Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

ερώτηση:

το story με το online συνδέονται με κάποιον τρόπο?

εννοώ ότι πχ. αντικείμενα ή skills που αποκτάς στο story μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις στο online (ή και το ανάποδο)?

Γιατί ενώ έχω ξεκινήσει και τα δύο το online μου φαίνεται λίγο πιο ενδιαφέρον και σκέφτομαι μήπως αξίζει να προχωρήσω το story ώστε να είμαι πιο αναβαθμισμένος στο online...

Αδερφε θελω να πιστευω πως τρολαρεις οταν λες πως βρισκεις πιο ενδιαφερων το online απ' το story 😄

Για να σου απαντησω στην ερωτηση σου οχι δεν συνδεονται με κανενα τροπο το story με το mp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Αδερφε θελω να πιστευω πως τρολαρεις οταν λες πως βρισκεις πιο ενδιαφερων το online απ' το story 😄

Για να σου απαντησω στην ερωτηση σου οχι δεν συνδεονται με κανενα τροπο το story με το mp.

απλώς μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον να ξέρω ότι παίζω με πραγματικούς άλλους παίχτες, τώρα βέβαια διαβάζω στις προηγούμενες σελίδες για τα θέματα που έχετε με το online και το ξανασκέφτομαι....

τεσπα, θα δείξει... το αν το online θα κρατήσει το ενδιαφέρον του κόσμου (και το δικό μου μαζί) εξαρτάται πόσο θα το εμπλουτίσει από περιεχόμενο η r* και κυρίως πόσο θα το προστατέψει από τους cheaters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kakofonixx είπε

απλώς μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον να ξέρω ότι παίζω με πραγματικούς άλλους παίχτες, τώρα βέβαια διαβάζω στις προηγούμενες σελίδες για τα θέματα που έχετε με το online και το ξανασκέφτομαι....

τεσπα, θα δείξει... το αν το online θα κρατήσει το ενδιαφέρον του κόσμου (και το δικό μου μαζί) εξαρτάται πόσο θα το εμπλουτίσει από περιεχόμενο η r* και κυρίως πόσο θα το προστατέψει από τους cheaters

Αν το βλεπεις ετσι δλδ μονο οτι μπορεις να αλληλεπιδρας με αλλα ατομα οκ αλλα απο θεμα απορροφησης και immersion το story ειναι σε αλλο επιπεδο, προς το παρον δυστηχως τις τελευταιες μερες εχω φαει ουκ ολιγα πεσιματα απο cheaters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω θεματακι με το bounty hunter, ρωταω μηπως κατι δεν κανω καλα, 

εχω κανει μπολικες αποστολες πηγαινω στις αφισσες και σκοτωνω ή παραδιδω το καταζητουμενο στο κελι ή στο φορητο κελι, το θεμα ειναι οτι στο XP μου δειχνει 0 σαν να μην εχω κανει καμια αποστολη, κανω κατι λαθος ?

μηπως πρεπει να εχω φτασει σε καποιο αλλο level καποιο αλλο role και μετα να συνεχισω το bounty ? 

και το bounty και το collector τα πηρα δωρεαν απο τα benefits μονο το trader αγορασα δεν ξερω αν παιζει ρολο κατι 

Εχει τυχει σε καποιον ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spilios6 είπε

Παιδια εγω εχω θεματακι με το bounty hunter, ρωταω μηπως κατι δεν κανω καλα, 

εχω κανει μπολικες αποστολες πηγαινω στις αφισσες και σκοτωνω ή παραδιδω το καταζητουμενο στο κελι ή στο φορητο κελι, το θεμα ειναι οτι στο XP μου δειχνει 0 σαν να μην εχω κανει καμια αποστολη, κανω κατι λαθος ?

μηπως πρεπει να εχω φτασει σε καποιο αλλο level καποιο αλλο role και μετα να συνεχισω το bounty ? 

και το bounty και το collector τα πηρα δωρεαν απο τα benefits μονο το trader αγορασα δεν ξερω αν παιζει ρολο κατι 

Εχει τυχει σε καποιον ?

