Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, mphxths είπε

3x endless rage , 1x lam esen (για lightning build λογικα) , 1x flamescar (wand για fire build) , 1x gloves of illuminator (παλι για fire build) , 3x iceheart brais (τρια ρε φιλε... λες και ειχαν τελειωσει τα υπολοιπα uniques). Εχουν τιγκαρει τα σεντουκια. Πρεπει να γινει ξεσκαρταρισμα , τι να πωληθει , τι να σπασει , τι να γινει extract ...

Kαι εγω ειχα 2 Τabs με Uniques και τελικα κρατησα 1 απο το καθε ενα με τα καλυτερα stats.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Kαι εγω ειχα 2 Τabs με Uniques και τελικα κρατησα 1 απο το καθε ενα με τα καλυτερα stats.
 

Εγω εχω κρατησει λιγο πολυ ολα τα legendaries που εχουν πεσει. Εχω σπασει και παρα πολλα ακομα. Πρεπει να τα σουταρω και να τσεκαρω ποια εχουν perfect rolls στο passive να πανε για extract.  Tι τσιγγουνευτηκαν τα stash tabs οι ανθρωποι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, mordred said:

Ρε παίδες πολύ ξύλο τρώω από Cyhrach στο Hollowed Glacier

δυνατό μποσάκι. χωρίς shields συνεχώς πάνω σου δε βγαίνει εύκολα. εγώ με τo sorcerer πάντως τον κατέβασα άνετα. φάνηκε βέβαια οτι το teleport και το flame shield που σπάνε ότι cc τρως, και έχω στο build,  είναι η λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, greekfragma said:

δυνατό μποσάκι. χωρίς shields συνεχώς πάνω σου δε βγαίνει εύκολα. εγώ με τo sorcerer πάντως τον κατέβασα άνετα. φάνηκε βέβαια οτι το teleport και το flame shield που σπάνε ότι cc τρως, και έχω στο build,  είναι η λύση.

Πρέπει να ντυθώ δηλαδή καλά. Μέχρι το τελευταίο στάδιο τον παλεύω αποφεύγοντας τα projectiles μετά ψοφάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, mordred said:

Πρέπει να ντυθώ δηλαδή καλά. Μέχρι το τελευταίο στάδιο τον παλεύω αποφεύγοντας τα projectiles μετά ψοφάω

τετοια boss με πολύ cc και AOE θέλει πολύ burst dps ακριβως για να μην κρατήσει πολύ ώρα η μάχη. όσο αργείς και γυρνάς κινδυνεύεις να ριπάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mphxths είπε

Εγω εχω κρατησει λιγο πολυ ολα τα legendaries που εχουν πεσει. Εχω σπασει και παρα πολλα ακομα. Πρεπει να τα σουταρω και να τσεκαρω ποια εχουν perfect rolls στο passive να πανε για extract.  Tι τσιγγουνευτηκαν τα stash tabs οι ανθρωποι ...

Θα πρέπει να ιδρώσεις στα seasons για να πάρεις κι άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, greekfragma said:

Τον συγκεκριμένο τον βλέπω με τη ταχύτητα στο 0.75x στο youtube player settings γιατί η φωνή του είναι αρκετά εκνευριστική σε normal narrative.

Συμφωνώ απόλυτα με το συγκεκριμένο vid και αυτά που λέει.

Εν ολίγοις η δικιά μου άποψη λέει: Το παιχνίδι βγήκε πριν 8ημέρες. απολαύστε το υλικό πριν το end game γιατί το end game προς το παρόν έχει ζητήματα ισορροπίας, επαναληψιμότητας και απώλειας διασκέδασης.

Προσωπικά δε πήγα το campaign όσο αργά ήθελα αλλά δε το μετανιώνω. Θα το ξαναπαίξω με άλλο χαρακτήρα με το πάσο μου. Μέτρησε η παρέα και η δίψα για ένα νέο Diablo μετά από τόσα χρόνια που όντως έδωσαν κάποια πολύ καλά στοιχεία από άποψη σχεδιασμού κόσμων, ιστορίας, μουσικής και θα τα ξαναδω όλα από το μηδέν. Είμαι πλέον end game και άρχισα να πηγαίνω πολύ αργά τα sidequests και βρίσκω ορισμένα εξαιρετικά και πολύ άδικα παραγκωνισμένα σε σχέση με το main story. Τα περισσότερα μάλιστα έχουν και δική τους σημασία ακόμα και στο καταλάβεις τις περιοχές τι συνέβη και πως συνδέονται όλα στο υπόλοιπο κομμάτι.

