Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia θα προχωρήσει στο «remastering» και άλλων παιχνιδιών με ray tracing RTX


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

1) Ξανακοίταξε τις τιμές είναι ανάμεσα

2) Κάτσε και μάθε τι επιδόσεις έχει η κάθε μια στα  τοπ10 δημοφιλέστερα παιχνίδια

3) Διάβασε τις προσβολές που έγραψες στην προηγούμενη σελίδα.

Γενικά μην ακολουθείς τον κανόνα περι γνώμης που όλοι έχουν από μία , να έχεις τεκμηριωμένη άποψη. 

Eλα εντάξει, δεν έχει νόημα, είσαι λάθος, κάνε όσες κολοτουμπες θες, άλλαξε τα λόγια σου όσο θες, σε βαρέθηκα είσαι κουραστικός.

Θα σου θυμίσω ότι εσύ επέμενες ότι

"Η 2060super με σωστή ψύξη και back panel έχει ίδια τιμή με AMD 5700  με σωστή ψύξη και back panel (αν ψάξεις το top10 δημοφιλέστερων παιχνιδιών η NVIDIA είναι στα περισσότερα ποιο γρήγορη)

ΑΡΑ ναι , το RTX είναι "τσάμπα""

Αλλά έπρεπε να κάνουμε 10 post για να παραδεκτής ότι όση διαφορά € έχει η 5700-2060S έχει και η 2060S-XT και επειδή δεν σε συνέφερε η δεύτερη σύγκριση επέμενες στο 5700 vs 2060s.

Επίσης εσύ είπες ότι είσαι ψαγμένος, που είναι το κακό όταν το λέω και εγώ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Havik είπε

Eλα εντάξει, δεν έχει νόημα, είσαι λάθος, κάνε όσες κολοτουμπες θες, άλλαξε τα λόγια σου όσο θες, σε βαρέθηκα είσαι κουραστικός.

Θα σου θυμίσω ότι εσύ επέμενες ότι

"Η 2060super με σωστή ψύξη και back panel έχει ίδια τιμή με AMD 5700  με σωστή ψύξη και back panel (αν ψάξεις το top10 δημοφιλέστερων παιχνιδιών η NVIDIA είναι στα περισσότερα ποιο γρήγορη)

ΑΡΑ ναι , το RTX είναι "τσάμπα""

Αλλά έπρεπε να κάνουμε 10 post για να παραδεκτής ότι όση διαφορά € έχει η 5700-2060S έχει και η 2060S-XT και επειδή δεν σε συνέφερε η δεύτερη σύγκριση επέμενες στο 5700 vs 2060s.

Επίσης εσύ είπες ότι είσαι ψαγμένος, που είναι το κακό όταν το λέω και εγώ 🤣

Θες να μετρήσουμε πόσες κοτσάνες έχεις πει σε 10 προτάσεις στις τελευταίες 2 σελίδες?

Σημασία έχει η ουσία που έλεγα από την αρχή ότι το RTX είναι τσάμπα. Προσωπικά αγόρασα πριν 10 ημέρες 355ευρώ 2060 super γι'αυτό είπα ότι έχουν ίδια τιμή. Εσένα όλο το οικοδόμημα μπούρδα όμως ήταν αρλούμπα από την αρχή μέχρι το τέλος.

Στις 17/10/2019 στις 2:55 ΠΜ, Havik είπε

Δεν είναι τσάμπα... έχεις την 2060 super και 5700XT non reference στα ~400€ και οι δυο, στην μια έχεις RTX και στην άλλη έχεις ~22% καλύτερες επιδόσεις (δεν θυμάμαι αν είναι 24% ή 20%),

Ξεκινώντας από τις επικές κοτσάνες ότι είναι 22% ποιο γρήγορη και έχουν τα ίδια λεφτά , ενώ σε 41 από τα ποιο δημοφιλή παιχνίδια σήμερα η 2060super είναι 4%(1440p) & 3%(1080) πάνω από την 5700. Αντιθέτως η πραγματικότητα είναι πάντα απλούστερη και σε τιμή και σε επιδόσεις είναι ανάμεσα σε 5700 & 5700XT

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@jgeorgiou

E πες ότι αγόρασες 2060S, με-γεια μαν η κάρτα σου είναι καλή θα την ευχαριστηθείς, ωστόσο μην την βγάζεις best ever.

Please παράθεσε μια κοτσάνα που είπα, please!

