Προς το περιεχόμενο

Diablo IV [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dstilio είπε

Μεγάλο επιπλέον κόστος. Μόλις τώρα έβγαλε κάποια καλούδια η apple για να βοηθήσει να μεταφραστούν παιχνίδια στη δίκη της πλατφόρμα.

θεωρω ότι στο σύντομο μέλλον θα δούμε πολλα παιχνίδια στο Mac OS:

1) με τις νέες μηχανές μεταφράσης για τα γραφικά το επιπλέον κόστος παραγωγής θα μειωθεί δραματικά

2) το market share του Mac OS έχει εκτιναχθεί στην Αμερική τα τελευταία χρόνια. 30% συνολικά και ακόμα περισσότερο αν επικεντρωθείς στους νέους μόνο.

Εφόσον δεν κάνει κάνα τρελό η apple να βάλει και εκεί ένα 30% φόρο…

 

Στα του παιχνιδιού:

1) επιβεβαιώνω ότι όντως δεν έχει πολύ νόημα το world tier 2… το γύρισα στο 1 για να προχωρήσω τη soap opera campaign πιο γρήγορα. Αλλά θεωρω απαράδεκτο να το λες «rpg» όταν οι μισοί διάλογοι είναι ο ήρωας σου να ρωτάει «what do we do now?»…δηλαδη για όνομα του Inarium…απλά παίξε ένα συνεχόμενο κείμενο να τελειώνουμε.

2) παίζω ταυτόχρονα cold + poison + shadow μόνο με basic skill + flury. Μια χαρά!!!! Δεν έχω ιδέα αν είναι βιώσιμο στο μετέπειτα game. Αλλά τα μισά λεφτά μου τα έχω φάει στα refund των skill

Σχετικά με αυτό υπάρχει και video που το δείχνει 

----

Το boosteroid κατά τη γνώμη μου παραμένει η καλύτερη επιλογή για high performance gaming pc σε mac, το έχει φίλος μου ο οποίος κάνει μόνο δουλεία στο pc (editing, music production κτλ.) και για αυτό έχει mac και παίζει κανονικά diablo iv χωρίς κανένα θέμα.

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Ή εγώ γέρασα για παιχνίδια και ή κάνω κατι λάθος...

30 λεβελ με sorcerer και το βλέπω σα να δυσκολεύει λιγουλάκι!

Ακολουθας συγκεκριμενο build ? Ή τελοσπαντων το build σου εχει νοημα και λογικη ? Το gear αναβαθμιζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ναι καλά το ebay, έγινε δουλίτσα με 40€ και nvidia κλειδί.
Επιτέλους έχω το παιχνίδι!

Κάντε ένα add στο battlenet:
xtrmsnpr#2869 

Μάλλον, δρυΐδη κάνω.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ακολουθας συγκεκριμενο build ? Ή τελοσπαντων το build σου εχει νοημα και λογικη ? Το gear αναβαθμιζεται ?

δεν ειδα κατι ετοιμο να σου πω την αλήθεια.

Οσα θυμάμαι απ'τα παλαιότερα ντιαμπλο. Μαγος, κυριο μπιλντ παγο και σε επομενη φαση φωτια. Χτισιμο ρεσιστανσιζ οσο μπορω. Εξοπλισμό οτι βρίσκω, προσθαπω να μην αναβαθμιζω για να μαζεύω λεφτα/λίθους για μετα, οταν δυσκολέψει.

Υ.Γ. κατι που με ξενερωσε επίσης...παιζεις σινγλ αλλα εμφανίζεται κι ένας μαζι σου. Δε ξερω αν μειωνει προσθετει experience (αν και αναβει μια ενδειξη οτι παιρνεις περισσότερο;)

Αν ήθελα ομάδα, θα έφτιαχνα ρε φιλε!  

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Ή εγώ γέρασα για παιχνίδια και ή κάνω κατι λάθος...

30 λεβελ με sorcerer και το βλέπω σα να δυσκολεύει λιγουλάκι!

Οχι δεν ειναι η ιδέα σου,ειχε αναφερθεί και στις προηγούμενες σελίδες αυτό.

Εχει να κάνει με το level scale των τεράτων που εκτός αν αναβαθμίζεις συχνά/εχεις καλό(σε stats) gear, σου κόβουν αρκετά παραπάνω ζωή και πέφτουν και λιγότερο εύκολα σε σχέση με μικρότερα levels.

Ούτε βοηθάει και το γεγονός ότι στα μικρότερα levels μαζεύεις πολύ άχρηστο gear πχ  αντικειμενα για sorcerer με Strength ή Dexterity...

6 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Υ.Γ. κατι που με ξενερωσε επίσης...παιζεις σινγλ αλλα εμφανίζεται κι ένας μαζι σου. Δε ξερω αν μειωνει προσθετει experience (αν και αναβει μια ενδειξη οτι παιρνεις περισσότερο;)

Αν ήθελα ομάδα, θα έφτιαχνα ρε φιλε!  

