Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής-scaner με φτηνά μελάνια


mastoras007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Θέλω να πάρω εκτυπωτή με μέσω όρο εκτύπωσης 15 -20 σελίδες τη μέρα.

Κυριος ασπρόμαυρα.Για ενχρωμα θα πάρω 2ο.

Επειδή τα μπερδεύω τόνερ και  Lazer έχουν διαφορά η είναι το ίδιο? 

Επίσης κάτι να προτείνετε? Αυτό εδώ πχ αξίζει? https://www.skroutz.gr/s/3882231/Samsung-Xpress-SL-M2070FW.html#specs

Τι μελάνια θέλει μπορώ να τα ξαναγεμησω σε καταστήματα η θέλει πάντα καινούρια?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τόνερ είναι το "μελάνι" των εκτυπωτών λέιζερ. Έχω τον αντίστοιχο εκτυπωτή χωρίς τη λειτουργία φαξ και το WiFi και είμαι πολύ ευχαριστημένος,αν δεν σου είναι απαραίτητα πάρε το απλό μοντέλο καθώς όσο πιο πολλά features υπάρχουν τόσο πιο μεγάλη η πιθανότητα να χαλάσει κάτι. Όσον αφορά τα τόνερ το γνήσιο παίζει στα 50 €, βρίσκεις καινούριο συμβατό από 12 έως 20 €, δεν συνίσταται να γεμίζεις το δικό σου  στο συγκεκριμένο μοντέλο καθώς το drum είναι μαζί με το δοχείο του τονερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/8/2019 στις 4:36 ΜΜ, nik0laus είπε

αν δεν σου είναι απαραίτητα πάρε το απλό μοντέλο καθώς όσο πιο πολλά features υπάρχουν τόσο πιο μεγάλη η πιθανότητα να χαλάσει κάτι.

Αυτό είναι αστικός μύθος. Οι πιο πολλοί εκτυπωτές / πολυμηχανήματα χαλάνε λόγω κακής χρήσης (δες: νευρικά άτομα / εργαζόμενοι που χειρίζονται κοινόχρηστους εκτυπωτές σε γραφεία, ΔΟΥ, σχολεία κλπ με κλωτσομπουνίδια και κοπανήματα). Επίσης, κανένας εκτυπωτής δεν είναι συνδεδεμένος σε UPS ή έστω στην καλύτερη σε κάποια προστασία τάσης / πολύμπριζο ή ανταπτοράκι ασφαλείας. Πτώσεις τάσης και μηχάνημα καπούτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...