Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, tsofras said:

1) Στα dungeons που βλέπεις στο χάρτη εννοείς ? Απλά πας και μπαίνεις

2) Θα σου έλεγα τίποτα προς το παρών κράτα τα λεφτά , βάζε τα epics στο Stash για να έχεις να συγκρίνεις τι ιδιότητες έχουν παρόμοια και να κάνεις extract αυτό με τις μεγαλύτερες και τα άλλα salvage

δεν μου εχει δειξει ακόμα κανενα dungeon άρα φαντάζομαι θα το φέρει κάπως το level και το storyline?

γενικά πουλάω η κάνω salvage για τα resources?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, lasithi12 said:

δεν μου εχει δειξει ακόμα κανενα dungeon άρα φαντάζομαι θα το φέρει κάπως το level και το storyline?

Αν δεν εχεις κανει explore την περιοχη δεν θα σου δειξει και το dungeon που ειναι εκει. Προφανως σαν μερος του main quest ή και καποιων side , θα μπεις σε καποια dungeons. Αν πας ομως στα codexes (Y) και δεις οτι θες ενα που δεν εχεις , κλικαρεις πανω του για να σου βαλει "pin" στον χαρτη και πας γραμμη εκει ακομα και αν ειναι σε περιοχη που δεν εχεις κανει explore. 
 

8 minutes ago, lasithi12 said:

γενικά πουλάω η κάνω salvage για τα resources?

Kαποτε ελεγα salvage για τα materials αλλα και το gold ειναι αναγκαιο , παραπανω απο οσο πιστευα και δεν πεφτει και σε απειρες ποσοτητες , οπως πχ στο 3 που ειχαμε κατι δις. Θα ελεγα να κανεις καμποσα salvage στην αρχη και μετα απλα πουλα τα rares και απο legendaries , extract το passive αν εχει roll-αρει καλα , salvage αν δινει νεο look και πουλημα αν δεν καλυπτει τα προηγουμενα κριτηρια.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, mphxths said:

Αν δεν εχεις κανει explore την περιοχη δεν θα σου δειξει και το dungeon που ειναι εκει. Προφανως σαν μερος του main quest ή και καποιων side , θα μπεις σε καποια dungeons. Αν πας ομως στα codexes (Y) και δεις οτι θες ενα που δεν εχεις , κλικαρεις πανω του για να σου βαλει "pin" στον χαρτη και πας γραμμη εκει ακομα και αν ειναι σε περιοχη που δεν εχεις κανει explore. 
 

Kαποτε ελεγα salvage για τα materials αλλα και το gold ειναι αναγκαιο , παραπανω απο οσο πιστευα και δεν πεφτει και σε απειρες ποσοτητες , οπως πχ στο 3 που ειχαμε κατι δις. Θα ελεγα να κανεις καμποσα salvage στην αρχη και μετα απλα πουλα τα rares και απο legendaries , extract το passive αν εχει roll-αρει καλα , salvage αν δινει νεο look και πουλημα αν δεν καλυπτει τα προηγουμενα κριτηρια.

ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.

ναι το gold ειναι λίγο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, lasithi12 said:

ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.

ναι το gold ειναι λίγο....

Tα πρωτα 5mil τα επενδυσα σε κατι πραγματικα χρησιμο. Πηρα σελα για το αλογο γιατι απο τις πολλες διαδρομες ειχε πιαστει ο πισινος μου. Τωρα δεν εχω ουτε για repairs :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έπαιξα το πρώτο dungeon μου!

επεσε αντικειμενο μπολικο! δυστηχώς κανενα legendary

στον barbarian πιστευεται το auto στο arsenal του παντα διαλεγει το καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lasithi12 είπε

μόλις έπαιξα το πρώτο dungeon μου!

επεσε αντικειμενο μπολικο! δυστηχώς κανενα legendary

στον barbarian πιστευεται το auto στο arsenal του παντα διαλεγει το καλυτερο;

Όχι να μην βάζεις auto στα skills, διάλεξε από ένα διαφορετικό όπλο για κάθε skill που χρησιμοποιείς. Υπάρχουν mechanics/passives/aspects/skills για το weapon switching. Επίσης θέλει προσοχή που πάει ποιο ανάλογα το build σου. Πχ στο basic skill καλό είναι να γίνει assigned το 2 handed sword/axe γιατί υπάρχει passive ειδικά για αυτό. Expertise πάντα διαφορετικό από το weapon που έχεις equiped. Αν έχεις 2 handed sword βάζεις του 2 handed axe και τούμπαλιν (αυτά τα 2 είναι και τα καλύτερα).

O barb αν παίζει με 3 shouts με cooldown reduction και iron skin είναι πραγματικά άψοφος. Μέχρι στιγμής έχω αντισταθεί στο temptation και παίζω ένα πιο fun hybrid bleed DBS build με deathblow και maelstrom. Αλλά δεν έχω μπει ακόμα WT4 να δω την γλύκα.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι level 49 με barby τα έχω όλα legendary και έχω φτάσει στο σημείο να κάνω salvage τα παλιά legendary για να αναβαθμίζω αυτά που έχω equipped χαχα

Επεξ/σία από Shogo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, lasithi12 said:

ρε παιδια με εστειλε σε μια περιοχη που ειναι για 35LVL.

 τι κάνω; ειμαι 30

μην πας ακόμα κάνε side quests και όταν φτάσεις 35 πάνε,θα σε φάνε λάχανο αν πας τωρα

On 29/05/2023 at 23:35, optimus prime said:

Εγω παντως εχω φτιαξει απο τωρα ατμοσφαιρα στο δωματιο..

20230529_232917.jpg

 

20230529_2329491.jpg

20230530.jpg

τι setupάρα έχεις κάνει ρε φίλε;; 😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, optimus prime said:

Και να φανταστεις Βασιλη αυτο ειναι το ενα απο τα δυο setup που εχω...

Dayymmn

Επεξ/σία από Shogo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2ο έχει πιο δυνατά BiS για γενικά build μάγου. είναι και 180 item power δυνατότερο για κάποιο λόγο.

το 1ο είναι καλύτερο μόνο αν χρησιμοποιείς στο  build σου τα συγκεκριμένα +3.

το συγκεκριμένο imprinted αξίζει μόνο αν παίζεις core skill και δε χαλάς mana.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...