Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Ο Sorceror ειναι 100 δοκιμασα μεχρι και 70αρια.
Ο Baba ειναι 78 θελει ακομα δουλιτσα στα rolls και το gear αλλα κανει 45αρια παρα πολυ γρηγορα παρολο το penalty.
Δεν εχεις λογο να κυνηγησεις πολυ μεγαλα.
Ο βασικος κανονας ειναι το level σου μειον 52 το πολυ μειον 50.
Δηλαδη αν εισαι 80 - 52 = 28 εως 30.
Τωρα αν θες να δοκιμασεις τη τυχη σου για Super rare Uniques τα mobs θα πρεπει να ειναι 85+lev

Εχουμε κάποια πηγή περί rarity/levels/drops?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, Psycho_Warhead said:

Καλά κάποια(Harlequin Crest π.χ) έχουν 0.000001% drop chance απ' ότι λένε και άρα δεν θα τα δούμε ποτέ. 

μέχρι να πάμε 100 θα έχει πέσει τουλάχιστον 1 στο party :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι 95 και θα πουσάρω για 100 σήμερα και αύριο.

Οποιος θέλει ΝΜ Τ50+ runs να μου στείλει pm.

Χτες εκανα runs με randoms απο οφίσιαλ ντίσκ και το xp πήγαινε αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά τελείωσα το Story και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το παιχνίδι. Είπα να το βάλω και tier3. Το βάζω και εννοείται όχι βέβαια εύκολα αλλά σε βαθμό ικανοποιητικό πηγαίνω σιγά σιγά και τα καταφέρνω. Προσπαθώ να κάνω στο build διορθώσεις με Necromancer και minions και πλέον lvl59. Άντε λέω μιας και την έχω δει καμπόσος στον world χάρτη αφού δεν χάνω και εύκολα να μπω και στο pvp μέρος. Πάω φαρμάρω λιγάκι για τα κόκκινα διαμάντια και αφού μαζεύω κάποια λέω να πάω να τα κάνω extract. Σκάει ένας τύπος (άλλος παίχτης). Τον βλέπω με βλέπει και ορμάει επάνω μου. Παιδιά τι να σας πω. Έκλασε και ψόφησα. Ούτε να τον δω καλά καλά δεν πρόλαβα. Μου πέσανε τα αυτιά. Και το έπαιζα και καμπόσος τρομάρα μου. Χαχαχαχα. Μπράβο πάντως. Μερικά αλάνια το έχουν πολύ. Δύσκολα να μπορέσω να καταφέρω τέτοια builds.

Τώρα κάτι άλλο. Τι γίνεται με το συγκεκριμένο side mission?

(Quest: Fury Against Fate - Clear the Cannibal Feeding Ground)

Διαβάζω πολύς κόσμος έχει θέμα διότι το npc δεν κινείται ώστε να ολοκληρωθεί. Το ίδιο έχω πάθει και εγώ και έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και δυστυχώς μετά το χθεσινό update εξακολουθεί να τρώει σκάλωμα.

 
 
 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω το παιχνίδι με ένα φίλο από το πρώτο λεπτό. Είμαστε 61 lvl και εννοείται έχουμε τελειώσει το campaign. Ενώ γενικά έχουμε εθιστεί στο παιχνίδι, το βασικό μου παράπονο είναι ότι από αρκετά νωρίς άρχισε να μου φαίνεται εύκολο. Για να έχουμε ένα challenge τώρα παίζουμε nightmare dungeons σε tier 19 και 20 που μας δίνουν και αρκετό XP. Στα υπόλοιπα activities που scaleαρουν με το level μας, δε χρειάζεται καν να κουμπώνουμε potion.

Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με diablo και δεν έχουμε ψάξει κάποιον οδηγό για το πως να χτίσουμε καλό build. Είναι γενική η αντίληψη που έχω περί δυσκολίας, ή συμβαίνει σε εμάς λόγω του co-op;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, naruto14 said:

Στα υπόλοιπα activities που scaleαρουν με το level μας, δε χρειάζεται καν να κουμπώνουμε potion.

Kουμπωνε potion παντα για το +5% xp. Γενικως παντως , λιγο να ντυθεις καλα , το παιχνιδι δεν παρουσιαζει δυσκολια εκτος απο τα nightmare dungeons και υποθετω την "echo of lilith". Ισως λιγο και τα world bosses , που δεν ισχυει παντα το , οκ μπουγιο ειμαστε θα το φαμε μεσα σε 15 λεπτα... Αν πανε underleveled / undergeared ατομα , το boss δεν θα βγει. Μου εχει τυχει.

Ειδωμεν στο μελλον με τις πιθανες προσθηκες/αλλαγες/expansions που θα ερθουν τι θα διαφοροποιηθει στην κατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mphxths είπε

Kουμπωνε potion παντα για το +5% xp. Γενικως παντως , λιγο να ντυθεις καλα , το παιχνιδι δεν παρουσιαζει δυσκολια εκτος απο τα nightmare dungeons και υποθετω την "echo of lilith". Ισως λιγο και τα world bosses , που δεν ισχυει παντα το , οκ μπουγιο ειμαστε θα το φαμε μεσα σε 15 λεπτα... Αν πανε underleveled / undergeared ατομα , το boss δεν θα βγει. Μου εχει τυχει.

Ειδωμεν στο μελλον με τις πιθανες προσθηκες/αλλαγες/expansions που θα ερθουν τι θα διαφοροποιηθει στην κατασταση.

