Προς το περιεχόμενο

Κατασκευαστής θηκών αποκαλύπτει τον σχεδιασμό του Huawei Mate 30 Pro


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Looter είπε

Πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή φαίνεται στα χαρτιά. Στο κομμάτι φωτογραφία η Huawei το ψάχνει πολύ και δοκιμάζει συνεχώς νέα πράγματα.

θα πρέπει όμως να διευκρινιστούν τα παρακάτω:

1. Εγγυημένη υποστήριξη Android.

2. Το νέο SOC να είναι πραγματικά κάτι νέο και όχι ο pushαρισμένος snapdragon της προηγούμενης χρονιάς.

3. 5G modem σε όλες τις εκδόσεις.

Αυτά..

Το 1ο δεν μπορεις να το ξερεις, αν τρελαθει ο Αμερικανος..απλα κλαφτα.

Το 2ο δεν ισχυει αφου εχει δικο της soc εδω και χρονια..που ειδες snap σε ναυαρχιδα τους?

3ο, αν εχεις σκοπο να το κρατησεις πανω απο 2 χρονια εχει νοημα, αλλιως τσαμπα κοστος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, asdfaster είπε

 Αυτό θα έχει αντίκτυπο στην τσέπη του καταναλωτή αλλα και στην εξέλιξη τις τεχνολογίας.

Διότι σε λίγο θα ειναι μονο apple και samsung οι top κατασκευαστές έτσι που πάει το πράγμα και αυτό είναι κακό.

Αντικτυπο στην τσεπη του καταναλωτη ειχε και πριν βγουν στην φορα τα περι Trump.

Huawei mate20pro περυσι 1040περιπου ευρω αρχικη τιμη.

Huawei Fold εχει ανακοινωθει η τιμη του θα ειναι κοντα στα 2500ευρω.

Σοβαρος ανταγωνισμος τι να σου πω.Ποια εταιρεια θα βγαλει ακριβοτερο μοντελο....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Nikolas7_7 είπε

Το 1ο δεν μπορεις να το ξερεις, αν τρελαθει ο Αμερικανος..απλα κλαφτα.

Το 2ο δεν ισχυει αφου εχει δικο της soc εδω και χρονια..που ειδες snap σε ναυαρχιδα τους?

3ο, αν εχεις σκοπο να το κρατησεις πανω απο 2 χρονια εχει νοημα, αλλιως τσαμπα κοστος..

1. Συμφωνώ , για αυτό το βάζω πρώτο πρώτο.

2. Ισχύει. Τεχνικά τα Kirin είναι μια pushαρισμένη έκδοση του snapdragon της προηγούμενης χρονιάς. Θα ήθελα λίγο innovation στο SOC...

3. Λονδίνο ήδη υπάρχει 5G δίκτυο φίλε μου. Φαντάζομαι πιλοτικά θα ξεκινήσει και Ελλάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι "τυχαίες" διαρροές και φήμες μου θυμίζουν κάτι γκόμενες που βγαίνουν έξω τυχαία κι αυτές και τις φωτογραφίζουν στις διακοπές τους στα ψώνια τους κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Notch θα λέτε και θα κλαίτε.

Ό,τι πιο άσχημο έχω δει - ένα συνοθυλευμα με λίγο απο Lumia 1020, λίγο iPhone X και λίγο Galaxy S8.

Αν ισχύουν και τα renders για την κάμερα-έκτρωμα του επερχόμενου iPhone μας βλέπω με χοντρές θήκες για να κρύβουμε την ασχημια τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Looter είπε

Τεχνικά τα Kirin είναι μια pushαρισμένη έκδοση του snapdragon της προηγούμενης χρονιάς. Θα ήθελα λίγο innovation στο SOC...

Θα διαφωνήσω ότι δεν έχει innovating characteristics ο kirin. Ένα πρόσφατο παράδειγμα είναι η ενσωμάτωση ανεξάρτητης Neural Processing Unit για machine learning και ΑΙ tasks. Στο τομέα machine learning/AI οι υπόλοιποι μέχρι τώρα ακολουθούν. 

Γενικά είναι ένα παιχνίδι εντυπώσεων και marketing απ' όλες τις πλευρές. Όταν βγαίνει ο νέος kirin είναι καλύτερος από τον υπάρχον snapdragon και όταν βγαίνει ο νέος snapdragon είναι καλύτερος από τον υπάρχον kirin. Η ουσία είναι ότι στην καθημερινή χρήση πλέον ο χρήστης δεν ξέρω αν θα καταλάβει διάφορες είτε έχει τον ένα είτε τον άλλο επεξεργαστή. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zananiro είπε

Θα διαφωνήσω ότι δεν έχει innovating characteristics ο kirin. Ένα πρόσφατο παράδειγμα είναι η ενσωμάτωση ανεξάρτητης Neural Processing Unit για machine learning και ΑΙ tasks. Στο τομέα machine learning/AI οι υπόλοιποι μέχρι τώρα ακολουθούν. 

Γενικά είναι ένα παιχνίδι εντυπώσεων και marketing απ' όλες τις πλευρές. Όταν βγαίνει ο νέος kirin είναι καλύτερος από τον υπάρχον snapdragon και όταν βγαίνει ο νέος snapdragon είναι καλύτερος από τον υπάρχον kirin. Η ουσία είναι ότι στην καθημερινή χρήση πλέον ο χρήστης δεν ξέρω αν θα καταλάβει διάφορες είτε έχει τον ένα είτε τον άλλο επεξεργαστή. 

O τελευταίος Kirin για ναυαρχίδες είχε πολύ αδύναμη GPU στα επίπεδα του Snapdragon 845. Από το 2021 η Samsung αναμένεται να ξαναμπεί δυναμικά στο παιχνίδι (μεταφορικά και κυριολεκτικά) τόσο γιατί εκτόξευσε τα κονδύλια για R&D όσο και για τη συνεργασία της με την AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα η Huawei εκτός από εξαιρετικές συσκευές (τουλάχιστον σε αυτή την κατηγορία) είχε και εξαιρετικό σχεδιασμό.

Δυστυχώς αν αυτό που βλέπω είναι όντως το επόμενο Mate, απογοητεύτηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MAFAKA είπε

Notch θα λέτε και θα κλαίτε.

Ό,τι πιο άσχημο έχω δει - ένα συνοθυλευμα με λίγο απο Lumia 1020, λίγο iPhone X και λίγο Galaxy S8.

Αν ισχύουν και τα renders για την κάμερα-έκτρωμα του επερχόμενου iPhone μας βλέπω με χοντρές θήκες για να κρύβουμε την ασχημια τους...

Καλά είδα κι εγώ τον πιθανό εμετικό σχεδιασμό του επερχόμενου iPhone και σοκαρίστηκα, δε μπορεί να κυκλοφορήσει αυτό το πράγμα. Απλά δε μπορεί. 

Το Χαβάη 😛 ΟΚ δε το λες και τόσο άσχημο πίσω, μπροστά που έχει σεμεδάκι αναγκαστικό για τις 200 κάμερες για σελφι είναι απαίσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...