Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

μου πεσε και μενα πριν λιγο χαχαχ

το κοιταζα, το ξανακοιταζα...Ποιοι chars το φορανε αυτο ρε παιδια?

Yπαρχουν Barbarian και Necro Builds με Thorns.

2 ώρες πριν, mphxths είπε

Πουντα ? Ρε καποιοι υπαλληλοι κωλοβαραγαν καποια μερα και σου λεει , πως να τρολλαρουμε τους παιχτες , ας φτιαξουμε καποιο μαλακοαντικειμενο. Ρε λεμε , εχει ενα affix μονο ... :) Eχω δει white item με περισσοτερα !!

Eχει 1 Affix αλλα δεν εχει κανονικο Value εχει 4-5 φορες πανω απο το κανονικο.
Δηλαδη αν μια normal armor θα ηταν 1500-2000 Thorns αυτη εχει 10000+ ...
Υπαρχουν και Rares με 3 αντι για 4 Αffixes που ενα απο αυτα ειναι με διπλασιο Value.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, lasithi12 είπε

το κράτησα μηπως παιχτεί ποτέ κανα thorn build.

Εγω προσπαθω να κραταω ολα τα uniques, ποτε δεν ξερεις ποιο θα χρειαστει σε επομενο build που θα φτιαξω. Απλα αυτο μου εκανε τρομερη εντυπωση και μετα το ειδα και εδω και λεω κατσε να ρωτησω τι και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ξημερώματα μόλις "τερμάτισα" το παιχνίδι και σκότωσα τον διάβουλα!

Barbarian lvl47 tier2, με δυσκόλεψε η Λίλιθ αρκετά, ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΖΩΝΤΑΝΗ!

Στα του παιχνιδιού: ωραία ιστορία. Ωραία γραφικά. Ωραία μουσική. Ωραία ατμόσφαιρα . Ωραία mobs. Ωραίο gameplay, έχει grind, έχει κάμποσο grind. Ωραίo skill tree/ ωραία προσθήκη τα world events. Τα dungeons δεν είναι χάσιμο χρόνου.

Τα μόνα σοβαρά αρνητικά η τιμή και το always online.

Γενικά ήταν κάτι που δε περίμενα και το ευχαριστιεμαι. Μπράβο τους.

8.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, xtrmsnpr said:

Τα μόνα σοβαρά αρνητικά η τιμή και το always online.

Ε κοιτα , το always online ειναι αναγκαιο κακο , αλλα δεν ειναι κατι καινουργιο στην ζωη μας. Η τιμη ηταν λιγο αλμυρη η αληθεια ειναι.
 

3 hours ago, xtrmsnpr said:

Στα του παιχνιδιού: ωραία ιστορία. Ωραία γραφικά. Ωραία μουσική. Ωραία ατμόσφαιρα .

Θα σχολιασω μονο τα γραφικα , εξαιτιας καποιου γεγονοτος που παρατηρησα χτες σε ενα dungeon. Υποψη παιζω σε low settings. Παρολα αυτα τα γραφικα ειναι πολυ καλα. Χτες λοιπον σε ενα dungeon , οπως περπατουσε η μαγισσουλα , παρατηρησα , την σκια που εριχνε ενας πολυελαιος (?) , στο εδαφος. Σαν να περνουσε το φως δηλ απο καπου , και εσκαγε στο εδαφος σαν σκια. Οπως περπατουσε η μαγισσουλα , αυτη η σκια του φωτος απο οπου και αν ερχοταν,  αλλαζε/κουνιοταν , κατι σαν δυναμικος φωτορεαλισμος... Μου εκανε εντυπωση , γιατι δεν το εχω δει σε αλλα παιχνιδια , τουλαχιστον σε αλλα Diablo , και για να ειναι δικαιη η συγκριση , δεν το εχω δει στο 3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα το Tier, μιας και διαβασα από ένα level cap και πάνω δεν εχει διαφορά στο xp.

στο ξπ μπορει να μην εχει αλλα στα drops παιδια μιλάμε για χαώδη διαφορά.

πήγα σημερα από 80-82 ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ για τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

Έριξα το Tier, μιας και διαβασα από ένα level cap και πάνω δεν εχει διαφορά στο xp.

στο ξπ μπορει να μην εχει αλλα στα drops παιδια μιλάμε για χαώδη διαφορά.