Oχι δε παιζει καποιο ρολο, γενικα εχει bugs το online γι' αυτο δε σου δινει xp, εδω εγω εκανα τριτη φορα legendary bounty με μεγαλυτερο επιπεδο δυσκολιας και δε μου εδωσε ουτε gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα 40 gold bars που σου δινει πισω το outlaw pass 2 τα παίρνεις στα καπακια πισω με το που το αγορασεις αν εισαι ηδη level 100 στο rank ή πρεπει να κανεις προοδο αλλα 100 level για να τα παρεις μολης το αγορασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρομαι που ο κοσμος γυρισε την πλάτη στην υπεροψία της Rockstar, που συμπεριφέρεται στους pc gamers σαν δευτερης κατηγοριας και παρακατιανους, που οχι μονο κυκλοφορει τα παιχνιδια της στο pc μετά απο ένα-δυο χρονια λες και μας κάνει χάρη αλλα τα κυκλοφορει με χιλια δυο προβληματα λες και κυκλοφορει Alpha εκδοσεις. Ουτε εγώ το αγορασα και ευγε σε οσους δεν το αγορασαν, αντισταση.

Is Epic Games Store to Blame for Red Dead Redemption 2’s Poor PC Sales?

https://www.ccn.com/is-epic-games-store-to-blame-for-red-dead-redemption-2s-poor-pc-sales/

 

 

 

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Anuminas είπε

Χαιρομαι που ο κοσμος γυρισε την πλάτη στην υπεροψία της Rockstar, που συμπεριφέρεται στους pc gamers σαν δευτερης κατηγοριας και παρακατιανους, που οχι μονο κυκλοφορει τα παιχνιδια της στο pc μετά απο ένα-δυο χρονια λες και μας κάνει χάρη αλλα τα κυκλοφορει με χιλια δυο προβληματα λες και κυκλοφορει Alpha εκδοσεις. Ουτε εγώ το αγορασα και ευγε σε οσους δεν το αγορασαν, αντισταση.

Is Epic Games Store to Blame for Red Dead Redemption 2’s Poor PC Sales?

https://www.ccn.com/is-epic-games-store-to-blame-for-red-dead-redemption-2s-poor-pc-sales/

 οτι δεν πηγε καλα στο epic  λεει κατι?  

Aν κατι  κυκλοφορει και σε αλλες πλατφορμες ειναι δεδομενο πως η epic ειναι τελευταια και καταιδρωμενη.

Σε rockstar εδινε πολυ δυνατα preorder bonuses και, πολλοι δεν προτιμουν epic.

δεν θα με ξαφνιαζε αν η αναλογια RS και epic ηταν 8/9:1 οπως στο division.

Clickbait τιτλακι και αρθρακι.

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Anuminas είπε

Χαιρομαι που ο κοσμος γυρισε την πλάτη στην υπεροψία της Rockstar, που συμπεριφέρεται στους pc gamers σαν δευτερης κατηγοριας και παρακατιανους, που οχι μονο κυκλοφορει τα παιχνιδια της στο pc μετά απο ένα-δυο χρονια λες και μας κάνει χάρη αλλα τα κυκλοφορει με χιλια δυο προβληματα λες και κυκλοφορει Alpha εκδοσεις. Ουτε εγώ το αγορασα και ευγε σε οσους δεν το αγορασαν, αντισταση.

Is Epic Games Store to Blame for Red Dead Redemption 2’s Poor PC Sales?

https://www.ccn.com/is-epic-games-store-to-blame-for-red-dead-redemption-2s-poor-pc-sales/

 

14 λεπτά πριν, rofl είπε

 οτι δεν πηγε καλα στο epic  λεει κατι?  

Aν κατι  κυκλοφορει και σε αλλες πλατφορμες ειναι δεδομενο πως η epic ειναι τελευταια και καταιδρωμενη.

