Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Στο Tier 4 καταλαβαινεις οτι δεν γινεται να παιζεις με 5-6 Οffensive skills και πρεπει να βαλεις στο builds σου καποια Defensive αφαιροντας σε πολλα builds ακομα και το Basic attack.
Στα Glyphs ολα 15 και μετα 1-1 στο 21 απο το πιο σημαντικο προς το πιο βασικο.

καλα ναι. μεχρι ενα σημειο σε παιρνει για τελειώς επίθεση.

γι αυτο πρέπει να πρωτοιμάζεσαι και ψυχολογικα αλλα και με αντικειμενα στη καβάτζα να παιζεις αμυνα. αν δεν εισαι ζωντανος εξαλλου δεν μπορεις να ριξεις και ξυλο.

κατεβηκα σε λιγο σε ταιρ αλλα ειμαι σιγουρος το drop rate ειναι μικρότερο αλλα μαλλον ειναι και ψυχολογικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Δεν ειπα οτι δεν πεθαινω καθολου :P
Aν δεν πεθαινα καθολου θα ετρεχα πιο μεγαλα.
Θα πεθανω αλλα θα το βγαλω.
Firewall,Inferno με 4 Defensive 

Firewall ε? Του φευγάτου η μάνα δεν εκάψε ποτέ! Εμεις οι ice shardαδες που παίζουμε full melee βλέπουμε τα ραδίκια ανάποδα κάθε τρεις και λίγο! (δεν έχω παίξει firewall αλλά γενικά ξέρω οτι θελει κινητικότητα, δεν είσαι full μεσα στο κεντρο και δημιουργώντας pixel (λόγω της chest Raiment)!

Επεξ/σία από Nek3d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Nek3d είπε

Firewall ε? Του φευγάτου η μάνα δεν εκάψε ποτέ! Εμεις οι ice shardαδες που παίζουμε full melee βλέπουμε τα ραδίκια ανάποδα κάθε τρεις και λίγο! (δεν έχω παίξει firewall αλλά γενικά ξέρω οτι θελει κινητικότητα, δεν είσαι full μεσα στο κεντρο και δημιουργόντας pixel (λόγω της chest Raiment)!

Οσο τα mobs καιγονται σου δινουν damage reduction from burning enemies και healing from burning enemies.
Επισης εχω 4 coodown skills που οποτε τα σπαμαρω μου δινουν Barriers απο το Passive skill και 25 mana απο το Aspect στο ring .
To Flame shield περα του οτι σου δινει barrier και σε Healαρει εισαι και Immune.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Επισης εχω 4 coodown skills που οποτε τα σπαμαρω μου δινουν Barriers

Να φανταστώ cooldown reduction στο 42+? για να μπορείς να σπαμάρεις τα skills που λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Μα δεν ανηκει στην Ευρωπαικη Ενωση....
Το οτι γεωγραφικα ανηκει στην Ευρωπη δεν εχει καμια σχεση, τιμολογιακα ειναι το ιδιο με το να βρισκεται στο Βορειο Πολο, αρα το αν απο UK εχει 42 η 420 δεν εχει καμια σημασια.
H τελικη τιμη θα ειναι (προιον+ μεταφορικα) +24% +15€

Αλλο λέω άλλο λες. Δε γράφω ότι ανήκει ευρωπαϊκή ένωση πουθενά ... Μάλλον δε διαβάζεις τι γράφω. Παραγγέλνεις από eu site χρεώνει 185€ shipping. Παραγγέλνεις από uk site, χρεώνει 42€ shipping και στο στέλνουν από eu. Για shipping μιλάω όχι τιμή προϊόντος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Nek3d είπε

Να φανταστώ cooldown reduction στο 42+? για να μπορείς να σπαμάρεις τα skills που λες..

Oτι item μπορει να παρει cooldown reduction το εχω βαλει.
Απο εκει και περα το Teleport και το Nova το εχω ανεβασει 5/5 και παιρνουν αλλα +3 απο Amulet και +4 απο Boots οποτε ειναι 12/5.
Επισης οταν χτυπανε πολλα targets μειωνουν κιαλο το cd.

15 λεπτά πριν, mordred είπε

Αλλο λέω άλλο λες. Δε γράφω ότι ανήκει ευρωπαϊκή ένωση πουθενά ... Μάλλον δε διαβάζεις τι γράφω. Παραγγέλνεις από eu site χρεώνει 185€ shipping. Παραγγέλνεις από uk site, χρεώνει 42€ shipping και στο στέλνουν από eu. Για shipping μιλάω όχι τιμή προϊόντος 

