Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

500 ώρες να κατεβάσει 300ΜΒ, τώρα πηγαίνει με 30kB/s. Τι φάση.

edit: και ξάφνου ξεμουλάρωσε και κατέβασε τα τελευταία 200MB σε μισό λεπτό.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Kατα τη γνωμη μου η σωστη σειρα ειναι η εξης:
1)Παρατας τα παντα και τρεχεις ΜΟΝΟ main Quest(Campaign).
Aν τα mobs καταληξουν να ειναι πολυ μεγαλυτερα κανεις Dungeons μεχρι να φτασεις το level.
Στα Dungeons εχει καλυτερο xp, περισσοτερα drops και καλυτερο Reknown απο τα Side Quests(30 αντι για 20).

2)Mολις ολοκληρωσεις το Campaign ξεκινας να ξεκλειδωνεις τα 3 πρωτα Exploration σε καθε Map για να παρεις 2 skills 1 potion.
Δηλαδη ανοιγεις Waypoints, Strongholds, Lilith Statues ενω παραλληλα γινενται και το Unexplored Map.
Αυτα με μερικα Dungeons που εκανες (βημα 1) η θα χρειαστει να κανεις ειναι αρκετα για να ξεκλειδωσεις τα 3/5.

3)Φτανεις 50lev και τρεχεις Capstone Dungeon για να μπορεσεις να πας Tier 3.
Φαρμαρεις Dungeons για να ανεβασεις Reknown και να dropαρεις Sacred items.
Σιγα σιγα θα σου πεσουν και Sigils, Glyphs.
Ξεκινας τα level 1 Sigils και κανεις Dungeons και Nightmare Dungeons(Sigils 1 2 3) μεχρι το 60-65lev για να δοκιμασεις αν μπορεις να κανεις το Capstone Dungeon για Tier 4.
Aν δεν μπορεις να βγαλεις Capstone Dungeon συνεχιζεις Normal Dungeons για το 5/5 Reknown και Sigils εως και 20lev για πας τα 3 πρωτα Glyphs 15lev. 
Δοκιμαζεις παλι το Capstone Dungeon και αν δεν μπορεις να το περασεις ,εγω(ForsakeN,Doombringer) η καποιος αλλος απο τη Clan θα σε περασουμε.

4)Φαρμαρεις Nightmare Dungeons, Helltides, World Bosses για να ανεβασεις τα Sigils, να σηκωσεις Ancestrals.
 

Και αυτό εδώ πρέπει να γίνει pin! 

Είναι ΟΤΚ για οδηγός!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Psycho_Warhead 
Χαίρομαι που δν κάηκα να παω 100 πριν το patch.
Ημουν 93 άδειος.

Λιγο επαιξα με το νεο πατς (ειχα ενα ατυχημα δυστυχώς μετά) έκανα ελάχιστα Τ50-60 και το xp παει όντως πολυ σφαιρα.
Θα τελειώσω και ολα τα γκλιφς 21 και θα παω και 100 σε σχετικα σύντομο χρονικό διάστημα.

Πoλυ δυνατή αλλαγή αυτη με τα NM dungeons, επιτέλους ενιωσα ότι ναι κάτι κάνουμε εκει μέσα.

Βεβαια αναμένω αλλαγές πολλές με το season 1 patch!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θέλετε να βλέπετε ώρες/lvls/ τι φοράτε και διάφορα στατιστικά των χαρακτήρων σας από το web, εδώ είστε

https://d4armory.io/ 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, silenoz66 είπε

@Psycho_Warhead 
Χαίρομαι που δν κάηκα να παω 100 πριν το patch.
Ημουν 93 άδειος.

Λιγο επαιξα με το νεο πατς (ειχα ενα ατυχημα δυστυχώς μετά) έκανα ελάχιστα Τ50-60 και το xp παει όντως πολυ σφαιρα.
Θα τελειώσω και ολα τα γκλιφς 21 και θα παω και 100 σε σχετικα σύντομο χρονικό διάστημα.

