Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Φυσικά και το γνωρίζει, όπως το γνωρίζω και γω που το γράψα από πάνω και το έκανες και quote.

Οπότε περιμένω το link με την ανάλυση που γράφεις, να το διαβάσουμε και επίσημα ρε αδερφέ το στατιστικό αυτό.

 

δεν υπαρχει καποιο επισημο στατιστικο το ειπα αλλα  αν με ολα αυτα που εγραψα νομιζεις οτι η epic εχει κανει καλυτερες πωλησεις στο RDR2 απο την rockstar πασο.

εγω παντως σε οσα forum/reddit rdr2 εχω δει oλοι για rockstar launcher μιλανε. 

και υπαρχει και η προιστορια του division.

 

Αναφορά σε κείμενο

That dramatic increase could be viewed as an indictment of Ubisoft's decision to shift its releases from Steam to the Epic Games Store, but it also reflects the success of Ubisoft's strategy, explained by CEO Yves Guillemot earlier this year, to draw attention to, and increase usage of, its own store. Being on the Epic Store "really helped to actually do more of our business on our own store," he said at the time, noting that Division 2 preorders on Uplay were six times higher than for Division 1.

 

οτι εκαναν στροφη οι παιχτες και ειπαν να προτιμησουν την epic και ενα 2ο προσθετο client σε σχεση με τον 1st  party client, ο οποιος το εδινε και με πολυ περισσοτερα bonuses.

και  μιλαμε για τον epic client που σε αντιθεση με το steam στο rdr παρεχει κυριολεκτικα 0 features, και μονο inconvenience.

και απο τα   10 μαγαζια που το πουλουσαν μονο 1 εδινε epic keys.

 

Ουτε εσυ εχεις αποδειξεις τι ποσοστο των πωλησεων ειναι αυτο της epic, οποτε μ αλλα λογια να αγαπιομαστε, αλλα νομιζω οτι με λιγη κοινη λογικη φαινεται τι προτιμησε ο κοσμος...

-------------------------------------

για την ποιοτητα του port δεν το σχολιαζω, ο καθενας που το εχει παιξει, κρινει.

εγω εχω 400 ωρες rdr παντως fwiw, οποτε μαλλον το εχω δει αρκετα διεξοδικα.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, rofl είπε

δεν υπαρχει καποιο επισημο στατιστικο το ειπα αλλα  αν με ολα αυτα που εγραψα νομιζεις οτι η epic εχει κανει καλυτερες πωλησεις στο RDR2 απο την rockstar πασο.

εγω παντως σε οσα forum/reddit rdr2 εχω δει oλοι για rockstar launcher μιλανε. 

και υπαρχει και η προιστορια του division.

οτι εκαναν στροφη οι παιχτες και ειπαν να προτιμησουν την epic και ενα 2ο προσθετο client σε σχεση με τον 1st  party client, ο οποιος το εδινε και με πολυ περισσοτερα bonuses.

και  μιλαμε για τον epic client που σε αντιθεση με το steam στο rdr παρεχει κυριολεκτικα 0 features, και μονο inconvenience.

και απο τα   10 μαγαζια που το πουλουσαν μονο 1 εδινε epic keys.

Ουτε εσυ εχεις αποδειξεις τι ποσοστο των πωλησεων ειναι αυτο της epic, οποτε μ αλλα λογια να αγαπιομαστε, αλλα νομιζω οτι με λιγη κοινη λογικη φαινεται τι προτιμησε ο κοσμος...

-------------------------------------

για την ποιοτητα του port δεν το σχολιαζω, ο καθενας που το εχει παιξει, κρινει.

εγω εχω 400 ωρες rdr παντως fwiw, οποτε μαλλον το εχω δει αρκετα διεξοδικα.

Εγώ μαν μου δεν είπα ποτέ για πωλήσεις για κανένα client, οπότε τι μου λες?

Λες κάτι και σου ζητάω να το διαβάσω από την πηγή..

Link or never happened.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Εγώ μαν μου δεν είπα ποτέ για πωλήσεις για κανένα client, οπότε τι μου λες?

Λες κάτι και σου ζητάω να το διαβάσω από την πηγή..

Link or never happened.

 ειπα οτι δεν υπαρχουν επισημα νουμερα.

αυτο που ειπα μαν μου ειναι οτι αυτο που λεει το αρθρο δεν εχει καμια αξια και δεν αντικατοπτριζει τιποτα, παρα μονο τις πωλησεις του epic client.

 

και το oτι ειναι  ηλιθιο το οτι το συγκρινει με τις πωλησεις του borderlands που ειναι exclusive τιτλος,

ενω καλλιστα μπορει οι πωλησεις να ειναι συνολικα πολλαπλασιες γιατι το RDR υπηρχε σε 2 clients.

Kαι "ξεχναει" να αναφερει εστω το RS launcher. και μιλαει μονο για νουμερα epic και steamspy. που το steamspy πλεον δεν πιανει ολα τα profiles, αρα τα νουμερα για steam δεν ειναι αξιοπιστα...

