Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυνατο! χαχαχαχα

Κοιτα απο το να εχω το κρανιο με τα κερατα απο το World Boss προτιμω τη διακριτικη μαχαιρα! 

Ασε που θα βγαζω το αχτι μου με τοσους ψοφους που πεφτουν ανα διαστηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, naruto14 said:

Δοκιμάσαμε να παίξουμε το dungeon που ξεκλειδώνει το Tier 4 όταν ήμασταν 59 level, αλλά φάγαμε απίστευτο ξύλο στο τέλος από τον Elias. Εγώ σαν Rogue έπεφτα 1 hit από τις κινήσεις του οπότε προσπαθούσαμε κάπως να τανκάρει ο άλλος damage ως barbarian και εγώ να βοηθάω με range και stealth skills από μακρυά. 3-4 ώρες το παλεύαμε και το καλύτερο που κάναμε ήταν να του ρίξουμε τη ζωή κοντά στο 20%. Το παρατήσαμε και λέμε θα επιστρέψουμε πιο μετά, ίσως στα 65 level που λογικά θα βγει. Η πρώτη φορά που δυσκολεύτηκα τόσο πολύ σε fight, και μου θύμησε εμπειρίες FromSoftware :D

εγω τον εριξα γυρω στα 54 με βάρβαρο... με ζόρησε παρα πολυ, μου πηρε καμια ωρα...

ειμουν οριακά να το αφησω γιατι δεν με συνέφεραν τα repair.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε παίδες... Δε ξέρω τι έγινε πραγματικά... 

image.jpeg.6b7fb20492d5d41338acf8da09947bae.jpeg

image.jpeg.9494a51c68dd559ce15d9aa59044decc.jpeg

Από UK παραγγελία μου βγήκε 154€ σύνολο, με 41,95€ shipping . Τελωνείο δε πέρασε καθώς ήρθε από Αυστρία όπως βλέπετε πάνω. 

Από το eu store αν παραγγείλεις έχει 185€ shipping (και βγαίνει κανα 300άρι σύνολο, τσέκαρα ξανά μόλις). 

Βγάζει κανένα νόημα αυτό; UK παρήγγειλα από Αυστρία ήρθε. Γιατί στο EU store έχει 185€ shipping (189€ είχε όταν είχα κάνει τη παραγγελία); Να έχουν λίγα κομμάτια Ευρώπη;

Nevertheless ηρθε! Λίγο παρορμητική αγορά αλλά οκ!

Επεξ/σία από mordred
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mordred είπε

Ηρθε παίδες... Δε ξέρω τι έγινε πραγματικά... 

image.jpeg.6b7fb20492d5d41338acf8da09947bae.jpeg

image.jpeg.9494a51c68dd559ce15d9aa59044decc.jpeg

Από UK παραγγελία μου βγήκε 154€ σύνολο, με 41,95€ shipping . Τελωνείο δε πέρασε καθώς ήρθε από Αυστρία όπως βλέπετε πάνω. 

Από το eu store αν παραγγείλεις έχει 185€ shipping (και βγαίνει κανα 300άρι σύνολο, τσέκαρα ξανά μόλις). 

Βγάζει κανένα νόημα αυτό; UK παρήγγειλα από Αυστρία ήρθε. Γιατί στο EU store έχει 185€ shipping (189€ είχε όταν είχα κάνει τη παραγγελία); Να έχουν λίγα κομμάτια Ευρώπη;

Nevertheless ηρθε! Λίγο παρορμητική αγορά αλλά οκ!

Hρθε μεσω Αυστριας για να μη πληρωσεις εκτελονισμο, UK δεν ανηκει πλεον στην Ευρωπαικη Ενωση.

 

4 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Για να σε σώσω από την απογοήτευση. ^_^

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου


72a7Rrc.jpg

 

Moυ το εριξε ο 3ος Butcher που σκοτωσα στο Tier 4.
Oντως απογοητευση πολυ μικρο λες και ειναι φαλτσετα αντι για ματσετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Hρθε μεσω Αυστριας για να μη πληρωσεις εκτελονισμο, UK δεν ανηκει πλεον στην Ευρωπαικη Ενωση.

Μάλλον δε κατάλαβες την απορία μου. Προφανώς το γνωρίζω ότι UK δεν είναι ευρωπαϊκή ένωση... Η ερώτηση είναι γιατί από το EU store  έχει και πληρώνεις 185€ shipping, εφόσον αν παραγγείλεις από uk πάλι από Ευρώπη θα στο στείλουν με 42€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το παιχνιδι θελει να σε τρολαρει ή να σου πει εμμεσως πλην σαφως οτι ωρα ειναι να το κλεισεις να κανεις κατι πιο εποικοδομητικο , σου ριχνει κατι τετοιο :
spacer.png

Θα ντυθουμε σε καμμια πενταετια με τετοια drops :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/06/2023 at 22:30, mphxths said:

Εγω ειμαι 84-85 και παιζω 30αρια nightmare dungeons. Εχω δοκιμασει και μεγαλυτερα αλλα χρονικα δεν συνεφερε. Στο 40αρι ζοριστηκα με το boss απο την αποψη οτι μου εριχνε πολυ ξυλο. Ολα τα υπολοιπα mobs μεχρι και το 40 εφευγαν για πλακα. 