Τα μεταφορικα ειναι 185€ γιατι δεν θα σου ερθουν απο ευρωπη  ασχετα αν αγοραζεις απο EU site...
Ειναι μεταφορικα απο Αμερικη και λογο βαρους ,ογκου και ασφαλειας μαζι με τον εκτελονισμο καταληγουν στα 185€(προπληρωνεις και τον εκτελονισμο και μαλιστα οχι στα Ελτα αλλα στη Χ εταιρια).
Για να πληρωσεις 185€ μεταφορικα απο Ευρωπαικη χωρα θα πρεπει να σου στειλει κατι που ζυγιζει 100+ κιλα η εχει διαστασεις 1,5 μετρο χ 1,5 μετρο.
Η αποστολη απο UK δεν περιλαμβανει υπερατλαντικα μεταφορικα ,ασφαλεια και εκτελονισμο και ειναι μονο 42€.
Οταν ομως φτασει Ελλαδα θα πληρωσεις και το τελωνειο οποτε στα 42 προσθεσε αλλα 40-50€.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Oτι item μπορει να παρει cooldown reduction το εχω βαλει.
Απο εκει και περα το Teleport και το Nova το εχω ανεβασει 5/5 και παιρνουν αλλα +3 απο Amulet και +4 απο Boots οποτε ειναι 12/5.
Επισης οταν χτυπανε πολλα targets μειωνουν κιαλο το cd.

Τα μεταφορικα ειναι 185€ γιατι δεν θα σου ερθουν απο ευρωπη  ασχετα αν αγοραζεις απο EU site...
Ειναι μεταφορικα απο Αμερικη και λογο βαρους ,ογκου και ασφαλειας μαζι με τον εκτελονισμο καταληγουν στα 185€(προπληρωνεις και τον εκτελονισμο και μαλιστα οχι στα Ελτα αλλα στη Χ εταιρια).
Για να πληρωσεις 185€ μεταφορικα απο Ευρωπαικη χωρα θα πρεπει να σου στειλει κατι που ζυγιζει 100+ κιλα η εχει διαστασεις 1,5 μετρο χ 1,5 μετρο.
Η αποστολη απο UK δεν περιλαμβανει υπερατλαντικα μεταφορικα ,ασφαλεια και εκτελονισμο και ειναι μονο 42€.
Οταν ομως φτασει Ελλαδα θα πληρωσεις και το τελωνειο οποτε στα 42 προσθεσε αλλα 40-50€.

Δε πλήρωσα τελωνείο όμως γιατί ήρθε από Αυστρία... Ξαναλέω δε διαβάζεις αυτά που γράφω. Η αποστολή δεν έγινε λοιπόν από uk και ας παρήγγειλα από uk.

Παντως δε βγάζω λογική σε αυτή την εκδοχή που λες. Παραγγελνεις από Ευρώπη θα σου έρθει από Αμερική και πληρώνεις τελωνείο και υπερατλαντικο. Παραγγελνεις από Αγγλία σου έρχεται από Ευρώπη και δε πληρώνεις τελωνείο. Γιατι να μη γίνονται αποστολές από το EU site από Αυστρία (και γίνονται από Αμερική όπως λες) όπως ήρθε σε εμένα. Δε βγάζει κανένα νόημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, mordred είπε

Δε πλήρωσα τελωνείο όμως γιατί ήρθε από Αυστρία... Ξαναλέω δε διαβάζεις αυτά που γράφω. Η αποστολή δεν έγινε λοιπόν από uk και ας παρήγγειλα από uk.

Παντως δε βγάζω λογική σε αυτή την εκδοχή που λες. Παραγγελνεις από Ευρώπη θα σου έρθει από Αμερική και πληρώνεις τελωνείο και υπερατλαντικο. Παραγγελνεις από Αγγλία σου έρχεται από Ευρώπη και δε πληρώνεις τελωνείο. Γιατι να μη γίνονται αποστολές από το EU site από Αυστρία (και γίνονται από Αμερική όπως λες) όπως ήρθε σε εμένα. Δε βγάζει κανένα νόημα 

Αν το ειχες κανει Preorder θα το ειχες παραλαβει 12 Ιουνιου με δωρεαν μεταφορικα και τελικη τιμη 100€.
Ετσι τουλαχιστον μου ειπε φιλος που το παρελαβε 12 Ιουνιου.

Spoiler

348908336_155793917411547_6774628827671723311_n.jpg

Spoiler

349030774_910243513381967_4083652974232922732_n.jpg

Spoiler

349117427_809659767446864_3104604691974148636_n.jpg

Spoiler

349119760_145783411842238_4614435441421230047_n.jpg

Spoiler

349227831_799926011447051_3032808774659528700_n.jpg


Αυτο μαλλον συμβαινει γιατι ηρθαν με ομαδικη αποστολη απο Αμερικη στην Ευρωπη και μοιραστηκαν .
Απο εκει και περα αν εγω θελω να παρω 1 κομματι, 1-2-3 μηνες μετα, θα χρεωθω αποστολες, ασφαλειες ,εκτελονισμους κτλ.
Μιλαμε για Limited Edition προιον, δεν ειναι κατι που το αγοραζεις ανα πασα στιγμη με χιλιαδες στοκ σε ολη την Ευρωπη.

