Προς το περιεχόμενο

Αρώματα μέσω Internet, απάτη;


TzortzisJosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Αγόρασα Carolina Herrera 212 men από Aromania. Οι κριτικές για το συγκεκριμένο δείχνουν πως το άρωμα έχει μεγάλη διάρκεια. Παρόλα αυτά, το συγκεκριμένο που έλαβα δεν διαρκούσε πάνω από 30-40 λεπτά. Έπειτα από τηλεφώνημα στο κατάστημα μου πρότειναν να το γυρίσω πίσω με κούριερ και να μου στείλουν άλλο αντίστοιχο με διαφορετικό batch, χωρίς καμία χρέωση. Και όλα αυτά χωρίς να ασκήσω πίεση, ούτε καν προσπάθησα να τους πείσω, με το που είπα πως δεν έχει διάρκεια η κοπέλα μου απάντησε το παραπάνω. Ή λοιπόν είναι εξαιρετικά εξυπηρετικοί στο συγκεκριμένο μαγαζί ή κάτι δεν πάει καλά. Προσωπικά πιστεύω το δεύτερο 

Δεν εχουμε εξυπηρετηση κραζουμε, εχουμε εξυπηρετηση , κατι δεν παει καλα.....

  • Like 10
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το αρωμα είναι και πως ταιριάζει στο κάθε δέρμα,επειδη σε καποιον κρατάει Χ ώρες δεν σημαίνει ότι και σε εμένα θα κρατάει το ίδιο.Ακόμα και πως "δένει" με τον ιδρώτα μας παίζει ρόλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, forgotten είπε

Δεν εχουμε εξυπηρετηση κραζουμε, εχουμε εξυπηρετηση , κατι δεν παει καλα.....

Δεδομένων των συνθηκών είναι εξόχως σπάνιο να βρεις τόσο καλή εξυπηρέτηση σε διαδικτυακό κατάστημα, πόσο μάλλον όταν δεν πρόκειται για "ελαττωματικό προϊόν". Δεδομένης της κατάστασης επίσης, εάν το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει αρώματα που βρίσκονται σε αποθήκη πολλά χρόνια σε τιμή χάρισμα, δικαιολογείται η ανησυχία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TzortzisJosh είπε

Δεδομένων των συνθηκών είναι εξόχως σπάνιο να βρεις τόσο καλή εξυπηρέτηση σε διαδικτυακό κατάστημα, πόσο μάλλον όταν δεν πρόκειται για "ελαττωματικό προϊόν". Δεδομένης της κατάστασης επίσης, εάν το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει αρώματα που βρίσκονται σε αποθήκη πολλά χρόνια σε τιμή χάρισμα, δικαιολογείται η ανησυχία μου.

σου εχω την λυση , αγοραζεις απο καταστημα εφοσον εχεις τετοιες ανησυχιες, εχεις φυσικα το καπελο με τις τιμες αλλα θα σαι μετα ησυχός ή μηπως οχι.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η fenna,  levis &  louis vuitton πουλούσε... εγώ πάντως σε βόλτα στην Μητροπόλεως στην Αθήνα επεσα πάνω σε μια κυρια η οποια μου εδινε το αρωμα που φοράω εδω και χρόνια σε τιμη εξευτελιστική. Η συσκευασία ήταν σαν σε hondos στα κλειστά. Αλλά την καρφωσε η τεχνολογία... σκαναρα το barcode και μου έβγαλε καζακσταν. καμία σχέση.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TzortzisJosh είπε

Δεδομένων των συνθηκών είναι εξόχως σπάνιο να βρεις τόσο καλή εξυπηρέτηση σε διαδικτυακό κατάστημα, πόσο μάλλον όταν δεν πρόκειται για "ελαττωματικό προϊόν". Δεδομένης της κατάστασης επίσης, εάν το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει αρώματα που βρίσκονται σε αποθήκη πολλά χρόνια σε τιμή χάρισμα, δικαιολογείται η ανησυχία μου.