Η διαφορά ανάμεσα στην XT και την 2070S είναι 6%, η διαφορά ανάμεσα στην 2060S και στην 2070S πόση θα είναι; 2060S vs ΧΤ ?

5700XT 400€ VS 2070S 500€ = 6% difference,

Spoiler

1440p.png

2060S 385€ vs 5700 360€ 3% διαφορά .... με 3% πνιγήκαμε στα fps.

Spoiler

1080p.png

 

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Havik είπε

@jgeorgiou

E πες ότι αγόρασες 2060S, με-γεια μαν η κάρτα σου είναι καλή θα την ευχαριστηθείς, ωστόσο μην την βγάζεις best ever.

Please παράθεσε μια κοτσάνα που είπα, please!

Η διαφορά ανάμεσα στην XT και την 2070S είναι 6%, η διαφορά ανάμεσα στην 2060S και στην 2070S πόση θα είναι; 2060S vs ΧΤ ?

5700XT 400€ VS 2070S = 6% difference,

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1440p.png

2060S 385€ vs 5700 360€ 3% διαφορά .... με 3% πνιγήκαμε στα fps.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1080p.png

Επίσης όταν ανεβαίνεις πάνω από τις μεσαίες κάρτες η αύξηση της τιμής ΠΑΝΤΑ είναι δυσανάλογη της αύξησης της απόδοσης.

Σου έγραψα από πάνω τις κοτσάνες σου που τις αναιρείς ήδη με το τελευταίο μνμ σου. Προσωπικά έχω και την 2060super και την 2080super και έχω παραγγείλει και την 5700ΧΤ να τσεκάρω κάτι συγκεκριμένο που θέλω παρόλο που ξέρω τι επιδόσεις θα έχει.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jgeorgiou

 

Sorry αλλά δεν μπορείς να παρουσιάζεις το άσπρο μάυρο.

1. για τις τιμές εσύ ήσουν λάθος.

2.για τις επιδόσεις σου έβαλα φοτο, δεν βλέπω να είμαι λάθος, συνέχισε την σύγκριση 2060S vs 5700, η ΧΤ δεν υπάρχει, μακριά από εμάς.

3. τις χαριτωμένες εξυπνάδες εσύ τις άρχισες, εγώ το συνέχισα με ειρωνεία, όταν αποκαλείς τον εαυτό σου ψαγμένο κτλ δεν τα θες?

 

όπως βλέπεις οι κοτσάνες μου.... δεν υπάρχουν, cheers!

 

The inclusion of ray tracing in Shadow of the Tomb Raider marks the implementation of the third and final ray tracing technique we currently have at our disposal. Battlefield V uses ray traced reflections, Metro Exodus uses ray traced global illumination, and Shadow of the Tomb Raider uses ray traced shadows. In the future we’ll likely see games that use a combination of these techniques but right now each game is choosing one of the three and after today we should have a good idea at how each works to improve visuals.

Long live RTX

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Εγώ είπα λάθος , ενώ εσύ που είπες ίδια τιμή με 5700ΧΤ είπες σωστή τιμη? Επειδή ξεπουλούσαν σε προσφορά μια reference που κάνει σαν ελικόπτερο και δεν την αγοράζει κανείς , να την συγκρίνουμε με μια πολύ ακριβή υλοποίηση για να στηρίξουμε το παραμύθι μας.

2) Οι επιδόσεις είναι ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ , είναι σε 3-4 παιχνίδια amd optimized συγκεκριμένα μη δημοφιλή και αγνοείς το 95% των παικτών που παίζουν άλλα

3) Εσύ έκανες πρώτος τον έξυπνο ψάξε πίσω τις σελίδες να δεις που ξεκίνησες λέγοντας ότι "φοράς πράσινα γυαλιά"

4) RTX ανώριμο , χαίρω πολύ χαιρόπουλος πάντως κρύβε λόγια γιατί η AMD προσπαθεί να αντιγράψει το RTX τώρα που το "κατακρίνουμε" . Μπορεί μεθαύριο να χρειαστεί να γλύψεις εκεί που φτύνεις τώρα.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
2 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

1) Εγώ είπα λάθος , ενώ εσύ που είπες ίδια τιμή με 5700ΧΤ είπες σωστή τιμη? Επειδή ξεπουλούσαν σε προσφορά μια reference που κάνει σαν ελικόπτερο και δεν την αγοράζει κανείς , να την συγκρίνουμε με μια πολύ ακριβή υλοποίηση για να στηρίξουμε το παραμύθι μας.

