Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εχει θεμα το game.οταν το ανοιγω παιζει η καλομοιρα απο πισω τραγουδια θα το ακουσετε στο βιντεο.τεσπα το βρηκα καλη τιμη cd keys 39ευρω.το game δεν ξερω αν ειναι bad optimize  η αν ειναι πραγματικα κτηνος και καταπινει τα pc.σεταπ το αφησα οπως το ειχε default.το εχει ψαξει κανεις στις ρυθμισεις αν αξιζει να κοψουμε απο καπου και να ανοιξουμε msaa η γενικα μηπως εχεις καποιες βαριες ρυθμισεις που δεν προσφερουν σχεδον τιποτα να τις χαμηλωσουμε και να ανεβασουμε κατι το οποιο δινει μπουστ στην εικονα; στο βιντεο φενονται οι ρυθμισεις.καθε παρατηρηση συμβουλη καλοδεχουμενη.σημερα θα το ξεκινησω.μονο benchmark εκανα και εφυγα στο μαγαζι χανω λιγα frames απο το record.αλλα πολυ θα θελα να ξερω το καλητερο σεταρισμα για ομορφη εικονα και 60 frames

Δηλ. το ότι ακούς Καλομοίρα στο παιχνίδι σε απασχολεί  λιγότερο από το σετάρισμα ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχαχαχ ελιωσα ρε.ο αλλος λεει πειρα την εκδοση με τον μητροπανο. η κορη μου την ακουγε μεσα σπιτι χαχα.λετε να ειχε θεμα το game οταν το ανοιγεις να τραγουδαει η καλομοιρα; 😄 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολους αυτους τωρα θα τους τρως στη μαπα στο online ; no thanks :P Btw υπομονη λιγες μερες ακομα να βγει και στο steam . 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

το εχει ψαξει κανεις στις ρυθμισεις αν αξιζει να κοψουμε απο καπου και να ανοιξουμε msaa η γενικα μηπως εχεις καποιες βαριες ρυθμισεις που δεν προσφερουν σχεδον τιποτα να τις χαμηλωσουμε και να ανεβασουμε κατι το οποιο δινει μπουστ στην εικονα; στο βιντεο φενονται οι ρυθμισεις.καθε παρατηρηση συμβουλη καλοδεχουμενη.

Δεν υπαρχει καποιο tip, οτι ρυθμησεις και να βαλεις  το optimization ειναι αισχρο, αναμονη κανα 6μηνο να το διορθωσουν. 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν αντιλλεγω μια χαρα παει αλλα εξαρταται τη σημαινει ''μια χαρα'' για το καθενα, με τα recommended που δινει στο βιντεο δεν θα εχεις stable 60αρι παντου ουτε με αιτηση στο υπουργειο πολιτισμου, γι' αυτο εχω δικα μου ''recommended'' εγω ;) και το οπτικο αποτελεσμα δε διαφερει καθολου απο αυτα που δινει στο HU στο οποιο εχει ενεργοποιημενα πολλα αχρηστα settings κατα τη γνωμη μου που μονο τζαμπα fps σου ''μασανε''.

EDIT: Ας γινω και λιγο πιο συγκεκριμενος για τυχον παρεξηγησεις, αναφερομαι κυριως σε  pascal αρχιτεκτονικη μεχρι και 1070 σειρα δλδ mid-range & last gen GPU και ΟΧΙ σε οποιαδηποτε turing που ουτος ή αλλως τρεχει καλυτερα το game ακομη και στη πιο ''αδυναμη'' turing της σειρας σε σχεση με τις pascal (με εξαιρεση τη 1080-1080ti). Αντιστοιχα και σε mid-range GPU της amd (580, 590.......)

