Προς το περιεχόμενο

Απόδειξη εργασιακής εμπειρίας


JoooJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αποδείξω την εργασιακή μου εμπειρία σε κάποιον τομέα (ζητείται βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα, ένσημα ή ότι άλλο..)

Εγώ είμαι και ήμουν ασφαλισμένος στο ΙΚΑ. Μπορώ online Να πάρω κάποια βεβαίωση ώστε να αποδείξω το διάστημα που δούλεψα;

Είναι περίεργο και το διάστημα τώρα, είμαι και σε διακοπές..... Αν χρειάζεται να τρέχω σε Δημόσιες υπηρεσίες κλάφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JoooJ είπε

Θέλω να αποδείξω την εργασιακή μου εμπειρία σε κάποιον τομέα (ζητείται βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα, ένσημα ή ότι άλλο..)

Εγώ είμαι και ήμουν ασφαλισμένος στο ΙΚΑ. Μπορώ online Να πάρω κάποια βεβαίωση ώστε να αποδείξω το διάστημα που δούλεψα;

Είναι περίεργο και το διάστημα τώρα, είμαι και σε διακοπές..... Αν χρειάζεται να τρέχω σε Δημόσιες υπηρεσίες κλάφτα...

Βεβαίωση παίρνεις από το ΙΚΑ και μόνο για την εμπειρία. Θεωρητικά έπρεπε να υπάρχει και στον ατλα online, αλλά δεν ενημερώνεται συχνά. Οπότε ναι, πρέπει να πας σε ΙΚΑ οπωσδήποτε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JoooJ είπε

Θέλω να αποδείξω την εργασιακή μου εμπειρία σε κάποιον τομέα (ζητείται βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα, ένσημα ή ότι άλλο..)

Εγώ είμαι και ήμουν ασφαλισμένος στο ΙΚΑ. Μπορώ online Να πάρω κάποια βεβαίωση ώστε να αποδείξω το διάστημα που δούλεψα;

Είναι περίεργο και το διάστημα τώρα, είμαι και σε διακοπές..... Αν χρειάζεται να τρέχω σε Δημόσιες υπηρεσίες κλάφτα...

Δοκιμάζεις στο: https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Pages/Home.aspx

Ασφαλιστικό Βιογραφικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την κάτσαμε δηλαδή. Πάω σε όποιο ΙΚΑ θέλω; Είμαι σε νησί τώρα

Αυτό με το atlas δεν το ήξερα.

Μπήκα τώρα μέσα και βλέπω ότι έχει περασμένες πληροφορίες μέχρι 04/2016

Αλλά κι έτσι, δε καταλαβαίνω πως αποδεικνύεται η εμπειρία μου σε συγκεκριμένο τομέα.

Η βεβαίωση που δίνει το ΙΚΑ γράφει αναλυτικά; Είχα διάφορες δουλειές ανάμεσα και άντε να υπολογίσω τους μήνες/χρονια σε συγκεκριμένο τομέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Βεβαίωση παίρνεις από το ΙΚΑ και μόνο για την εμπειρία. Θεωρητικά έπρεπε να υπάρχει και στον ατλα online, αλλά δεν ενημερώνεται συχνά. Οπότε ναι, πρέπει να πας σε ΙΚΑ οπωσδήποτε.

+1

Εμένα έχουν να ανανεωθούν, απο 4ο του 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, donblunts είπε

Ποια ηλεκτρονική υπηρεσία δουλεύει απτεσtly, για να δουλέψει και ο άτλας; 😎

Πως δεν δουλεύει; δουλεύει άψογα το gsis, αυτό έλειπε. Όταν είναι να τα πάρουν δουλεύουν όλα τέλεια.

.

Δεν είναι θέμα ανικανότητας, αλλού είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Πως δεν δουλεύει; δουλεύει άψογα το gsis, αυτό έλειπε. Όταν είναι να τα πάρουν δουλεύουν όλα τέλεια.

.

Δεν είναι θέμα ανικανότητας, αλλού είναι το θέμα.

Έτυχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JoooJ είπε

την κάτσαμε δηλαδή. Πάω σε όποιο ΙΚΑ θέλω; Είμαι σε νησί τώρα

Αυτό με το atlas δεν το ήξερα.

Μπήκα τώρα μέσα και βλέπω ότι έχει περασμένες πληροφορίες μέχρι 04/2016

Αλλά κι έτσι, δε καταλαβαίνω πως αποδεικνύεται η εμπειρία μου σε συγκεκριμένο τομέα.

Η βεβαίωση που δίνει το ΙΚΑ γράφει αναλυτικά; Είχα διάφορες δουλειές ανάμεσα και άντε να υπολογίσω τους μήνες/χρονια σε συγκεκριμένο τομέα

 

 Λογικά ναι και εκεί να πας θα τα βρουν και θα στα τυπώσουν. 

Γράφει αναλυτικά τον εργοδότη και τους μήνες που έχεις δουλέψει σε αυτόν. Είχα πάρει πριν 4-5 μήνες για προκήρυξη του ΑΣΕΠ. 

 

1 ώρα πριν, donblunts είπε

Ποια ηλεκτρονική υπηρεσία δουλεύει απτεσtly, για να δουλέψει και ο άτλας; 😎

Εντωμεταξύ σημερινή είδηση : https://www.iefimerida.gr/ellada/deite-ta-ensima-mas-me-ena-klik-sto-atlasgov χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν μπορείς να βρίσκεις όλα σου τα ένσημα από το σύστημα; Ξεφτίλα πραγματικά, αυτά έπρεπε να περνούσαν αυτομάτως και να εμφανίζονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, JoooJ είπε

την κάτσαμε δηλαδή. Πάω σε όποιο ΙΚΑ θέλω; Είμαι σε νησί τώρα

Αυτό με το atlas δεν το ήξερα.

Μπήκα τώρα μέσα και βλέπω ότι έχει περασμένες πληροφορίες μέχρι 04/2016

Αλλά κι έτσι, δε καταλαβαίνω πως αποδεικνύεται η εμπειρία μου σε συγκεκριμένο τομέα.

Η βεβαίωση που δίνει το ΙΚΑ γράφει αναλυτικά; Είχα διάφορες δουλειές ανάμεσα και άντε να υπολογίσω τους μήνες/χρονια σε συγκεκριμένο τομέα

http://www.ermis.gov.gr/portal/page/portal/ermis/

Το ζητάς από εδώ. Επιπρόσθετα, επιλέγεις ΚΕΠ που να έχει δυνατότητα να στο στείλει ψηφιακά (σε ε-μαιλ ή να στα ανεβάσει στο προσωπικό σου χώρο εντός του ermis.gov.gr - αφότου κάνεις login).

Επεξ/σία από natural_sgf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...