Προς το περιεχόμενο

Αρώματα μέσω Internet, απάτη;


TzortzisJosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Παίζουν γενικά προσφορές; 

Κοιτούσα το invictus και είναι οριακά πιο ακριβό από το skroutz.

Eχει διαφορα, σε καποια ειναι οντως με πανω κατω ιδιες τιμες, σε αλλα ομως ειναι αρκετα πιο φθηνα. Αλλα το καλυτερο ειναι να σου κατσει να εχει το αρωμα σου σε tester, εκει εχει συνηθως μεγαλυτερη διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί και να είναι  από Santa Barbara. Από 75€ στα 25 € τα αρώματα είναι από τα βάθη της ΚΙΝΑΣ . Δεν υπάρχει αγορά ορίτζιναλ αρώματος κάτω από 40€ στην χονδρική. Σαν και αυτά που πουλάνε έξω από το Μέτρο και στα πανηγύρια είναι. Το πιο απλό είναι να συγκρίνεις το φτηνό με το αντίστοιχο που πουλάνε τα μεγάλα μαγαζιά. Κάνεις τεστ και στα δύο. Αν δεις διάφορες τοτε αυτό που έχεις είναι μουφα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά δοκίμασα άρωμα και καλά αντιγραφή από αρωματοπωλειο που στα φτιάχνουν εκείνη την ώρα. Στο ένα χέρι το αυθεντικό στο άλλο το αντίγραφο. Πρώτον δεν μυριζαν το ίδιο και δεύτερον με έπιασε αλλεργία κατευθείαν. Προσέχετε με τα πολύ φθηνά γενικά γιατί μπορεί να πάθετε τίποτα. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, number1pc είπε

Μπορεί και να είναι  από Santa Barbara. Από 75€ στα 25 € τα αρώματα είναι από τα βάθη της ΚΙΝΑΣ . Δεν υπάρχει αγορά ορίτζιναλ αρώματος κάτω από 40€ στην χονδρική. Σαν και αυτά που πουλάνε έξω από το Μέτρο και στα πανηγύρια είναι. Το πιο απλό είναι να συγκρίνεις το φτηνό με το αντίστοιχο που πουλάνε τα μεγάλα μαγαζιά. Κάνεις τεστ και στα δύο. Αν δεις διάφορες τοτε αυτό που έχεις είναι μουφα. 

δηλαδή στα duty free που βρίσκεις άνετα αρώματα με 25 ευρώ είναι και αυτά από τα βάθη της Κίνας; προσωπικά πάντα ψάχνω στα duty free. όταν έχουν αυτό που γενικά χρησιμοποιώ, τότε κάνω ένα μικρό στοκ. στα μεγάλα μαγαζιά πληρώνεις πολλά, πληρώνεις αντιπροσώπους, προμήθειες κτλ. τα διαδικτυακά καταστήματα συνήθως φέρνουν παραεισαγωγές ενώ μερικά από αυτά έχουν καταστήματα ηλεκτρονικά σε ολόκληρη την Ευρώπη και επομένως αγοράζουν αρώματα σε μεγαλύτερες ποσότητες από ότι αγοράζει το hondos. όταν δεν έχεις ενοίκιο να πληρώνεις, πωλήτριες να σε αρωματίζουν, φώτα κτλ, έχεις μικρότερα έξοδα, μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους και επομένως κάνεις και καλύτερες τιμές.

στην Ελλάδα γενικότερα τα καλλυντικά είναι πανάκριβα σε σχέση με άλλες χώρες. η γυναίκα μου είναι από την Πολωνία και όποτε πάμε κάνει στοκ καθώς πληρώνει για καλλυντικά τα μισά από ότι θα πλήρωνε στην Ελλάδα για το ίδιο ακριβώς προϊόν. και τα αγοράζει και από φυσικά καταστήματα (πχ rossmann που είναι γερμανικό), όχι από το ίντερνετ. και πρόκειται φυσικά για 100% αυθεντικά προϊόντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/09/2019 at 12:16, kallair said:

Στα 6-7 χρονια χανουν τις βασικες ιδιοτητες τους αν θυμαμαι καλα

Εχω άρωμα AVON από το 1968, στο αυθεντικό μπουκαλάκι και μυρίζει υπέροχα. Κάθεται εξαιρετικά στο δέρμα κι έχει καλή διάρκεια. Υπάρχουν κι εξαιρέσεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, evabb είπε

Μια φορά δοκίμασα άρωμα και καλά αντιγραφή από αρωματοπωλειο που στα φτιάχνουν εκείνη την ώρα. Στο ένα χέρι το αυθεντικό στο άλλο το αντίγραφο. Πρώτον δεν μυριζαν το ίδιο και δεύτερον με έπιασε αλλεργία κατευθείαν. Προσέχετε με τα πολύ φθηνά γενικά γιατί μπορεί να πάθετε τίποτα. 

