Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα χρόνια να το πάθω αυτό που έπαθα σήμερα με το RDR2. Ξεκίνησα να παιζω το μεσημέρι και ξαφνικά κοιτάζω στο παράθυρο και τι να δω, νύχτα. Τσεκάρο την ώρα και ειναι 23:45. enough for day one i guess.

PS. Ειχα κάποια random drop/crash στο desktop αλλά μετά έκανα update gpu και verify files και μέχρι που το έκλεισα ήταν όλα καλά.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή αρχή σε όλους όσους άρχισαν τώρα!
Να πω για το σερί...ένα και μόνο ένα treasure map μου έδωσε...νόμιζα ότι θα ήταν κάθε daily challenge και map αλλά τελικά όχι...και δεν έδωσε και τίποτα σπουδαίο το map αυτό σε μένα τουλάχιστον :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Καλή αρχή σε όλους όσους άρχισαν τώρα!
Να πω για το σερί...ένα και μόνο ένα treasure map μου έδωσε...νόμιζα ότι θα ήταν κάθε daily challenge και map αλλά τελικά όχι...και δεν έδωσε και τίποτα σπουδαίο το map αυτό σε μένα τουλάχιστον :(

Rockstar=give me your money

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες ηταν η πρωτη φορα που εκανα 7/7 και 1/1 στο role αλλα δεν κοιταξα να δω απο την αρχη ποσα GB ειχα για να δω το κερδος , νομιζω ομως πως ηταν μικρο γενικα 

Απο σημερα θα μου εχει αλλες 7 ή θα εχω μια καθε μερα μεχρι να ξαναγινουν maximum 7 ?

Για να καταλαβω ρε παιδια τη λογικη , αν κανεις daily mission μαζευεις χρυσο και πρεπει ταυτοχρονα να κανεις και τις αποστολες στους ρολους ? 

Να παραιτηθω απο τη δουλεια σκεφτομαι και να κοψω το φαγητο γιατι δεν με βγαζει ο χρονος αν τα εχω καταλαβει καλα , ουτε για κατουρημα δεν παω 

Επεξ/σία από spilios6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, spilios6 είπε

Χθες ηταν η πρωτη φορα που εκανα 7/7 και 1/1 στο role αλλα δεν κοιταξα να δω απο την αρχη ποσα GB ειχα για να δω το κερδος , νομιζω ομως πως ηταν μικρο γενικα 

Απο σημερα θα μου εχει αλλες 7 ή θα εχω μια καθε μερα μεχρι να ξαναγινουν maximum 7 ?

Για να καταλαβω ρε παιδια τη λογικη , αν κανεις daily mission μαζευεις χρυσο και πρεπει ταυτοχρονα να κανεις και τις αποστολες στους ρολους ? 

Να παραιτηθω απο τη δουλεια σκεφτομαι και να κοψω το φαγητο γιατι δεν με βγαζει ο χρονος αν τα εχω καταλαβει καλα , ουτε για κατουρημα δεν παω 

Τιποτα παραπανω δε παιρνεις, απλως σου αυξάνει το reward των daily challneges ανα challenge.

Μην ασχολείσαι καθολου με roles, κανε απλα 1 daily challenge τη μερα σερι για οσο καιρο μπορεις, μετα απο 28 σερι μερες θα βγαζεις 0,5  gold τo daily challenge δλδ 1 gold ανα 2 μερες με 5 λεπτα ασχολία maximum την ημερα για να βγαλεις ενα daily. Αν ομως σταματησεις το σερι κανει reset και χανεις τα 0.5 ανα μερα. Τοσο απλα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σερι συνεχιζει απλα εστω δηλαδη και αν κανω μονο 1 σωστα ?

