειμαι με λεβελ 59 σε μερικά αντικείμενα... γιατι απλα δεν ειναι σωστο το reward.. σε αυτα τα λεβελ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
34 minutes ago, lasithi12 said:

ενώ το γκράιντ άπειρο.

Που να μην είχαν αυξήσει τρομακτικά το exp από τα NM Dungeons, θα έτρωγες καλή ξενέρα μετά το 90. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, lasithi12 said:

τι να δω ενα βιντεο ρε φιλε στο 1.000.000

το θεμα ειναι αν μπορεις εσυ να το κανει οι 5 απο εδώ μεσα και να μας που τη παιρνεις σαν reward σε αυτο το μεγάλο challenge και δρόμο.

αλλα λεω αλλου το πας. + οτι πιστευω παιζεις τελειως sotfcore.

Με πολλη αγαπη σου λεω , δεν καταλαβα τιποτα απο οσα εγραψες :) Μονο την πρωτη προταση ! Και δεν ειναι ο μοναδικος αυτος στο βιντεο. Αρκετοι καμμενοι , streamers ή μη , πανε και φαρμαρουν την "echo of lilith". Ετσι λεγεται , οχι uber :) 
 

15 minutes ago, lasithi12 said:

ειμαι με λεβελ 59 σε μερικά αντικείμενα... γιατι απλα δεν ειναι σωστο το reward.. σε αυτα τα λεβελ...

Kατι κανεις λαθος λοιπον. Εγω μαζευω ολα τα ancestral. Κοιταω τα rolls , αν μου κανουν τα κανω upgrade. Αν μου κανουν ολα τα rolls τους εκτος ενα , το αφηνω στην ακρη , του τραβαω rerolls και αμα ερθει αυτο που θελω , φουλ upgrade + codex = αναβαθμιση. Δεν γινεται να μην σου κατσανε περιπου βολικα items για το build σου και να εισαι ακομα με lvl59 items. Aν μη τι αλλω , τα ancestral πεφτουν βροχη.

ΥΓ : Γλυκαθηκε ο κοσμος με το D3 που ντυνοσουν με 3 sets σε λιγες ωρες και θελει το ιδιο και στο D4. Αν γινει κατι τετοιο , χαλασε το παιχνιδι. Και εγω θελω items να πεφτουν , αλλα με μια λογικη και οχι αυτη του 3. Για το μεχρι τωρα content , εχει αποδειχτει οτι τα items πεφτουν με ικανοποιητικο ρυθμο. Αν προσθεσουν επιπλεον content στο μελλον , ισως τροποποιησουν τα drop rates και τα items γενικοτερα. Ειδωμεν ...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...