Σε rockstar εδινε πολυ δυνατα preorder bonuses και, πολλοι δεν προτιμουν epic.

δεν θα με ξαφνιαζε αν η αναλογια RS και epic ηταν 8/9:1 οπως στο division.

Clickbait τιτλακι και αρθρακι.

βασικά ότι είναι να διαβάσεις στο άρθρο στο λέει εδώ,τελευταία παράγραφο:

 

Αναφορά σε κείμενο

 

Epic Games Store Is Only Part of the Reason for RDR2’s Poor Sales

Epic Games Store really isn’t all that popular. Many people do not like their aggressive business tactics and therefore end up shunning the store. This will certainly have made an impact on sales but probably not that much of an impact. Borderlands 3 was an Epic Games Store exclusive, and that sold like hotcakes. Clearly, there is something more at work here.

Firstly, there’s the simple matter of timing. RDR2 was only exclusive to the Epic Games Store for a single month. Not that long to wait, especially considering the game actually came out a year ago anyway. It’s not much of a difference for people who want a version of the game that comes with achievements and community features.

There is an even bigger factor which looms over RDR2 and its poor PC sales more so than any level of Epic Games Store exclusivity. The factor in question is just how bad it seems to be running on PC in general at the moment.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και συμφωνώ σε πολλά που λέει και εμένα δεν μου αρέσει που μας έχουν σαν 2ης διαλογής κοινό, θα ήθελα να δω οι πωλήσεις συνολικά τι λένε και όχι μόνο από epic/steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μα δεν ηταν ποτε epic exclusive οπως το borderlands που καθεται και το συγκρινει. 

η πλειοψηφια των preorder και των πωλησεων του 1ου μηνα εγινε απο τη Rockstar.

και δεν θελω να αναλυσω το αρθρο αλλα ο αρθρογραφος ειναι - ως συνηθως- για γελια.

 

-----------------------------------

και μενα δεν μου αρεσει που το εβγαλαν ενα χρονο μετα, αλλα τουλαχιστον εβγαλαν πολυ σωστο pc port που εκμεταλλευεται στο επακρο το hw, και συναγωνιζεται τους pc  only τιτλους. κατι που δεν ισχυει για το 99.9% των ports.

απλα αναπαραγονται ακομα τα προβληματα των πρωτων 3-4 ημερων, και oι γνωμες αυτων, που ειτε το εχουν μονο ακουστα το παιχνιδι, ειτε το εχουν δει κανα 5ωρο max. 

imo to rdr ειναι απο τα κορυφαια ports, και τουλαχιστον μπορει να το καθυστερησαν αλλα εριξαν τοση δουλεια που αξιζε η αναμονη.

 

 

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, rofl είπε

 

η πλειοψηφια των preorder και των πωλησεων του 1ου μηνα εγινε απο τη Rockstar.

link?

(τον πρώτο μήνα κυκλοφόρησε σε epic-r* )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

link?

(τον πρώτο μήνα κυκλοφόρησε σε epic-r* )

το παιχνιδι δεν υπαρχει μονο σε epic και steam.

υπαρχει και σε rockstar launcher... το πιθανοτερο ειναι οτι και αυτος που εγραψε το αρθρο δεν το γνωριζει.

 

(και εδινε τα κερατα του απο preorder bonuses και επισης ολα τα storefronts εδιναν RS key, με μονη εξαιρεση το hib που εδινε epic.)

 

το epic εδινε 25 gold bars.

το RS εδινε 50, extra θησαυρο με 6 bar στο single player, δωρεαν το upgade στην επομενη εκδοση, δωρεαν παιχνιδι, και vpn friendly storefront- εγω αγορασα απο ρωσια.

αν βαλεις οτι και ολα τα keys πλην του humble ηταν για RS launcher, το hate για την epic, και το οτι o RS launcher ειναι αναγκαιος για το παιχνιδι και καποιοι δε θελουν να το τρεχουν σε 2 client ( και ιδιως οταν ο 2ος ειναι η epic)  δεν θελει φιλοσοφια τι προτιμησαν οσοι εκαναν preorder.