Σας προτείνω λοιπόν ξανά. ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ με την ησυχία σας το παιχνίδι. Δε θα χάσετε κάτι να τρέξετε και να αγχώνεστε. 

 

Εγώ πάλι έκανα το αντίθετο. Όλως τυχαίως το έχω πάει "αργά" γιατί να πω την αλήθεια βαριέμαι το στορυ σαν το διάολο οπότε έκανα ότι έβρισκα σε κάθε περιοχή. Είμαι κάπου 50+ και ακόμα δεν έχω τερματίσει το παιχνίδι αλλα απολαμβάνω το itemization ακόμα και στο level up.

Γενικά δε ξέρω. Νιώθω πραγματικά οτι δεν έχω κάτι να κάνω και δεν έχω κάποιο σπουδαίο λόγο να πάω 100. Περίεργη φάση και είμαι οριακά στο να το παρατήσω και να παίξω κάτι άλλο. Ίσως κάνω κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, klainmaingr said:

Εγώ πάλι έκανα το αντίθετο. Όλως τυχαίως το έχω πάει "αργά" γιατί να πω την αλήθεια βαριέμαι το στορυ σαν το διάολο οπότε έκανα ότι έβρισκα σε κάθε περιοχή. Είμαι κάπου 50+ και ακόμα δεν έχω τερματίσει το παιχνίδι αλλα απολαμβάνω το itemization ακόμα και στο level up.

Γενικά δε ξέρω. Νιώθω πραγματικά οτι δεν έχω κάτι να κάνω και δεν έχω κάποιο σπουδαίο λόγο να πάω 100. Περίεργη φάση και είμαι οριακά στο να το παρατήσω και να παίξω κάτι άλλο. Ίσως κάνω κάτι λάθος.

παίζει να είναι θέμα διάθεσης και όρεξης για gaming? δε μπορεί να μη βρήκες καθηλωτικό το παιχνίδι σε επίπεδο γραφικών μουσικής ή να μη σου έκανε κλικ τίποτα από την ιστορία και τα cinematics στα Acts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, greekfragma said:

παίζει να είναι θέμα διάθεσης και όρεξης για gaming? δε μπορεί να μη βρήκες καθηλωτικό το παιχνίδι σε επίπεδο γραφικών μουσικής ή να μη σου έκανε κλικ τίποτα από την ιστορία και τα cinematics στα Acts.

Μπά έχω φουλ όρεξη. Σκέψου οτι επειδή δεν είχα το desktop μου εδώ πηρα ολόκληρο τέρας pc ουσιαστικά μόνο για το diablo. 5800x - 3080 κτλ

Έχει buggάρει το σκιπ μου (μάλλον επειδή χρησιμοποιώ το numpad trick για autocast) αλλιώς θα έφευγε το σκιπ ασάλιωτο.Ιδιαίτερα σε κάτι φάσεις που παίζεις overcooked με κάτι elixirs ή που είναι ένα μόνιμο fetch quest, oύτε φυλακισμένος δε το έπαιζα. Γιαυτό ελπίζω στο end game να έχει κάτι ενδιαφέρον τύπου greater rifts για να λιώσω.

