Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Malthador said:

Το game παίζεται με gamepad σε PC ή όχι;

Κατά βάση θα το βάλω για να παίζω στο Steam Deck μου, οπότε προτιμώ να παίζω με τα αναλογικά.

Ναι με xbox 360 χειριστήρια παιζει μια χαρά. Προφανώς το θεωρώ αστείο καν να προσπαθήσω αλλά οκ όποιον βολεύει ναι παίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, mphxths είπε

 Προσωπικα φαρμαρω το "champion's demise" dungeon το οποιο μου δινει 800k xp / run / T3 και με +5% xp απο elixir. Δεν εχω βρει προς το παρον αλλο dungeon να δινει περισσοτερο. Αν εχεις και party , τοτε θα μαζευεται περισσοτερο xp.

Πηγαινε Tier 4, κανε ολα τα Glyphs του Paragon Board 21lev και μετα φαρμαρε Champion Demise.
Στο Τier 3 και με Glyphs 10-15lev απλα χανεις χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο σημαντικές παρατηρήσεις:

1. Θα έπρεπε να έχουμε εξαρχής διαφορετικό tab για τα gems. Είναι εκνευριστικό για εμάς τους ψυχαναγκαστικούς (ναι, εμάς που όπου δούμε θαυμαστικό πατάμε και όπου βρούμε event χωνόμαστε χωρίς δεύτερη σκέψη) κάθε τρεις και λίγο να πρέπει να πηγαίνουμε στον BS να σπάμε το loot και μετά να πρέπει να τρέχεις στο stash να αποθηκεύσεις τα gems. Έχω φτάσει στο σημείο να κάθομαι να βάζω σε sockets από random gear τα gems που πέφτουν μέσα σε dungeons και όταν σπάω το item να τα παίρνω πίσω για να εξοικονομήσω χώρο. Τώρα λένε ότι με την κυκλοφορία της season 2 (καλά κρασιά) θα τοποθετούνται στα crafting materials. Πόση αβλεψία για Blizzard...;

2. Θα έπρεπε να έχουμε δυνατότητα dual spec. Καταλαβαίνω ότι με Paragon θα γινόταν κακός χαμός, αλλά θα μπορούσες να παίρνεις paragon points και για τα δύο specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να μαζεύεις όλα τα gems? Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτό το παράπονο που έχουν πολλοί! Απλά μάζεψε 15-20 από κάθε τύπου gem και μετά δεν χρειάζεται να ξανα ασχοληθείς! Αφού και αργότερα όταν θα αλλάξεις το item μπορείς να πάρεις πίσω το gem σου και να το χώσεις στο νέο item! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Πηγαινε Tier 4, κανε ολα τα Glyphs του Paragon Board 21lev και μετα φαρμαρε Champion Demise.
Στο Τier 3 και με Glyphs 10-15lev απλα χανεις χρονο.

Tier 4 παιζω. Το να κανεις ολα τα glyphs lvl21 ειναι μια κουβεντα... Πρεπει να τρεχεις υψηλο level nm dungeons και αυτο δεν ειναι παντα εποικοδομητικο , αν σου παιρνει πολυ ωρα. Αν τρεχεις χαμηλα level nm dungeons τα glyphs level-ιαζουν αργα ... πρεπει να βρει καποιος την χρυση τομη.

Αυτο που εκανα χτες (σε αλλα νεα :) ) ηταν να τελειωσω καποια "achievements" σε καποιες περιοχες ωστε να παρω το "completion reward" της περιοχης. Το τελευταιο απο αυτα δινει +4 paragon points. Πηγα σε 2 περιοχες , εκανα μερικα απλα dungeons , και εβγαλα 8 paragon points για πλακα. Δηλαδη το αντιστοιχο δυο levels , που τα levels πλεον δεν ερχονται ευκολα...

42 minutes ago, Zus said:

1. Θα έπρεπε να έχουμε εξαρχής διαφορετικό tab για τα gems.

Θα επρεπε , αλλα απο ενα σημειο και περα δεν τα μαζευεις. Ειμαι lvl 80 και δεν βλεπω αλλο "επιπεδο" στα gems. Και σε μερικους 100αρηδες που εκανα inspect , ειχαν το ιδιο επιπεδο gems με εμενα. Αρα δεν παει παραπανω. Οποτε , μαζευεις μερικα απο καθε χρωμα π.χ. 30-40 , να εχεις να μπορεις να φτιαξεις το τελευταιο επιπεδο , και απλα μετα δεν ξανα-ασχολεισαι να μαζεψεις. Να μαζεψεις και αλλα να τα κανεις τι ? Αφου οταν αλλαζεις gear .. unsocket gems. Ποσα διαφορετικα κομματια gear θα εχεις για να χρειαζεσαι πολλα gems ? Εκτος αν καποιος ντυνει πολλους chars , οποτε πασο. Και παλι , αντε , αντι για 30-40 , να μαζεψεις 100 απο καθε χρωμα ... παραπανω ειναι περιττο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mphxths είπε

Tier 4 παιζω. Το να κανεις ολα τα glyphs lvl21 ειναι μια κουβεντα... Πρεπει να τρεχεις υψηλο level nm dungeons και αυτο δεν ειναι παντα εποικοδομητικο , αν σου παιρνει πολυ ωρα. Αν τρεχεις χαμηλα level nm dungeons τα glyphs level-ιαζουν αργα ... πρεπει να βρει καποιος την χρυση τομη.