πήγα σημερα από 80-82 ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ για τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ.

Για τι tier μιλάς αν πας από 4 σε 3 πχ τι περιμένεις δε πέφτουν Ancestrals οπότε ποιο το νόημα. An θες gear το πιο εύκολο και γρήγορο είναι 175ρια chests στα Helltides, αλλιώς μεγάλα nightmares που όσο πας πιο πάνω σκάνε και καλύτερα uniques. Για 80ρη char θα έκανα 35-40 (αν μπορείς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, ilos said:

Για τι tier μιλάς αν πας από 4 σε 3 πχ τι περιμένεις δε πέφτουν Ancestrals οπότε ποιο το νόημα. An θες gear το πιο εύκολο και γρήγορο είναι 175ρια chests στα Helltides, αλλιώς μεγάλα nightmares που όσο πας πιο πάνω σκάνε και καλύτερα uniques. Για 80ρη char θα έκανα 35-40 (αν μπορείς).

40άρια βαράω.

82 ειμαι.

και για να προλάβω καποιους ειμαι full geared up γι αυτο το λεβελ.

απλά προετοιμάζομαι για το επόμενο μου build που ειναι ποιο defensive.

Επεξ/σία από lasithi12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

40άρια βαράω.

82 ειμαι.

και για να προλάβω καποιους ειμαι full geared up γι αυτο το λεβελ.

απλά προετοιμάζομαι για το επόμενο μου build που ειναι ποιο defensive.

Καθε level που θα παιρνεις τα 40αρια θα σου φαινονται πιο ευκολα ακομα και αν δεν αλλαξεις τιποτα στο gear σου.
Ειναι πολυ πιο μεγαλα απο οσο θα επρεπε και τρως τρελο penalty σε damage(κανεις λιγοτερο) και damage taken(τρως περισσοτερο).
Kανονικα για 82 level θα επρεπε να κανεις 31-32.
Οσο για τα drops εφοσον τα mobs θα ειναι 85+ μπορουν να πεσουν τα παντα (820 , super rare uniques).
Θα τα κανεις και πολυ πιο γρηγορα και στην ωρα θα εχεις παραπανω xp και drops.
To μονο που κερδιζεις κανοντας 40αρια ειναι οτι σε καθε run εχει πιο πολυ Glyph xp / ανα run που και αυτο πρεπει να το δεις ανα ωρα γιατι μπορει πχ να κανεις 10 32αρια η 6 40αρια οπου τα 10 32αρια θα σου δωσουν συνολικα παραπανω.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Ε κοιτα , το always online ειναι αναγκαιο κακο , αλλα δεν ειναι κατι καινουργιο στην ζωη μας. Η τιμη ηταν λιγο αλμυρη η αληθεια ειναι.

Δε σημαίνει όμως ότι πρέπει να ζήσουμε με αυτό ή να μην αντιδράσουμε. Για εμένα είναι αρνητικό, οπότε αν ήμουν reviewer ναι θα του έκοβα πόντους όπως και τώρα σαν απλώς καταναλωτής.

Δεν κατάλαβα αυτό που είπες με τα γραφικά. Με έκανε να προσπαθώ να θυμηθώ αν εχει rtx. Δεν θυμάμαι 

Αλλά για μένα είναι αρεστά. Και πιο χάλια να ήταν πάλι καλά θα τα έλεγα. Εχω ανοίξει και το HDR σε μπουντρούμια που έχει πυρσούς μπλε-κοκκινο κυρίως φαίνεται γλύκισμα. Μόνο τα 3 αρχικά cutscenes ήταν αισχος, όλα τα υπόλοιπα πολύ καλά!

Γενικά επειδή το παιχνίδι το περίμενα κάπως άθλιο μετά την απογοήτευση του mobile game, με έχει ενθουσιάσει και το ευχαριστιεμαι. Καιρό είχα να κολλήσω με παιχνίδι έτσι.