Ναι παιρνεις παραπάνω exp. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενες σελίδες ότι και σε άλλους δεν άρεσε αυτό, είναι πράγμα που έχουν πάρει από το World of warcraft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα παιδια!!Πραγματικα ειχαν δικιο οσοι ελεγαν για barbarian οτι αργει να δειξει τις ικανοτητες του.Lvl 41 και τωρα αρχιζει να δειχνει την αξια του.το lvl ηταν αρκετα αργο με αλλα builds που εχω δει στο yt αλλα ουτε υποψια death μεχρι στιγμης οσα εχω παιξει τελειωνω σε λιγο τα πρωτα 3 acts.οποιος θελει ας με προσθεσει Future81#2554

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Οσα θυμάμαι απ'τα παλαιότερα ντιαμπλο. Μαγος, κυριο μπιλντ παγο και σε επομενη φαση φωτια. Χτισιμο ρεσιστανσιζ οσο μπορω. Εξοπλισμό οτι βρίσκω, προσθαπω να μην αναβαθμιζω για να μαζεύω λεφτα/λίθους για μετα, οταν δυσκολέψει.

Δυο frost builds παιζουν απο οσο ξερω. Το ενα ειναι αυτο και το αλλο αυτο. Το πρωτο εχει λιγοτερα προβληματα με το "mana" απο ο,τι το δευτερο. Προσωπικα παιζω με το δευτερο αν και στο guide στο λινκ δεν δινει πολλες λεπτομερειες απο ενα σημειο και περα , μιας και θεωρει οτι ειναι "leveling build" οποτε υποθετει οτι ο παιχτης θα αλλαξει build καποια στιγμη ή κατι τετοιο. Εγω το προχωραω , οπως καταλαβαινω , και προς το παρον δουλευει καλα αν εξαιρεσουμε τα προβληματακια με το mana.
 

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Υ.Γ. κατι που με ξενερωσε επίσης...παιζεις σινγλ αλλα εμφανίζεται κι ένας μαζι σου. Δε ξερω αν μειωνει προσθετει experience (αν και αναβει μια ενδειξη οτι παιρνεις περισσότερο;)

 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ναι παιρνεις παραπάνω exp. Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενες σελίδες ότι και σε άλλους δεν άρεσε αυτό

Nαι σωστα , τι μαλακια να παιρνεις παραπανω XP. Τι πινετε ? Ασε δε , που κατι τετοιο συμβαινει σε κανα world event/boss ή αν τυχει να φαρμαρεις mobs στην ιδια περιοχη με καποιον αλλον ... πραγμα σπανιο. Tα dungeons ειναι σολο , δεν σας ενοχλει κανεις εκει μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kanesaxo είπε

δεν ειδα κατι ετοιμο να σου πω την αλήθεια.

Οσα θυμάμαι απ'τα παλαιότερα ντιαμπλο. Μαγος, κυριο μπιλντ παγο και σε επομενη φαση φωτια. Χτισιμο ρεσιστανσιζ οσο μπορω. Εξοπλισμό οτι βρίσκω, προσθαπω να μην αναβαθμιζω για να μαζεύω λεφτα/λίθους για μετα, οταν δυσκολέψει.

Υ.Γ. κατι που με ξενερωσε επίσης...παιζεις σινγλ αλλα εμφανίζεται κι ένας μαζι σου. Δε ξερω αν μειωνει προσθετει experience (αν και αναβει μια ενδειξη οτι παιρνεις περισσότερο;)

Αν ήθελα ομάδα, θα έφτιαχνα ρε φιλε!  

Μην στακαρεις καθολου Resistance το Protection που σου δινει ειναι Troll.
Mε Armor παιρνεις πολυ περισσοτερο Protection στα Elements.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasblues21 είπε

Γεια χαρα,οσοι παιζουν με τον necromancer σε 18lvl ποια skills πρεπει να εχω και να δυναμωνω;

Aναλόγως τι σου αρέσει, καλά τα tiers αλλά πιο σημαντικό είναι με τι διασκεδάζεις περισσότερο, ειδικά στο levelling που κλαιν μαιν. Πρέπει πάντα να υπάρχει συνοχή βέβαια, μην είναι κατανεμημένα τα skill points όπως να ναι. Κι εγώ necro παίζω κι έχω καταλήξει σε κάτι τέτοιο αλλά με decompose αντί για bone splinters και κάποιες άλλες μικροαλλαγές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έχω χρόνο για διάβασμα… ποιος είναι πρόθυμος να μου απαντήσει με δυο γραμμές στο καθένα;

1) μετά το lvl50, να το αφήσω στο tier 1 ώστε να τρέξω γρήγορα τα quest του δέντρου κτλ ώστε να μαζέψω εξοπλισμό; 


2) δεν έχω μαζέψει codex από τα dungeons. Να το κάμω ενώ είμαι tier 1?

3) όταν κάνω μάχη με world boss, αυτοί που είναι γύρω μου είναι και αυτοί world tier 1?

4) ποτέ να πάω world tier 3?

Υ.Γ. Πάλεψα με ένα world boss, βαρετό λίγο. Απλά ώρα πέρασε. Αλλά έδωσε κάτι καλά όπλα legendary που μου χρησίμευσαν πολύ. Θα τα κυνηγήσω πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skiabox είπε

Να το αγοράσουμε τελικά το game παιδιά;

Ακομα προβληματίζομαι λόγω των μικρών sprites.

Εγώ έκανα campaign, κάποια side quests, γενικά πέρασα καλά αν και έχει στοιχεία χαζούλικα (to campaign κάνει κοιλιά σε ένα σημείο) και είμαι ευχαριστημένος. Συνολικά 40+ ώρες μέχρι στιγμής. Έχω πληρώσει παιχνίδια 15-20 ευρώ και τα έχω παίξει λιγότερο από 10 ώρες. Όποτε καλά είναι.

ωραίες εικόνες, σα μεγάλο σφαγείο ένα πράγμα, και σου κρατάει ώρα να χαζεύεις stats στα αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...