Το διαδικτυακό κατάστημα μπορεί και να έχει καλύτερη εξυπηρέτηση από τον hondo γιατί ξέρει πως οι αρνητικές κριτικές θα πεσουν βροχή. Σε αυτό βασίζεται. Δεν έχει τη δύναμη της διαφήμισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aventus creed, 160e από κατάστημα Προξένου Κορομηλα, βαρέθηκα να τα σκάω είπα να δοκιμάσω 80e την βρήκα από ένα κατάστημα εκτός σκρουτζ, και έφαγα πατάτα. Όσο για τις πιο απλές που έχω πάρει αρκετές από σκρουτζ  όπως και από duty free  διαφορά κατάλαβα μονάχα 1-2 φορές στην διάρκεια. Είναι εξίσου καλές πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Το διαδικτυακό κατάστημα μπορεί και να έχει καλύτερη εξυπηρέτηση από τον hondo γιατί ξέρει πως οι αρνητικές κριτικές θα πεσουν βροχή. Σε αυτό βασίζεται. Δεν έχει τη δύναμη της διαφήμισης.

Πράγματι αλλά η άνεση με την οποία προσφέρθηκαν να αλλάξουν το άρωμα με εξέπληξε. Γενικότερα όταν πέφτω σε πραγματικά ελαττωματικό προϊόν μου κάνουν το βίο αβίωτο για να προχωρήσουν σε αντικατάσταση. Είναι γνωστό πως το άρωμα, όπως ανέφεραν και παραπάνω, μπορεί σε εμένα να μη μυρίζει ενώ σε κάποιον άλλο "κάθεται" καλύτερα. Μου φάνηκε σαν να το περίμεναν ότι θα τους πάρω να τους πω πως το άρωμα που έλαβα δεν μυρίζει καθόλου

Επεξ/σία από TzortzisJosh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσωπικα χρησιμοποιω το fragrancex. Εγγυηση τοσα χρονια. Απο εξωτερικο ομως. Επισης αν πετυχεις tester εχει ακομα καλυτερες τιμες.

Τελος οταν ενα καταστημα συμπεριφερεται σωστα, δεν εχει νοημα να το κραζουμε διοτι ετσι μπορει καποιος να σκεφτει να μας προσδωσει τον χαρακτηρισμου του κουτοπονηρου που νομιζει πως ολοι θελουν να τον ριξουν. Απλα λεω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, stormrain είπε

Προσωπικα χρησιμοποιω το fragrancex. Εγγυηση τοσα χρονια. Απο εξωτερικο ομως. Επισης αν πετυχεις tester εχει ακομα καλυτερες τιμες.

Τελος οταν ενα καταστημα συμπεριφερεται σωστα, δεν εχει νοημα να το κραζουμε διοτι ετσι μπορει καποιος να σκεφτει να μας προσδωσει τον χαρακτηρισμου του κουτοπονηρου που νομιζει πως ολοι θελουν να τον ριξουν. Απλα λεω.

Πόσο χρόνο παίρνει να φτάσει το άρωμα μέσω του fragrancex?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TzortzisJosh είπε

Πράγματι αλλά η άνεση με την οποία προσφέρθηκαν να αλλάξουν το άρωμα με εξέπληξε. Γενικότερα όταν πέφτω σε πραγματικά ελαττωματικό προϊόν μου κάνουν το βίο αβίωτο για να προχωρήσουν σε αντικατάσταση. Είναι γνωστό πως το άρωμα, όπως ανέφεραν και παραπάνω, μπορεί σε εμένα να μη μυρίζει ενώ σε κάποιον άλλο "κάθεται" καλύτερα. Μου φάνηκε σαν να το περίμεναν ότι θα τους πάρω να τους πω πως το άρωμα που έλαβα δεν μυρίζει καθόλου

μηπως ειχες κανει την παραγγελια από το τηλεφωνο……. και όχι από το νετ ……….?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Ποτε δεν μου εχουν σταματησει.

Παίζουν γενικά προσφορές; 

Κοιτούσα το invictus και είναι οριακά πιο ακριβό από το skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...