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Δεν αντιλλεγω μια χαρα παει αλλα εξαρταται τη σημαινει ''μια χαρα'' για το καθενα, με τα recommended που δινει στο βιντεο δεν θα εχεις stable 60αρι παντου ουτε με αιτηση στο υπουργειο πολιτισμου, γι' αυτο εχω δικα μου ''recommended'' εγω ;)

Παντού άνετα 60 άρι, μάλιστα στο Saint Denis, βράδυ έχω καμμιά 70 αριά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το έχω αγοράσει ακόμη το παιχνίδι (ίσως στις 5 του μήνα που βγαίνει στο steam) δεν έχω άποψη ολοκληρωμένη

αποφεύγω να βλέπω βίντεο και γενικά gameplay προσπαθώ να κλείνω τα αυτιά και τα μάτια όμως αυτό που γίνεται

με πολλούς εδώ στο φόρουμ και σε άλλα φόρουμ είναι ανεκδιήγητο, κλείστε αυτό το fpsόμετρο επιτέλους και απολαύστε το παιχνίδι 

και ειδικά κάποιοι που έχετε pc τούμπανα, δεν παίρνω το μέρος της Rockstar που ναι κυκλοφόρησε μία Beta κόπια απο τις κονσόλες 

όμως ας τους δώσουμε λίγο χρόνο θέλω να πιστεύω πως προσπαθούνε στο κάτω κάτω οι περισσότεροι AAA τίτλοι που βγαίνουν

είναι ημιτελείς  νομίζω πως το παιχνίδι είναι απο τα καλύτερα των τελευταίων ετών υπομονή λοιπόν.

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να πω κατι τωρα. Εκλεισα το afterburn να μην βλεπω καθολου νουμερα στην οθονη και απλα να παιξω.αφου επαιξα καμια ωρα φτανω στο camp.τα ειχα σχεδον ολα ultra εκτος απο το grass που το ειχα στην μεση και καποιο tree ετσι στο τελος που ηταν off.τα ανοιγω ολα ultra και ανοιγω και mssa.(χωρις afterburn)  δεν εβλεπα frames. Παιζω κανα δεκαλεπτο και θα εβαζα στοιχημα οτι το game τρεχει ακατεβατο 60αρι.με κανει και το κλεινω και ανοιγω afterburn και βλεπω 45 48 frames.πως γινεται να τρεχει τοσο μα τοσο smooth σαυτα τα frames? Αν βαλεις αλλο game με 45 frames θα σου βγαλει τα ματια.εβαζα στοιχημα  λεμε οτι ειχα 60αρι κλειδωμενο.ανετα το τερματιζα χωρις να βλεπω νουμερα νομιζοντας οτι τρεχω 60.

30 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

κλείστε αυτό fpsόμετρο και απολαύστε το παιχνίδι 

 

Χαχαχα πιεσομετρο στο χερι και παμε!οπως στα νοσοκομεια με τον ορο καρφωμενο βολτα στους διαδρομους.χαχαχα

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες το βραδυ μπηκα για λιγο και σε καποια στιγμη ακουω ενα τραγουδι του ΛΕ ΠΑ.Λεω δεν παμε καλα και σκεφτηκα δυο πραγματα.Το πρωτο οτι μας επηρεασε ο φιλος που ακουγε καλομοιρα.Το δευτερο οτι εχω αρχισει να καιω τον εγκεφαλο.Τελικα ηταν ενας τυπος στην γειτονια που μιλαγε στο τηλεφωνο  και ακουγε:lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Ρε παιδια να πω κατι τωρα. Εκλεισα το afterburn να μην βλεπω καθολου νουμερα στην οθονη και απλα να παιξω.αφου επαιξα καμια ωρα φτανω στο camp.τα ειχα σχεδον ολα ultra εκτος απο το grass που το ειχα στην μεση και καποιο tree ετσι στο τελος που ηταν off.τα ανοιγω ολα ultra και ανοιγω και mssa.(χωρις afterburn)  δεν εβλεπα frames. Παιζω κανα δεκαλεπτο και θα εβαζα στοιχημα οτι το game τρεχει ακατεβατο 60αρι.με κανει και το κλεινω και ανοιγω afterburn και βλεπω 45 48 frames.πως γινεται να τρεχει τοσο μα τοσο smooth σαυτα τα frames? Αν βαλεις αλλο game με 45 frames θα σου βγαλει τα ματια.εβαζα στοιχημα  λεμε οτι ειχα 60αρι κλειδωμενο.ανετα το τερματιζα χωρις να βλεπω νουμερα νομιζοντας οτι τρεχω 60.

Αυτό δεν εξηγείται εκτός αν έχεις freesync monitor...

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λαγκαρει και σε εσας το online? Τρωει κατι hitches παναγια βοηθα, αντε να βγαλει κανενα patch η Bugstar.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...