Προς το περιεχόμενο

Αναθάθμιση από eos 100D


k_dinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε υπέρ ευχαριστώ ειλικρινά!

Εστειλα μήνυμα και θα δούμε.

Πράγματι με τον φακο τον μαύρο θα δωσει αυτο που ζητάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/9/2019 στις 1:32 ΜΜ, Dr_73 είπε

 

Πολύ καλές τιμές έχει το συγκεκριμένο site, δεν το γνώριζα.

Έχεις ψωνίσει από εκεί? είναι safe?

Ρωτάω γιατί βλέπω πως δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές, κυρίως για το after sale

 

https://www.trustpilot.com/review/eglobalcentral.eu

https://www.trustpilot.com/review/eglobalcentraluk.com?languages=en

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2019 στις 3:14 ΜΜ, k_dinos είπε

Πολύ καλές τιμές έχει το συγκεκριμένο site, δεν το γνώριζα.

Έχεις ψωνίσει από εκεί? είναι safe?

Ρωτάω γιατί βλέπω πως δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές, κυρίως για το after sale

https://www.trustpilot.com/review/eglobalcentral.eu

https://www.trustpilot.com/review/eglobalcentraluk.com?languages=en

ναι ειναι ασφαλες, αν και υποδεεστερο του e-infin 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SeNNinhA την εκανα την αγορα της μεταχειρισμενης nikon που μου εβαλες εδω.

η μηχανουλα ειναι το κατι αλλο,αυτο το μαυρο φακουδακι ειναι καταπληκτικο,ακριβως αυτο που φανταζομουν και ηθελα,οι ποιοτητα των φωτογραφιων που βγαζει σε ανθρωπους ειδικα ,ειναι κατι καινουργιο για εμενα.

καμια επαφη και με μια 400d με kit φακο που ειχα πιασει στα χερια μου πριν λιγο καιρο και εβγαλα τους δικους μου,ποσο μαλλον με το κινητο που τραβαγα χρονια.

σε ευχαριστω φιλε μου και εσενα και ολα τα παιδια εδω στον φορουμ για τις συμβουλες που δίνετε σε ανθρωπους σαν εμενα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σημαντικο ειναι οτι εισαι ευχαριστημενος σε σχεση με αυτο που ζητουσες. Για εμενα αξιζει τα χρηματα της. Το εχω πει πολλες φορες οτι ειναι παρεξηγημενη. Ειδικα η J5 ηταν ενα πραγματικο βημα μπροστα απο την J4 και τις προηγουμενες. Φυσικα το 4k video της ειναι απλα για γελια αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερει.

Βρες και εναν φακο 30–110mm και εισαι κομπλε για μακρινα πλανα. Γυρω στα 100€ μεταχειρισμενος.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2019 στις 8:05 ΜΜ, georgerapp είπε

@SeNNinhA την εκανα την αγορα της μεταχειρισμενης nikon που μου εβαλες εδω.

η μηχανουλα ειναι το κατι αλλο,αυτο το μαυρο φακουδακι ειναι καταπληκτικο,ακριβως αυτο που φανταζομουν και ηθελα,οι ποιοτητα των φωτογραφιων που βγαζει σε ανθρωπους ειδικα ,ειναι κατι καινουργιο για εμενα.

καμια επαφη και με μια 400d με kit φακο που ειχα πιασει στα χερια μου πριν λιγο καιρο και εβγαλα τους δικους μου,ποσο μαλλον με το κινητο που τραβαγα χρονια.

σε ευχαριστω φιλε μου και εσενα και ολα τα παιδια εδω στον φορουμ για τις συμβουλες που δίνετε σε ανθρωπους σαν εμενα.  

Καλοδουλευτη !! Ταπεινη γνωμη να τραβας RAW+JPG για μελλοντικη εξασφαλιση (future proof)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, afterhours είπε

Καλοδουλευτη !! Ταπεινη γνωμη να τραβας RAW+JPG για μελλοντικη εξασφαλιση (future proof)

Γεμιζεις το buffer τζαμπα. Εαν δεν εχεις σκοπο να τις επεξεργαστεις μετα δεν υπαρχει λογος. Ειδικα σε νορμαλ συνθηκες. Σε δυσκολες συνθηκες ειναι και μονοδρομος το RAW και παλι με την προυποθεση οτι θα ασχοληθεις μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω σε τι επιπεδο βρισκεται ο φιλος (αν θελει μονο JPG και τπτ παραπανω) γι αυτο εγραψα τη συμβουλη επιφυλακτικα.

Αν ο φιλος δεν θα ασχοληθει ουτε και στο μελλον ποτε σοβαρα, οτι εγραψες δεν εχεις  αδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, afterhours είπε

Καλοδουλευτη !! Ταπεινη γνωμη να τραβας RAW+JPG για μελλοντικη εξασφαλιση (future proof)

Με την γενικευση διαφωνω ως πρακτικη. Εαν πας για βολτιτσα φωτογραφικη εννοειται τραβας και RAW. Αλλα καθημερινες στιγμες ή φωτο χωρις ιδιαιτερη αξια που δεν εχεις σκοπο να ασχοληθεις πολυ μαζι τους δεν υπαρχει λογος να εχεις και ολο τον ογκο των raw μαζι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ασχολούμαι κανονικα και με τον νομο,αλλα απο android κινητό στο lr .

Τα παω εκει απο nef τα κανω dng και οτι μπορώ να παρω πίσω ανάλογα τα θέλω μου το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...