Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες του αναμενόμενου οι πωλήσεις του Samsung Galaxy Note10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Νομίζω ότι όποιος παίρνει Note, δεν ξαναπαίρνει S.

 

Είμαι ένας από αυτούς που είχαν Note και πήραν S!..

Ξέφυγαν υπερβολικά σε μέγεθος, έγιναν υπερβολικά μακρόστενα  και απέκτησαν και αυτά το μισητό edge screen, όλα αυτά ακύρωσαν για εμένα την ιδιότητα του Note ως "σημειωματάριο". 

Αγόρασα ένα καλό active stylus και όλα καλά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι αν δεν τ έπαιρνα δωρεάν .... Δεν θα έδινα πάνω από 200 ευρώ .. όπως είπε κάποιος μόνο ντιζάιν έχει όλα τ υπόλοιπα ... Ήταν αναμενόμενα....με τόση μνήμη και με επεξεργαστή δεν έχει και τίποτα άλλο να δώσει και το 9 σφαίρα πήγαινε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ignome4 είπε

Πατάτα με φλούδα, μόνο ωραίο design έχει  

 

c1040279-de9d-4fb4-939b-b44845054d5a.gif

38 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Είμαι ένας από αυτούς που είχαν Note και πήραν S!..

Ξέφυγαν υπερβολικά σε μέγεθος, έγιναν υπερβολικά μακρόστενα  και απέκτησαν και αυτά το μισητό edge screen, όλα αυτά ακύρωσαν για εμένα την ιδιότητα του Note ως "σημειωματάριο". 

Αγόρασα ένα καλό active stylus και όλα καλά...

Το note 10 plus με οθόνη 6.8 είναι περίπου στο ίδιο μέγεθος με το note 9.Το δε note 10 στις 6.4" είναι μικρότερο από s10plus (6.4")και περίπου στο μέγεθος του S10 (6.1").Πάντα τα note ήταν μεγάλα σε μέγεθος .

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, svartevarg είπε

Νομίζω ότι όποιος παίρνει Note, δεν ξαναπαίρνει S.

Βασικα οι περισσοτεροι που παιρνουν Note και δεν χρησιμοποιουν το πενακι,μια χαρα αγοραζουν μετα S.

Ειδικα τωρα με το Note9,εγω ειδα παρα πολλους και απο αλλα γειτονικα forum που πηγαν στο S10+.

Δυστηχως δεν ειναι τυχαιο που η σειρα Note πιο πολυ απο ποτε θεωρειται πλεον ενα S με πενακι.Ειδικα φετος μαλιστα που βγαλανε και την θυρα ακουστικων,σε αντιθεση με την S σειρα.

Δηλαδη την ιδια στιγμη που κυκλοφορησε το Note10+(χωρις καν την νεα εκδοση android out of the box),εβρισκες το S10+ σχεδον στα μισα χρηματα.

Και για το επομενο S11+ αν ειναι οντως τοσο καλο οσο το S10+,κατσε να δεις ποσοι κατοχοι note10+ και κυριως Note10 θα πανε σε αυτο.

Πολυ λιγοι παγκοσμιως αγοραζουν Note κινητα επειδη δεν μπορουν χωρις το πενακι.

Οι περισσοτεροι αγοραζαν ανεκαθεν την σειρα note,επειδη προσεφερε υποτιθεται οτι το καλυτερο εχει να δωσει η Samsung για ολη την χρονια.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Βασικα οι περισσοτεροι που παιρνουν Note και δεν χρησιμοποιουν το πενακι,μια χαρα αγοραζουν μετα S.

Ειδικα τωρα με το Note9,εγω ειδα παρα πολλους και απο αλλα γειτονικα forum που πηγαν στο S10+.

Δυστηχως δεν ειναι τυχαιο που η σειρα Note πιο πολυ απο ποτε θεωρειται πλεον ενα S με πενακι.Ειδικα φετος μαλιστα που βγαλανε και την θυρα ακουστικων,σε αντιθεση με την S σειρα.

Και για το επομενο S11+ αν ειναι οντως τοσο καλο οσο το S10+,κατσε να δεις ποσοι κατοχοι note10+ και κυριως Note10 θα πανε σε αυτο.

Κανονικά το πενάκι θα μπορούσε να υπάρχει και στην έκδοση S, αλλά Samsung είναι, αυτή αποφασίζει κατά το δοκούν.

Προσωπικά, η σειρά S με έχει καλύψει. Αλλά διαπιστώνω ότι θα με βόλευε ένα πενάκι.