οποτε τι μας λεει για τις πωλησεις του RDR2 το αρθρο? τιποτα, και μονο εντυπωσεις και clicks ψαχνει.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2019 στις 8:35 ΜΜ, comfuzio είπε

 Anyway, έχω perma posse και 6 κενές θέσεις όποιος θέλει να βγάλει 300$ να με κάνει add στο Rockstar με το ίδιο nickname με εδώ. 
Αν μαζευτούμε 4 άτομα το ελάχιστο, να το αρχίσουμε! Αλλά να έρθετε προετοιμασμένοι για ντου! Δεν θέλω να βάλω lvl limit αλλά ας έχετε dual pistols και μερικά potions για HP! 

Σε έκανα add φιλέ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, denis_kos είπε

Σε έκανα add φιλέ! 

Σε έκανα accept :)
 

Τα έχει παίξει το Online ε; 2/2 πάω να μπω free roam και με βάζει σε posse με ενεργά missions και δεν μπορώ να βγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 
Αγόρασα σήμερα την παιχνιδάρα και είμαι στην αναμονή...

image.png.3ef422705418dba5da475deb905fe47e.png
 

Ελπίζω να τρέχει στο pc τις υπογραφής μου.

Υπάρχει κάποιο guide για τα settings? Λίγο που έψαξα είδα έχει πάρα πολλά και έχασα λίγο την μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω καιρο να παρακολουθησω τι εγινε με το παιχνιδι. Λεω να το αγορασω τωρα, εχει βελτιωθει καθολου η αποδοση σε σχεση με οταν κυκλοφορησε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vaggos88 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. 
Αγόρασα σήμερα την παιχνιδάρα και είμαι στην αναμονή...

image.png.3ef422705418dba5da475deb905fe47e.png
 

Ελπίζω να τρέχει στο pc τις υπογραφής μου.

Υπάρχει κάποιο guide για τα settings? Λίγο που έψαξα είδα έχει πάρα πολλά και έχασα λίγο την μπάλα.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και στους 2.Εγώ αγόρασα το game καπου τελη Νοεμβρη οταν μπηκε ενα major patch και εφτιαξε αρκετα θέματα και απο τότε δεν είχα ποτέ major θεματα.Tωρα κανένα black screen σε κανα mission στο online συμβαίνει αλλα αραιά.Eγω με 1070/i7-5820k το παίζω με τα settings που μου επέλεξε μετα το benchmark και είναι απο ultra ως medium και εχω σταθερα 60 fps.Τωρα που μπήκε το χιονι πεφτει καμια φορα για λιγο στα 55 αλλα γενικα πολυ ευχαριστημένος.Εαν έχετε σκοπό να ασχοληθείτε με online τότε οπωσδήποτε να logαρετε καθε μέρα και να κάνετε ενα daily quest που περνει απο 1-5 λεπτά για να stackarete ενα buff.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα κι εγώ το παιχνίδι πριν 2 ώρες ἐχω πάθει πλάκα με το παίγνιο σε ρουφάει μέσα στον κόσμο

του δεν κατάλαβα πως πέρασαν 2 ώρες και ουσιαστικά δεν προχώρησα πολύ το παιχνίδι  με έναν ryzen 5 2400G

με 16 GB RAM και μία Asus GTX 1050ti 4gb με ρυθμίσεις που βρήκα στο youtube τα περισσότερα στο medium

τρέχει μιά χαρά προς το παρών χωρίς να εχω δοκιμάσει fps και τέτοια κανένα crash για την ώρα.

 

 

Edit: Ξέχασα να γράψω πως η οθόνη που το παίζω ειναι παλιά και έχει ανάλυση 1680 Χ1050 σίγουρα

χάνω αρκετά απο την αισθητική του παιχνιδιού όμως κερδίζω αρκετή σταθερότητα τολμώντας να ανεβάσω

σχεδόν ολα τα settings στο high  fpsόμετρο ακόμη δεν άνοιξα και μάλλον θα το πάω έτσι

μιας και ειναι playable και ακόμη ειμαι στα χιόνια που όπως γράψατε αρκετοί ποιό πανω ειναι αρκετά βαρύ σε αυτό το σημείο το

παιχνίδι.

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτο crash σήμερα (ξέρω, καλώς σας βρήκα στο club...) και μάλιστα σε άκυρο σημείο, ενώ διάβαζα το βιβλίο με τις αναβαθμίσεις του camp... που να ζοριζοταν καμιά cpu ή gpu... Reload στο καπάκι και κάνα μισάωρο παιχνιδιού μετά χωρίς πρόβλημα 🙄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το online αργεί και σε σας να φορτώσει? Ενώ το free roam φορτώνει γρήγορα, έβαλα να παίξω collector και εδώ και κάνα 10λεπτο γυρνάνε οι εικόνες φορτώματος με μικρή δραστηριότητα στο λαμπάκι του σκληρού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

Το online αργεί και σε σας να φορτώσει? Ενώ το free roam φορτώνει γρήγορα, έβαλα να παίξω collector και εδώ και κάνα 10λεπτο γυρνάνε οι εικόνες φορτώματος με μικρή δραστηριότητα στο λαμπάκι του σκληρού...

infinite loading λεγετε :) κανε restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...