Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακών συστημάτων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα των πανελληνιων και πέρασα ψηφιακών συστημάτων σπαρτη με 7000 μόρια. Λογικά έχω και τη δυνατότητα λόγω χαμηλού εισοδήματος να με στείλουν Πειραιά. Εγώ ήθελα να περάσω πληροφορική και ήδη ξεκίνησα να μαθαίνω από μόνος σπίτι. Αξίζει να περάσω ψηφιακά συστήματα ή να ξανά δώσω του χρόνου για πληροφορική? Έχω ακούσει ότι στη σχολή πληροφορική δε σε μαθαίνουν σε καμία σχολή και ότι η μεγαλύτερη δουλειά είναι στο σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, masteripper είπε

Ξεκίνα από το πρόγραμμα της σχολής

To τσεκαρα δεν με διαφωτισε. Λέει κάτι για προγραμματισμό c. Ένας που είναι σε σχολή στο ΕΚΠΑ μου είπε ότι έχει λογικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχολή δεν θα σου μάθει τίποτα αν δεν ασχοληθείς εσύ.

Δεύτερον, πολλοί ακόμα και πτυχιούχοι δεν ξέρουν τι σημαίνει πληροφορική.

Τι σημαίνει το δεν σε μαθαίνουν πληροφορική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tompgr είπε

Καμία σχολή δεν θα σου μάθει τίποτα αν δεν ασχοληθείς εσύ.

Δεύτερον, πολλοί ακόμα και πτυχιούχοι δεν ξέρουν τι σημαίνει πληροφορική.

Τι σημαίνει το δεν σε μαθαίνουν πληροφορική;

Τις γενικές γνώσεις. Τότε γιατί υπάρχουν αυτές οι σχολές? Δεν πρέπει να δώσουν ένα κίνητρο? Αν μπορει και η πληροφορική και το ψηφιακών συστημάτων να το δώσω κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 1 εκ σχολές σχετικές με πληροφορική. Πραγματικά είναι τραγικά δύσκολο να ξέρεις σε ποια να πας, για να μην πω πόσο δύσκολο είναι να φανταστείς τι δουλειά μπορείς να κάνεις σε κάμποσα χρόνια που θα τελειώσεις τη σχολή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελείωσα πληροφορική Πειραιά, θα σου πω ότι και στα ψηφιακά, τουλάχιστον στον Πειραιά, πάνω κάτω τα ίδια κάνουν και πάνω κάτω τις ίδιες δυνατότητες έχεις μετά. Εγώ στη θέση σου, αν μπορούσα να έρθω Πειραιά θα συνέχιζα κανονικά στο τμήμα των Ψηφιακών Συστημάτων και δεν θα ξανα έδινα. Όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω είναι ένα κίνητρο και ένα χαρτί μόνο, τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο. Απλώς ψάξου που πας να μπλέξεις.

 

13 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Υπάρχουν 1 εκ σχολές σχετικές με πληροφορική. Πραγματικά είναι τραγικά δύσκολο να ξέρεις σε ποια να πας, για να μην πω πόσο δύσκολο είναι να φανταστείς τι δουλειά μπορείς να κάνεις σε κάμποσα χρόνια που θα τελειώσεις τη σχολή!

Μεγάλη αλήθεια. Και εγώ με άλλα κριτήρια μπήκα, με άλλα βγήκα και με άλλα δουλεύω πάνω στο επάγγελμα. Παρόλα αυτά δεν το έχω μετανιώσει καθόλου, λόγω του ότι είμαι 25, έχω δουλειά και καλό μισθό, χωρίς να πω ότι κάνω κάτι το οποίο δεν μου αρέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πιο σημαντικό θα ήταν για μένα να γλιτώσεις ένα σάπιο χρόνο και να μην δώσεις ξανά για μια σάπια σχολή της ίδιας κατηγορίας. 

Να μου έλεγες να πας πολυτεχνείο, να σου έλεγα οκ. Το πρόγραμμα της σχολής όμως μια χαρά μαθήματα έχει όπως είδα. Αν έρθεις και Αθήνα, μια χαρά θα είσαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AgnwstosY είπε

Εγώ από την άλλη αν ειμουν σίγουρος ότι θέλω πληροφορική και ήταν ώριμη και συνειδητή απόφαση θα έδινα για εκπα

Μπα δεν το κόβω να περνάω με τίποτα ΕΚΠΑ και να ξανά έδινα. Ποιο πιθανό είναι να περνουδα έξω και να με έστελναν εδώ, δεν ξέρω όμως πόσο πιθανό και σε ποια σχολή της Αθηνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...