Επεξ/σία από svartevarg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Κανονικά το πενάκι θα μπορούσε να υπάρχει και στην έκδοση S, αλλά Samsung είναι, αυτή αποφασίζει κατά το δοκούν.

Προσωπικά, η σειρά S με έχει καλύψει. Αλλά διαπιστώνω ότι θα με βόλευε ένα πενάκι.

Γενικα η Samsung πολλα παραπανω μπορουσε να κανει και απλα πατησε στα του ban της Huawei.

Αλλιως ουτε την θυρα ακουστικων θα εβγαζε ειδικα απο την σειρα note,ουτε με προηγουμενο Snap855 θα κυκλοφορουσε,και ουτε θα εκανε και αλμα στην τιμη σε σχεση με περυσι.

Για παραδειγμα και στα S10 επρεπε να ειχε καλυτερο ταχυφορτιστη μεσα,αλλα τον κρατησε επιτηδες για τα Note γιατι δεν ειχε τι να βαλει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Βασικα οι περισσοτεροι που παιρνουν Note και δεν χρησιμοποιουν το πενακι,μια χαρα αγοραζουν μετα S.

Ειδικα τωρα με το Note9,εγω ειδα παρα πολλους και απο αλλα γειτονικα forum που πηγαν στο S10+.

Δυστηχως δεν ειναι τυχαιο που η σειρα Note πιο πολυ απο ποτε θεωρειται πλεον ενα S με πενακι.Ειδικα φετος μαλιστα που βγαλανε και την θυρα ακουστικων,σε αντιθεση με την S σειρα.

Δηλαδη την ιδια στιγμη που κυκλοφορησε το Note10+(χωρις καν την νεα εκδοση android out of the box),εβρισκες το S10+ σχεδον στα μισα χρηματα.

Και για το επομενο S11+ αν ειναι οντως τοσο καλο οσο το S10+,κατσε να δεις ποσοι κατοχοι note10+ και κυριως Note10 θα πανε σε αυτο.

Πολυ λιγοι παγκοσμιως αγοραζουν Note κινητα επειδη δεν μπορουν χωρις το πενακι.

Οι περισσοτεροι αγοραζαν ανεκαθεν την σειρα note,επειδη προσεφερε υποτιθεται οτι το καλυτερο εχει να δωσει η Samsung για ολη την χρονια.

 

Βασικά το αγόραζαν εξαπανέκαθεν γιατί είχαν μεγαλύτερη οθονη και μετά για το πενάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Η  Samsung σε κάθε iPhone που πουλιέται έχει κέρδος.Τα κονομαει από τις οθόνες των iPhone και από άλλα εξαρτήματα που της πουλάει.Σε λίγο θα τα κονομαει και από τους Snapdragon 

https://www.theverge.com/platform/amp/circuitbreaker/2017/10/2/16404430/samsung-iphone-x-galaxy-s8-screen-components-money-revenue-display

Αδερφε μου αυτα τα ξερω δεν λεω κατι!Τα ξερουμε χρονια!Αλλα για αλλη μια φορα ειδες οτι  ηρθε ο σεπτεβρης και παλι εφυγε χρονια μπροστα σε ολα!Καλος η κακως ειναι η αληθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gripakotrelos είπε

Αδερφε μου αυτα τα ξερω δεν λεω κατι!Τα ξερουμε χρονια!Αλλα για αλλη μια φορα ειδες οτι  ηρθε ο σεπτεβρης και παλι εφυγε χρονια μπροστα σε ολα!Καλος η κακως ειναι η αληθεια

Η μηλοεταιρεια?Σε τί έφυγε μπροστά?χαλαρώστε εναν επεξεργαστή έβγαλε καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

 

Δυστηχως δεν ειναι τυχαιο που η σειρα Note πιο πολυ απο ποτε θεωρειται πλεον ενα S με πενακι.Ειδικα φετος μαλιστα που βγαλανε και την θυρα ακουστικων,σε αντιθεση με την S σειρα.

Δηλαδη την ιδια στιγμη που κυκλοφορησε το Note10+(χωρις καν την νεα εκδοση android out of the box),εβρισκες το S10+ σχεδον στα μισα χρηματα

 

Σ αυτο βαλε και την ενημερωση του Σεπτεμβριου που η Samsung εδωσε σχεδον ολα τα features των note10/10+ στη σειρα s10 (ειδικα στην καμερα).

Η ιδια Samsung πλεον προσπαθει να μας αποδειξει οτι τις 2 σειρες τις χωριζει ενα πενακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελο αρθρο, μαζεψε ολες τις τοπ εταιρίες και τους μεταξυ τους συσχετισμους καθώς και ολες τις θεωριες συνωμοσίας και κερνα πονο το φορουμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Πάντα τα note ήταν μεγάλα σε μέγεθος .