Πoλυ δυνατή αλλαγή αυτη με τα NM dungeons, επιτέλους ενιωσα ότι ναι κάτι κάνουμε εκει μέσα.

Βεβαια αναμένω αλλαγές πολλές με το season 1 patch!!

Από την στιγμή που το D4 είναι live service παιχνίδι, θα υπάρχουν πολλές αλλαγές ανα τακτά χρονικά διαστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Kατα τη γνωμη μου η σωστη σειρα ειναι η εξης:
1)Παρατας τα παντα και τρεχεις ΜΟΝΟ main Quest(Campaign).
Aν τα mobs καταληξουν να ειναι πολυ μεγαλυτερα κανεις Dungeons μεχρι να φτασεις το level.
Στα Dungeons εχει καλυτερο xp, περισσοτερα drops και καλυτερο Reknown απο τα Side Quests(30 αντι για 20).

2)Mολις ολοκληρωσεις το Campaign ξεκινας να ξεκλειδωνεις τα 3 πρωτα Exploration σε καθε Map για να παρεις 2 skills 1 potion.
Δηλαδη ανοιγεις Waypoints, Strongholds, Lilith Statues ενω παραλληλα γινενται και το Unexplored Map.
Αυτα με μερικα Dungeons που εκανες (βημα 1) η θα χρειαστει να κανεις ειναι αρκετα για να ξεκλειδωσεις τα 3/5.

3)Φτανεις 50lev και τρεχεις Capstone Dungeon για να μπορεσεις να πας Tier 3.
Φαρμαρεις Dungeons για να ανεβασεις Reknown και να dropαρεις Sacred items.
Σιγα σιγα θα σου πεσουν και Sigils, Glyphs.
Ξεκινας τα level 1 Sigils και κανεις Dungeons και Nightmare Dungeons(Sigils 1 2 3) μεχρι το 60-65lev για να δοκιμασεις αν μπορεις να κανεις το Capstone Dungeon για Tier 4.
Aν δεν μπορεις να βγαλεις Capstone Dungeon συνεχιζεις Normal Dungeons για το 5/5 Reknown και Sigils εως και 20lev για πας τα 3 πρωτα Glyphs 15lev. 
Δοκιμαζεις παλι το Capstone Dungeon και αν δεν μπορεις να το περασεις ,εγω(ForsakeN,Doombringer) η καποιος αλλος απο τη Clan θα σε περασουμε.

4)Φαρμαρεις Nightmare Dungeons, Helltides, World Bosses για να ανεβασεις τα Sigils, να σηκωσεις Ancestrals.
 

Έκανα like σε αυτο το guide τον οποίο και θα ακολουθήσω στον δευτερο χαρακτηρα οταν τον φτιάξω, αλλά οκ δεν έχω καταλάβει ποτέ γιατί στο diablo πάντα υπάρχει αυτό το optimum πλανο για να φτάσεις στο end game. 

Ειδικά στον πρώτο χαρακτήρα αμα δεν φτάσεις σε 20h ώρες gameplay και φτάσεις στις 30 δεν χάθηκε και ο κόσμος. Το θέμα ειναι να περάσεις καλά παίζοντας το, εκτός αν είμαι υπερβολικά ρομαντικός.

Σε δεύτερο, τρίτο κτλ χαρακτήρα οκ προφανώς θες να πας πιο γρήγορα από την στιγμή που έχεις δει το story. Αυτό ισχύει σε όλα τα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Hawk_K said:

Έκανα like σε αυτο το guide τον οποίο και θα ακολουθήσω στον δευτερο χαρακτηρα οταν τον φτιάξω, αλλά οκ δεν έχω καταλάβει ποτέ γιατί στο diablo πάντα υπάρχει αυτό το optimum πλανο για να φτάσεις στο end game. 

Ειδικά στον πρώτο χαρακτήρα αμα δεν φτάσεις σε 20h ώρες gameplay και φτάσεις στις 30 δεν χάθηκε και ο κόσμος. Το θέμα ειναι να περάσεις καλά παίζοντας το, εκτός αν είμαι υπερβολικά ρομαντικός.