Γι' αυτό η καλύτερη λύση είναι το τακτικό μπάνιο ή ντουζ με πλύσιμο κυρίως των περιοχών όπου εμφανίζεται πιο εύκολα η εφίδρωση.Και μετά κρέμες σώματος και antiperspirant αποσμητικά σε μασχάλες. Και επίσης το πιο σημαντικό καθαρά ρούχα. Υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά πλένονται τακτικά, αλλά δεν αλλάζουν τα ιδρωμένα τους ρούχα μέσα στην εβδομάδα.

21 ώρες πριν, TzortzisJosh είπε

Δεδομένων των συνθηκών είναι εξόχως σπάνιο να βρεις τόσο καλή εξυπηρέτηση σε διαδικτυακό κατάστημα, πόσο μάλλον όταν δεν πρόκειται για "ελαττωματικό προϊόν". Δεδομένης της κατάστασης επίσης, εάν το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει αρώματα που βρίσκονται σε αποθήκη πολλά χρόνια σε τιμή χάρισμα, δικαιολογείται η ανησυχία μου.

Συμβαίνει να βγει ατελής μια παρτίδα αρωμάτων (όπως συμβαίνει και με όλα τα προϊόντα γενικά, φαγώσιμα και μη).
Από την στιγμή που δεν είχες κάποια αλλεργική αντίδραση ή δεν παρατήρησες μεγάλες διαφορές στο άρωμα πριν την εφαρμογή είναι οκ.
Επίσης, η βιοχημική κατάσταση του οργανισμού σου, το αν την συγκεκριμένη περίοδο είχες ίωση, κόπωση ή βίωνες έντονο στρες, μπορεί να επηρεάζουν τον τρόπο με το οποίο το άρωμα συμπεριφέρεται στην επιδερμίδα σου και πιο συγκεκριμένα το μικροβίωμα του δέρματός σου.

3 ώρες πριν, james01gr είπε

στην Ελλάδα γενικότερα τα καλλυντικά είναι πανάκριβα σε σχέση με άλλες χώρες. η γυναίκα μου είναι από την Πολωνία και όποτε πάμε κάνει στοκ καθώς πληρώνει για καλλυντικά τα μισά από ότι θα πλήρωνε στην Ελλάδα για το ίδιο ακριβώς προϊόν. και τα αγοράζει και από φυσικά καταστήματα (πχ rossmann που είναι γερμανικό), όχι από το ίντερνετ. και πρόκειται φυσικά για 100% αυθεντικά προϊόντα

Δεν είναι μόνο ο φπα 24% που ανεβάζει την τιμή, αλλά η λογική του αρμέγματος του Έλληνα καταναλωτή.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Γι' αυτό η καλύτερη λύση είναι το τακτικό μπάνιο ή ντουζ με πλύσιμο κυρίως των περιοχών όπου εμφανίζεται πιο εύκολα η εφίδρωση.Και μετά κρέμες σώματος και antiperspirant αποσμητικά σε μασχάλες. Και επίσης το πιο σημαντικό καθαρά ρούχα. Υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά πλένονται τακτικά, αλλά δεν αλλάζουν τα ιδρωμένα τους ρούχα μέσα στην εβδομάδα.

 

ποια εφιδρωση; Το ψεκασα στον πηχη μου και με επιασε φαγουρα και κοκκινιλα μεσα σε κλασματα του δευτερολεπτου. Ετρεχα να το πλυνω πριν φουντωσω ολοκληρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, evabb είπε

Μια φορά δοκίμασα άρωμα και καλά αντιγραφή από αρωματοπωλειο που στα φτιάχνουν εκείνη την ώρα. Στο ένα χέρι το αυθεντικό στο άλλο το αντίγραφο. Πρώτον δεν μυριζαν το ίδιο και δεύτερον με έπιασε αλλεργία κατευθείαν. Προσέχετε με τα πολύ φθηνά γενικά γιατί μπορεί να πάθετε τίποτα. 

