Προς το περιεχόμενο

Αρώματα μέσω Internet, απάτη;


TzortzisJosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια φορά που αγόρασα απο aromanet δεν αντιμετώπισα πρόβλημα

Γενικά, φθηνά αρώματα θα βρείτε στην Στουτγάρδη. Αν περνάτε ποτε απο εκει....

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2019 στις 2:36 ΜΜ, TzortzisJosh είπε

Αγόρασα Carolina Herrera 212 men από Aromania. Οι κριτικές για το συγκεκριμένο δείχνουν πως το άρωμα έχει μεγάλη διάρκεια. Παρόλα αυτά, το συγκεκριμένο που έλαβα δεν διαρκούσε πάνω από 30-40 λεπτά. Έπειτα από τηλεφώνημα στο κατάστημα μου πρότειναν να το γυρίσω πίσω με κούριερ και να μου στείλουν άλλο αντίστοιχο με διαφορετικό batch, χωρίς καμία χρέωση. Και όλα αυτά χωρίς να ασκήσω πίεση, ούτε καν προσπάθησα να τους πείσω, με το που είπα πως δεν έχει διάρκεια η κοπέλα μου απάντησε το παραπάνω. Ή λοιπόν είναι εξαιρετικά εξυπηρετικοί στο συγκεκριμένο μαγαζί ή κάτι δεν πάει καλά. Προσωπικά πιστεύω το δεύτερο 

Τελικά αυτό που σου έστειλαν ήταν ενταξει;

Επειδή από αρωμανια ψωνίζω και εγώ και έχει τύχει το ίδιο ακριβώς, πιστεύω ότι ίσως παίζει το εξής.

Στέλνουν δεύτερης διαλογής και αν διαμαρτυρηθεις το αλλάζουν χωρίς αντίρρηση προκειμένου να πάρουν θετική αξιολόγηση, την οποία ζητάνε μάλιστα και φορτικα με τηλέφωνο ή Μαιλ 

Πρέπει να έχουν πολύ μεγάλο όγκο πελατείας και μερικές αντικαταστάσεις δεν τους νοιάζουν προκειμένου να μείνεις ευχαριστημένος και να μην τους αξιολογήσεις αρνητικά. Στις πολλές θετικές αξιολογήσεις μάλλον βασίζονται. Το ότι κάτι παίζει πάντως το πιστεύω. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω αγορασει αρκετες φορες απο τα μαγαζια αυτα η απαντηση ειναι απλη. Ουσιαστικα τα αρωματα που εχουν δεν ειναι η φετινες -καινουριες εκδοσεις αλλα οι παλιες τους.. απο εμπειρια πχ το mr. Burberry που που λανε η το τρουσαρντι uomo και το cool water ειναι απλα παλιοτερες εκδοσεις....ετσι οι τιμες  πεφτουν μαζι με το οτι αποτελουν μαγαζια αποθηκες χωρις αναγκη μεγαλη σε προσωπικο. Τωρα το θεμα με τα παλιωτερα αρωματα ειναι προσωπικο γουστο...πχ σε αυτα που ειπα προτιμω τις παλιες εκδοχες τους και οχι τος φλορικες που εχουν βγει φετος(ειδικα uomo και mr.burberry  οσοι τα γνωριζουν σαν αρωματα καταλαβαινουν τι λεω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Τελικά αυτό που σου έστειλαν ήταν ενταξει;

Επειδή από αρωμανια ψωνίζω και εγώ και έχει τύχει το ίδιο ακριβώς, πιστεύω ότι ίσως παίζει το εξής.

Στέλνουν δεύτερης διαλογής και αν διαμαρτυρηθεις το αλλάζουν χωρίς αντίρρηση προκειμένου να πάρουν θετική αξιολόγηση, την οποία ζητάνε μάλιστα και φορτικα με τηλέφωνο ή Μαιλ 

Πρέπει να έχουν πολύ μεγάλο όγκο πελατείας και μερικές αντικαταστάσεις δεν τους νοιάζουν προκειμένου να μείνεις ευχαριστημένος και να μην τους αξιολογήσεις αρνητικά. Στις πολλές θετικές αξιολογήσεις μάλλον βασίζονται. Το ότι κάτι παίζει πάντως το πιστεύω. 