πολυ μικρο ταιρ για τετοιο λεβελ. τα 30άρια ειναι άερας. τι χαρακτηρας έχεις;

 

On 29/06/2023 at 02:47, BlurayMoviesGreece said:

Ο Sorceror ειναι 100 δοκιμασα μεχρι και 70αρια.
Ο Baba ειναι 78 θελει ακομα δουλιτσα στα rolls και το gear αλλα κανει 45αρια παρα πολυ γρηγορα παρολο το penalty.
Δεν εχεις λογο να κυνηγησεις πολυ μεγαλα.
Ο βασικος κανονας ειναι το level σου μειον 52 το πολυ μειον 50.
Δηλαδη αν εισαι 80 - 52 = 28 εως 30.
Τωρα αν θες να δοκιμασεις τη τυχη σου για Super rare Uniques τα mobs θα πρεπει να ειναι 85+lev

μεγαλυτεορ ταιερ ομως δεν εχω καλυτερες πιθανοτητες για Item καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, mordred είπε

Μάλλον δε κατάλαβες την απορία μου. Προφανώς το γνωρίζω ότι UK δεν είναι ευρωπαϊκή ένωση... Η ερώτηση είναι γιατί από το EU store  έχει και πληρώνεις 185€ shipping, εφόσον αν παραγγείλεις από uk πάλι από Ευρώπη θα στο στείλουν με 42€

Μα δεν ανηκει στην Ευρωπαικη Ενωση....
Το οτι γεωγραφικα ανηκει στην Ευρωπη δεν εχει καμια σχεση, τιμολογιακα ειναι το ιδιο με το να βρισκεται στο Βορειο Πολο, αρα το αν απο UK εχει 42 η 420 δεν εχει καμια σημασια.
H τελικη τιμη θα ειναι (προιον+ μεταφορικα) +24% +15€

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, lasithi12 said:

πολυ μικρο ταιρ για τετοιο λεβελ. τα 30άρια ειναι άερας. τι χαρακτηρας έχεις;

Frost sorceress παιζω. Σημερα επαιξα μερικα 32-33αρια. Δεν ειναι μικρα. Τα mobs ειναι στο level μου. Aντε καναδυο level πιο πανω απο μενα στην καλυτερη. Να παιξω τι ? 40αρια ? Να καθυστερω παραπανω και να μην παιρνω ουσιαστικα καποιο extra xp ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

μεγαλυτεορ ταιερ ομως δεν εχω καλυτερες πιθανοτητες για Item καλυτερο;

Μπορει να πεσει 820 item power σε Sigil 32 και 750 item power σε Sigil 45.
H βασικη προυποθεση να σηκωσεις τα σπανια Uniques ειναι τα mobs να ειναι >= 85lev αρα θες Sigils 32+ (85-53)

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/06/2023 at 02:47, BlurayMoviesGreece said:

Ο Sorceror ειναι 100 δοκιμασα μεχρι και 70αρια.

Δηλαδή στα 70αρια δεν πεθαίνεις μεσα στο dungeon καθόλου? γιατι εχω δοκιμάσει με 100 lvl sorceress ice shards και πεθαίνω για πλάκα σε 70+, τι build έχεις που αντέχει τοσο ψηλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Nek3d είπε

Δηλαδή στα 70αρια δεν πεθαίνεις μεσα στο dungeon καθόλου? γιατι εχω δοκιμάσει με 100 lvl sorceress ice shards και πεθαίνω για πλάκα σε 70+, τι build έχεις που αντέχει τοσο ψηλά?

Δεν ειπα οτι δεν πεθαινω καθολου :P
Aν δεν πεθαινα καθολου θα ετρεχα πιο μεγαλα.
Θα πεθανω αλλα θα το βγαλω.
Firewall,Inferno με 4 Defensive 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ωραίο που ζορίζει τοσο σε μεγάλα tier.

θέλει διαφορετικες στρατηγικες ίσως και τελειως διαφορετικο γκιαρ.

τα γκλιφς πως τα updatάρετε; μεχρι τι λεβελ πάνε; εγω τα πάω μεχρι 15 και οταν τα τελειωσω ολα μεγαλωνω ενα ακομα περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

ειναι ωραίο που ζορίζει τοσο σε μεγάλα tier.

θέλει διαφορετικες στρατηγικες ίσως και τελειως διαφορετικο γκιαρ.

τα γκλιφς πως τα updatάρετε; μεχρι τι λεβελ πάνε; εγω τα πάω μεχρι 15 και οταν τα τελειωσω ολα μεγαλωνω ενα ακομα περισσοτερο.

Στο Tier 4 καταλαβαινεις οτι δεν γινεται να παιζεις με 5-6 Οffensive skills και πρεπει να βαλεις στο builds σου καποια Defensive αφαιροντας σε πολλα builds ακομα και το Basic attack.
Στα Glyphs ολα 15 και μετα 1-1 στο 21 απο το πιο σημαντικο προς το πιο βασικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...