Τα αρώματα- κλώνοι είναι πιθανό να περιέχουν κοινά αλλεργιογόνα. Αξίζει πάντα να δώσεις κάτι παραπάνω, γιατί πληρώνεις και την πιστοποίηση ποιότητας και ασφάλεια χρήσης.

1 λεπτό πριν, evabb είπε

ποια εφιδρωση; Το ψεκασα στον πηχη μου και με επιασε φαγουρα και κοκκινιλα μεσα σε κλασματα του δευτερολεπτου. Ετρεχα να το πλυνω πριν φουντωσω ολοκληρη.

Αναφερόμουνα γενικά στην προσωπική υγιεινή και όχι στην εμπειρία σου με το ιμιτατσιόν άρωμα.

14 λεπτά πριν, ntanosgatos είπε

Δεν βγάζεις άκρη...ο καθένας τα δικά του...

Αυτό που αναφέρεις δεν ισχύει...

Τροφή για σκέψη, οι σκέψεις των άλλων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Τα αρώματα- κλώνοι είναι πιθανό να περιέχουν κοινά αλλεργιογόνα. Αξίζει πάντα να δώσεις κάτι παραπάνω, γιατί πληρώνεις και την πιστοποίηση ποιότητας και ασφάλεια χρήσης.

 

αυτο λεω κι εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, svartevarg είπε

δεν ήξερα ότι υπάρχουν αρωματοπωλεία τα οποία "κλωνοποιούν" αρώματα on-the-fly.

δεν νομιζω οτι ειναι ακριβως εκεινη την ωρα (δεν εχω ψωνισει ποτε) αλλα ξερω οτι εχουν αντιγραψει αρωματα και τα πουλανε. Η συνταγη τουλαχιστον ειναι μελετημενη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, evabb είπε

δεν νομιζω οτι ειναι ακριβως εκεινη την ωρα (δεν εχω ψωνισει ποτε) αλλα ξερω οτι εχουν αντιγραψει αρωματα και τα πουλανε. Η συνταγη τουλαχιστον ειναι μελετημενη.

Υπάρχει κατάστημα στο κέντρο των Αθηνών που κάνει κλώνους που πρέπει να έχεις πολύ έμπειρη μύτη για να καταλάβεις ότι δεν είναι αυθεντικό. Και εμένα με έχει πιάσει φαγούρα από τέτοιο άρωμα αλλά όχι από το συγκεκριμένο κατάστημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, evabb είπε

Μια φορά δοκίμασα άρωμα και καλά αντιγραφή από αρωματοπωλειο που στα φτιάχνουν εκείνη την ώρα. Στο ένα χέρι το αυθεντικό στο άλλο το αντίγραφο. Πρώτον δεν μυριζαν το ίδιο και δεύτερον με έπιασε αλλεργία κατευθείαν. Προσέχετε με τα πολύ φθηνά γενικά γιατί μπορεί να πάθετε τίποτα. 

 

47 λεπτά πριν, evabb είπε

δεν νομιζω οτι ειναι ακριβως εκεινη την ωρα (δεν εχω ψωνισει ποτε) αλλα ξερω οτι εχουν αντιγραψει αρωματα και τα πουλανε. Η συνταγη τουλαχιστον ειναι μελετημενη.

Μετά τα παγωτά, έχουμε και τα αρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Thaninho είπε

Υπάρχει κατάστημα στο κέντρο των Αθηνών που κάνει κλώνους που πρέπει να έχεις πολύ έμπειρη μύτη για να καταλάβεις ότι δεν είναι αυθεντικό. Και εμένα με έχει πιάσει φαγούρα από τέτοιο άρωμα αλλά όχι από το συγκεκριμένο κατάστημα 

προφανως υπαρχουν πολλα καταστηματα. Αλλα αν τυχει και εχεις και τα δυο διπλα διπλα νομιζω οτι σε γενικες γραμμες ειναι ευκολο να καταλαβεις διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...