Τι εννοείς δεύτερης διαλογής; 
Η αλήθεια είναι πως πάλι δεν έμεινα ικανοποιημένος απλά λέω δε μπορεί, μάλλον έτσι είναι γενικά το άρωμα. Αξιοσημείωτο είναι πάντως πως το πρώτο άρωμα που έλαβα, είχε ημερομηνία παραγωγής Μάρτιο του 19’, δεν το λες και παλιό δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TzortzisJosh είπε

Τι εννοείς δεύτερης διαλογής; 
Η αλήθεια είναι πως πάλι δεν έμεινα ικανοποιημένος απλά λέω δε μπορεί, μάλλον έτσι είναι γενικά το άρωμα. Αξιοσημείωτο είναι πάντως πως το πρώτο άρωμα που έλαβα, είχε ημερομηνία παραγωγής Μάρτιο του 19’, δεν το λες και παλιό δηλαδή.

Εννοώ ότι ίσως ο τόπος κατασκευής τους να είναι,  ξέρω γω,  Γεωργία. 

Τα tester που όντως έχουν πολύ καλές τιμές,  άντε βρες ποτέ και που παρσσκευαστηκαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ορίτζιναλ είναι απλά οι αλυσίδες τα πουλάνε χρυσάφι. Το σκρουτζομάγαζο δεν έχει κόστος διαφήμισης και προσωπικού ( αυτές που κάθονται στις αλυσίδες και σε κυνηγάνε να σε ψεκάσουν). Η γυναίκα μου φοράει 2 αρώματα χρόνια. Τελευταία φορά τα πήρε απο το ίντερνετ 20-30% κάτω σε τιμή. Ίδια διάρκεια, ίδιο άρωμα. Ή τύχατε σε μούφα ή ψυχολογικά επειδή πληρώσατε πιο λίγα νομίζεται οτι είναι δεύτερης ποιότητας. Τα μόνα που δεν αξίζουν είναι αυτά απο κάτι μαγαζάκια με χύμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mcstefan7 είπε

Μια χαρά ορίτζιναλ είναι απλά οι αλυσίδες τα πουλάνε χρυσάφι. Το σκρουτζομάγαζο δεν έχει κόστος διαφήμισης και προσωπικού ( αυτές που κάθονται στις αλυσίδες και σε κυνηγάνε να σε ψεκάσουν). Η γυναίκα μου φοράει 2 αρώματα χρόνια. Τελευταία φορά τα πήρε απο το ίντερνετ 20-30% κάτω σε τιμή. Ίδια διάρκεια, ίδιο άρωμα. Ή τύχατε σε μούφα ή ψυχολογικά επειδή πληρώσατε πιο λίγα νομίζεται οτι είναι δεύτερης ποιότητας. Τα μόνα που δεν αξίζουν είναι αυτά απο κάτι μαγαζάκια με χύμα. 

Δε μιλάμε για 20-30% όμως, μιλάμε για 70%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ξεθάβω το θέμα απλά να πω ότι το νοτινο, έχει συγκεκριμένα αρώματα δεν τα έχει όλα αλλά ότι έχει είναι αυθεντικό. Φίλη μου που φόραγε burberry μου έλεγε ότι είναι απομίμηση τα αρώματα του . Δεν ισχύει, έχω πάρει την dunhill την κλασική και την desire με barcode το οποίο χτύπησα και βρήκα κανονικά το άρωμα. Από το hondos είναι 20-30 ευρώ πιο φθηνά. Κάτι αρωμανιες και κάτι άλλα ελληνικά σάιτ πού πουλάνε 30 ευρώ το άρωμα και επώνυμο Δεν είναι καν τέστερ..μιλάμε για κακες απομιμήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα Axe tobacco που έχω εδώ και 4 χρόνια είναι θηρίο ανήμερο και ενήμερο.

