Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην ηλικία μας δεν πολύ χρόνος  για πολύ ψάξιμο βλέπεις ένα δυο βίντεο στο yt και ξεκινάς να φτιάχνεις. 62lvl necro καθαρίζω ανετά tier 4 dungeon και βαράω από 200κ-230κ critical με το bone spear build.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Virus200 είπε

Στην ηλικία μας δεν πολύ χρόνος  για πολύ ψάξιμο βλέπεις ένα δυο βίντεο στο yt και ξεκινάς να φτιάχνεις. 62lvl necro καθαρίζω ανετά tier 4 dungeon και βαράω από 200κ-230κ critical με το bone spear build.

Δεν εχει να κανει με την ηλικια και τον χρονο που εχεις.
Oλη η ουσια σε αυτα τα games ειναι το πως θα στησεις το χαρακτηρα σου(build) και το πως θα τον ντυσεις(Gear).
Aν αυτα τα 2 στα δωσουν ετοιμα δεν υπαρχει λογος να παιξεις εκτος αν μιλαμε για Casual Gamer με τη κλασικη ατακα "το τερματισα".
Ειναι σαν να παιζεις με cheats και να χαιρεσαι που εχεις γινει τοσο καλος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Δεν εχει να κανει με την ηλικια και τον χρονο που εχεις.
Oλη η ουσια σε αυτα τα games ειναι το πως θα στησεις το χαρακτηρα σου(build) και το πως θα τον ντυσεις(Gear).
Aν αυτα τα 2 στα δωσουν ετοιμα δεν υπαρχει λογος να παιξεις εκτος αν μιλαμε για Casual Gamer με τη κλασικη ατακα "το τερματισα".
Ειναι σαν να παιζεις με cheats και να χαιρεσαι που εχεις γινει τοσο καλος :P

Ε καλα , δεν εχει και ουσια ομως να ανακαλυψεις τον τροχο απο την αρχη. Αφου καποιοι κανανε την προεργασια για τους δικους τους λογους πριν απο εσενα , γιατι να την κανεις και εσυ ? Και πολυ πιθανο να την κανανε αυτοι καλυτερα απο ο,τι θα την κανεις εσυ. Δυστυχως δεν υπαρχει παρθενογενεση. Ο,τι και να σκεφτεις πανω στα builds , θα το χουν σκεφτει καποιοι καμμενοι στις πρωτες 48 ωρες ...

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν χρειαζεται να εχουμε και εμεις κριτικη σκεψη , να κανουμε fine tuning στα δικα μας γουστα... ετερον εκατερον αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ε καλα , δεν εχει και ουσια ομως να ανακαλυψεις τον τροχο απο την αρχη. Αφου καποιοι κανανε την προεργασια για τους δικους τους λογους πριν απο εσενα , γιατι να την κανεις και εσυ ? Και πολυ πιθανο να την κανανε αυτοι καλυτερα απο ο,τι θα την κανεις εσυ. Δυστυχως δεν υπαρχει παρθενογενεση. Ο,τι και να σκεφτεις πανω στα builds , θα το χουν σκεφτει καποιοι καμμενοι στις πρωτες 48 ωρες ...

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν χρειαζεται να εχουμε και εμεις κριτικη σκεψη , να κανουμε fine tuning στα δικα μας γουστα... ετερον εκατερον αυτο.

Mα δεν παιζεις για να ανακαλυψεις το τροχο, παιζεις για το Progress.
50% του Progress ειναι το Build και 50% το Gear.
Aν αντιγραψεις τον Μπαμπη το Σουγια εχασες αυτοματως το 50% και παιζεις μονο για το Gear.
Aλλωστε αν η αναζητηση για το ιδανικο Build δεν ηταν τοσο σημαντικη θα στα ειχαν ετοιμα τα Βuilds να διαλεγεις.
Θες να παιξεις WW διαλεξε το WW build, θες να παιξεις HOTA διαλεξε το Hota Build κτλ κτλ
Ο λογος που δεν ειναι ετοιμα και ο λογος που ζηταμε πολυπλοκοτητα ειναι για να μην παιζουμε ολοι την ιδια κονσερβα.
Εσυ λοιπον μου λες να παιξω πχ ενα παιχνιδι με γριφους αλλα να εχω και τις απαντησεις ετοιμες στο youtube γιατι καποιος αλλος καταφερε να το λυσει.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BlurayMoviesGreece said:

Ο λογος που δεν ειναι ετοιμα και ο λογος που ζηταμε πολυπλοκοτητα ειναι για να μην παιζουμε ολοι την ιδια κονσερβα.

