Προς το περιεχόμενο

Αρώματα μέσω Internet, απάτη;


TzortzisJosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε,

Έχει κανείς γνώσεις/εμπειρία από καταστήματα κυρίως μέσω σκρουτζ που πουλάνε αρώματα; Η τιμή τους είναι 20-30 ευρώ κάτω σε σύγκριση με τα συνήθη τοπικά καταστήματα (hondos, atica κ.ο.κ.) που τα πουλάνε, όμως διαβάσω πολλά αρνητικά, κυρίως ότι τα αρώματα αυτά είναι παλιά (στοκ) και γι' αυτό τα πουλούν τόσο χαμηλά κλπ. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλάς για αντιγραφές, μιλάς για original ε ; 

Π.χ. όπως αυτό εδώ το άρωμα που ξεκινάει από 25€ ενώ στα Hondos παίζει να έχει 60-70 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hondos  κ λοιπες μεγαλες αλυσιδες, βαρανε στο ψαχνο αβερτα. δεν απορω που εχουν τοσο μεγαλη διαφορα στις τιμες. η κοπελα μου πηρε προχθες αρωμα στα 45€ απο μαγαζι(μεγαλο) που ειναι στην περιοχη μας, το οποιο το hondos το ειχε 75+.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα από τα καταστήματα με τις καλύτερες κριτικές βρήκα την σαβαζ σε πολύ καλή προσφορά αλλά δεν μύριζε το ίδιο με αυτήν που είχα πάρει από γνωστή αλυσίδα. Άμεσα εκανα αρνητική κριτική και με πήραν τηλέφωνο για να κάνουμε αλλαγή η επιστροφή χρημάτων. Επέλεξα την επιστροφή χρημάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thaninho είπε

Σε ένα από τα καταστήματα με τις καλύτερες κριτικές βρήκα την σαβαζ σε πολύ καλή προσφορά αλλά δεν μύριζε το ίδιο με αυτήν που είχα πάρει από γνωστή αλυσίδα. Άμεσα εκανα αρνητική κριτική και με πήραν τηλέφωνο για να κάνουμε αλλαγή η επιστροφή χρημάτων. Επέλεξα την επιστροφή χρημάτων 

στειλε πμ για να μην επιλεξω

 

Παντως ποια μαγαζια πουλανε original φυσικο καταστημα να ειναι πιο φθηνο απο hondos (για Αθηνα);

 

Σε αυτα τα διαδικτυακα παιζει μουφα μαλλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στα αυθεντικά ναι. 

19 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Δε μιλάς για αντιγραφές, μιλάς για original ε ; 

Π.χ. όπως αυτό εδώ το άρωμα που ξεκινάει από 25€ ενώ στα Hondos παίζει να έχει 60-70 

25 ευρώ 200ml; Αρκετά περίεργο

Διαβαζω μέσω αμαζον κυρίως πως αρκετοί λαμβάνουν αρώματα που έχουν μείνει σε αποθήκη 2-3 χρόνια κλπ, λέω μήπως κάτι αντίστοιχο κάνουν και τα καταστήματα στο σκρουτζ. Προφανώς ένα τέτοιο άρωμα έχει χάσει βασικές ιδιότητες λόγω αποσύνθεσης  συστατικών. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Αναφέρομαι στα αυθεντικά ναι. 

25 ευρώ 200ml; Αρκετά περίεργο

Διαβαζω μέσω αμαζον κυρίως πως αρκετοί λαμβάνουν αρώματα που έχουν μείνει σε αποθήκη 2-3 χρόνια κλπ, λέω μήπως κάτι αντίστοιχο κάνουν και τα καταστήματα στο σκρουτζ. Προφανώς ένα τέτοιο άρωμα έχει χάσει βασικές ιδιότητες λόγω αποσύνθεσης  συστατικών. 

Δεν νομίζω ότι ένα σφραγισμένο άρωμα χάνει βασικές ιδιότηες σε 2-3 χρόνια , μόνο αν το αποσφραγίσεις ή/και το αποθηκεύσεις σε λάθος συνθήκες (π.χ. το αφήσεις εκτεθειμένο στο ήλιο πολύ καιρό)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κ εντελως τυχαια το φθηνοτερο εσηοπ ειναι αυτο που εχουν ακουστει τα περισσοτερα περιεργα...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Αναφέρομαι στα αυθεντικά ναι. 

25 ευρώ 200ml; Αρκετά περίεργο

Διαβαζω μέσω αμαζον κυρίως πως αρκετοί λαμβάνουν αρώματα που έχουν μείνει σε αποθήκη 2-3 χρόνια κλπ, λέω μήπως κάτι αντίστοιχο κάνουν και τα καταστήματα στο σκρουτζ. Προφανώς ένα τέτοιο άρωμα έχει χάσει βασικές ιδιότητες λόγω αποσύνθεσης  συστατικών. 

Στα 6-7 χρονια χανουν τις βασικες ιδιοτητες τους αν θυμαμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και εγώ που έχω ψωνίσει αντίστοιχη προσφορά, μου φαίνεται ότι κάτι παίζει με τα αρώματα σε σχέση πχ με αυτά που παίρνω από duty free ή hondos, άρα η απορία του νηματοθετη νομίζω έχει βάση 

1 λεπτό πριν, ciyo είπε

Τι έχεις ακούσει για το αρομανια? Μόνο από εκεί ψωνίζω και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Και εγώ από εκεί το πήρα, δες τι έγραψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ciyo είπε

να ξερεις η calvin klein γενικα εχει χαμηλες τιμες στα αρωματα, καμια σχεση με μεγαλους οικους πχ prada, chanel. Απλα στο hondos σε αρμεγουνε γιατι πρεπει να βγαλει λεφτα και η κοπελα που ερχετε και σου πριζει τα @@ για να αγορασεις....

Και ξαναλέω, πήρα το ίδιο προϊόν από duty free και ήταν διαφορετικό, είμαι 99% σίγουρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, ciyo είπε

Τι έχεις ακούσει για το αρομανια? Μόνο από εκεί ψωνίζω και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Εγω πηρα αρωμα απο εκει σε πολυ καλη τιμη. Το ειχα αγορασμενο και απο καταστημα και δεν ειχαν καμια διαφορα.

Επεξ/σία από JimasGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα Carolina Herrera 212 men από Aromania. Οι κριτικές για το συγκεκριμένο δείχνουν πως το άρωμα έχει μεγάλη διάρκεια. Παρόλα αυτά, το συγκεκριμένο που έλαβα δεν διαρκούσε πάνω από 30-40 λεπτά. Έπειτα από τηλεφώνημα στο κατάστημα μου πρότειναν να το γυρίσω πίσω με κούριερ και να μου στείλουν άλλο αντίστοιχο με διαφορετικό batch, χωρίς καμία χρέωση. Και όλα αυτά χωρίς να ασκήσω πίεση, ούτε καν προσπάθησα να τους πείσω, με το που είπα πως δεν έχει διάρκεια η κοπέλα μου απάντησε το παραπάνω. Ή λοιπόν είναι εξαιρετικά εξυπηρετικοί στο συγκεκριμένο μαγαζί ή κάτι δεν πάει καλά. Προσωπικά πιστεύω το δεύτερο 

Επεξ/σία από TzortzisJosh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...