Body Shower GIF by Johnny Slicks

Στα σοβαρά, όχι μια χαρά είναι αυτά τα αρώματα. Μην πετάτε τα λεφτά σας στις αλυσίδες χωρίς λόγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/12/2022 στις 10:35 ΠΜ, vargas77 είπε

Ξεθάβω το θέμα απλά να πω ότι το νοτινο, έχει συγκεκριμένα αρώματα δεν τα έχει όλα αλλά ότι έχει είναι αυθεντικό. Φίλη μου που φόραγε burberry μου έλεγε ότι είναι απομίμηση τα αρώματα του . Δεν ισχύει, έχω πάρει την dunhill την κλασική και την desire με barcode το οποίο χτύπησα και βρήκα κανονικά το άρωμα. Από το hondos είναι 20-30 ευρώ πιο φθηνά. Κάτι αρωμανιες και κάτι άλλα ελληνικά σάιτ πού πουλάνε 30 ευρώ το άρωμα και επώνυμο Δεν είναι καν τέστερ..μιλάμε για κακες απομιμήσεις

Ντροπή σου να λες δημόσια ότι το αρομανια πουλάει μαιμουδες. Σβήσε το σχόλιο σου άμεσα 

Επεξ/σία από Allan-Wake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει πάνω απο 10 διαφορετικά αρώματα αυθεντικά αλλά και τύπου απο συγκεκριμένο κατάστημα που έχει και eshop  και δεν είδα καμία απολύτως διαφορά εκτός απο την διάρκεια ίσως σε 2-3 απο αυτά και όχι σε όλα. Υπάρχει ένα κατάστημα με αρώματα τύπου που έχει όλες τις μάρκες και πραγματικά αξίζει κάποιος να δοκιμάσει. Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω εαν επιτρέπετε να το αναφέρω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, PhoneKiller είπε

Έχω δοκιμάσει πάνω απο 10 διαφορετικά αρώματα αυθεντικά αλλά και τύπου απο συγκεκριμένο κατάστημα που έχει και eshop  και δεν είδα καμία απολύτως διαφορά εκτός απο την διάρκεια ίσως σε 2-3 απο αυτά και όχι σε όλα. Υπάρχει ένα κατάστημα με αρώματα τύπου που έχει όλες τις μάρκες και πραγματικά αξίζει κάποιος να δοκιμάσει. Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω εαν επιτρέπετε να το αναφέρω :)

Γιατί να μην το αναφέρεις; Δεν τους κάνεις δυσφήμηση και ούτε σημαίνει ότι σώνει και καλά όλοι θα τρέξουν να ψωνίσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Γιατί να μην το αναφέρεις; Δεν τους κάνεις δυσφήμηση και ούτε σημαίνει ότι σώνει και καλά όλοι θα τρέξουν να ψωνίσουν. 

Έχεις δίκιο. https://aromatopolion.gr

Έχω μάθει απο φίλο στην Θεσσαλονίκη πως φέρνουν τα αρώματα απο Γαλλία δεν τα φτιάχνουν εδώ. Στην Θεσσαλονίκη στο κέντρο που βρίσκετε το μαγαζί λέει κάθε μέρα έχει ουρά για να ψωνίσουν αρώματα και δεν το πίστευα και μου έστειλε φωτογραφία φίλος. Έτσι και εγώ είπα να δοκιμάσω και πραγματικά απο πέρσι ότι άρωμα πήρα έκλαιγα τα χρήματα που είχα πάρει κάποτε το αυθεντικό! Εαν κάποιος Moderator νομίζει πως παραβαίνω τους κανόνες του φορουμ για τον οποιοδήποτε λόγο μπορεί να σβήσει την απάντησή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...