Τα Note πάντα ήταν μεγάλα σε μέγεθος, αλλά παλιότερα δεν ήταν τόσο μακρόστενα. 

Η samsung (όπως και η Xiaomi με τα Mi και Mi Mix) σύντομα θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να κυκλοφορεί δύο  ναυαρχίδες την χρόνια, θα κρατήσει μόνο τα S και θα προφέρει ως (ακριβό) αξεσουάρ το S-pen για κάποια μοντέλα της. Και θα κυκλοφορήσει μαζί και μια θήκη με υποδοχή για το S-pen και τέλος. 

Επεξ/σία από Voodooman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Αναμενόμενο!!Το εργαλείο είναι πολύ μπροστά από τον ανταγωνισμό

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω και ας είμαι Νotάκιας. Έλλειψη mini jack, για μένα όπως και για πολλούς είναι μείων, σαπάκι έκδοση με τον Exynos στην Ευρώπη οπότε και για εμάς (στην ίδια τιμή), δεν έχει τουλάχιστον 90hz refresh rate που έχουν άλλα (και παραπάνω έχει της Razer). Έχει ίσως το καλύτερο display ποιοτικά στα χρώματα κτλ, εκεί οκ, δύσκολα πλησιάζουν οι άλλοι. Όσοι γουστάρουν το πενάκι και τα features του τα περισσότερα θα τα πάρει (αν δεν έχει γίνει ήδη) το S10/S10+. Σε αυτή την τιμή ας κουνήσουμε λίγο το κεφάλι μας να δούμε που βρίσκονται και τι βγάζουν άλλοι. Πυροβόλο έχουν γίνει όλοι, η Samsung έχει μείνει στα ίδια imo.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Σ αυτο βαλε και την ενημερωση του Σεπτεμβριου που η Samsung εδωσε σχεδον ολα τα features των note10/10+ στη σειρα s10 (ειδικα στην καμερα).

Η ιδια Samsung πλεον προσπαθει να μας αποδειξει οτι τις 2 σειρες τις χωριζει ενα πενακι.

Λογικο ειναι.

Εγω ουτως ή αλλως δεν πιστευω οτι η σειρα Note γενικα πουλησε τοσο πολυ καλα

a)γιατι το note10(ειδικα σε σχεση με το note9)εφαγε τρελο κραξιμο,σε σημειο πιο πολυ να προτιμησουν καποιοι το S10+ ή το note9

b)γιατι το Note10+ ειχε πολυ μεγαλη αρχικη τιμη.

Και μιας και τα S10 ειχαν ηδη πουλησει καλα(για δεδομενα samsung ναυαρχιδων παντα),δεν εμεινε και μεγαλη μεριδα αγοραστων για τα Note10.

Τωρα οκ στην Αμερικη για παραδειγμα ειχε καποια καλα trade in προγραμματα που σιγουρα θα τραβηξαν καποιους.

6 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Τα Note πάντα ήταν μεγάλα σε μέγεθος, αλλά παλιότερα δεν ήταν τόσο μακρόστενα. 

Η samsung (όπως και η Xiaomi με τα Mi και Mi Mix) σύντομα θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να κυκλοφορεί δύο  ναυαρχίδες την χρόνια, θα κρατήσει μόνο τα S και θα προφέρει ως (ακριβό) αξεσουάρ το S-pen για κάποια μοντέλα της. Και θα κυκλοφορήσει μαζί και μια θήκη με υποδοχή για το S-pen και τέλος. 

Περαν απο αυτο,τα Note ηταν και η αφροκρεμα ας το πουμε της Samsung.Η συσκευη για τον enthusiast χωρις συμβιβασμους,κατι που ειδαμε ειδικα στο note9 που ειχε και μεγαλη μπαταρια.

Και ερχεται φετος με το απλο Note10 των 1000ευρω και αρχιζει και κοβει πραγματα για να ψευτο δικαιολογησει την αυξηση τιμης στο Note10+.

Δηλαδη ειναι δυνατον τον Μαρτιο του 2019 να κυκλοφορει τo S10 κατω απο 1000ευρω με 1440p οθονη,θυρα ακουστικων και microSd καρτα και λιγους μηνες μετα να βγαζει το απλο Note10 στα 1000ευρω χωρις αυτα και να μας λεει οτι πουλησε καλα?Γελανε και οι πετρες δηλαδη..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...