Η πολυπλοκοτητα δεν μπορει να ειναι απειρη. Τα builds δεν μπορει να ειναι απειρα. Ειναι πεπερασμενου αριθμου και εχουν ανακαλυφθει τις πρωτες μερες για να μην πω ωρες. Απο κει και περα , αν εσυ (γενικα μιλαω) θες να πιστεψεις οτι θα ανακαλυψεις κατι που δεν ανακαλυψαν αλλοι , ετσι για το γουστο του 50% του progress προφανως και μπορεις να το κανεις , αλλα μεσα σου ξερεις , οτι ολα εχουν ανακαλυφθει :) 

Πολυπλοκοτητα δεν υπαρχει κατα αυτη την εννοια. Δεν θυμαμαι που το ειχα δει , σε ποιο παιχνιδι , εφαρμοζε κατι διαφορετικο. Δεν υπηρχαν ουσιαστικα classes , αλλα αναλογως τι spells , skills , weapons χρησιμοποιουσες , γινοσουν expertised σε αυτα ... Μπορουσα να ειμαι μαγος , και να βαραω με σπαθι και με 2 spells μονο , οποτε γινοντουσαν upgrade μονο αυτα , ή καλυτερα κυριως αυτα. Ετσι , οντως πετυχαινες πολυπλοκοτητα , ή να το πω καλυτερα , πληθωρα builds / συνδυασμο classes. To να μου βαζεις Χ skills , Y paragons , Z attributes , δεν το λες πολυπλοκοτητα. Το λες ατελειωτο φαρμινγκ για τα bis items των πεπερασμενων builds :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mphxths είπε

Η πολυπλοκοτητα δεν μπορει να ειναι απειρη. Τα builds δεν μπορει να ειναι απειρα. Ειναι πεπερασμενου αριθμου και εχουν ανακαλυφθει τις πρωτες μερες για να μην πω ωρες. Απο κει και περα , αν εσυ (γενικα μιλαω) θες να πιστεψεις οτι θα ανακαλυψεις κατι που δεν ανακαλυψαν αλλοι , ετσι για το γουστο του 50% του progress προφανως και μπορεις να το κανεις , αλλα μεσα σου ξερεις , οτι ολα εχουν ανακαλυφθει :) 

Δεν θελω ουτε πιστευω οτι θα ανακαλυψω κατι που δεν το εχει ανακαλυψει καποιος αλλος, απλα σεβομαι τον εαυτο μου και δεν καταδεχομαι να αντιγραψω τη δουλεια του αλλου.
Θελω να εχω Progress γιατι θεωρω οτι ειμαι ικανος να το κανω, αν πιστευα το αντιθετο και αν ημουν αναγκασμενος να αντιγραψω καποιον αλλο πολυ απλα θα επαιζα κανενα Fifa.

Mετα εχει πολυ μεγαλη σημασια και τι σου αρεσει να παιζεις.
Πολλοι πανε και αντιγραφουν το Build με το μεγαλυτερο dmg.
Eγω θελω να παιξω αυτο που μου αρεσει με το καλυτερο δυνατο τροπο ακομα και αν δεν εχει το μεγιστο dmg.
Πχ στον Baba επαιζα παντα WW σε ολα τα Diablo.
Δεν με ενδιεφερε αν το Berserk(D2) , το Furious charge(D3) ή το HOTA(D4) βγαζει μεγαλυτερο damage γιατι θα παιξω κατι που δεν μου αρεσει.
Οποτε ξεκιναω με WW, κανω δοκιμες σε Aspects και Skill Tree και καταληγω εκει που θεωρω οτι ειναι καλυτερο.
 

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Πολυπλοκοτητα δεν υπαρχει κατα αυτη την εννοια. Δεν θυμαμαι που το ειχα δει , σε ποιο παιχνιδι , εφαρμοζε κατι διαφορετικο. Δεν υπηρχαν ουσιαστικα classes , αλλα αναλογως τι spells , skills , weapons χρησιμοποιουσες , γινοσουν expertised σε αυτα ... Μπορουσα να ειμαι μαγος , και να βαραω με σπαθι και με 2 spells μονο , οποτε γινοντουσαν upgrade μονο αυτα , ή καλυτερα κυριως αυτα. Ετσι , οντως πετυχαινες πολυπλοκοτητα , ή να το πω καλυτερα , πληθωρα builds / συνδυασμο classes. To να μου βαζεις Χ skills , Y paragons , Z attributes , δεν το λες πολυπλοκοτητα. Το λες ατελειωτο φαρμινγκ για τα bis items των πεπερασμενων builds :) 

