Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λογικό αυτό είναι απλά ότι ανέφερα παραπάνω ειναι ακριβώς είναι ότι μου είπαν οι υπάλληλοι της Vodafone. Και για αυτό είναι περίεργο. Ευχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33 λεπτά πριν, Jim_G είπε

Το λογικό αυτό είναι απλά ότι ανέφερα παραπάνω ειναι ακριβώς είναι ότι μου είπαν οι υπάλληλοι της Vodafone. Και για αυτό είναι περίεργο. Ευχαριστώ πάντως!

Ίδια κατάσταση, ίδιοι πάροχοι, είχα μιλήσει τηλεφωνικά με βοντα και μου είπαν για συνεργασία με νόβα από Σεπτέμβρη. Προσπάθησε τον άλλο μήνα πάλι ή αλλιώς δοκίμασε νόβα, φθηνοί είναι και δίνουν και πάγια δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ίδια κατάσταση, ίδιοι πάροχοι, είχα μιλήσει τηλεφωνικά με βοντα και μου είπαν για συνεργασία με νόβα από Σεπτέμβρη. Προσπάθησε τον άλλο μήνα πάλι ή αλλιώς δοκίμασε νόβα, φθηνοί είναι και δίνουν και πάγια δώρο.

Ε ναι κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά κι εγώ με Nova στην περιοχή θα έκανα την καρδιά μου πέτρα και θα πήγαινα σε αυτή, 33 ευρώ για 1Gbps + πάγια δώρο δεν είναι και λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα η ΔΕΗ μας εβαλε κουτακι εξω απο το σπιτι και οπως μου ειπε αυτος που τα εβαζε τελικα δεν θα δωσει χοντρικη σε αλλους παροχους αλλα κανονικα δικο της ιντερνετ στον πελατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Σημερα η ΔΕΗ μας εβαλε κουτακι εξω απο το σπιτι και οπως μου ειπε αυτος που τα εβαζε τελικα δεν θα δωσει χοντρικη σε αλλους παροχους αλλα κανονικα δικο της ιντερνετ στον πελατη.

Σε ποιες περιοχές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Aggelos_INSM said:

μπορω καπου να δω διαθεσιμότητα ?

Για ΔΕΗ; Απολύτως πουθενά. Ούτε 1 συνδρομητής δεν έχει ενεργοποιηθεί.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλέπετε κουλούρες να κρέμονται από τις κολώνες του ρεύματος στην περιοχή σας, το δίκτυο της ΔΕΗ προχωράει και κάποια στιγμή θα ενεργοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 23/08/2024 at 13:49, LLLEFTERIS said:

Σημερα η ΔΕΗ μας εβαλε κουτακι εξω απο το σπιτι και οπως μου ειπε αυτος που τα εβαζε τελικα δεν θα δωσει χοντρικη σε αλλους παροχους αλλα κανονικα δικο της ιντερνετ στον πελατη.

Θα δώσει χονδρική σε όποιον θέλει να πάρει και θα  δώσει κι αυτή λιανική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 20/08/2024 at 16:13, Jim_G said:

Ε ναι κάτι τέτοιο.

στα ιδια λεφτα θα βρεις πολυ καλυτερη ταχυτητα σε nova αντι για vodafone εφοσον το δικτυο ειναι δικο της.

On 20/08/2024 at 14:29, Jim_G said:

Καλησπέρα,

στην περιοχή μου υπάρχουν ΚΑΦΑΟ της nova (wind) και εγώ στο σπίτι έχω 100αρα Vodafone. Έγινε η εγκατάσταση της οπτικής ίνας μέχρι έξω από το κάθε διαμέρισμα. Επικοινώνησα με την Vodafone για να κάνω αίτηση ώστε η οπτική ίνα να έρθει μέχρι μέσα στο διαμέρισμα και απάντησαν ότι δεν μπορούν να το κάνουν διότι σε αυτή την περιοχή είναι υπεύθυνη η nova. Και ρωτάω εγώ ισχύει αυτό; Δηλαδή με αυτή την λογική θα πρέπει για να βάλεις οπτική μέχρι το διαμέρισμα μέσα να έχεις και τον αντίστοιχο πάροχο που έχει βάλει τα ΚΑΦΑΟ στην περιοχή; 

επισης πρωτη δευτερη φαση τις κανει η nova και απο το floor box μεχρι μεσα την κανει ο παροχος που εχεις διαλεξεις.αρα βλακειες σου λενε.

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασαν κι από εδώ σήμερα να κάνουν εγκατάσταση τα κουτιά έξω από κάθε οροφο. Το βάλαμε εξωτερικά τελικά γιατί αλλιώς θα έπρεπε να γίνει πολύ μεγάλη διαδικασία.

Θα πάρω και τη Νοva αύριο να στείλει και τους δικούς της να μου περάσουν μια πρίζα οπτικής ίνας, κοντά στο pc και τέλος.

Σχετικά ανώδυνη διαδικασία τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, tsamo2 said:

Πέρασαν κι από εδώ σήμερα να κάνουν εγκατάσταση τα κουτιά έξω από κάθε οροφο. Το βάλαμε εξωτερικά τελικά γιατί αλλιώς θα έπρεπε να γίνει πολύ μεγάλη διαδικασία.

Θα πάρω και τη Νοva αύριο να στείλει και τους δικούς της να μου περάσουν μια πρίζα οπτικής ίνας, κοντά στο pc και τέλος.

Σχετικά ανώδυνη διαδικασία τελικά.

Μια φορα πολυ παλια ειχα δει να τα βαζουν σε μπαλκονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...