2) Οι επιδόσεις είναι ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ , είναι σε 3-4 παιχνίδια amd optimized συγκεκριμένα μη δημοφιλή και αγνοείς το 95% των παικτών που παίζουν άλλα

3) Εσύ έκανες πρώτος τον έξυπνο ψάξε πίσω τις σελίδες να δεις που ξεκίνησες λέγοντας ότι "φοράς πράσινα γυαλιά"

4) RTX ανώριμο , χαίρω πολύ χαιρόπουλος πάντως κρύβε λόγια γιατί η AMD προσπαθεί να αντιγράψει το RTX τώρα που το "κατακρίνουμε" . Μπορεί μεθαύριο να χρειαστεί να γλύψεις εκεί που φτύνεις τώρα.

 

1. Χαίρομαι που παραδέχεσαι ότι έχεις λάθος για την τιμή της 5700, δυστυχώς όμως συνεχίζεις να λες να είσαι λάθος και να στρεβλώνεις ότι διαβάζεις, φταίνε τα πράσινα γυαλιά; Αρχικά στα πρώτα post δεν μίλησα για reference, επίσης στην συνέχεια τα επιχειρήματα μου βασίζονται σε δικά σου link, βασικά δεν χρειάζεται καν να ξαναγράψω, επανάληψη μήτηρ μαθήσεως.

Spoiler
17 ώρες πριν, Havik είπε

Πάμε πάλι.

POST 2

Σου συγκρίνω MSI Radeon RX 5700 XT 8GB Mech OC 408,66 € vs MSI GeForce RTX 2060 Super 8GB Ventus GP OC  400,99 €

Λόγος;

1. Ίδια εταιρία άρα πιο εύκολο να συγκρίνεις τιμές .

2.Υλοποιήσεις που θα αγόραζα.

 

2.Είναι μόνο ~40 τίτλοι, ναι είναι λάθος, δεν στηρίζουν το δικό σου παραμύθι.

3.Bullshit

4. Για το RT* έχω τοποθετηθεί, ψάξε και δες, ούτε φτύνω ούτε γλύφω.

Kούρασες, αν έχεις κάνα σοβαρό επιχείρημα που να συνοδεύετε με κάνα LINK please share, αλλιώς γεια σου και καλή συνέχεια στην μετονομασία του άσπρου σε μαύρο.

edit *RayTracing γενικά, όχι το RTX της nvidia.

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλάβεις πόσο άκυρος είσαι.

Σύγκρινε μου τις MSI GAMING X 5700XT , MSI GAMING X 2060super αφού θες "ίδιο μοντέλο"

https://www.skroutz.gr/s/20549221/MSI-Radeon-RX-5700-XT-8GB-V381-032R.html

https://www.skroutz.gr/s/19550811/MSI-GeForce-RTX-2060-Super-8GB-Gaming-X-V375-214R.html

Πρώτα βγάζεις συμπέρασμα και μετά ψάχνεις να βρεις επιχειρήματα και εξαιρετικές περιπτώσεις και συνθήκες που μπορεί να το στηρίξουν. Η τιμή της 2060 super είναι ποιο χαμηλή γιατί απλά είναι ποιο χαμηλή. Δεν είναι τυχαίο ότι ενώ η 3η γενιά RYZEN πουλάει πολύ , οι αντίστοιχες 5700 , 5700XT είναι πάτος στις πωλήσεις. Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα και οι άλλοι φοράνε πράσινα γυαλιά.

ΥΓ

Οι συγκεκριμένοι 40 τίτλοι αντιπροσωπεύουν το 99.5% του gaming. Αφού εσύ ξέρεις καλύτερα δείξε μας το δικό σου δείγμα που είναι αντιπροσωπευτικότερο. Μην μας τα κάνεις πάλι τσουρέκια με τα 4 παιχνίδια AMD optimized που αντιπροσωπεύουν το 2.5%.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jgeorgiou

Πάλι από την αρχή? No thanks!

Τα συμφωνήσαμε, είπαμε 40 τίτλοι από το review δεν μετράνε, μετράει το top 10 και οι καλύτεροι τίτλοι που σου έρχονται με mail/rss wtv, όπου βγαίνει μπροστά η amd δεν μετράει καθώς είναι amd optimized, κτλ κτλ, τι άλλο; α και η 2060S είναι η καλύτερη κάρτα, η amd 5700 δεν αξίζει είναι ακριβή και δεν έχει rtx, η 5700XT δεν υπάρχει θα βγει του χρόνου.