το role το εκανα απλα γιατι ητνα πανευκολο αλλα πρεπει καποια στιγμη να τους ανεβασω λιγο γιατι ειναι πολυ χαμηλα , μεγαλη βοηθεια το youtube ρε παιδια πραγματικα δεν βγαινει χωρις αυτο , χθες επρεπε να βρω νυχτεριδες  αντε να βρεις !!! ή που ψαχνεις φυτα μπαινεις βλεπεις πας και εισαι κομπλε !

Λογικα μετα δυσκολευουν αλλα ας δουμε 

Στο ps4 υπηρχε ενα διαστημα το καλοκαιρι διαβασ που αν εκανε daily challenge σου πολλαπλασιαζει και μπορουσες να φτασεις και 4 GB τη μερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, spilios6 είπε

το σερι συνεχιζει απλα εστω δηλαδη και αν κανω μονο 1 σωστα ?

το role το εκανα απλα γιατι ητνα πανευκολο αλλα πρεπει καποια στιγμη να τους ανεβασω λιγο γιατι ειναι πολυ χαμηλα , μεγαλη βοηθεια το youtube ρε παιδια πραγματικα δεν βγαινει χωρις αυτο , χθες επρεπε να βρω νυχτεριδες  αντε να βρεις !!! ή που ψαχνεις φυτα μπαινεις βλεπεις πας και εισαι κομπλε !

Λογικα μετα δυσκολευουν αλλα ας δουμε 

Στο ps4 υπηρχε ενα διαστημα το καλοκαιρι διαβασ που αν εκανε daily challenge σου πολλαπλασιαζει και μπορουσες να φτασεις και 4 GB τη μερα !

Ακριβως και 1 να κάνεις εστω συνεχίζει κανονικα, εγω δεν ασχολουμαι με κανενα role δε μου αρεσουν και κοιταω μηπως μπορεσω να κανω refund και αυτα που εχω ηδη παρει, πλεον αφιερωνω το πολυ 5-10 λεπτα την ημερα στο online και κανω 1 daily, μαζευω gold να εχω στη καβάτζα για κανένα μελλοντικο content της προκοπης αν βγει...

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, comfuzio είπε

Αφήστε τα αυτά και πάμε να δώσουμε ένα wagon που έχω! 250 ο καθένας απλά για να κάθεστε δίπλα και ΑΝ έρθει κανείς pew pew pew

Aνοιχτο η κλειστο το wagon?Επειδη εχει πιασει λιγο βρωμοκρυο:lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gildo είπε

Aνοιχτο η κλειστο το wagon?Επειδη εχει πιασει λιγο βρωμοκρυο:lol:

Ανοιχτό πάντα! Με τόσες που ρίχνουν τα άλογα θα σκάσουμε σε κλειστό!
Anyway, το posse είναι on, ελάτε στο moonishine! πιο μετά περιμένω και έναν φίλο να κάνουμε το delivery

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιζει κανεις τωρα online; οποιος θελει βοηθεια για κανα wagon μου κανει invite μεσα ειμαι.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2019 στις 6:14 ΜΜ, Anuminas είπε

Χαιρομαι που ο κοσμος γυρισε την πλάτη στην υπεροψία της Rockstar, που συμπεριφέρεται στους pc gamers σαν δευτερης κατηγοριας και παρακατιανους, που οχι μονο κυκλοφορει τα παιχνιδια της στο pc μετά απο ένα-δυο χρονια λες και μας κάνει χάρη αλλα τα κυκλοφορει με χιλια δυο προβληματα λες και κυκλοφορει Alpha εκδοσεις. Ουτε εγώ το αγορασα και ευγε σε οσους δεν το αγορασαν, αντισταση.

