Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Review - Πολυτελές, οικονομικό και Android One


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας δει την οθόνη από κοντά και έχοντας δει και των Α1 και Α2 προτιμώ του Α3 και ας είναι ονομαστικά downgrade. Η amoled το κάνει σούπερ.

Όταν θα φτάσει κάτω από 200 και στα ελληνικά μαγαζιά αλυσίδες θα αξίζει με τα 1000

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Ξεκινάς από το τι θες.Εαν έχεις 130Ε παραπανω πας σε mi9  εαν οχι και στις δυο συσκευές κανείς παραχωρήσεις είτε σε οθόνη είτε σε CPU,GPU.Υπαρχει και η gram.θεωρω το note 7 καλύτερο σε οθόνη ,cpu Εάν προτιμάς android one πας σε a3.

Σε cpu σίγουρα δεν είναι καλύτερο το rn7 .Είναι 11 mm ο 665 , εγώ όταν ειχα το rn7 ζεσταίνοταν για πλάκα. Gcam παιρνει κ το mi a3 οπότε μάλλον θα είναι καλύτερο .  Το βασικό θέμα του Α3 είναι τα 720 p , τα ζυγίζεις κ επιλέγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, chios είπε

 Root γιατί να κάνεις το rn7  μια χαρά παίζει η gcam, και πολύ καλύτερο το MIUI από το άθλιο και λιτό Android one. 

Προφανως και δεν ισχυει αυτο το πραγμα.

Μονο θετικα εχει η ολη φιλοσοφια του stock android.

Απο το ανυπαρκτο bloatware(περνας μονο οτι εφαρμογες ή launcher θες εσυ),στα πιο συχνα updates. Μεχρι και στην αυτονομια της συσκευης ειναι καλυτερο αρκετες φορες ακριβως λογω απουσιας bloatware.

Γιαυτο και η xiaomi κατεβασε και το σχετικο post του τι προτιμαει ο κοσμος στα xiaomi κινητα

https://www.xda-developers.com/xiaomi-deletes-twitter-poll-android-one-miui/

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vargas είπε

Σε cpu σίγουρα δεν είναι καλύτερο το rn7 .Είναι 11 mm ο 665 , εγώ όταν ειχα το rn7 ζεσταίνοταν για πλάκα. Gcam παιρνει κ το mi a3 οπότε μάλλον θα είναι καλύτερο .  Το βασικό θέμα του Α3 είναι τα 720 p , τα ζυγίζεις κ επιλέγεις

Εγω ψηφιζω note 7 εκτος και αν θες android one.Τωρα στις κάμερες δεν νομίζω να έχουν τεράστια διαφορά.Πανω κάτω τα ίδια θα είναι με gcam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανως και δεν ισχυει αυτο το πραγμα.

Μονο θετικα εχει η ολη φιλοσοφια του stock android.

Απο το ανυπαρκτο bloatware(περνας μονο οτι εφαρμογες ή launcher θες εσυ),στα πιο συχνα updates. Μεχρι και στην αυτονομια της συσκευης ειναι καλυτερο αρκετες φορες ακριβως λογω απουσιας bloatware.

Γιαυτο και η xiaomi κατεβασε και το σχετικο post του τι προτιμαει ο κοσμος στα xiaomi κινητα

https://www.xda-developers.com/xiaomi-deletes-twitter-poll-android-one-miui/

Κάθε ένα έχει τα θετικά και αρνητικά του, παρακολουθώ τα θέματα στο myphone του mi2 και lite και βλέπω πολλά θέματα δεν είναι όλα ρόδινα, μπορεί να φταίει η υλοποίηση της xiaomi τι να πω, σαν χρήστης miui από το miui 5 έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος, γιατί π.χ για call recording να πρέπει να βάλω εφαρμογή, ενώ στο miui το έχω από μάνα; (ένα παράδειγμα αναφέρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Τώρα πια δεν υστερεί. Το mi9 δεν έχει αντίπαλο θα έλεγα στο θέμα κόστους προς απόδοση / κατηγορία. Το rn7 είναι πολύ καλό και προσωπικά πιστεύω ότι για κορυφαίο φτηνό πας σε rn7 και κορυφαίο σε επιδόσεις και στην ακριβή κατηγορία πας σε mi9.

Πριν 3 βδομαδες το ειχα ενώ φίλος πριν 2 μερες εδωσε το mi9t. Και τα δυο ήταν αισθητά πιο κάτω φωτογραφικά από redmi note 7 gcam (είτε μιλάμε για στοκ κάμερα είτε gcam στο Mi9/Mi9t)

22 λεπτά πριν, vargas είπε

Gcam παιρνει κ το mi a3 οπότε μάλλον θα είναι καλύτερο

Εαν εχει την απόδοση του mi9/mi9t θα σου λείψει το Mi8...

Για να μην παρεξηγηθώ, ήταν ικανοποιητικό το mi9. Αλλα δυστυχως ηταν ενα βημα πισω φωτογραφικά κάτι που σε χαλάει στη τιμή που παίζει. 

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Antretng είπε

Πριν 3 βδομαδες το ειχα ενώ φίλος πριν 2 μερες εδωσε το mi9t. Και τα δυο ήταν αισθητά πιο κάτω φωτογραφικά από redmi note 7 gcam (είτε μιλάμε για στοκ κάμερα είτε gcam στο Mi9/Mi9t)

Ήταν κ πίσω ;;; Τόσο καλό το rn7 ; Θα χει πλάκα το rn8 να ναι υποδεέστερο 

7 λεπτά πριν, Antretng είπε

Πριν 3 βδομαδες το ειχα ενώ φίλος πριν 2 μερες εδωσε το mi9t. Και τα δυο ήταν αισθητά πιο κάτω φωτογραφικά από redmi note 7 gcam (είτε μιλάμε για στοκ κάμερα είτε gcam στο Mi9/Mi9t)

Εαν εχει την απόδοση του mi9/mi9t θα σου λείψει το Mi8...