Φυσικα και υπαρχει πολυπλοκοτητα.
Μπορεις να παιξεις το ιδιο class με 100αδες διαφορετικους τροπους.
Διαφορετικα skills, διαφορετικα passives, διαφορετικα paragon nodes, διαφορετικα Glyphs, διαφορετικα Aspects, διαφορετικα items στα slots,διαφορετικα rolls στα stats των items.
Kατι που δεν ειχες στα προηγουμενα, ολοι επαιζαν με τα ιδια items και τα ιδια skills. 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mordred είπε

Ρε παίδες μου λένε οι περισσότεροι να τελειώσω το main quest και μετά να ασχοληθώ με side. Ναι ;

Kατα τη γνωμη μου η σωστη σειρα ειναι η εξης:
1)Παρατας τα παντα και τρεχεις ΜΟΝΟ main Quest(Campaign).
Aν τα mobs καταληξουν να ειναι πολυ μεγαλυτερα κανεις Dungeons μεχρι να φτασεις το level.
Στα Dungeons εχει καλυτερο xp, περισσοτερα drops και καλυτερο Reknown απο τα Side Quests(30 αντι για 20).

2)Mολις ολοκληρωσεις το Campaign ξεκινας να ξεκλειδωνεις τα 3 πρωτα Exploration σε καθε Map για να παρεις 2 skills 1 potion.
Δηλαδη ανοιγεις Waypoints, Strongholds, Lilith Statues ενω παραλληλα γινενται και το Unexplored Map.
Αυτα με μερικα Dungeons που εκανες (βημα 1) η θα χρειαστει να κανεις ειναι αρκετα για να ξεκλειδωσεις τα 3/5.

3)Φτανεις 50lev και τρεχεις Capstone Dungeon για να μπορεσεις να πας Tier 3.
Φαρμαρεις Dungeons για να ανεβασεις Reknown και να dropαρεις Sacred items.
Σιγα σιγα θα σου πεσουν και Sigils, Glyphs.
Ξεκινας τα level 1 Sigils και κανεις Dungeons και Nightmare Dungeons(Sigils 1 2 3) μεχρι το 60-65lev για να δοκιμασεις αν μπορεις να κανεις το Capstone Dungeon για Tier 4.
Aν δεν μπορεις να βγαλεις Capstone Dungeon συνεχιζεις Normal Dungeons για το 5/5 Reknown και Sigils εως και 20lev για πας τα 3 πρωτα Glyphs 15lev. 
Δοκιμαζεις παλι το Capstone Dungeon και αν δεν μπορεις να το περασεις ,εγω(ForsakeN,Doombringer) η καποιος αλλος απο τη Clan θα σε περασουμε.

4)Φαρμαρεις Nightmare Dungeons, Helltides, World Bosses για να ανεβασεις τα Sigils, να σηκωσεις Ancestrals.
 

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσκασε update 300κατι mb. Απο τις αλλαγες κραταω τις εξης :
1.

Experience Rewards

Significantly increased the experience awarded for completing Nightmare Dungeons.
Significantly increased the experience gained from killing monsters in Nightmare Dungeons.
Helltide chests now provide substantially more bonus experience when opened.
Significantly increased rewarded experience from completing individual Whispers across the board.
Fixed an issue where no experience was awarded for completing the hold out style event that can occur after finishing dungeon objectives.

(κοινως , αυξησανε το xp στο "endgame content". Παλι καλα , γιατι εκανα κατι back-to-back nightmare dungeons προχτες και παραλιγο να βαρεσω μπιελα και για τι ? 1/4 του level :) )
2.
Players can now teleport to their Nightmare Dungeon directly through the map.

(Καιρος ηταν , γιατι το περπατημα (με το αλογο) για να φτασεις σε κατι απομακρυσμενα dungeons ειχε αρχισει να κουραζει)
3.
Various stability, performance, and visual improvements across all platforms.

(ας ελπισουμε σε λιγοτερα stutterings...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρασε και το update και π@π@ρια login πάλι....περνάει το character select και μένει στο enter realm queue.

congrats και απόψε!

200.gif

εντάξει αφού γκρινιάξαμε μπήκε με την πεντηκοστή προσπάθεια και 30λεπτά μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/6/2023 στις 9:01 ΜΜ, BlurayMoviesGreece είπε

Aργοτερα ο Druid γινεται πολυ ΟP.

Έτσι έχω διαβάσει και γω, για το endgame είναι σουπερ. Μπάρμπα Ρίαν μια χαρά

12 ώρες πριν, Daredevil είπε

δεν με ζόρισε,πήγα και τ4 στο 63...

Θα είσαι πιο καλός παίκτης από μενα and this is fine.

Έχουμε patch notes από το σημερινό patch?

1.0.3 Build #42677 (All Platforms) - June 27, 2023

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Εσκασε update 300κατι mb

Εμένα ήταν 196mb :o 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...