Is Epic Games Store to Blame for Red Dead Redemption 2’s Poor PC Sales?

https://www.ccn.com/is-epic-games-store-to-blame-for-red-dead-redemption-2s-poor-pc-sales/

Μακραν η χειροτερη εταιρεια στον κοσμο ...φραγκοφονιαδες του κερατα 

ουτε σεντ δε θα παρουν οι Σκωτσέζοι από μενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2019 στις 6:14 ΜΜ, Anuminas είπε

Χαιρομαι που ο κοσμος γυρισε την πλάτη στην υπεροψία της Rockstar, που συμπεριφέρεται στους pc gamers σαν δευτερης κατηγοριας και παρακατιανους, που οχι μονο κυκλοφορει τα παιχνιδια της στο pc μετά απο ένα-δυο χρονια λες και μας κάνει χάρη αλλα τα κυκλοφορει με χιλια δυο προβληματα λες και κυκλοφορει Alpha εκδοσεις. Ουτε εγώ το αγορασα και ευγε σε οσους δεν το αγορασαν, αντισταση.

Is Epic Games Store to Blame for Red Dead Redemption 2’s Poor PC Sales?

https://www.ccn.com/is-epic-games-store-to-blame-for-red-dead-redemption-2s-poor-pc-sales/

Το άρθρο λέει ανοησίες κ εικασίες . Τα πράγματα είναι απλά

1) ένας μήνας αναμονή δεν είναι τίποτα οπότε όλοι περίμεναν για steam

2) κατά τη διάρκεια του 1 αυτού μήνα φάνηκαν τα προβλήματα του port κ πολλοί με κάπως πιο μέτρια συστήματα έκαναν πίσω . Εξάλλου οι πιο πολλοί έχουν κάρτα γραφικών 1060 κ παρόμοιες μη νομίζετε ότι όλοι κυκλοφορούν με 5700xt κ 2070

 

3) Πολλοί από αυτούς που έκαναν πίσω λόγω προβλημάτων κ πιο μετρίων pc θα το αγόραζαν day one σε steam στα τυφλά κ θα εκλεγαν μετά. Το έχουμε ξαναδεί 

4) για όσους ήθελαν να το αγοράσουν day one ανεξαρτήτως πλατφόρμας το store της rockstar ήταν καλύτερη επιλογή. Δωρεάν αναβάθμιση σε ανώτερη έκδοση και επιπλέον 2 παιχνίδια δώρο . Ανούσια δώρα για εμένα προσωπικά βέβαια αλλά ήταν κάτι επιπλέον, ειδικά για όσους θα παίξουν online.  Από εκεί δεν ξέρουμε πωλήσεις. Δε νομίζω να έχουν κάνει τίποτα τρομερό αλλά θα μου κάνει εντύπωση αν δεν είναι περίπου αντίστοιχες των άλλων 2 πλατφορμών 

Πιστεύω ότι η rockstar ψιλοεθαψε το παιχνίδι λόγω τεχνικών προβλημάτων κ της λαιμαργίας της να πάρει τα λεφτά στης epic κόβοντας πολλές πωλησεις από όσους θα επερναν το παιχνίδι στα τυφλά day one steam . Το Rdr 2 θα πουλήσει καλά σε βάθος χρόνου όταν θα κάνουν αναβάθμιση πολλοί από αυτούς που έκαναν πίσω τώρα 

 

Βασικά κ εγώ κάπως έτσι έκανα , όσο είχα τον fx 8320 δεν ασχολήθηκα καν, τώρα που αναβαθμισα με ryzen 3600x (θα το έκανα για cyberpunk το έκανα ένα 2μηνο νωρίτερα) μέτα από μια μέρα αγόρασα rdr 2 

 

Πάντως με 3600x , 5700xt , 16ram , vulkan, τις προτάσεις για ρυθμίσεις του hardware unboxed τρέχω το παιχνίδι 4κ με 75% scaling (πάνω από 1440p) νεράκι. 64frames benchmark , στη πράξη άνοιξα κ vsync για το tearing κ έχω πάθει πλάκα με τα γραφικά . Δε νομίζω να πέφτω πουθενά κατω από 60frames αν κ δεν με νοιάζει να έχω overlay κ  στα 55 να πάω ούτε που το καταλαβαίνω 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...