Για να μην παρεξηγηθώ, ήταν ικανοποιητικό το mi9. Αλλα δυστυχως ηταν ενα βημα πισω φωτογραφικά κάτι που σε χαλάει στη τιμή που παίζει. 

Πώς τα καταφέρνει αυτή η εταιρεία μία ζωή ρε γμτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Deadpool 1 είπε

από αυτά πόσα έχουν επίσημη εγγύηση είπαμε? τιμές δίνουμε εκεί που σου δίνει άλλος κανονική εγγύηση αντιπροσωπείας αν είναι ετσι το βρίσκω από έξω και ποιο κατω κατά 50 ευρώ δεν πάει ετσι όμως αγοράζεις ένα πακέτο

τημες ειναι 449 mi9 64gb 278 mi a3 64 gb 170 ευρω διαφορα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, vargas είπε

Ήταν κ πίσω ;;; Τόσο καλό το rn7 ; Θα χει πλάκα το rn8 να ναι υποδεέστερο 

Πώς τα καταφέρνει αυτή η εταιρεία μία ζωή ρε γμτ

Εγω οταν πηρα το mi9 το περιμενα. Αλλα ελεγα οκ θα εχω την ultra wide που μου αρέσει παρα πολύ (πχ στο lg g7 τον ειχα λιώσει). Ελα μου ομως που ηταν πολυ θολός ο φακός στις άκρες. Οπότε τελικά κατέληξα απλά στο ότι έχω κατώτερο βασικό φακό σε μια αρκετά ακριβότερη συσκευή.

Οσον αφορα το rn7, αν θες σου στελνω σε Pm έμμεσο συγκριτικό με mix 2s (στοκ και gcam). Αλλα mid range ρε φιλε... παλευω τωρα με κατι LOS, AOSP μπας και το βελτιώσω σε ταχυτητα :lol: 

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Antretng είπε

Εγω οταν πηρα το mi9 το περιμενα. Αλλα ελεγα οκ θα εχω την ultra wide που μου αρέσει παρα πολύ (πχ στο lg g7 τον ειχα λιώσει). Ελα μου ομως που ηταν πολυ θολό ο φακός στις άκρες.
Οπότε τελικά κατέληξα απλά στο ότι έχω κατώτερο βασικό φακό.

Οσον αφορα το rn7 αν θες σου στελνω σε Pm εμμεσο συγκριτικο με mix 2s (στοκ και gcam). Αλλα mid range ρε φιλε... παλευω τωρα με κατι LOS, AOSP μπας και το βελτιώσω σε ταχυτητα :lol: 

Nα πω την αμαρτία μου όσο κακό κ αν φανεί , με το rn7 ένιωθα ότι έχω cpu παμπάλαιο με το overheating κ με την ταχύτητα.  Κ αν έχει περάσει κ poco από τα χέρια σου που αντικειμενικά έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά στην ψύξη είναι άδικη σύγκριση για το rn7 πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί να προτιμήσω αυτό από το Μοτορόλα One Vision.  Και με NFC, OIS και με 1080 ανάλυση στα ίδια χρήματα γιατί όχι ; Εκτός κι αν το κόλλημα μας είναι στην εταιρεία. Και αυτό το λέω εγώ που έχω το mi a2 και το mi max 2. Αισθάνομαι ότι είναι η πιο αποτυχημένη επιλογή που μπορούσε να βγάλει αυτή τη στιγμή η εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vargas είπε

Nα πω την αμαρτία μου όσο κακό κ αν φανεί , με το rn7 ένιωθα ότι έχω cpu παμπάλαιο με το overheating κ με την ταχύτητα.  Κ αν έχει περάσει κ poco από τα χέρια σου που αντικειμενικά έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά στην ψύξη είναι άδικη σύγκριση για το rn7 πολύ 

Τι να σου πω. Εμενα δεν καιει τοσο πολυ. Τα αναμενομενα του καλοκαιριου βλεπω.

Αλλα ναι ειμαι σε φαση που ψαχνω επομενο τωρα. Εβγαλα τις διακοπουλες μου με εξαιρετικη καμερα... τωρα ας πεσω και λιγο φωτογραφικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Antretng είπε

Τι να σου πω. Εμενα δεν καιει τοσο πολυ. Τα αναμενομενα του καλοκαιριου βλεπω.

Αλλα ναι ειμαι σε φαση που ψαχνω επομενο τωρα. Εβγαλα τις διακοπουλες μου με εξαιρετικη καμερα... τωρα ας πεσω και λιγο φωτογραφικά. 

Το σκίσαμε το θέμα ..😁 παντως κάθεται πολύ καλά στο χέρι το Α3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Dr.Spy είπε

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί να προτιμήσω αυτό από το Μοτορόλα One Vision.  Και με NFC, OIS και με 1080 ανάλυση στα ίδια χρήματα γιατί όχι ; Εκτός κι αν το κόλλημα μας είναι στην εταιρεία. Και αυτό το λέω εγώ που έχω το mi a2 και το mi max 2. Αισθάνομαι ότι είναι η πιο αποτυχημένη επιλογή που μπορούσε να βγάλει αυτή τη στιγμή η εταιρεία.

Exynos επεξεργαστή ούτε για πλάκα και μαύρο χαλί η μπαταρία του, αν δεις gsmarena review θα δεις το A3 έχει διπλάσια αυτονομία.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...