Ίσως φταίει και οτι είμαι overpowered για το main story οπότε δεν έχει το παραμικρό challenge και δε μπορώ να και ανεβάσω torment γιατί πρώτα πρέπει να τερματίσω το game. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, klainmaingr said:

Ίσως φταίει και οτι είμαι overpowered για το main story οπότε δεν έχει το παραμικρό challenge και δε μπορώ να και ανεβάσω torment γιατί πρώτα πρέπει να τερματίσω το game. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

τότε μάλλον έκανες λάθος στρατηγική και πλάτιασες xp-άρωντας το χαρακτήρα σε ανούσιες μάχες με mobs αριστερά δεξιά, και όντως έχασες το challenging...το βαλες T2 και σου φάνηκε επίσης εύκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, greekfragma said:

τότε μάλλον έκανες λάθος στρατηγική και πλάτιασες xp-άρωντας το χαρακτήρα σε ανούσιες μάχες με mobs αριστερά δεξιά, και όντως έχασες το challenging...το βαλες T2 και σου φάνηκε επίσης εύκολο;

Ναι απο την αρχή Τ2 παίζω. Μάλλον το παραέκανα με το side content. Αυτό ήθελα να πώ σαν counter argument σε αυτό που είπες για βιασύνη. Τέλος πάντων πλησιάζω κάάάπως στο τέλος οπότε θα μάθω..

Επεξ/σία από klainmaingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, klainmaingr είπε

Ναι απο την αρχή Τ2 παίζω. Μάλλον το παραέκανα με το side content. Αυτό ήθελα να πώ σαν counter argument σε αυτό που είπες για βιασύνη. Τέλος πάντων πλησιάζω κάάάπως στο τέλος οπότε θα μάθω..

Ε λογικό αν είσαι 50 ρε μαν και ακόμη δεν έχεις τελειώσει . Εγώ 38 τελείωσα act4 και 40 με Lilith και τώρα παίζω sorceress εκτός campaign γιατί βαρέθηκα να γυρνάω σαν σβούρα όλο τον χάρτη με barbarian :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τους ενδιαφερώμενους παίζω σε Boosteroid.

δυστηχώς έχω 53 MS αν και σε server ιταλίας έπρεπε να εχω λιγότερο. (fiber 100)

Παίζεται αλλα εχει κανα μικρο κολλημα αλλα αν το ξεχασεις το ψυχολογικό ειναι οκ!

 

3ς μερες που το παίζω. καμια σχέση με το D3 σε θέμα progress. σε τραβάει να παίξεις. βέβαια εχει πολλά πέρα δώθε.

καλο ειναι αυτό. ο χάρτης αχανής.

τώρα ακολουθώ το storyline δεν κάνω τα side quests.

από items δεν βλέπω να πεφτει και τίποτα.

παίζω tier 2 windfury barb και βγαινει ευκολα.

1) στα dungeons πως μπαινουμε ρε παιδια; η περιμενουμε να μεγαλωσουμε πρώτα;

2) τώρα που ξεκλειδωσα τον οκιουλιστ τι ακριβώς κάνω; κάνω salvage τα epic και παίρνω μια ιδιοτητα τους που μετά αν θέλω τη προσθέτω σε κάποιο item μου;

 

VnZfiRR.jpeg

Επεξ/σία από lasithi12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lasithi12 είπε

3ς μερες που το παίζω. καμια σχέση με το D3 σε θέμα progress. σε τραβάει να παίξεις. βέβαια εχει πολλά πέρα δώθε.

καλο ειναι αυτό. ο χάρτης αχανής.

τώρα ακολουθώ το storyline δεν κάνω τα side quests.

από items δεν βλέπω να πεφτει και τίποτα.

παίζω tier 2 windfury barb και βγαινει ευκολα.

1) στα dungeons πως μπαινουμε ρε παιδια; η περιμενουμε να μεγαλωσουμε πρώτα;

2) τώρα που ξεκλειδωσα τον οκιουλιστ τι ακριβώς κάνω; κάνω salvage τα epic και παίρνω μια ιδιοτητα τους που μετά αν θέλω τη προσθέτω σε κάποιο item μου;

 

VnZfiRR.jpeg

1) Στα dungeons που βλέπεις στο χάρτη εννοείς ? Απλά πας και μπαίνεις

2) Θα σου έλεγα τίποτα προς το παρών κράτα τα λεφτά , βάζε τα epics στο Stash για να έχεις να συγκρίνεις τι ιδιότητες έχουν παρόμοια και να κάνεις extract αυτό με τις μεγαλύτερες και τα άλλα salvage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...