Σε δεύτερο, τρίτο κτλ χαρακτήρα οκ προφανώς θες να πας πιο γρήγορα από την στιγμή που έχεις δει το story. Αυτό ισχύει σε όλα τα games.

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Πρώτο χαρακτήρα θα τον πάω χωρίς σκεπτικό στο leveling κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Hawk_K είπε

Έκανα like σε αυτο το guide τον οποίο και θα ακολουθήσω στον δευτερο χαρακτηρα οταν τον φτιάξω, αλλά οκ δεν έχω καταλάβει ποτέ γιατί στο diablo πάντα υπάρχει αυτό το optimum πλανο για να φτάσεις στο end game. 

Ειδικά στον πρώτο χαρακτήρα αμα δεν φτάσεις σε 20h ώρες gameplay και φτάσεις στις 30 δεν χάθηκε και ο κόσμος. Το θέμα ειναι να περάσεις καλά παίζοντας το, εκτός αν είμαι υπερβολικά ρομαντικός.

Σε δεύτερο, τρίτο κτλ χαρακτήρα οκ προφανώς θες να πας πιο γρήγορα από την στιγμή που έχεις δει το story. Αυτό ισχύει σε όλα τα games.

Aυτο το mini guide δεν εχει να κανει με το leveling, περισσοτερο βαζει σε μια σειρα τι πρεπει να κανεις με βαση τη λογικη.
Μπορεις να τα κανεις με οποια σειρα θες ή να μεινεις οσο θες σε μια δυσκολια απλα δεν θα εκμεταλευτεις τα rewards οταν πρεπει.
Πχ το να πας ποδαρατο μεχρι το 50 και να θυμηθεις μετα οτι υπαρχει mount, δεν ειναι λαθος αλλα γιατι να το κανεις εφοσον το mount θα σου λυσει τα χερια και θα γινουν ολα πιο ευκολα εκτος απο πιο γρηγορα.
Επισης το να κανεις skip τα exploration rewards και να τα θυμηθεις καπου στο 70-80lev παλι δεν ειναι λαθος,αλλα εφοσον υπαρχει τροπος να παρεις 10 skill points , 25 paragon points, 5 extra potions και αρκετα STR,DEX,INT,Will που θα σου κανουν τη ζωη πιο ευκολη απο νωρις γιατι να τα αφησεις για το end game που πλεον δεν τα εχεις και τοσο πολυ αναγκη;
Πρεπει να τα δεις σαν βοηθηματα και οχι σαν εκρεμμοτητες/αγγαρεια.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, lasithi12 said:

για πειτε ρε παιδια τι λεβελ ειστε και τι nighmare dungeon παιζεται.

Εγω ειμαι 84-85 και παιζω 30αρια nightmare dungeons. Εχω δοκιμασει και μεγαλυτερα αλλα χρονικα δεν συνεφερε. Στο 40αρι ζοριστηκα με το boss απο την αποψη οτι μου εριχνε πολυ ξυλο. Ολα τα υπολοιπα mobs μεχρι και το 40 εφευγαν για πλακα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, lasithi12 είπε

για πειτε ρε παιδια τι λεβελ ειστε και τι nighmare dungeon παιζεται.

Ο Sorceror ειναι 100 δοκιμασα μεχρι και 70αρια.
Ο Baba ειναι 78 θελει ακομα δουλιτσα στα rolls και το gear αλλα κανει 45αρια παρα πολυ γρηγορα παρολο το penalty.
Δεν εχεις λογο να κυνηγησεις πολυ μεγαλα.
Ο βασικος κανονας ειναι το level σου μειον 52 το πολυ μειον 50.
Δηλαδη αν εισαι 80 - 52 = 28 εως 30.
Τωρα αν θες να δοκιμασεις τη τυχη σου για Super rare Uniques τα mobs θα πρεπει να ειναι 85+lev

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...