Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, lasithi12 είπε

μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παιζει με τα imprited και δεν μπορουμε να τα κανουμε export?

Imprint ειναι οταν πας σε ενα item και του βαζεις Aspect.
Eιτε ειναι Rare ειτε ειναι Legendary με καποιο Aspect που δεν μας κανει.
Aπο τη στιγμη που θα γινει Imprint δεν γινεται Extract.
Extract μπορεις να κανεις μονο στα items που επεσαν με αυτο Aspect και δεν το εχεις αλλαξει.
Οποτε οσο παιζουμε κραταμε items με τα Aspects που παιζουμε στο build μας για Backup και σε περιπτωση που βρουμε καλυτερα items κανουμε Imprint στο νεο Item απο τα backup.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, BlurayMoviesGreece said:

Imprint ειναι οταν πας σε ενα item και του βαζεις Aspect.
Eιτε ειναι Rare ειτε ειναι Legendary με καποιο Aspect που δεν μας κανει.
Aπο τη στιγμη που θα γινει Imprint δεν γινεται Extract.
Extract μπορεις να κανεις μονο στα items που επεσαν με αυτο Aspect και δεν το εχεις αλλαξει.
Οποτε οσο παιζουμε κραταμε items με τα Aspects που παιζουμε στο build μας για Backup και σε περιπτωση που βρουμε καλυτερα items κανουμε Imprint στο νεο Item απο τα backup.

ευχαριστώ πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γενικός κανόνας για τα legendaries είναι να κάνεις extract ότι roll είναι near max και να κάνεις salvage όλα τα υπόλοιπα κάθε φορά που ανεβαίνεις world tier και ανώτερα item power (sacred/ancestrals).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

level 50 παιζω στο T3 53+ dungeon με WW μου φένεται αρκετά ίζι αν και καμια φορά πεθαίνω.. αλλα δεν πειράζει.

μπορει κάποιος να μου εξηγησει το συστημα με τα paragons?

πχ τώρα πατάω το τρίτο κοκκινο κυκλάκι;

τι σημαινει για κάθε 5 dexterity purchased?

UORsne3.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dream21 είπε

lvl 62 πως ανεβαινουμε 1-2 lvl την ημερα για ποιο γρηγορα ;

Helltides και NM dungeons

 

7 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

level 50 παιζω στο T3 53+ dungeon με WW μου φένεται αρκετά ίζι αν και καμια φορά πεθαίνω.. αλλα δεν πειράζει.

μπορει κάποιος να μου εξηγησει το συστημα με τα paragons?

πχ τώρα πατάω το τρίτο κοκκινο κυκλάκι;

τι σημαινει για κάθε 5 dexterity purchased?

UORsne3.jpeg

Επιλέγεις την διαδρομή που θέλεις να πάρεις ανάλογα με τα stats που δίνει! Τα glyph τα βάζεις στα ειδικά κυκλακια πιο πάνω για έξτρα μπόνους και όταν το βάλεις σου βγάζει τριγυρο ένα κόκκινο περίγραμμα! Μέσα σε αυτό το περίγραμμα κάθε κυκλακι που βάζεις με dexterity παίρνεις και το ανάλογο μπόνους που λέει! Συνήθως βάζουμε τα κίτρινα (rare) glyph εκεί τα οποία τα βρίσκεις από drop! Καλό θα ήταν να δεις ένα guide για το build σου για το πως να χτίσεις τα paragon γιατί είναι πολύ εύκολο να χαθείς!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν παίδες, 49 λεβελ, ακόμη act1. (World tier 2)
Έχω μπει σε όλα τα μπουντρούμια, έχω ανοίξει όλο το χάρτη, δεν έχω βγαλει ένα stronghold μόνο.

παρολο που ήμουν φουλ προσεκτικός 5 side quests μου ξέφυγαν!

Γενικα έχω μαζέψει codex απ τα μπουντρούμια , δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα.

διαβαζω το τοπικ και έχω μια απορία…(δηλ πολλές). Τα epic/legendary όπλα τα κάνετε extract? Δηλ? 
 

εγω είτε τα πουλάω, είτε salvage 

Χανω κάτι ?

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, kanesaxo said:

Λοιπόν παίδες, 49 λεβελ, ακόμη act1. (World tier 2)
Έχω μπει σε όλα τα μπουντρούμια, έχω ανοίξει όλο το χάρτη, δεν έχω βγαλει ένα stronghold μόνο.

παρολο που ήμουν φουλ προσεκτικός 5 side quests μου ξέφυγαν!

Γενικα έχω μαζέψει codex απ τα μπουντρούμια , δεν έχω χρησιμοποιήσει κανένα.

διαβαζω το τοπικ και έχω μια απορία…(δηλ πολλές). Τα epic/legendary όπλα τα κάνετε extract? Δηλ? 
 

εγω είτε τα πουλάω, είτε salvage 

Χανω κάτι ?

κάθε legendary εχει μια δικια του έξτρα ιδιότητα! που απο item σε item διαφέρει η δυναμικότητα της.

αμα κυνηγάς κάποιο συγκεκριμένο build ώστε να βγαινουν τα synergies πρέπει αυτές τις ιδιότητες να τις κάνεις extract και να τις κρατάς καβάτζα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα έχουμε καμιά formula με το dmg μπας και βγάλω ότι είναι καλύτερο?
Γιατί απο τεστ δεν μπορώ να καταλάβω (ίσως ειναι καλύτερο το αριστερά).
image.png.162a1cdf85cf7c0e662c894d439e6cb3.png
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, silenoz66 said:

Καλημέρα στην ομάδα έχουμε καμιά formula με το dmg μπας και βγάλω ότι είναι καλύτερο?
Γιατί απο τεστ δεν μπορώ να καταλάβω (ίσως ειναι καλύτερο το αριστερά).
image.png.162a1cdf85cf7c0e662c894d439e6cb3.png
 

Το αριστερό φαίνεται πιο δυνατό λόγω vulnerability damage και critical strike damage που λειτουργούν πολλαπλασιαστικά . Νομίζω είναι πιο δυνατό από το δεξιά που χάνεις μόνο damage to distance enemies που είναι προσθετικό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρω πως το κατάφερες και το δεξί έχει μόνο 3 affixes και δείχνοντας οτι έχεις κάνει ήδη και ένα reroll core skill dmg.

ή μας τρολάρεις ή έχει bugάρει το item.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

δε ξέρω πως το κατάφερες και το δεξί έχει μόνο 3 affixes και δείχνοντας οτι έχεις κάνει ήδη και ένα reroll core skill dmg.

ή μας τρολάρεις ή έχει bugάρει το item.

Κάποια rares (ειδικά armors) έχουν μόνο 3 affixes αντί για 4. Αλλά ομολογώ σε rare όπλο δεν έχω δει ποτέ μόνο 3.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, ilos said:

Κάποια rares (ειδικά armors) έχουν μόνο 3 affixes αντί για 4. Αλλά ομολογώ σε rare όπλο δεν έχω δει ποτέ μόνο 3.🤣

ancestral rare με 3 affixes δεν έχω δει πουθενά. δε παίρνω όρκο για τα sacred.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...