Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, dstilio είπε

Εγώ έκανα campaign, κάποια side quests, γενικά πέρασα καλά αν και έχει στοιχεία χαζούλικα (to campaign κάνει κοιλιά σε ένα σημείο) και είμαι ευχαριστημένος. Συνολικά 40+ ώρες μέχρι στιγμής. Έχω πληρώσει παιχνίδια 15-20 ευρώ και τα έχω παίξει λιγότερο από 10 ώρες. Όποτε καλά είναι.

ωραίες εικόνες, σα μεγάλο σφαγείο ένα πράγμα, και σου κρατάει ώρα να χαζεύεις stats στα αντικείμενα.

Παίζει ρόλο σε παιχνίδι με τόσο μικρά sprites ποσό μεγάλη οθόνη έχεις;Εγώ έχω 32αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, skiabox είπε

Παίζει ρόλο σε παιχνίδι με τόσο μικρά sprites ποσό μεγάλη οθόνη έχεις;Εγώ έχω 32αρα.

Αν έχω καταλάβει καλά εσύ ενδιαφέρεσαι για την έκδοση σε κονσόλα γι αυτό ρωτάς για τα sprites μάλλον. Αυτό, μόνο κάποιος που πάιζει αυτή την έκδοση μπορεί να σου απαντήσει. Σίγουρα όμως θα παίξει ρόλο και πόσο μακριά κάθεσαι από την τηλεόραση.

Αφήνω αυτό εδώ μήπως σου φανεί χρήσιμο.

Spoiler

image.png.cacb34de87e4fbb1bbe234fec8e14ce8.png

 

 

 

Επεξ/σία από gregpec2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dstilio είπε

Επειδή δεν έχω χρόνο για διάβασμα… ποιος είναι πρόθυμος να μου απαντήσει με δυο γραμμές στο καθένα;

1) μετά το lvl50, να το αφήσω στο tier 1 ώστε να τρέξω γρήγορα τα quest του δέντρου κτλ ώστε να μαζέψω εξοπλισμό; 


2) δεν έχω μαζέψει codex από τα dungeons. Να το κάμω ενώ είμαι tier 1?

3) όταν κάνω μάχη με world boss, αυτοί που είναι γύρω μου είναι και αυτοί world tier 1?

4) ποτέ να πάω world tier 3?

Υ.Γ. Πάλεψα με ένα world boss, βαρετό λίγο. Απλά ώρα πέρασε. Αλλά έδωσε κάτι καλά όπλα legendary που μου χρησίμευσαν πολύ. Θα τα κυνηγήσω πάλι.

1) Δεν καταδεχτηκα εξαρχης να ξεκινησω με Tier 1. Θεωρω οποιοσδηποτε εχει ξαναπαιξει τετοιου ειδους παιχνιδια , κανοντας campaign και αναβαθμιζοντας gear και στηνοντας ενα υποτυπωδες build θα περπατουσε ανετα στο Tier 2. Δινει περισσοτερο XP. Η αποψη μου ειναι να παιζεις στο μεγιστο δυνατο επιπεδο δυσκολιας για τα μεγιστα οφελη.

2) Δεν σε ενδιαφερει σε ποιο tier θα εισαι οταν κανεις το dungeon με τα codexes. Απαξ και βγαλεις το dungeon  , το ξεκλειδωνεις. Δες ποια codexes σε ενδιαφερουν και κανε τα αντιστοιχα dungeons σε οποιο tier γουσταρεις. Επισης τσεκαρισε και τα legendaries να δεις τι passives δινουν (σαν τα codexes δηλ αλλα με καλυτερα rolls). Τα υπολοιπα codexes θα γινουν στην πορεια. Θα πας να κανεις καποιο dungeon για αλλο λογο και θα τυχει να ειναι dungeon με codex (καποιου class).

3) Οσους βλεπεις γυρω σου ειναι στο ιδιο tier με σενα.