επισημα νουμερα δεν υπαρχουν αλλα αμφιβαλλω οτι η epic επιασε πανω απο 1/2 στα 10 copies.

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, rofl είπε

το παιχνιδι δεν υπαρχει μονο σε epic και steam.

υπαρχει και σε rockstar launcher... το πιθανοτερο ειναι οτι και αυτος που εγραψε το αρθρο δεν το γνωριζει.

(και εδινε τα κερατα του απο preorder bonuses και επισης ολα τα storefronts εδιναν RS key, με μονη εξαιρεση το hib που εδινε epic.)

το epic εδινε 25 gold bars.

το RS εδινε 50, extra θησαυρο με 6 bar στο single player, δωρεαν το upgade στην επομενη εκδοση, δωρεαν παιχνιδι, και vpn friendly storefront- εγω αγορασα απο ρωσια.

αν βαλεις οτι και ολα τα keys πλην του humble ηταν για RS launcher, το hate για την epic, και το οτι o RS launcher ειναι αναγκαιος για το παιχνιδι και καποιοι δε θελουν να το τρεχουν σε 2 client ( και ιδιως οταν ο 2ος ειναι η epic)  δεν θελει φιλοσοφια τι προτιμησαν οσοι εκαναν preorder.

επισημα νουμερα δεν υπαρχουν αλλα αμφιβαλλω οτι η epic επιασε πανω απο 1/2 στα 10 copies.

Φυσικά και το γνωρίζει, όπως το γνωρίζω και γω που το γράψα από πάνω και το έκανες και quote.

Οπότε περιμένω το link με την ανάλυση που γράφεις, να το διαβάσουμε και επίσημα ρε αδερφέ το στατιστικό αυτό.

Επίσης το edit που έκανες στο πρώτο μνμ, είναι για γέλια.. ποιο έπακρο εκμετάλλευσης hw? Ποια προβλήματα των πρώτων ημερών?

Το παιχνίδι 2 μήνες κοντεύει που έχει κυκλοφορήσει και είναι ένα χαλί από απόδοση.

Άμα αυτό είναι το κορυφαίο πορτ, δε θέλω να θυμηθώ άλλα πορτς πόσο πιο κορυφαία ήταν 😝😝😝😝

Στις 21/12/2019 στις 2:29 ΜΜ, rofl είπε

με 17 ευρω που το ποσταρει, αν παιζει δεν το λες και 1 ευρω διαφορα παντως,

η για steam απο ινδια/ αλλες χωρες που εδωσε το αλλο παιδι...

και το εχω το παιχνιδι, και παρ ολα αυτα μπορω να σου πω οτι τα βρισκω πιο ενδιαφεροντα πχ απο τα post σου..

γιατι παιζουν και για αλλα παιχνιδακια αυτα τα κολπα και οτι μαθαινεις καλο ειναι... και αφου δε μπορουν να μπουν στις προσφορες καπου πρεπει να μπουν. 

2 ατομα  20 posts γιατι δεν εχετε παρει τα promos του twitch prime, και αλλες χαζοαποριες, και κανεις κριτικη οτι σε κουρασαν?

.https://www.insomnia.gr/profile/302197-spilios6/

βαριεμαι να κανω το σωστο quote αλλα  τελευταιους amd βαλε.

artifacts παντως δεν θα πρεπε να βλεπεις. ευχομαι να μην ερχεται  η ωρα για την καρτα.

 με 580 & vulkan-σε dx12 εχω ελαφρυ bn- εχω 300+ ωρες σχεδον απροβληματιστα.

με τον επεξεργαστη σου ωστοσο μεινε καλυτερα σε dx12, και γενικα το πρωτο 2ωρο ειναι απ τα πιο βαρια parts so far,

οποτε να ξερεις δεν ειν ενδεικτικο.

Έβαλα τελικά τον τελευταίο beta driver το γύρισα σε vulkan και παίζει φίνα το παιχνίδι, καθόλου artifacts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...