Λίγο το lag μέσα στις πόλεις να φτιάξουν μόνο, γιατί κάνω το σαλιγκάρι σχεδόν πάντως. Με εξαίρεση σήμερα το πρωί που μάλλον δεν είχε αρκετό κόσμο online 😝

Να σημειώσω οτι tier 3 μόνος τρώω πολύ ξύλο και δίνω ελάχιστο! 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, xtrmsnpr said:

Δε σημαίνει όμως ότι πρέπει να ζήσουμε με αυτό ή να μην αντιδράσουμε. Για εμένα είναι αρνητικό

Αν δεν ηταν "always online", το cheat-αρισμα θα πηγαινε συννεφο. Eχεις το battle-net app που τα εχει ολα εκει ομορφα συμμαζεμενα , με τα updates και τα σχετικα. Δεν ξερω γιατι το βλεπεις ως αρνητικο. Ολος ο πλανητης πλεον εχει internet ανα πασα στιγμη... Δεν ειμαστε με την dialup :) 
 

18 minutes ago, xtrmsnpr said:

Δεν κατάλαβα αυτό που είπες με τα γραφικά. Με έκανε να προσπαθώ να θυμηθώ αν εχει rtx.

Εγω εχω gtx 1050 , οποτε εχει δεν εχει rtx ή οτιδηποτε αλλο , εγω δεν το εχω διαθεσιμο. Ισως η περιγραφη που εκανα να μην ηταν και η πιο πετυχημενη. Φαντασου π.χ. ενα παραθυρο με σχεδια ή οτιδηποτε , να το χτυπαει το φως. Το φως θα σκαει στο εδαφος κανοντας καποια σχεδια , λογω των σχεδιων του παραθυρου. Αυτο το αποτυπωμα του φωτος στο εδαφος , δεν ηταν σταθερο.. περπατουσε η μαγισσα μου , και το "αποτυπωμα" αυτο μεταβαλλοταν σε μεγεθος και αποσταση , αναλογως πως μεταβαλλοταν το "point of view" σε συναρτηση με το σημειο της πηγης του φωτος κλπ κλπ. Ηταν κατι που προσωπικα δεν το ειχα ξαναδει σε παιχνιδι. Και γενικως οι φωτισμοι ειναι πολυ καλοι , εχουν αρκετο φωτο...ρεαλισμο...

22 minutes ago, xtrmsnpr said:

Να σημειώσω οτι tier 3 μόνος τρώω πολύ ξύλο και δίνω ελάχιστο!

Eιτε δεν εχεις ντυθει καλα ή δεν δουλευει το build σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Καθε level που θα παιρνεις τα 40αρια θα σου φαινονται πιο ευκολα ακομα και αν δεν αλλαξεις τιποτα στο gear σου.
Ειναι πολυ πιο μεγαλα απο οσο θα επρεπε και τρως τρελο penalty σε damage(κανεις λιγοτερο) και damage taken(τρως περισσοτερο).
Kανονικα για 82 level θα επρεπε να κανεις 31-32.
Οσο για τα drops εφοσον τα mobs θα ειναι 85+ μπορουν να πεσουν τα παντα (820 , super rare uniques).
Θα τα κανεις και πολυ πιο γρηγορα και στην ωρα θα εχεις παραπανω xp και drops.
To μονο που κερδιζεις κανοντας 40αρια ειναι οτι σε καθε run εχει πιο πολυ Glyph xp / ανα run που και αυτο πρεπει να το δεις ανα ωρα γιατι μπορει πχ να κανεις 10 32αρια η 6 40αρια οπου τα 10 32αρια θα σου δωσουν συνολικα παραπανω.

το ντεντσιτι στα μομπ δεν αλλαζει;

εγω βλέπω πολυ μεγαλυτερα γκρουπ παντου.

αρα περισσοτερο xp..

η και αυτο ειναι ιδέα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, lasithi12 είπε

το ντεντσιτι στα μομπ δεν αλλαζει;

εγω βλέπω πολυ μεγαλυτερα γκρουπ παντου.

αρα περισσοτερο xp..

η και αυτο ειναι ιδέα μου;

Το density αλλαζει απο Dungeon σε Dungeon αλλα οχι λογο level sigil.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβηξα ενα βιντεακι για να δειξω τον φωτορεαλισμο που ελεγα στα προηγουμενα ποστς μου. Λινκ εδω. Ειναι μια λαμπα που κρεμεται και κουνιεται περα δωθε και αναλογα κουνιεται και το φως που ριχνει στον περιβαλλοντα χωρο ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mphxths είπε

Eιτε δεν εχεις ντυθει καλα ή δεν δουλευει το build σου...

Μάλλον είναι και νωρίς. Αρχικό 50αρι level είμαι για tier 3.

Θα το στρώσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...