 

Η χρυση τομη ειναι να τρεχεις Sigils = Level σου - 53

 

3 λεπτά πριν, mphxths είπε

Αυτο που εκανα χτες (σε αλλα νεα :) ) ηταν να τελειωσω καποια "achievements" σε καποιες περιοχες ωστε να παρω το "completion reward" της περιοχης. Το τελευταιο απο αυτα δινει +4 paragon points. Πηγα σε 2 περιοχες , εκανα μερικα απλα dungeons , και εβγαλα 8 paragon points για πλακα. Δηλαδη το αντιστοιχο δυο levels , που τα levels πλεον δεν ερχονται ευκολα...

Aυτα επρεπε να τα κανεις μολις πατησες ποδι στο Tier 3 στο 50 level.
Δηλαδη τα 3/5 πρεπει να γινουν μετα την ολοκληρωση του Campaign και το 5/5 πριν το Capstone Dungeon του T3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, BlurayMoviesGreece said:

Η χρυση τομη ειναι να τρεχεις Sigils = Level σου - 53

27αρια δηλ. Τα sigils θα φτασουν 21 στο επομενο expansion :) 
 

1 minute ago, BlurayMoviesGreece said:

Aυτα επρεπε να τα κανεις μολις πατησες ποδι στο Tier 3 στο 50 level.
Δηλαδη τα 3/5 πρεπει να γινουν μετα την ολοκληρωση του Campaign και το 5/5 πριν το Capstone Dungeon του T3.

E καλα δεν παιζουμε με το instruction manual στο χερι. :)  Ειχε τοσα πραγματα να κανεις , που καναμε λιγο το ενα λιγο το αλλο ψαχνοντας την φαση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mphxths είπε

27αρια δηλ. Τα sigils θα φτασουν 21 στο επομενο expansion :) 
 

 

Ενω κανοντας Champion Demise "Normal" Dungeon σε Τ3 θα πανε κατευθειαν 21 με 1 run.

 

22 λεπτά πριν, mphxths είπε

E καλα δεν παιζουμε με το instruction manual στο χερι. :)  Ειχε τοσα πραγματα να κανεις , που καναμε λιγο το ενα λιγο το αλλο ψαχνοντας την φαση ...

Δεν υπαρχει instruction manual, απλη λογικη λεγεται.
Οταν σου δινεται η ευκαιρια να παρεις 10 Extra Skill Points και 20 Paragon Points δεν τα αφηνεις για τα 70-80 level.
θα τα παρεις οσο πιο γρηγορα γινεται για να σε βοηθισουν να προχωρησεις πιο ευκολα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, BlurayMoviesGreece said:

Ενω κανοντας Champion Demise "Normal" Dungeon σε Τ3 θα πανε κατευθειαν 21 με 1 run.

Oχι , αλλα ειχα 4 large legendary cache απο τα world bosses που ειχαν requirement lvl80 και ηθελα να 80αρισω γρηγορα να δω τι εχουν μεσα , μπας και αναβαθμισω κανα gear. Αμ δε...
 

2 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Οταν σου δινεται η ευκαιρια να παρεις 10 Extra Skill Points και 20 Paragon Points δεν τα αφηνεις για τα 70-80 level.

Ενταξει μωρε , δεν ειναι οτι εχω μεινει πισω. Φαρμαρω τα παντα (εκτος nm dungeon ενος επιπεδου και πανω) στο Τ4 , οποτε δεν ειναι οτι μου ελειψαν τα extra skill/paragon points. Παιζω με 4 boards και παω για το 5ο , οποτε καλα ειμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mphxths είπε

Oχι , αλλα ειχα 4 large legendary cache απο τα world bosses που ειχαν requirement lvl80 και ηθελα να 80αρισω γρηγορα να δω τι εχουν μεσα , μπας και αναβαθμισω κανα gear. Αμ δε...
 

Ενταξει μωρε , δεν ειναι οτι εχω μεινει πισω. Φαρμαρω τα παντα (εκτος nm dungeon ενος επιπεδου και πανω) στο Τ4 , οποτε δεν ειναι οτι μου ελειψαν τα extra skill/paragon points. Παιζω με 4 boards και παω για το 5ο , οποτε καλα ειμαι...

Aυτο που προσπαθω να σου πω ειναι οτι αν τα ειχες κανει με τη σωστη σειρα τωρα θα ησουν 10 level παραπανω και θα τα ειχες κανει ολα πιο ευκολα με 10 skills και 20 paragons παραπανω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Xvipes said:

Ποιό θεωρείτε το πιο fun class?

εξαρτάται τι θεωρείς fun. να μπαίνεις να τα διαλύεις όλα με ένα χραπ ή να παίξεις κάτι περίεργο σε στυλ και τελείως διαφορετικό από τα κλασσικά mainstream;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, greekfragma said:

εξαρτάται τι θεωρείς fun. να μπαίνεις να τα διαλύεις όλα με ένα χραπ ή να παίξεις κάτι περίεργο σε στυλ και τελείως διαφορετικό από τα κλασσικά mainstream;

Νομίζω το 2ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Xvipes said:

Νομίζω το 2ο

κάπως έτσι ξεκίνησα και γω και ψάχνοντας κάτι βρήκα.

παίζω melee sorceress.

έχεις ξαναδεί μάγο να κάνει βουτιά με teleport μέσα στο χαμό και να μαστιγώνει melee range ότι μαζεύει γύρω του; να σηκώνει shields για tankiness και να σφάζει σαν barbarian facetanking boss elites κλπ.;

περισσότερα εδώ :P

https://app.mobalytics.gg/diablo-4/builds/sorcerer/ragegamingvideos-arc-blades?

και εδώ

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...