17 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

ΥΓ

Οι συγκεκριμένοι 40 τίτλοι αντιπροσωπεύουν το 99.5% του gaming. Αφού εσύ ξέρεις καλύτερα δείξε μας το δικό σου δείγμα που είναι αντιπροσωπευτικότερο. Μην μας τα κάνεις πάλι τσουρέκια με τα 4 παιχνίδια AMD optimized που αντιπροσωπεύουν το 2.5%.

wait what? Εγώ ποσταρα τα sceen apo ta review και εσύ αμφισβητείς λέγοντας :

2 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

2) Οι επιδόσεις είναι ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ , είναι σε 3-4 παιχνίδια amd optimized συγκεκριμένα μη δημοφιλή και αγνοείς το 95% των παικτών που παίζουν άλλα

 

Έχεις νοητικό πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) διάβασε το 

https://www.techspot.com/review/1924-radeon-5700-vs-geforce-2060/

2) Μπες στο σκρουτζ δες τιμές

Προσωπικά μπορώ να σου δείξω live στο Χαιδάρι που είσαι πως πάει η 2080super , 2080 , 2060super και 5700ΧΤ. Εσυ αμπελοφιλοσοφείς , ξανακοίτα τι κουταμάρες έγραφες πριν 3 σελίδες και σταμάτα να διαστρέφεις και τα λεγόμενα μου και τα δικά σου. Επιμένεις να λες μια παπάτζα περι RTX και να το κουνάς σαν σημαία ενώ όλοι ξέρουν ότι δεν είναι ώριμο. Γίνεσαι βαρετός με αμπελοφιλοσοφίες επιπέδου youtube , αμφιβάλω αν έχεις κάποια gaiming gpu από αυτές που αναφέρεις και κρίνεις ως "ειδικός". Κάνε καλύτερα τον σερβιτόρο , μπορεί να είσαι καλύτερος σε αυτό.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση = Διαστρέβλωση , μάλιστα.

Τα screen απο τα bench που έβαλα είναι απο το ίδιο site.....

Επίσης η 2060 non S που κολλάει;

 

Πόσες φορές θα κάνεις edit σε μνμ πιο παλιά; επειδή δεν κάνω σε όλα παράθεση δεν σημαίνει ότι πας ελεύθερα και προσθέτεις, μήπως κάθε φορά πρέπει να διαβάζω 2-3 σελίδες πίσω για να δω τι άλλαξες? ....

Τώρα ξανά φύγαμε από τα fps και τα review και πάμε στο πάλι πίσω στο RTX.... μάλιστα

Τελειώνουν τα επιχειρήματα, ξεβρακώθηκες με τις ανοησίες που λες και αρχίσαμε τις προσβολές... μάλιστα....

Δεν πειράζει να παραδεχτής ότι είσαι λάθος, το να γράφεις ασυναρτησίες και να κάνεις κολοντούμπες είναι κάπως παιδιάστικο ...

Ότι είχαμε να πούμε το είπαμε, καλή συνέχεια από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2019 στις 3:01 ΜΜ, apleistos_gatos είπε

isleep.jpg

Καλέστε με όταν κάνουν remaster το Crysis, έτσι θα δούμε αν αξίζει ό,τι κάνει το "πράσινο μάτι της Ζηλείας".

Man το crysis είναι φτιαγμένο από AMD GPUs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε να λέτε ο ένας στον άλλον ότι λέει κοτσάνες,  έλεος πια με τις μ@λ@κιες συζητήσεις σε αυτό το φόρουμ. 

Ο καθένας λέει την άποψη του και ως εκεί.  Χαλαστε την ζαχαρένια σας για σημαντικότερα θέματα. 

Η πράσινη έχει φτάσει στον θεό τις τιμές και η κόκκινη βγάζει καλές κάρτες μόνο στα χαρτιά γιατί με τις navy δεν έχεις εικόνα! 

Όποιο στρατόπεδο και να επιλέξεις αυτή την στιγμή χαμένος βγαίνεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η amd βγάζει καλές κάρτες όχι μόνο στα χαρτιά αλλά αντίστοιχα καλές με τις Nvidia και αρκετά φθηνότερες. Εικόνα έχω και μάλιστα αρκετά μεγάλη με 5ωρα καθημερινά και μπορώ να κρίνω αν αξίζουν η όχι. Το rtx είναι σε πολύ αρχικό στάδιο ρίχνει στη μέση επιδόσεις για μηδαμινή οπτική διαφορά. Είναι το μέλλον αλλά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...