Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής δεν εκτυπώνει χρώμα


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

HP Deskjet Ink Advantage 3830 δεν εκτυπώνει έγχρωμα μέσα από τα Windows 10. Αν κάνεις μία δοκιμαστική εκτύπωση από την οθόνη πάνω στον εκτυπωτή βγαίνει κανονικά με χρώμα. Αν στείλεις κάτι από τα windows το βγάζει ασπρόμαυρο πάντα. Δοκίμασα κάτι πράγματα από το google αλλά τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινούργιο είναι. Σήμερα το πήρα. Δεν βρίσκω πουθενά επιλογή για gray-scale και color..

Edit: Ήθελε τους drivers από την HP γιατί με των WIndows δεν. Λάθος μου που δεν το σκέφτηκα. Ας διαγραφεί το θέμα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα εχω το ιδιο πρόβλημα με τον ιδιο εκτυπωτή, έκανα απεγκατασταση και εγκατάσταση ξανα απο την hp αλλα τιποτα, στις προτιμήσεις εκτύπωσης δεν μου δίνει καν την δυνατότητα να επιλέξω έγχρωμη εκτύπωση. Αν κάποιος γνωρίζει για το συγκεκριμένο θέμα θα ήθελα την βοήθεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2109696416 HP

 

Ειναι πολυ εξυπηρετικοι 

Εχω τον ιδιο  σε windows 7

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, για να μην ανοίγω ολόκληρο θέμα γ μια ερώτηση, βρήκα αυτό το θέμα το οποίο έχει μια κάποια με αυτό π θέλω Ν ρωτήσω. Συγνώμη αν είναι λάθος αυτό. Ας το μεταφέρει κάποιος mod στο κατάλληλο.

Λοιπον: όταν πάω να εκτυπώσω μου βγάζει στ ρυθμίσεις 2 επιλογές. 300dpi κ 600dpi. Δε γνωρίζω πολλά άλλα φαντάζομαι πως το 600dpi σημαίνει κ καλύτερη ανάλυση. Αυτό π θέλω Ν ρωτησω:  με τα 600dpi,ξοδευεται ΠΟΛΛΉ περισσότερη μελάνι ή όχι? διότι αν η διαφορά στην μελανι είναι αμελητέα, τότε μήπως δεν αξίζει να εκτυπώνω στο 300dpi? (αυτό κάνω εδώ κ καιρό για οικονομία στ μελάνι). Παρακαλώ πολύ, τα φώτα σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Obiwan88 είπε

Παιδιά, για να μην ανοίγω ολόκληρο θέμα γ μια ερώτηση, βρήκα αυτό το θέμα το οποίο έχει μια κάποια με αυτό π θέλω Ν ρωτήσω. Συγνώμη αν είναι λάθος αυτό. Ας το μεταφέρει κάποιος mod στο κατάλληλο.

Λοιπον: όταν πάω να εκτυπώσω μου βγάζει στ ρυθμίσεις 2 επιλογές. 300dpi κ 600dpi. Δε γνωρίζω πολλά άλλα φαντάζομαι πως το 600dpi σημαίνει κ καλύτερη ανάλυση. Αυτό π θέλω Ν ρωτησω:  με τα 600dpi,ξοδευεται ΠΟΛΛΉ περισσότερη μελάνι ή όχι? διότι αν η διαφορά στην μελανι είναι αμελητέα, τότε μήπως δεν αξίζει να εκτυπώνω στο 300dpi? (αυτό κάνω εδώ κ καιρό για οικονομία στ μελάνι). Παρακαλώ πολύ, τα φώτα σας. 

Οσα πιο πολλα dpi τοσο πιο πολυ μελανι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...