Δύο φορές έχω παίξει world boss και έπεσε σχετικά εύκολα. Elixirs κουμπώνω συνέχεια για το +5% XP ναι. Άρα για leveling up προτείνεις κυρίως nightmare dungeons? Τα side quests έχουν κάποιο νόημα? Από ότι έχω μετρήσει έχω κάνει περίπου τα μισά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, naruto14 said:

Δύο φορές έχω παίξει world boss και έπεσε σχετικά εύκολα. Elixirs κουμπώνω συνέχεια για το +5% XP ναι. Άρα για leveling up προτείνεις κυρίως nightmare dungeons? Τα side quests έχουν κάποιο νόημα? Από ότι έχω μετρήσει έχω κάνει περίπου τα μισά.

Για leveling up , θα προτεινα nightmare dungeons και helltide events , ειδικα για να μαζεψεις και κανα forgotten soul , τα οποια χρειαζονται για το enchanting και δεν πεφτουν πουθενα αλλου. Στα helltide events πεφτει καλο xp. Τωρα αν ειναι η ωρα για κανα world boss , τζαμπα ειναι πας και απο κει. Τα whisper dungeons δεν ξερω αν εχουν πολυ νοημα. Οκ μπορει να τσιμπησεις κανα gear αλλα αν τρεξεις ενα nightmare dungeon υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να πεσει καποιο legendary...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, cocous είπε

Διαβάζω πολύς κόσμος έχει θέμα διότι το npc δεν κινείται ώστε να ολοκληρωθεί. Το ίδιο έχω πάθει και εγώ και έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και δυστυχώς μετά το χθεσινό update εξακολουθεί να τρώει σκάλωμα.

 

χθες το βραδυ το προσπαθησα για 3η-4η φορα...παλι τιποτα. Παρατα το απλα προς το παρον μεχρι να βγει συγκεκριμενο fix. Μου ειχαν τυχει bugs σε quest και αλλες 2-3 φορες αλλα με ενα απο abort mission και ξανα απο την αρχη, εστρωνε η φαση. Με αυτο τιποτα. 

13 ώρες πριν, naruto14 είπε

Παίζω το παιχνίδι με ένα φίλο από το πρώτο λεπτό. Είμαστε 61 lvl και εννοείται έχουμε τελειώσει το campaign. Ενώ γενικά έχουμε εθιστεί στο παιχνίδι, το βασικό μου παράπονο είναι ότι από αρκετά νωρίς άρχισε να μου φαίνεται εύκολο. Για να έχουμε ένα challenge τώρα παίζουμε nightmare dungeons σε tier 19 και 20 που μας δίνουν και αρκετό XP. Στα υπόλοιπα activities που scaleαρουν με το level μας, δε χρειάζεται καν να κουμπώνουμε potion.

 

ανοιξτε Wortd Tier 4, θα τρωτε ξυλο λιγο παραπανω για καμποσα lvl :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

χθες το βραδυ το προσπαθησα για 3η-4η φορα...παλι τιποτα. Παρατα το απλα προς το παρον μεχρι να βγει συγκεκριμενο fix. Μου ειχαν τυχει bugs σε quest και αλλες 2-3 φορες αλλα με ενα απο abort mission και ξανα απο την αρχη, εστρωνε η φαση. Με αυτο τιποτα. 

ανοιξτε Wortd Tier 4, θα τρωτε ξυλο λιγο παραπανω για καμποσα lvl :D

Δοκιμάσαμε να παίξουμε το dungeon που ξεκλειδώνει το Tier 4 όταν ήμασταν 59 level, αλλά φάγαμε απίστευτο ξύλο στο τέλος από τον Elias. Εγώ σαν Rogue έπεφτα 1 hit από τις κινήσεις του οπότε προσπαθούσαμε κάπως να τανκάρει ο άλλος damage ως barbarian και εγώ να βοηθάω με range και stealth skills από μακρυά. 3-4 ώρες το παλεύαμε και το καλύτερο που κάναμε ήταν να του ρίξουμε τη ζωή κοντά στο 20%. Το παρατήσαμε και λέμε θα επιστρέψουμε πιο μετά, ίσως στα 65 level που λογικά θα βγει. Η πρώτη φορά που δυσκολεύτηκα τόσο πολύ σε fight, και μου θύμησε εμπειρίες FromSoftware :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Άσχετα με τα levels/builds/κλπ, αλλά το Butcher's cleaver trophy για το άλογο, δεν είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει;

Κυριολεκτικά "we have butcher's cleaver at home". :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Άσχετα με τα levels/builds/κλπ, αλλά το Butcher's cleaver trophy για το άλογο, δεν είναι ό,τι χειρότερο υπάρχει;

Κυριολεκτικά "we have butcher's cleaver at home". :P

Κατσε να μας πεσει πρωτα και θα σου πουμε...Εχω πρεπει να εχω φαει 10-15 butchers και ακομα δεν το εχω. 

9 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Το παρατήσαμε και λέμε θα επιστρέψουμε πιο μετά, ίσως στα 65 level που λογικά θα βγει

ναι ανετα εκει, αν εχετε και τα σωστα aspects. 

 

9 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Η πρώτη φορά που δυσκολεύτηκα τόσο πολύ σε fight, και μου θύμησε εμπειρίες FromSoftware

Το παρακαναμε νομιζω xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Κατσε να μας πεσει πρωτα και θα σου πουμε...Εχω πρεπει να εχω φαει 10-15 butchers και ακομα δεν το εχω.

Για να σε σώσω από την απογοήτευση. ^_^

Spoiler


72a7Rrc.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...