4) Πρεπει να τελειωσεις το campaign και να βγαλεις το αντιστοιχο capstone dungeon , το οποιο νομιζω ειναι στην αρχικη βασικη πολη. Θα σου ενεργοποιησει το σχετικο quest αφου τελειωσεις το campaign και θα δεις τα σχετικα εικονιδια.

ΥΓ : Βαρετο ξε-βαρετο το boss αλλα γινεται δουλεια απο θεμα loot. Εγω εχω δυο loot cache απο world bosses που εχουν lvl requirement 80 ! Δεν βλεπω την ωρα να παω 80 να τα ανοιξω !

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, cocous είπε

Παιδιά το άλογο γιατί δεν το έχω πάρει ακόμα? Έχω τελειώσει εντελώς τις αποστολές που σου το δίνει. Δεν βγάζει κάτι άλλο?. 

Πρεπει να τελειωσεις μεχρι και το 4ο Act.
Mετα πας στο σταβλο.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, cocous είπε

Παιδιά το άλογο γιατί δεν το έχω πάρει ακόμα? Έχω τελειώσει εντελώς τις αποστολές που σου το δίνει. Δεν βγάζει κάτι άλλο?. 

Θα περιμενεις την επομενη γεννα γιατι μας τελειωσαν τα πουλαρια :) Αν θυμαμαι καλα πας εκει στον καθεδρικο ναο και μιλας με εναν τυπο για το main quest και καποια στιγμη σου λεει κατι του στυλ , ο ταδε δεν σου εδωσε αλογο να κινεισαι ? οχι ? τραβα στον σταβλιτη και πες του να σου δωσει ενα , πες οτι σε εστειλα εγω. Ε και πας στον σταβλο και παιρνεις το αλογο. (οπως σωστα ειπωθηκε αφου μπεις στο act 4)

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον συγκεκριμένο τον βλέπω με τη ταχύτητα στο 0.75x στο youtube player settings γιατί η φωνή του είναι αρκετά εκνευριστική σε normal narrative.

Συμφωνώ απόλυτα με το συγκεκριμένο vid και αυτά που λέει.

Εν ολίγοις η δικιά μου άποψη λέει: Το παιχνίδι βγήκε πριν 8ημέρες. απολαύστε το υλικό πριν το end game γιατί το end game προς το παρόν έχει ζητήματα ισορροπίας, επαναληψιμότητας και απώλειας διασκέδασης.

Προσωπικά δε πήγα το campaign όσο αργά ήθελα αλλά δε το μετανιώνω. Θα το ξαναπαίξω με άλλο χαρακτήρα με το πάσο μου. Μέτρησε η παρέα και η δίψα για ένα νέο Diablo μετά από τόσα χρόνια που όντως έδωσαν κάποια πολύ καλά στοιχεία από άποψη σχεδιασμού κόσμων, ιστορίας, μουσικής και θα τα ξαναδω όλα από το μηδέν. Είμαι πλέον end game και άρχισα να πηγαίνω πολύ αργά τα sidequests και βρίσκω ορισμένα εξαιρετικά και πολύ άδικα παραγκωνισμένα σε σχέση με το main story. Τα περισσότερα μάλιστα έχουν και δική τους σημασία ακόμα και στο καταλάβεις τις περιοχές τι συνέβη και πως συνδέονται όλα στο υπόλοιπο κομμάτι.

Σας προτείνω λοιπόν ξανά. ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ με την ησυχία σας το παιχνίδι. Δε θα χάσετε κάτι να τρέξετε και να αγχώνεστε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlurayMoviesGreece είπε

To πρωτο απο τα καλα Uniques που ειναι και χρησιμο για το Build μου σε Perfect rolls.

Screenshot_3.jpg

Και εμενα μου επεσαν τα ιδια unique pants x3 και 3x staves για fire build ... ακυρη κατασταση εντελως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Πρεπει να τελειωσεις μεχρι και το 4ο Act.
Mετα πας στο σταβλο.