Τωρα για το UK υποθετω οτι η Blizzard εχει καποιο φυσικο καταστημα στην Αγγλια οπως εχει και αποκλειστικο site.
(US, EU , UK)
Eιχαν μεινει καποια κομματια και τα στελνουν απευθειας απο Aγγλια και για να μην υπαρχει γκρινια για εξτρα εξοδα το κανουν μεσω Αυστριας.
Αγγλια -> Αυστρια -> Ελλαδα
Το προιον αποκλειεται να ηταν Αυστρια και να το πληρωνες σε UK.

 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Αν το ειχες κανει Preorder θα το ειχες παραλαβει 12 Ιουνιου με δωρεαν μεταφορικα και τελικη τιμη 100€.
Ετσι τουλαχιστον μου ειπε φιλος που το παρελαβε 12 Ιουνιου.

  Reveal hidden contents

348908336_155793917411547_6774628827671723311_n.jpg

  Reveal hidden contents

349030774_910243513381967_4083652974232922732_n.jpg

  Reveal hidden contents

349117427_809659767446864_3104604691974148636_n.jpg

  Reveal hidden contents

349119760_145783411842238_4614435441421230047_n.jpg

  Reveal hidden contents

349227831_799926011447051_3032808774659528700_n.jpg


Αυτο μαλλον συμβαινει γιατι ηρθαν με ομαδικη αποστολη απο Αμερικη στην Ευρωπη και μοιραστηκαν .
Απο εκει και περα αν εγω θελω να παρω 1 κομματι, 1-2-3 μηνες μετα, θα χρεωθω αποστολες, ασφαλειες ,εκτελονισμους κτλ.
Μιλαμε για Limited Edition προιον, δεν ειναι κατι που το αγοραζεις ανα πασα στιγμη με χιλιαδες στοκ σε ολη την Ευρωπη.

Τωρα για το UK υποθετω οτι η Blizzard εχει καποιο φυσικο καταστημα στην Αγγλια οπως εχει και αποκλειστικο site.
(US, EU , UK)
Eιχαν μεινει καποια κομματια και τα στελνουν απευθειας απο Aγγλια και για να μην υπαρχει γκρινια για εξτρα εξοδα το κανουν μεσω Αυστριας.
Αγγλια -> Αυστρια -> Ελλαδα
Το προιον αποκλειεται να ηταν Αυστρια και να το πληρωνες σε UK.

 

Καλά ναι δε ξέρω τι παίζει απλά μου φαίνεται κουλό. Να πω την αλήθεια δε θυμάμαι πότε το έκανα order. Τέλος πάντων Δε το έχω ανοίξει ακόμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mphxths είπε

Οταν το παιχνιδι θελει να σε τρολαρει ή να σου πει εμμεσως πλην σαφως οτι ωρα ειναι να το κλεισεις να κανεις κατι πιο εποικοδομητικο , σου ριχνει κατι τετοιο :
spacer.png

Θα ντυθουμε σε καμμια πενταετια με τετοια drops :)

μου πεσε και μενα πριν λιγο χαχαχ

το κοιταζα, το ξανακοιταζα...Ποιοι chars το φορανε αυτο ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

μου πεσε και μενα πριν λιγο χαχαχ

το κοιταζα, το ξανακοιταζα...Ποιοι chars το φορανε αυτο ρε παιδια?

για κανα βάρβαρο....

και μενα μου χει πεσει 2-3ς φορές.

το κράτησα μηπως παιχτεί ποτέ κανα thorn build.

Επεξ/σία από lasithi12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

μου πεσε και μενα πριν λιγο χαχαχ

το κοιταζα, το ξανακοιταζα...Ποιοι chars το φορανε αυτο ρε παιδια?

Μπορει για τιποτα barbarians σε pvp φαση. Να σε βαραει ο αλλος και να τρωει τα thorns...τι να πω... εγω μονο ως τρολλια μπορω να εκλαβω την υπαρξη του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, lasithi12 said:

υπαρχουν και thorn builds  για βαρβαρο δεν ειναι τρολια χαχαχα

Πουντα ? Ρε καποιοι υπαλληλοι κωλοβαραγαν καποια μερα και σου λεει , πως να τρολλαρουμε τους παιχτες , ας φτιαξουμε καποιο μαλακοαντικειμενο. Ρε λεμε , εχει ενα affix μονο ... :) Eχω δει white item με περισσοτερα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 minutes ago, mphxths said:

Πουντα ? Ρε καποιοι υπαλληλοι κωλοβαραγαν καποια μερα και σου λεει , πως να τρολλαρουμε τους παιχτες , ας φτιαξουμε καποιο μαλακοαντικειμενο. Ρε λεμε , εχει ενα affix μονο ... :) Eχω δει white item με περισσοτερα !!

υπαρχουν απειρα build. δεν ειναι μονο αυτα... με 100 variations..

αυτά ειναι πολύ βασικά..

Επεξ/σία από lasithi12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...