Το τελείωσα και πλέον δεν βγάζει κατι άλλο. Εχει μόνο ενα άλλο main quest που ξεκινάει σπο act1 αλλά δεν είναι αυτό που ξεκλειδώνει το άλογο

 

Επεξ/σία από cocous
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, cocous said:

Το τελείωσα και πλέον δεν βγάζει κατι άλλο. Εχει μόνο ενα άλλο main quest που ξεκινάει σπο act1 αλλά δεν είναι αυτό που ξεκλειδώνει το άλογο

 

πως είναι δυνατόν να έχεις main quest στο act1 ενώ τελείωσες όπως λες; την ιστορία των main quest την διάβασες καθόλου για να έχεις και μια λογική συνέχεια ποια quest θα προχωράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, mphxths είπε

Και εμενα μου επεσαν τα ιδια unique pants x3 και 3x staves για fire build ... ακυρη κατασταση εντελως....

Pants μαλλον λες τα Temerity, ειναι καλο item για τα περισσοτερα Class και Builds αλλα δυστυχως δεν μου κανει.
Staff μαλλον λες αυτο που δινει στο Fireball (Εndless Rage) επισης δεν μου κανει.
Τα εχω σηκωσει πανω απο 5 φορες και πολλα αλλα gloves,boots.
1 Shako θελω και εγινα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BlurayMoviesGreece είπε

Pants μαλλον λες τα Temerity, ειναι καλο item για τα περισσοτερα Class και Builds αλλα δυστυχως δεν μου κανει.
Staff μαλλον λες αυτο που δινει στο Fireball (Εndless Rage) επισης δεν μου κανει.
Τα εχω σηκωσει πανω απο 5 φορες και πολλα αλλα gloves,boots.
1 Shako θελω και εγινα.

3x endless rage , 1x lam esen (για lightning build λογικα) , 1x flamescar (wand για fire build) , 1x gloves of illuminator (παλι για fire build) , 3x iceheart brais (τρια ρε φιλε... λες και ειχαν τελειωσει τα υπολοιπα uniques). Εχουν τιγκαρει τα σεντουκια. Πρεπει να γινει ξεσκαρταρισμα , τι να πωληθει , τι να σπασει , τι να γινει extract ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, greekfragma είπε

πως είναι δυνατόν να έχεις main quest στο act1 ενώ τελείωσες όπως λες; την ιστορία των main quest την διάβασες καθόλου για να έχεις και μια λογική συνέχεια ποια quest θα προχωράς;

Εξ αρχής ειχε βγάλει 2 main quest παράλληλα. Εγώ ξεκίνησα αυτό που ξεκλειδώνει τα άλογα και το έφτασα μέχρι τέλους. Δηλαδή act2 3 4. Μετά έμεινε το άλλο που δεν το είχα ξεκινήσει καθόλου. Έφτασα μεχρι το σημείο που είναι μέσα στον ναό και μιλάνε με την γυναίκα που σώζουν απο το βωμό που ηταν έτοιμοι να την θυσιάσουν. Μετά τέλος. Δεν μου βγάζει συνέχεια.

 

Edit: Έκανα λάθος καθώς θα πρέπει να ολοκλήρωσα και το act 3 της πρώτης ιστορίας. Δεν υπήρξε 4.

Τώρα έχει το άλλο main quest που δεν το είχα ξεκινήσει. Ίσως θα πρέπει και αυτό να το φτάσω έως εκεί. Απλά μπερδεύτηκα. Αν κάνω κάπου λάθος διορθωστε με.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, mphxths said:

3x endless rage , 1x lam esen (για lightning build λογικα) , 1x flamescar (wand για fire build) , 1x gloves of illuminator (παλι για fire build) , 3x iceheart brais (τρια ρε φιλε... λες και ειχαν τελειωσει τα υπολοιπα uniques). Εχουν τιγκαρει τα σεντουκια. Πρεπει να γινει ξεσκαρταρισμα , τι να πωληθει , τι να σπασει , τι να γινει extract ...

ΕΛ ΕΦ iceheart brais. πλιζ πμ 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...